2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1998-99]

ვადები

 

 

 

განაცხადები

10/02

 

 

პირველი ეტაპი

13/03-11/04

მეორე ეტაპი

24/04-30/05

 

 

მესამე ეტაპი

11/09-17/10

ფინალი

31/10

2014 ბანი აღმ I-VIII

 

აღმოსავლეთი * მეორე ეტაპი

"ი" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი  (ა1)

6

4

0

2

2

1

0

155:073

+82

19

2

თსუ  თბილისი  (დ2)

6

3

0

3

1

3

3

147:088

+59

13

3

ხარები  რუსთავი  (ბ2)

6

3

0

3

1

1

3

072:068

+4

11

4

ხულიგანა  თბილისი  (გ1)

6

2

0

4

0

0

0

041:186

-145

8

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/06 @ 19.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    24/04 @ 17.50

თსუ

$17:18

ხულიგანა

24/04

15.00

ავჭალა

თევზაძე

სუთიაშვილი

რუსთავი

8:5$

არმია

24/04

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

II ტური    2/05 @ 18.20

რუსთავი

$22:0

ხულიგანა

1/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმია

10:18

თსუ

2/05

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ფურცელაძე

III ტური    9/05 @ 20.15

ხულიგანა

12:57$

არმია

8/05

15.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

თსუ

20:12

რუსთავი

9/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

IV ტური    16/05 @ 18.15

არმია

23:10

რუსთავი

15/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

ხულიგანა

5:53$

თსუ

16/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

გოგიჩაიშვილი

V ტური    23/05 @ 17.35

ხულიგანა

6:3$

რუსთავი

22/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

თსუ

$25:26

არმია

23/05

16.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

VI ტური    29/06 @ 19.45

არმია

$34:0

ხულიგანა

29/05

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

რუსთავი

#17:14$#

თსუ

30/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

 

"კ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  (დ1)

6

6

0

0

4

0

0

195:029

+166

28

2

არმაზი  თბილისი  (ა2)

6

3

0

3

3

1

0

125:050

+75

16

3

ჯვაროსნები თბილისი  (ბ1)

6

3

0

3

1

0

0

094:087

+7

13

4

წიქარა  თბილისი  (გ2)

6

0

0

6

0

0

0

019:267

-248

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო  30/05 @ 22.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.45

წიქარა

0:55$

ლელო

25/04

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

აბაშიძე

არმაზი

5:13

ჯვაროსნები

25/04

16.30

შევარდენი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

II ტური    1/05 @ 18.10

არმაზი

0:17$

ლელო

1/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ჯვაროსნები

$29:0

წიქარა

1/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

III ტური    9/05 @ 20.10

წიქარა

0:29$

არმაზი

8/05

16.30

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯავახიშვილი

ლელო

$34:19

ჯვაროსნები

9/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

IV ტური    15/05 @ 19.25

ჯვაროსნები

3:24$

არმაზი

15/05

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

ლელო

$67:0

წიქარა

15/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

V ტური    22/05 @ 18.15

წიქარა

12:27

ჯვაროსნები

22/05

15.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

ლელო

10:7$

არმაზი

22/05

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

ჯალაღონია

VI ტური    30/05 @ 22.35

არმაზი

$60:7

წიქარა

30/05

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

აბაშიძე

ჯვაროსნები

3:12

ლელო

30/05

20.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

2014 ბანი დას I-VIII

დასავლეთი * მეორე ეტაპი

"ლ" პული

29/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 2  ქუთაისი  (ე1) ^ 3/1

6

5

0

1

3

1

0

152:027

+125

24

2

აია 1  ქუთაისი  (ზ1)

6

5

0

1

3

1

0

180:042

+138

24

3

აია 3  ქუთაისი  (ვ2)

6

2

0

4

1

1

0

075:146

-71

10

4

ტაო  ახალციხე  (თ2)

6

0

0

6

0

1

0

029:221

-192

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/05 @ 19.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 I ტური    24/04 @ 17.45

აია 3

0:44$

აია 2

24/04

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

ახალციხე

0:66$

აია 1

24/04

15.00

ახალციხე

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

აია 3

$17:23

აია 1

1/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

აია 2

$44:0

ახალციხე

1/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

III ტური    9/05 @ 20.20

ახალციხე

12:33$

აია 3

8/05

15.00

ახალციხე

მჟავანაძე

ფულარია

აია 1

6:5$

აია 2

9/05

16.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური    15/05 @ 20.10

აია 2

$34:3

აია 3

15/05

13.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

აია 1

$46:5

ახალციხე

15/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

V ტური    22/05 @ 17.55

ახალციხე

$7:13

აია 2

22/05

14.00

ახალციხე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 1

$28:3

აია 3

22/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

VI ტური    29/05 @ 19.10

აია 3

19:5

ახალციხე

29/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 2

12:11$

აია 1

29/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

 

"მ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

პონტო  ქობულეთი  (ე2)

6

4

1

1

0

0

0

89:058

+31

18

2

აია 4  ქუთაისი  (თ1)

6

2

0

4

2

1

0

91:122

-35

11

3

ადიგენი  (ზ2)

6

1

0

5

0

1

0

38:096

-58

5

4

ლეგიონი  ხაშური  (ვ1)

6

4

1

1

3

0

0

92:030

+62

0 21

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო
ხაშურს ფულადი ჯარიმის გადაუხდელობის გამო ქულები გაუნულდა

9/09 @ 20.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.30

ქობულეთი

18:3

ხაშური

25/04

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

ფულარია

ადიგენი

11:26$

აია 4

25/04

15.00

ადიგენი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

ქობულეთი

31:17

აია 4

1/05

15.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$18:3

ადიგენი

1/05

15.00

ხაშური

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

III ტური    8/05 @ 18.15

ადიგენი

18:7

ქობულეთი

8/05

15.00

ადიგენი

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

3:27$

ხაშური

8/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

IV ტური    15/05 @ 20.10

ხაშური

0:0

ქობულეთი

15/05

15.00

ხაშური

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

$25:0

ადიგენი

15/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

V ტური    22/05 @ 17.55

ადიგენი

$6:8

ხაშური

22/05

15.00

ადიგენი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 4

$20:21

ქობულეთი

22/05

16.30

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ფულარია

VI ტური    30/05 @ 18.40

ქობულეთი

12:0

ადიგენი

30/05

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$36:0

აია 4

30/05

15.00

ახალდაბა

ტყაბლაძე

ფულარია

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

2018-19 * ჭაბუკთა ლიგები

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

წინა, გარდამავალი სეზონი [2018]     "ა"   "ბ"

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

XLS

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო