2014 საქართველო 9:23 ტონგა

შემოდგომის საერთაშორისო სერია

საქართველო 9:23 ტონგა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილ, 14 ირაკლი მაჩხანელი^კაპ (23 სანდრო თოდუა 72), 13 დავით კაჭარავა, 12 მერაბ შარიქაძე, 11 თამაზ მჭედლიძე; 10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 74), 9 გიორგი ბეგაძე (21 ვაჟა ხუციშვილი 75) / 1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 ზურაბ ჟვანია 67), 2 შალვა მამუკაშვილი (16 სიმონ მაისურაძე 70), 3 დუდუ ქუბრიაშვილი (18 ლევან ჩილაჩავა 67); 4 კოტე მიქაუტაძე, 5 ლევან დათუნაშვილი: 6 გიორგი თხილაიშვილი სბ 74, 7 ვიტო კოლელიშვილი (20 ლაშა ლომიძე 29-/), 8 გიორგი ჩხაიძე (ლომიძე 67, 19 გიორგი ნემსაძე 70) - 3ჯ: კვირიკაშვილ

ტონგა

15 ვუნგაკოტო ლილო, 14 ტევიტა ჰალაიფონუა, 13 სიალე პიატაუ, 12 ჰემანი პაეა (23 ოტულეა კატოა 62), 11 ფეტუჰუ ვაინიკოლო; 10 კურტ მორათ (22 ლატიუმე ფოსიტა 62), 9 სონატანე ტაკულუა (21 ტანიელა მოა 61) / 1 ტევიტა მაილაუ (17 სიუა ჰალანუკონუკა 54), 2 ალეკი ლუტუი (16 ელვის ტაიონე 70), 3 სილა პუაფისი (18 პაეა ფაჰანუნუ 54); 4 ტუკულუა ლოკოტუი, 5 ჯო ტუჰინეაუ (19 ლისიატე ფაჰაოსო 77); 6 სიონე კალამაფონი, 7 ნილი ლატუ^კაპ (20 ჰეილ თი’პოულ 77), 8 ვილიამი მაჰაფუ - 3ლ: მოა (1 2) ლილო; გ: ფოსიტა; 2ჯ: მორათ

მსაჯები

რეფერი პასკალ გოზერ (სფრ); კიდეებზე: ენდრიუ მაკ’მენემი (შტლ) / ვლად იორდაკესკუ (რუმ); ვიდეო კარლო დამასკო (იტა)

შაბ 8/11 2014 @ თბილისი, ვაკე, მესხი (18 ათასი) 17.00

3:0(12) 3:3(27) 6:3(40+2) /
6:6(46) 9:6(52) 9:13(66) 9:18(71) სბ(74ს) 9:23(78) ბოლო (80+3)

მადლობა ირაკლი ფირაშვილს (ოპტა) და დავით რამიშვილს

30/12 @ 11.35 >> 9/11 @ 19.40 >> 8/11 @ 21.30

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო