სტატ-მოწინავენი 2014-15

ქულა

203  თემურ სოხაძე (ყოჩ;
192  ირაკლი ყიასაშვილი (ლელ;
180  ბახვა კობახიძე (ბთმ;
170  ბექა წიკლაური (ლოკ;
120  რამაზ ხარაზიშვილი (ჯიქ, ვაჟა ხუციშვილი (ხარ;
103  რეზი ჯინჭველაშვილი (აია; 
  95  უჩა მჭედლიშვილი (თბს;
  87 
დიტო კალანდაძე (ლოკ;
  67  საბა ნიკოლავა (ამზ;
  51  დავით კიკნაძე (ამზ, ბაჩო ჯოგლიძე (თბს; 
  44  რატი ნუცუბიძე (არმ;
  43  მამუკა ნინიძე (ჯიქ)

ლელო

10  ირაკლი გეგენავა (ყოჩ)

8  ლევან თხელიძე (ბთმ, გიორგი ლომთაძე (ლელ)

7  ბექა წიკლაური (ლოკ)

6  გიორგი აბრამიძე (აია, დიტო კალანდაძე (ლოკ, გიორგი ფრუიძე (აია, გელა შალამბერიძე (აია)

გიორგი ბებიაშვილი (ხარ, გიორგი ბიწაძე (ლოკ, ბექა გიგაშვილი (ბთმ, ლევან გოგოლაშვილი (ყოჩ, თორნიკე თეგეთაშვილი (ხარ, ოთარ მინაშვილი (ამზ)

4  თორნიკე გოგლიძე (თბს, იოსებ კიკვაძე (აია, ჟორა მღებრიშვილი (ხარ, გიორგი სოსელია (ამზ, არსენ ტრაპაიძე (ჯიქ, ირაკლი ყიასაშვილი (ლელ, გიორგი შკინინი (ლოკ)

3  ლაშა აზალაძე (ბთმ, არჩილ ალიქაძე (ბთმ, ვახტანგ ამირანაშვილი (ამზ, მიხეილ არჩუაშვილი (ყოჩ, გიორგი აფციაური (აია, ნიკო აფციაური (ყოჩ, რატი გარუჩავა (ყოჩ, ფარნავაზ გასვიანი (ლოკ, ლექსო გუგავა (ლელ, ლევან დარასელია (არმ, სანდრო თოდუა (ლელ, ბექა მამრიკიშვილი (ჯიქ, შავლეგ მახარაშვილი (ყოჩ, გიორგი მელიქიძე (ხარ, გიორგი მისრიაშვილი (ამზ, სანდრო ნიჟარაძე (ლელ, ნიკა პინაიშვილი (ამზ, მიხეილ რატიაშვილი (აია, გიორგი ტორაძე’უმც (აია, სანდრო ქოიავა (ლელ, ზვიად ღამბარაშვილი (ხარ, მამუკა ცხადაძე (ხარ, გიორგი ხარშილაძე (ყოჩ, დავით ხიდეშელი (ყოჩ)

2  ბადრი ალხაზაშვილი (ლელ, ბექა არველაძე (თბს, უჩა აღაშვილი (ხარ, ბესო ბარბაქაძე (ამზ, სოსო ბეკოშვილი (ლოკ, ვანო გაბროშვილი (ჯიქ, მურაზ გიორგაძე (ამზ, გიორგი გოგოლაძე (არმ, არჩილ დავითაძე (ბთმ, გიორგი თხილაიშვილი (ბთმ, შოთა კანდელაკი (ამზ, გიორგი კაჭარავა (ლელ, ჯაბა კიკვიძე (ყოჩ, დიტო კიკნაძე (ჯიქ, ბაჩო კოლელიშვილი (ლელ, დავით ლაზარიშვილი (თბს, ბადრი ლიპარტელიანი (ამზ, დავით ლოსაბერიძე (აია, ზვიად მაისურაძე (ლელ, ლექსო მელიქიშვილი (ხარ, გიორგი ნათელაშვილი (ხარ, დავით პაპავაძე (ჯიქ, გიორგი სანიკიძე (ლელ, თემურ სოხაძე (ყოჩ, გიორგი ტალახაძე (ლელ, ალეკო ტუჩაშვილი (არმ, ლაშა ფოფხაძე (ლოკ, გიორგი ქუთათელაძე (თბს, ჯიმი ღამბაშიძე (თბს, გურამ შენგელია (ჯიქ, ნიკა ჩხიკვაძე (ყოჩ, ზურაბ ძნელაძე (ლოკ, მიხეილ წიკლაური (ხარ, ზურაბ ხორბალაძე (ლელ, ვაჟა ხუციშვილი (ხარ, კოტე ჯიმუხაძე (არმ, გიორგი ჯიმშელაძე (ბთმ, რეზი ჯინჭველაშვილი (აია)

9/05 @ 18.50

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 21/10  ბათუმი  15.00

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

  ლელოთა ფარდობა დადგინდა!  

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

10/10_2017 @ 18.25

განახლდება  27/10

8/10 @ 19.40

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

24

+57

6-0

0

ლელო სარასენს

18

+28

4-2

2

ბათუმი

17

+75

3-1*1

3

ხარები  რუსთავი

17

-1

4-2

1

ჯიქი  გორი

16

+28

3-3

4

ლოკომოტივი

14

+11

3-2

2

არმაზი  მარნეული

13

-4

2-3*1

3

არმია

9

-78

2-4

1

აკადემია

5

-42

0-6

5

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-74

1-5

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/10_2017 @ 16.30

19-22/10   IV ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/10_2017 @ 19.40

22/10   დას VII ტური | აღმ VI ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

20/10_2017 @ 19.15

"" ლიგ

24-26/10  საჩემპიონო ნახევარ’ფინალები

საპასუხო სრეიტინგო მატჩები

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

19-20/10   III ეტაპის ბოლო, VI ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/10_2017 @ 17.20

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/10_2017 @ 18.55

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო