2013 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1997-98]

საქართველოს პირველობა 2013 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1997-98]

აღმოსავლეთი                  დასავლეთი             

პირველი ეტაპი  *  მეორე ეტაპი  *  დებულება   ქულათა ნიხრი  

 

მესამე ეტაპი

 

"ნ" პული

10/10

 კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი  (ი1)

6

6

0

0

2

0

1

138:047

+91

25

2

ქუთაისი 2  ქუთაისი  (მ1)

6

4

0

2

3

1

0

155:047

+108

20

3

აკადემია  თბილისი  (კ2)

6

2

0

4

2

1

0

078:069

+9

11

4

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ლ2)

6

0

0

6

0

0

0

022:230

-208

0

 ^ პირისპირ მოგებით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 10/10 @ 17.40

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I რაუნდი   6/09 @ 20.30

აკადემია

5:15

ქუთაისი 2

5/09

16.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

ფოთი

0:41$

არმია

6/09

17.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II რაუნდი   12/09 @ 19.00

ფოთი

7:50$

ქუთაისი 2

12/09

16.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმია #

16:8

აკადემია

12/09

16.00

ვარკეთილი

თევზაძე

გ.მიქაბერიძე

III რაუნდი   19/09 @ 19.10

აკადემია

$15:0

ფოთი

19/09

16.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

ქუთაისი 2

$17:18

არმია

19/09

16.00

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV რაუნდი   26/09 @ 18.05

არმია

$42:15

ფოთი

26/09

16.00

ვარკეთილი

ქავთარაძე

აბაშიძე

ქუთაისი 2

$27:7

აკადემია

26/09

16.00

მესხეთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

V რაუნდი   3/10 @ 17.55

აკადემია

$7:11

არმია

3/10

15.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

გ.მიქაბერიძე

ქუთაისი 2

$46:0

ფოთი

3/10

16.00

მესხეთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VI რაუნდი   10/10 @ 17.40

ფოთი

0:36$

აკადემია

10/10

16.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმია

10:0

ქუთაისი 2

10/10

16.00

ვარკეთილი

პოღოსიანი

გაბაძე

 

"ო" პული

11/10

 კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი  (კ1)

6

6

0

0

4

0

0

179:034

+145

28

2

ქუთაისი 3  ქუთაისი  (ლ1)

6

2

0

4

1

3

0

089:080

+9

12

3

ლოკომოტივი'1_თბილისი  (ი2)

6

2

0

4

0

1

0

046:116

-70

9

4

ბათუმი  ბათუმი  (მ2)

6

2

0

4

0

0

0

055:139

-84

8

 ^ პირისპირ მოგებით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 11/10 @ 17.40

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I რაუნდი   6/09 @ 20.35

ლოკომოტ 1

5:34$

ქუთაისი 3

5/09

16.00

დიღომი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

ბათუმი

5:54$

რუსთავი

6/09

17.00

ანგისა

მჟავანაძე

ფხაკაძე

II რაუნდი   13/09 @ 19.55

ბათუმი

14:24

ქუთაისი 3

13/09

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

რუსთავი

$41:0

ლოკომოტ 1

13/09

17.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

III რაუნდი   25/09 @ 17.50

ლოკომოტ 1

20:7

ბათუმი

19/09

16.00

დიღომი

პოღოსიანი

გოგეშვილი

ქუთაისი 3

7:24$

რუსთავი

20/09

16.00

დინამო

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

IV რაუნდი   27/09 @ 21.35

რუსთავი

$33:5

ბათუმი

27/09

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ქუთაისი 3

$7:13

ლოკომოტ 1

27/09

16.00

მესხეთი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

V რაუნდი   4/10 @ 17.40

ლოკომოტ 1

$5:12

რუსთავი

3/10

16.00

დიღომი

ელოშვილი

სუთიაშვილი

ქუთაისი 3

$5:9

ბათუმი

4/10

16.00

მესხეთი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

VI რაუნდი   11/10 @ 17.40

ბათუმი

15:3

ლოკომოტ 1

11/10

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

რუსთავი

15:12$

ქუთაისი 3

11/10

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

 

პლეი'ოფი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

18/10 @ 22.25

ოქროს ფინალი

ნ1  არმია

20:3

ო1  რუსთავი

18/10

16.00

ავჭალა

ამაშუკელი ჯალაღონია

ბრინჯაოს ფინალი

ნ2  ქუთაისი 2

22:12

ო2  ქუთაისი 3

17/10

16.00

დინამო

ჩიხლაძე ჩუბინიძე

24/10 @ 19.15   V ადგილისთვის

ო3  ლოკომოტ 1

24:23

3  აკადემია

17/10

16.00

დიღომი

თევზაძე ფურცელაძე

3  აკადემია

10:8

ო3  ლოკომოტ 1

24/10

16.00

ვარკეთილი

  გოგიჩაიშვილი

VII ადგილისთვის

ნ4  ფოთი

3:56

ო4  ბათუმი

17/10

16.00

მალთაყვა

მჟავანაძე მარგველაშვილი

ო4  ბათუმი

48:5

ნ4  ფოთი

24/10

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

კიბე:  1 არმია,  2 რუსთავი,  3 ქუთაისი’2
4
ქუთაისი’3,  5 აკადემია,  6 ლოკომოტივი’1,  7 ბათუმი,  8 ფოთი

2012   2011   2010

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო