2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1998-99]

ვადები

 

 

 

განაცხადები

10/02

 

 

პირველი ეტაპი

13/03-11/04

მეორე ეტაპი

24/04-30/05

 

 

მესამე ეტაპი

11/09-17/10

ფინალი

31/10

2014 ბანი აღმ I-VIII

 

აღმოსავლეთი * მეორე ეტაპი

"ი" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი  (ა1)

6

4

0

2

2

1

0

155:073

+82

19

2

თსუ  თბილისი  (დ2)

6

3

0

3

1

3

3

147:088

+59

13

3

ხარები  რუსთავი  (ბ2)

6

3

0

3

1

1

3

072:068

+4

11

4

ხულიგანა  თბილისი  (გ1)

6

2

0

4

0

0

0

041:186

-145

8

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/06 @ 19.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    24/04 @ 17.50

თსუ

$17:18

ხულიგანა

24/04

15.00

ავჭალა

თევზაძე

სუთიაშვილი

რუსთავი

8:5$

არმია

24/04

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

II ტური    2/05 @ 18.20

რუსთავი

$22:0

ხულიგანა

1/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმია

10:18

თსუ

2/05

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ფურცელაძე

III ტური    9/05 @ 20.15

ხულიგანა

12:57$

არმია

8/05

15.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

თსუ

20:12

რუსთავი

9/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

IV ტური    16/05 @ 18.15

არმია

23:10

რუსთავი

15/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

ხულიგანა

5:53$

თსუ

16/05

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

გოგიჩაიშვილი

V ტური    23/05 @ 17.35

ხულიგანა

6:3$

რუსთავი

22/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

თსუ

$25:26

არმია

23/05

16.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

VI ტური    29/06 @ 19.45

არმია

$34:0

ხულიგანა

29/05

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

რუსთავი

#17:14$#

თსუ

30/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

 

"კ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  (დ1)

6

6

0

0

4

0

0

195:029

+166

28

2

არმაზი  თბილისი  (ა2)

6

3

0

3

3

1

0

125:050

+75

16

3

ჯვაროსნები თბილისი  (ბ1)

6

3

0

3

1

0

0

094:087

+7

13

4

წიქარა  თბილისი  (გ2)

6

0

0

6

0

0

0

019:267

-248

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო  30/05 @ 22.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.45

წიქარა

0:55$

ლელო

25/04

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

აბაშიძე

არმაზი

5:13

ჯვაროსნები

25/04

16.30

შევარდენი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

II ტური    1/05 @ 18.10

არმაზი

0:17$

ლელო

1/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ჯვაროსნები

$29:0

წიქარა

1/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

III ტური    9/05 @ 20.10

წიქარა

0:29$

არმაზი

8/05

16.30

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯავახიშვილი

ლელო

$34:19

ჯვაროსნები

9/05

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

IV ტური    15/05 @ 19.25

ჯვაროსნები

3:24$

არმაზი

15/05

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

ლელო

$67:0

წიქარა

15/05

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

V ტური    22/05 @ 18.15

წიქარა

12:27

ჯვაროსნები

22/05

15.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

ლელო

10:7$

არმაზი

22/05

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

ჯალაღონია

VI ტური    30/05 @ 22.35

არმაზი

$60:7

წიქარა

30/05

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

აბაშიძე

ჯვაროსნები

3:12

ლელო

30/05

20.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

2014 ბანი დას I-VIII

დასავლეთი * მეორე ეტაპი

"ლ" პული

29/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 2  ქუთაისი  (ე1) ^ 3/1

6

5

0

1

3

1

0

152:027

+125

24

2

აია 1  ქუთაისი  (ზ1)

6

5

0

1

3

1

0

180:042

+138

24

3

აია 3  ქუთაისი  (ვ2)

6

2

0

4

1

1

0

075:146

-71

10

4

ტაო  ახალციხე  (თ2)

6

0

0

6

0

1

0

029:221

-192

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 29/05 @ 19.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 I ტური    24/04 @ 17.45

აია 3

0:44$

აია 2

24/04

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

ახალციხე

0:66$

აია 1

24/04

15.00

ახალციხე

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

აია 3

$17:23

აია 1

1/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

აია 2

$44:0

ახალციხე

1/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

III ტური    9/05 @ 20.20

ახალციხე

12:33$

აია 3

8/05

15.00

ახალციხე

მჟავანაძე

ფულარია

აია 1

6:5$

აია 2

9/05

16.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური    15/05 @ 20.10

აია 2

$34:3

აია 3

15/05

13.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

აია 1

$46:5

ახალციხე

15/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

V ტური    22/05 @ 17.55

ახალციხე

$7:13

აია 2

22/05

14.00

ახალციხე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 1

$28:3

აია 3

22/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

VI ტური    29/05 @ 19.10

აია 3

19:5

ახალციხე

29/05

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 2

12:11$

აია 1

29/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

 

"მ" პული

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

პონტო  ქობულეთი  (ე2)

6

4

1

1

0

0

0

89:058

+31

18

2

აია 4  ქუთაისი  (თ1)

6

2

0

4

2

1

0

91:122

-35

11

3

ადიგენი  (ზ2)

6

1

0

5

0

1

0

38:096

-58

5

4

ლეგიონი  ხაშური  (ვ1)

6

4

1

1

3

0

0

92:030

+62

0 21

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო
ხაშურს ფულადი ჯარიმის გადაუხდელობის გამო ქულები გაუნულდა

9/09 @ 20.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    25/04 @ 17.30

ქობულეთი

18:3

ხაშური

25/04

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

ფულარია

ადიგენი

11:26$

აია 4

25/04

15.00

ადიგენი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

II ტური    1/05 @ 18.35

ქობულეთი

31:17

აია 4

1/05

15.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$18:3

ადიგენი

1/05

15.00

ხაშური

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

III ტური    8/05 @ 18.15

ადიგენი

18:7

ქობულეთი

8/05

15.00

ადიგენი

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

3:27$

ხაშური

8/05

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

IV ტური    15/05 @ 20.10

ხაშური

0:0

ქობულეთი

15/05

15.00

ხაშური

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 4

$25:0

ადიგენი

15/05

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

V ტური    22/05 @ 17.55

ადიგენი

$6:8

ხაშური

22/05

15.00

ადიგენი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 4

$20:21

ქობულეთი

22/05

16.30

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ფულარია

VI ტური    30/05 @ 18.40

ქობულეთი

12:0

ადიგენი

30/05

15.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$36:0

აია 4

30/05

15.00

ახალდაბა

ტყაბლაძე

ფულარია

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  დიდი 10

28-30/09  V ტური

23/09 @ 19.25

სხვ

მ-წ *

$

ლოკომოტივი  თბ

18

+75

4-0

2

ბათუმი  ბათუმი

15

+70

3-1

3

ხარები  რუსთავი ^

14

+35

3-1

2

აია  ქუთაისი

14

+45

3-1

2

ლელო სარასენს  თბ

12

-5

3-1

0

არმაზი  მარნეული

11

+38

2-2

3

ჯიქი  გორი

6

-34

1-3

2

ვეფხვები  პატარძეული

5

-49

1-3

1

არმია  თბილისი

1

-81

0-4

1

აკადემია  თბილისი

1

-94

0-4

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2002-03 დაბ]

26-27/09  აღმ  IV ტური  |  დას  III ტური

"" [2000-01 დაბ]

II ეტაპი  იწყება  5/10

განრიგი    მოწინავე | სანუგეშო რვეული

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

29-30/09  III ტური  დას  |  აღმ

2018-19  |  დუბლები

24-25/09  II ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

იწყება  6/10

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

0:0

08/12

18.00

ფიამე ორო

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

ლოკ (საქ)

0

=0

კლვ (იტა)

0

=0

ფმრ (იტა)

0

=0

""

სხვ

პდვ (იტა)

0

=0

ბრბ (ბელ)

0

=0

რვგ (იტა)

0

=0

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3166] მოთამაშე  [25/09]

კაცი [1260]  |  ჭაბ’ა [622]  |  ჭაბ’ბ [1284]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

2018  |  შემოდგომის ტესტები

არაფორმალური წყარო_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

0:0

17/11

.

შინ

სამოა

0:0

24/11

.

შინ

ტონგა

0:0

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმ | პორ

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/06]

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

დ10 მეორე
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო