პირველი 2014-15

საქართველოს პირველობა 2014-15 * პირველი ლიგა

 

29/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი

14

14

0

0

13

0

0

689:054

+635

69

2

დინამო  თბილისი

14

9

0

5

7

3

1

347:166

+181

45

3

ბაგრატი  ქუთაისი

14

8

0

6

5

1

0

273:227

+46

38

4

ხულიგანა  თბილისი

14

7

0

7

3

2

0

228:345

-117

33

5

ვეფხვები  პატარძეული

14

7

0

7

1

2

0

288:325

-37

31

6

კოლხი რაინდები  ფოთი

14

5

0

9

0

1

0

163:391

-228

21

7

სტუ  თბილისი

14

4

0

10

1

2

0

152:448

-296

19

8

დინოზავრი  წყალტუბო

14

2

0

12

0

3

0

178:362

-184

11

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

29/03 @ 19.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

 

 

 

       

I ტური   15/01 2015 @ 12.25   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$34:0

ხულიგანა

6/09

17.00

დინამო

მოგელაშვილი

მარგველაშვილი

აკადემია

$75:3

სტუ

6/09

19.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

სუთიაშვილი

ფოთი

$11:18

პატარძეული

7/09

17.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

დინამო

$19:0

წყალტუბო

7/09

18.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

II ტური   14/09 @ 20.40   ^ ცხრილი

ხულიგანა

3:57$

აკადემია

13/09

18.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ბაქრაძე

პატარძეული

15:24

დინამო

14/09

17.00

პატარძეული

თევზაძე

ღიბრაძე

წყალტუბო

6:19$

ბაგრატი

14/09

17.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ფოთი

27:15

სტუ

14/09

17.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

III ტური   21/09 @ 18.50   ^ ცხრილი

ბაგრატი

18:7

პატარძეული

20/09

16.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

სტუ

0:41$

ხულიგანა

20/09

17.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ჯავახიშვილი

დინამო

$36:7

ფოთი

21/09

17.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

აკადემია

$69:5

წყალტუბო

21/09

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ბაქრაძე

IV ტური   5/10 @ 18.30   ^ ცხრილი

დინამო

$35:7

სტუ

28/09

16.00

ავჭალა

რობიტაშვილი

გოგეშვილი

წყალტუბო

$21:22

ხულიგანა

28/09

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

პატარძეული

7:55$

აკადემია

4/10

15.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

ფოთი

25:13

ბაგრატი

5/10

15.00

მალთაყვა

ჭიქაბერიძე

ფულარია

V ტური   19/10 @ 18.35   ^ ცხრილი

აკადემია

$57:3

ფოთი

12/10

18.00

შევარდენი

საჯაია

გოგეშვილი

სტუ

17:15$

წყალტუბო

18/10

16.00

ავჭალა

თევზაძე

დოლიძე

ბაგრატი

11:7$

დინამო

19/10

15.00

დინამო

ჩიხლაძე

ფულარია

ხულიგანა

$12:17

პატარძეული

19/10

16.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

VI ტური   2/11 @ 20.20   ^ ცხრილი

ფოთი

8:24$

ხულიგანა

25/10

15.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

პატარძეული

33:23

წყალტუბო

25/10

16.00

პატარძეული

მოგელაშვილი

ღიბრაძე

ბაგრატი

$36:0

სტუ

2/11

15.00

დინამო

ტყაბლაძე

ფულარია

დინამო

გადაიდო

აკადემია

 

 

 

 

 

VII ტური   24/11 @ 12.45   ^ ცხრილი

აკადემია

$24:7

ბაგრატი

22/11

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

ხულიგანა

18:26

დინამო

22/11

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

ჯალაღონია

წყალტუბო

33:19

ფოთი

23/11

14.00

წყალტუბო

საჯაია

ზიბზიბაძე

სტუ

გადაიდო

პატარძეული

 

 

 

 

 

+ ტური   30/11 @ 16.40   ^ ცხრილი

სტუ

19:15$

პატარძეული

29/11

13.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

დინამო

3:24$

აკადემია

30/11

14.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

VIII ტური   10/12 @ 14.15   ^ ცხრილი

ხულიგანა

0:23$

ბაგრატი

6/12

15.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ჯავახიშვილი

პატარძეული

11:3

ფოთი

7/12

15.00

რუსთავი

პოღოსიანი

ღიბრაძე

წყალტუბო

9:22$

დინამო

7/12

15.00

წყალტუბო

საჯაია

მარგველაშვილი

სტუ

0:45$

აკადემია

7/12

19.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

IX ტური   15/01 2015 @ 12.25   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$36:5

წყალტუბო

13/12

14.00

დინამო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

დინამო

$33:17

პატარძეული

13/12

15.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

სტუ

$8:13

ფოთი

13/12

17.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგეშვილი

აკადემია

$80:0

ხულიგანა

14/12

17.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

სალთხუციშვილი

X ტური   29/12 @ 21.30   ^ ცხრილი

წყალტუბო

10:31$

აკადემია

20/12

15.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ხულიგანა

$10:17

სტუ

20/12

17.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

პატარძეული

37:36$

ბაგრატი

21/12

15.00

პატარძეული

ამაშუკელი

ღიბრაძე

ფოთი

0:42$

დინამო #

21/12

15.00

მალთაყვა

საჯაია

მარგველაშვილი

 

2015

 

XI ტური   1/03 @ 18.20   ^ ცხრილი

სტუ

15:39$

დინამო

28/02

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

გოგეშვილი

ბაგრატი

16:0

ფოთი

1/03

14.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

აკადემია

$50:0

პატარძეული

1/03

14.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

სუთიაშვილი

ხულიგანა

13:8$

წყალტუბო

1/03

16.30

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

XII ტური   15/03 @ 20.25   ^ ცხრილი

პატარძეული

$23:24

ხულიგანა

14/03

12.00

პატარძეული

ტრაპაიძე ღიბრაძე

დინამო

$34:9

ბაგრატი

15/03

15.00

შევარდენი

პოღოსიანი ჯალაღონია

წყალტუბო

14:12$

სტუ

15/03

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ფოთი

3:59$

აკადემია

15/03

16.00

მალთაყვა

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

XIII ტური   22/03 @ 19.50   ^ ცხრილი

აკადემია

15:10$

დინამო

22/03

15.00 შევარდენი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

სტუ

$34:15

ბაგრატი

22/03

15.00 ავჭალა

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

ხულიგანა

$42:14

ფოთი

22/03

17.00 ავჭალა

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

წყალტუბო

12:20

პატარძეული

22/03

15.00 წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

XIV ტური   29/03 @ 19.05   ^ ცხრილი

დინამო

$17:19

ხულიგანა

28/03

12.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

პატარძეული

$68:5

სტუ

28/03

13.00

პატარძეული

ტრაპაიძე

ღიბრაძე

ფოთი

30:17

წყალტუბო

29/03

12.00

ფოთი'ხელ

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

0:48$

აკადემია

29/03

15.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

 

 

 

 

 

 

 

 

საქართველოს დრო
 

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
თასის ფინალი @ 18.11

ქულათა ნიხრი:  20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  19/05 გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო