უმაღლესი 2014-15

საქართველოს პირველობა 2014-15 * უმაღლესი ლიგა

 

5/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ყოჩები  ბოლნისი

18

13

1

4

3

1

0

379:246

+133

41/23

58

2

ლელო სარასენს  თბილისი

18

12

3

3

1

1

0

355:228

+127

40/17

56

3

ბათუმი  ბათუმი

18

10

1

7

3

5

0

337:261

+76

35/25

50

4

ლოკომოტივი  თბილისი

18

9

1

8

4

6

0

327:267

+60

34/22

48

5

ხარები  რუსთავი ^ 4ქ (0+4)

18

9

2

7

1

5

0

326:249

+77

38/27

46

6

აია  ქუთაისი 3ქ (4-1)

18

10

0

8

2

5

1

332:246

+86

41/19

46

7

არმაზი  თბილისი

18

8

1

9

2

2

0

308:342

-34

34/38

38

8

ჯიქი  გორი

18

7

2

9

2

2

0

294:284

+10

26/28

36

9

არმია  თბილისი

18

4

1

13

0

4

5 #

222:404

-182

20/46

17

10

თიბიეს უნივერს  თბილისი

18

2

0

16

0

3

0

244:597

-353

19/83

11

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

14/04 @ 17.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

 

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

 

 

 

 

 

 

 

I ტური   17/08 @ 24.20   ^ ცხრილი

ყოჩები

27:16

არმაზი

15/08

17.30

ბოლნისი

თევზაძე

დოლიძე

ლოკომოტ

$22:26

ხარები

15/08

20.00

შევარდენი

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

აია

$15:18

ჯიქი

15/08

20.00

აია (ახალი)

გვირჯიშვილი

მარგველაშვილი

ლელო

24:19$

თიბიეს

16/08

20.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ჯავახიშვილი

არმია

25:15

ბათუმი

17/08

20.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჯალაღონია

II ტური   24/08 @ 22.40   ^ ცხრილი

აია

26:23$

თიბიეს

23/08

20.00

აია

თევზაძე

ჭიჭინაძე

არმაზი

გადაიდო

ლოკომოტ

23/08

20.00

შევარდენი

 

 

ხარები

$44:3

არმია

23/08

20.00

რუსთავი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ბათუმი

0:20

ლელო

24/08

17.30

მალთაყვა (ფოთი)

გვირჯიშვილი

გ.მიქაბერიძე

ჯიქი

$0:6

ყოჩები

24/08

20.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

დოლიძე

III ტური   1/09 @ 11.35   ^ ცხრილი

ლელო

22:22

ხარები

30/08

20.00

ავჭალა

თევზაძე

დოლიძე

არმია

12:9$

არმაზი

30/08

20.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

30:14

აია

31/08

17.15

ბოლნისი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

თიბიეს

9:23

ბათუმი

31/08

20.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

16:3

ჯიქი

31/08

22.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

IV ტური   8/09 @ 01.30   ^ ცხრილი

არმაზი

20:8

ლელო

6/09

19.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ხარები

$15:18

ბათუმი

6/09

19.00

რუსთავი

ტრაპაიძე

ქერაშვილი

ყოჩები

$36:13

თიბიეს

7/09

17.00

ბოლნისი

თევზაძე

ჯავახიშვილი

ჯიქი

13:12$

არმია

7/09

19.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

გ.მიქაბერიძე

აია

$6:9

ლოკომოტ

7/09

19.00

აია

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

V ტური   6/10 @ 18.35   ^ ცხრილი

თიბიეს

9:17

ხარები

4/10

16.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

ჯავახიშვილი

ლოკომოტ

$18:19

ყოჩები

4/10

16.00

ავჭალა

თევზაძე

ჭიჭინაძე

ლელო

9:9

ჯიქი

5/10

16.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

დოლიძე

არმია

$9:10

აია

5/10

16.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმაზი

23:22$

ბათუმი

6/10

15.30

შევარდენი

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

VI ტური   13/10 @ 19.20   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

14:9$

თიბიეს

11/10

16.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ყოჩები

24:11

არმია

11/10

16.00

ბოლნისი

ჩიხლაძე

ჭიჭინაძე

აია

$19:20

ლელო

11/10

16.00

აია

თევზაძე

გ.მიქაბერიძე

არმაზი

$14:17

ხარები

12/10 16.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

ჯიქი

26:21$

ბათუმი

13/10

17.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

დოლიძე

VII ტური   2/11 @ 17.45   ^ ცხრილი

ხარები

14:6

ჯიქი

1/11

15.00

რუსთავი

ჩიხლაძე

დოლიძე

ლელო

12:21

ყოჩები

1/11

15.30

ავჭალა

თევზაძე

ჯავახიშვილი

თიბიეს

14:26

არმაზი

1/11

18.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

არმია

16:12$

ლოკომოტ

2/11

15.15

ავჭალა

ნჩაკაზა (აფრ)

ჭიჭინაძე

ბათუმი

გადაიდო

აია

.

.

.

.

.

VIII ტური   11/11 @ 11.00   ^ ცხრილი

აია

15:6

ხარები

9/11

15.00

აია

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

ყოჩები

25:25

ბათუმი

9/11

14.30

ავჭალა

ჩიხლაძე

ქერაშვილი

ლოკომოტ

$9:13

ლელო

9/11

17.00

ავჭალა

ნჩაკაზა (აფრ)

გ.მიქაბერიძე

არმია

22:12

თიბიეს

10/11

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ჯიქი

გადაიდო

არმაზი

.

.

.

.

.

IX ტური   17/11 @ 10.05   ^ ცხრილი

ბათუმი

$39:17

ლოკომოტ

15/11

14.00

ანგისა

თევზაძე

დოლიძე

თიბიეს

17:43$

ჯიქი

15/11

16.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ქერაშვილი

ხარები

7:29$

ყოჩები

16/11

14.00

რუსთავი

ნჩაკაზა (აფრ)

ჭიჭინაძე

არმაზი

12:26

აია

16/11

15.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

ლელო

22:19$

არმია

16/11

15.00

ვისოლი

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

+ ტური   22/11 @ 15.10   ^ ცხრილი

ბათუმი

16:8

აია

22/11

13.00

ანგისა

ნჩაკაზა (აფრ)

მარგველაშვილი

 

 

 

 

 

 

 

 

მეორე წრე

 

 

 

 

 

 

 

 

X ტური   30/11 @ 17.05   ^ ცხრილი

ხარები

3:3

ლოკომოტ

29/11

14.00 რუსთავი ამაშუკელი მიქაბერიძე

ჯიქი

17:25

აია

29/11

15.00

შევარდენი

ნჩაკაზა (აფრ) დოლიძე

თიბიეს

10:59$

ლელო

29/11

15.00 ავჭალა ჩიხლაძე ჯავახიშვილი

ბათუმი

$23:7

არმია

30/11

14.00 ანგისა თევზაძე ჭიჭინაძე

არმაზი

17:30

ყოჩები

30/11

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

XI ტური   7/12 @ 16.25   ^ ცხრილი

ლელო

$0:3

ბათუმი

6/12

15.00 ავჭალა ნჩაკაზა (აფრ) მიქაბერიძე

თიბიეს

15:8$

აია

7/12

14.00 ავჭალა აბულაშვილი ჭიჭინაძე

ყოჩები

12:3

ჯიქი

7/12

14.00 ბოლნისი თევზაძე დოლიძე

ლოკომოტ

გადაიდო

არმაზი

6-7/12

. . . .

არმია

გადაიდო

ხარები

6-7/12

. . . .

+ ტური   27/12 @ 16.00   ^ ცხრილი

არმაზი

9:27$

ლოკომოტ

14/12

14.00 ავჭალა

ნჩაკაზა (აფრ)

მიქაბერიძე

არმია

15:33

ხარები

20/12

14.00 ავჭალა ამაშუკელი დოლიძე

ჯიქი

11:19

არმაზი

21/12

14.00

ავჭალა

ნჩაკაზა (აფრ)

ჭიჭინაძე

ლოკომოტ

$18:19

არმაზი

27/12

14.00 ავჭალა თევზაძე ჭიჭინაძე

 

2015

 

XII ტური   31/01 @ 17.50   ^ ცხრილი

ჯიქი

9:22

ლოკომოტ

30/01

15.00 ავჭალა ჩიხლაძე ქერაშვილი

ბათუმი

$43:3

თიბიეს

30/01

15.00 ანგისა გვირჯიშვილი ჯავახიშვილი

ხარები

13:27

ლელო

31/01

13.00 რუსთავი ამაშუკელი დოლიძე

არმაზი

18:18

არმია

31/01

15.00 ავჭალა თევზაძე მიქაბერიძე

აია

21:11

ყოჩები

31/01

15.00 აია ბარი (ირლ) ჭიჭინაძე

XIII ტური   8/02 @ 17.50   ^ ცხრილი

ბათუმი

14:10$

ხარები

6/02

15.00 ანგისა ჩიხლაძე ჯალაღონია

ლოკომოტ

20:41$

აია

7/02

14.30 ავჭალა ამაშუკელი ჯავახიშვილი

არმია

0:20

ჯიქი

7/02

15.00 შევარდენი იმბუშ (ირლ) ჭიჭინაძე

თიბიეს

6:43$

ყოჩები

8/02

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი დოლიძე

ლელო

22:10

არმაზი

8/02

16.00 შევარდენი თევზაძე ქერაშვილი

XIV ტური   22/02 @ 18.15   ^ ცხრილი

ხარები

$57:3

თიბიეს

21/02

14.00

რუსთავი

ჩიხლაძე

ჯავახიშვილი

ჯიქი

15:15

ლელო

21/02

14.00

ავჭალა

ჰოგან (ირლ)

მიქაბერიძე

ბათუმი

25:10

არმაზი

21/02

15.00

მალთაყვა (ფოთი)

ამაშუკელი

მარგველაშვილი

ყოჩები

3:24$

ლოკომოტ

22/02

14.00

ავჭალა

თევზაძე

ქერაშვილი

აია

$52:6

არმია

22/02

16.00

აია

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

XV ტური   1/03 @ 18.40   ^ ცხრილი

ბათუმი

$16:20

ჯიქი

28/02

14.00

მალთაყვა (ფოთი)

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

თიბიეს

19:45$

ლოკომოტ

28/02

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ლელო

20:13$

აია

28/02

15.00

მარტყოფი

დაგლას (ირლ)

დოლიძე

არმია

15:27

ყოჩები

1/03

14.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ჭიჭინაძე

ხარები

$15:16

არმაზი

1/03

14.00

რუსთავი

თევზაძე

ჯავახიშვილი

XVI ტური   8/03 @ 16.40   ^ ცხრილი

ჯიქი

$23:24

ხარები

7/03

14.00

შევარდენი

მაკ’ნის (ირლ)

ჯალაღონია

ლოკომოტ

$26:13

არმია

7/03

14.00

ავჭალა

თევზაძე

ქერაშვილი

ყოჩები

9:22

ლელო

7/03

15.00

ბოლნისი

ჰეიქოქ (ირლ)

ჯავახიშვილი

არმაზი

$45:24

თიბიეს

8/03

14.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

მიქაბერიძე

აია

13:9$

ბათუმი

8/03

15.00

აია

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

XVII ტური   2/04 @ 15.10   ^ ცხრილი

არმაზი

$20:6

ჯიქი

28/03

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

თიბიეს

18:14$

არმია

28/03

15.00

ავჭალა

თევზაძე

ბაქრაძე

ლელო

14:12$

ლოკომოტ

29/03

15.00

შევარდენი

ქოლინზ (ირლ)

დოლიძე

ხარები

$13:17

აია #

29/03

15.00

რუსთავი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

ბათუმი

19:17$

ყოჩები

29/03

15.00

ფოთი’ხელ

თევზაძე

მიქაბერიძე

XVIII ტური   5/04 @ 17.40   ^ ცხრილი

არმია

5:26

ლელო

4/04

16.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

დოლიძე

ლოკომოტ

13:6$

ბათუმი

4/04

16.00

ავჭალა

ამაშუკელი

მიქაბერიძე

ყოჩები

10:3$

ხარები

4/04

16.00

მარტყოფი

თევზაძე

ჯავახიშვილი

აია

20:5

არმაზი

4/04

16.00

აია

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

$52:21

თიბიეს

5/04

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ქერაშვილი

 

 

 

 

 

 

 

 

პლეი’ოფი

 

 

 

 

 

 

 

 

I წრე * მესამედ-ფინალები   9/04 @ 20.30

ლოკომოტ

19:12

ხარები

9/04

17.00 ავჭალა პიქ (ირლ) ჯავახიშვილი
ბათუმი

15:8

აია

9/04

18.30

ფოთი’ხელ

ერსქინ (ირლ)

მიქაბერიძე

II წრე * შესარჩევი და გასავარდნი ფინალები   18/04 @ 16.55

ყოჩები

21:22

ლელო

16/04

17.00

ავჭალა

იმბუშ (ირლ)

ჯავახიშვილი

ბათუმი

13:18

ლოკომოტ

18/04

15.00 ფოთი’ხელ იმბუშ (ირლ) ჭიჭინაძე

III წრე * წინასწარი ფინალი   2/05 @ 20.20

ყოჩები

16:23

ლოკომოტ

2/05

16.00

რუსთავი

გეფიქინ (ირლ)

დოლიძე

IV წრე * დიდი ფინალი   9/05 @ 18.20

ლელო

30:21

ლოკომოტ

9/05

16.00

ვაკე

ვილქინსონ (ირლ)

ჯავახიშვილი

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 * საბოლოო კიბე

 

 

 

 

 

 

 

 

1 ლელო, 2 ლოკომოტივი, 3 ყოჩები
4
ბათუმი, 5 ხარები, 6 აია
7 არმაზი, 8 ჯიქი, 9 არმია
10
თიბიეს

 

 

 

 

   

 

 

დარჩენა - ასვლაზე

 

 

 

 

   

 

 

I  მატჩი   19/04 @ 15.55

დინამო

17:36

არმია

19/04

14.00

ავჭალა

ამაშუკელი

მიქაბერიძე

II  მატჩი   26/04 @ 15.50

არმია

19:22

დინამო

26/04

13.00

ავჭალა

თევზაძე

ქერაშვილი

ორი მატჩის ჯამში არმიამ 55:39 იმარჯვა და უმაღლესში დარჩა

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო