2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1998-99]

ვადები

 

 

 

განაცხადები

10/02

 

 

პირველი ეტაპი

13/03-11/04

მეორე ეტაპი

24/04-30/05

 

 

მესამე ეტაპი

11/09-17/10

ფინალი

31/10

2014 ბანი აღმ I-VIII

 

აღმოსავლეთი * მეორე ეტაპი

"ი" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი  (ა1)

6

4

0

2

2

1

0

155:073

+82

19

2

თსუ  თბილისი  (დ2)

6

3

0

3

1

3

3

147:088

+59

13

3

ხარები  რუსთავი  (ბ2)

6

3

0

3

1

1

3

072:068

+4

11

4

ხულიგანა  თბილისი  (გ1)

6

2

0

4

0

0

0

041:186

-145

8

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/06 @ 19.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    24/04 @ 17.50

თსუ

$17:18

ხულიგანა

24/04

15.00

ავჭალა

თევზაძე

სუთიაშვილი

რუსთავი

8:5$

არმია

24/04

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

II ტური    2/05 @ 18.20

რუსთავი

$22:0

ხულიგანა

1/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმია

10:18

თსუ

2/05

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ფურცელაძე

III ტური    9/05 @ 20.15

ხულიგანა

12:57$

არმია

8/05

15.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

თსუ

20:12

რუსთავი

9/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

IV ტური    16/05 @ 18.15

არმია

23:10

რუსთავი

15/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

ხულიგანა

5:53$

თსუ

16/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

გოგიჩაიშვილი

V ტური    23/05 @ 17.35

ხულიგანა

6:3$

რუსთავი

22/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

თსუ

$25:26

არმია

23/05

16.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

VI ტური    29/06 @ 19.45

არმია

$34:0

ხულიგანა

29/05

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

რუსთავი

#17:14$#

თსუ

30/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

 

"კ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  (დ1)

6

6

0

0

4

0

0

195:029

+166

28

2

არმაზი  თბილისი  (ა2)

6

3

0

3

3

1

0

125:050

+75

16

3

ჯვაროსნები თბილისი  (ბ1)

6

3

0

3

1

0

0

094:087

+7

13

4

წიქარა  თბილისი  (გ2)

6

0

0

6

0

0

0

019:267

-248

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო  30/05 @ 22.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.45

წიქარა

0:55$

ლელო

25/04

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

აბაშიძე

არმაზი

5:13

ჯვაროსნები

25/04

16.30

შევარდენი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

II ტური    1/05 @ 18.10

არმაზი

0:17$

ლელო

1/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ჯვაროსნები

$29:0

წიქარა

1/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

III ტური    9/05 @ 20.10

წიქარა

0:29$

არმაზი

8/05

16.30

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯავახიშვილი

ლელო

$34:19

ჯვაროსნები

9/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

IV ტური    15/05 @ 19.25

ჯვაროსნები

3:24$

არმაზი

15/05

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

ლელო

$67:0

წიქარა

15/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

V ტური    22/05 @ 18.15

წიქარა

12:27

ჯვაროსნები

22/05

15.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

ლელო

10:7$

არმაზი

22/05

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

ჯალაღონია

VI ტური    30/05 @ 22.35

არმაზი

$60:7

წიქარა

30/05

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

აბაშიძე

ჯვაროსნები

3:12

ლელო

30/05

20.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

2014 ბანი დას I-VIII

დასავლეთი * მეორე ეტაპი

"ლ" პული

29/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 2  ქუთაისი  (ე1) ^ 3/1

6

5

0

1

3

1

0

152:027

+125

24

2

აია 1  ქუთაისი  (ზ1)

6

5

0

1

3

1

0

180:042

+138

24

3

აია 3  ქუთაისი  (ვ2)

6

2

0

4

1

1

0

075:146

-71

10

4

ტაო  ახალციხე  (თ2)

6

0

0

6

0

1

0

029:221

-192

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/05 @ 19.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 I ტური    24/04 @ 17.45

აია 3

0:44$

აია 2

24/04

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

ახალციხე

0:66$

აია 1

24/04

15.00

ახალციხე

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

აია 3

$17:23

აია 1

1/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

აია 2

$44:0

ახალციხე

1/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

III ტური    9/05 @ 20.20

ახალციხე

12:33$

აია 3

8/05

15.00

ახალციხე

მჟავანაძე

ფულარია

აია 1

6:5$

აია 2

9/05

16.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური    15/05 @ 20.10

აია 2

$34:3

აია 3

15/05

13.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

აია 1

$46:5

ახალციხე

15/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

V ტური    22/05 @ 17.55

ახალციხე

$7:13

აია 2

22/05

14.00

ახალციხე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 1

$28:3

აია 3

22/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

VI ტური    29/05 @ 19.10

აია 3

19:5

ახალციხე

29/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 2

12:11$

აია 1

29/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

 

"მ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

პონტო  ქობულეთი  (ე2)

6

4

1

1

0

0

0

89:058

+31

18

2

აია 4  ქუთაისი  (თ1)

6

2

0

4

2

1

0

91:122

-35

11

3

ადიგენი  (ზ2)

6

1

0

5

0

1

0

38:096

-58

5

4

ლეგიონი  ხაშური  (ვ1)

6

4

1

1

3

0

0

92:030

+62

0 21

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო
ხაშურს ფულადი ჯარიმის გადაუხდელობის გამო ქულები გაუნულდა

9/09 @ 20.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.30

ქობულეთი

18:3

ხაშური

25/04

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

ფულარია

ადიგენი

11:26$

აია 4

25/04

15.00

ადიგენი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

ქობულეთი

31:17

აია 4

1/05

15.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$18:3

ადიგენი

1/05

15.00

ხაშური

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

III ტური    8/05 @ 18.15

ადიგენი

18:7

ქობულეთი

8/05

15.00

ადიგენი

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

3:27$

ხაშური

8/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

IV ტური    15/05 @ 20.10

ხაშური

0:0

ქობულეთი

15/05

15.00

ხაშური

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

$25:0

ადიგენი

15/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

V ტური    22/05 @ 17.55

ადიგენი

$6:8

ხაშური

22/05

15.00

ადიგენი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 4

$20:21

ქობულეთი

22/05

16.30

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ფულარია

VI ტური    30/05 @ 18.40

ქობულეთი

12:0

ადიგენი

30/05

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$36:0

აია 4

30/05

15.00

ახალდაბა

ტყაბლაძე

ფულარია

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო