პირველი 2014-15

საქართველოს პირველობა 2014-15 * პირველი ლიგა

 

29/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი

14

14

0

0

13

0

0

689:054

+635

69

2

დინამო  თბილისი

14

9

0

5

7

3

1

347:166

+181

45

3

ბაგრატი  ქუთაისი

14

8

0

6

5

1

0

273:227

+46

38

4

ხულიგანა  თბილისი

14

7

0

7

3

2

0

228:345

-117

33

5

ვეფხვები  პატარძეული

14

7

0

7

1

2

0

288:325

-37

31

6

კოლხი რაინდები  ფოთი

14

5

0

9

0

1

0

163:391

-228

21

7

სტუ  თბილისი

14

4

0

10

1

2

0

152:448

-296

19

8

დინოზავრი  წყალტუბო

14

2

0

12

0

3

0

178:362

-184

11

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

29/03 @ 19.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

 

 

 

       

I ტური   15/01 2015 @ 12.25   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$34:0

ხულიგანა

6/09

17.00

დინამო

მოგელაშვილი

მარგველაშვილი

აკადემია

$75:3

სტუ

6/09

19.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

სუთიაშვილი

ფოთი

$11:18

პატარძეული

7/09

17.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

დინამო

$19:0

წყალტუბო

7/09

18.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

II ტური   14/09 @ 20.40   ^ ცხრილი

ხულიგანა

3:57$

აკადემია

13/09

18.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ბაქრაძე

პატარძეული

15:24

დინამო

14/09

17.00

პატარძეული

თევზაძე

ღიბრაძე

წყალტუბო

6:19$

ბაგრატი

14/09

17.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ფოთი

27:15

სტუ

14/09

17.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

III ტური   21/09 @ 18.50   ^ ცხრილი

ბაგრატი

18:7

პატარძეული

20/09

16.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

სტუ

0:41$

ხულიგანა

20/09

17.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ჯავახიშვილი

დინამო

$36:7

ფოთი

21/09

17.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

აკადემია

$69:5

წყალტუბო

21/09

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ბაქრაძე

IV ტური   5/10 @ 18.30   ^ ცხრილი

დინამო

$35:7

სტუ

28/09

16.00

ავჭალა

რობიტაშვილი

გოგეშვილი

წყალტუბო

$21:22

ხულიგანა

28/09

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

პატარძეული

7:55$

აკადემია

4/10

15.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

ფოთი

25:13

ბაგრატი

5/10

15.00

მალთაყვა

ჭიქაბერიძე

ფულარია

V ტური   19/10 @ 18.35   ^ ცხრილი

აკადემია

$57:3

ფოთი

12/10

18.00

შევარდენი

საჯაია

გოგეშვილი

სტუ

17:15$

წყალტუბო

18/10

16.00

ავჭალა

თევზაძე

დოლიძე

ბაგრატი

11:7$

დინამო

19/10

15.00

დინამო

ჩიხლაძე

ფულარია

ხულიგანა

$12:17

პატარძეული

19/10

16.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

VI ტური   2/11 @ 20.20   ^ ცხრილი

ფოთი

8:24$

ხულიგანა

25/10

15.00

მალთაყვა

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

პატარძეული

33:23

წყალტუბო

25/10

16.00

პატარძეული

მოგელაშვილი

ღიბრაძე

ბაგრატი

$36:0

სტუ

2/11

15.00

დინამო

ტყაბლაძე

ფულარია

დინამო

გადაიდო

აკადემია

 

 

 

 

 

VII ტური   24/11 @ 12.45   ^ ცხრილი

აკადემია

$24:7

ბაგრატი

22/11

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

ხულიგანა

18:26

დინამო

22/11

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

ჯალაღონია

წყალტუბო

33:19

ფოთი

23/11

14.00

წყალტუბო

საჯაია

ზიბზიბაძე

სტუ

გადაიდო

პატარძეული

 

 

 

 

 

+ ტური   30/11 @ 16.40   ^ ცხრილი

სტუ

19:15$

პატარძეული

29/11

13.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

დინამო

3:24$

აკადემია

30/11

14.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

VIII ტური   10/12 @ 14.15   ^ ცხრილი

ხულიგანა

0:23$

ბაგრატი

6/12

15.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ჯავახიშვილი

პატარძეული

11:3

ფოთი

7/12

15.00

რუსთავი

პოღოსიანი

ღიბრაძე

წყალტუბო

9:22$

დინამო

7/12

15.00

წყალტუბო

საჯაია

მარგველაშვილი

სტუ

0:45$

აკადემია

7/12

19.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

IX ტური   15/01 2015 @ 12.25   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$36:5

წყალტუბო

13/12

14.00

დინამო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

დინამო

$33:17

პატარძეული

13/12

15.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

სტუ

$8:13

ფოთი

13/12

17.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგეშვილი

აკადემია

$80:0

ხულიგანა

14/12

17.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

სალთხუციშვილი

X ტური   29/12 @ 21.30   ^ ცხრილი

წყალტუბო

10:31$

აკადემია

20/12

15.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ხულიგანა

$10:17

სტუ

20/12

17.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

პატარძეული

37:36$

ბაგრატი

21/12

15.00

პატარძეული

ამაშუკელი

ღიბრაძე

ფოთი

0:42$

დინამო #

21/12

15.00

მალთაყვა

საჯაია

მარგველაშვილი

 

2015

 

XI ტური   1/03 @ 18.20   ^ ცხრილი

სტუ

15:39$

დინამო

28/02

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

გოგეშვილი

ბაგრატი

16:0

ფოთი

1/03

14.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

აკადემია

$50:0

პატარძეული

1/03

14.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

სუთიაშვილი

ხულიგანა

13:8$

წყალტუბო

1/03

16.30

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

XII ტური   15/03 @ 20.25   ^ ცხრილი

პატარძეული

$23:24

ხულიგანა

14/03

12.00

პატარძეული

ტრაპაიძე ღიბრაძე

დინამო

$34:9

ბაგრატი

15/03

15.00

შევარდენი

პოღოსიანი ჯალაღონია

წყალტუბო

14:12$

სტუ

15/03

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

ფოთი

3:59$

აკადემია

15/03

16.00

მალთაყვა

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

XIII ტური   22/03 @ 19.50   ^ ცხრილი

აკადემია

15:10$

დინამო

22/03

15.00 შევარდენი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

სტუ

$34:15

ბაგრატი

22/03

15.00 ავჭალა

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

ხულიგანა

$42:14

ფოთი

22/03

17.00 ავჭალა

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

წყალტუბო

12:20

პატარძეული

22/03

15.00 წყალტუბო

ჩიხლაძე

ფულარია

XIV ტური   29/03 @ 19.05   ^ ცხრილი

დინამო

$17:19

ხულიგანა

28/03

12.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

პატარძეული

$68:5

სტუ

28/03

13.00

პატარძეული

ტრაპაიძე

ღიბრაძე

ფოთი

30:17

წყალტუბო

29/03

12.00

ფოთი'ხელ

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

0:48$

აკადემია

29/03

15.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

 

 

 

 

 

 

 

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო