2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1998-99]

ვადები

 

 

 

განაცხადები

10/02

 

 

პირველი ეტაპი

13/03-11/04

მეორე ეტაპი

24/04-30/05

მესამე ეტაპი

11/09-17/10

ფინალი

31/10

ერთიანი * მესამე ეტაპი

ჩემპიონობისთვის

"ნ" პული

 

6/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმაზი  თბილისი  (კ2)

6

6

0

0

3

0

0

140:062

+78

27

2

არმია  თბილისი  (ი1)

6

4

0

2

3

2

0

172:050

+122

21

3

პონტო  ქობულეთი  (მ1) ^

6

1

0

5

0

1

0

064:130

-66

5

4

აია 1  ქუთაისი  (ლ2)

6

1

0

5

0

1

0

050:184

-134

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 6/11 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

I ტური    18/09 @ 11.50

აია 1

5:36$

არმია

18/09

15.00

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმაზი

$22:10

ქობულეთი

18/09

16.00

ვარკეთილი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

II ტური    26/09 @ 21.20

აია 1

$10:12

ქობულეთი

25/09

16.30

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმია

$8:15

არმაზი

26/09

16.30

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სუთიაშვილი

III ტური    30/09 @ 11.55

არმაზი

გადაიდო

აია 1

2-3/10    

 

 

ქობულეთი

გადაიდო

არმია

2-3/10    

 

 

IV ტური

არმია

გადაიდო

აია 1

9-10/10    

 

 

ქობულეთი

გადაიდო

არმაზი

9-10/10    

 

 

 V ტური    17/10 @ 18.45   ^ ცხრილი

არმაზი

17:15$

არმია

16/10

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

ქობულეთი

$17:18

აია 1

17/10

15.00

ქობულეთი

საჯაია

მარგველაშვილი

VI ტური    23/10 @ 18.00   ^ ცხრილი

არმია

$43:13

ქობულეთი

23/10 15.00 ვარკეთილი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

აია 1

10:26$

არმაზი

23/10 16.30 დინამო

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

III+ ტური    30/10 @ 20.45   ^ ცხრილი

არმაზი

$38:7

აია 1

30/10 15.00 შევარდენი

ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

ქობულეთი

0:15

არმია

30/10 15.00 ქობულეთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV+ ტური    6/11 @ 18.30   ^ ცხრილი

არმია

$55:0

აია 1

6/11 15.00 ვარკეთილი

თევზაძე

ცხვედიანი

ქობულეთი

12:22

არმაზი

6/11 16.00 ქობულეთი

ჩუბინიძე

ფულარია

 

"ო" პული

 

7/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  (კ1)

6

5

0

1

2

1

0

183:044

+139

23

2

აია 2  ქუთაისი  (ლ1) ^

6

3

1

2

2

0

0

148:070

+78

16

3

თსუ  თბილისი  (ი2)

6

3

1

2

2

0

0

172:085

+87

16

4

აია 4  ქუთაისი  (მ2)

6

0

0

6

0

0

0

023:327

-304

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 7/11 @ 17.50

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

I ტური    18/09 @ 20.35

თსუ

15:15

აია 2

18/09 15.30 ავჭალა

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

აია 4

0:31$

ლელო

18/09 16.30 დინამო

საჯაია

ჩუბინიძე

II ტური    25/09 @ 18.50

ლელო

28:15

თსუ

25/09 15.00 ავჭალა

პოღოსიანი

ფურცელაძე

აია 4

0:65$

აია 2

25/09 15.00 დინამო

საჯაია

მარგველაშვილი

III ტური    30/09 @ 11.55

თსუ

გადაიდო

აია 4

2-3/10    

 

 

აია 2

გადაიდო

ლელო

2-3/10    

 

 

IV ტური

ლელო

გადაიდო

აია 4

9-10/10    

 

 

აია 2

გადაიდო

თსუ

9-10/10    

 

 

V ტური    17/10 @ 18.55   ^ ცხრილი

აია 2

$41:10

აია 4

16/10

16.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

თსუ

19:12$

ლელო

17/10

16.30

ვარკეთილი

პოღოსიანი

ცხვედიანი

VI ტური    23/10 @ 18.10   ^ ცხრილი

აია 4

10:36$

თსუ

23/10 15.00 დინამო

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

ლელო

14:0

აია 2

23/10 16.30 ვარკეთილი

ტრაპაიძე

სუთიაშვილი

III+ ტური    31/10 @ 18.00  ^ ცხრილი

თსუ

$82:0

აია 4

30/10 17.00 შევარდენი

თევზაძე

ცხვედიანი

აია 2

7:26

ლელო

31/10 15.00 დინამო

საჯაია

ჩუბინიძე

IV+ ტური    7/11 @ 17.45   ^ ცხრილი

ლელო

$72:3

აია 4

6/11 16.30 ვარკეთილი

ამაშუკელი

სუთიაშვილი

აია 2

20:5

თსუ

7/11 16.00 დინამო

საჯაია

მარგველაშვილი

 

 

მეცხრე ადგილისთვის

"პ" პული

 

24/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი  (ი3)

6

6

0

0

5

0

0

256:037

+219

29

2

ადიგენი  (მ3)

6

3

0

3

1

1

0

063:102

-39

14

3

წიქარა  თბილისი  (კ4)

6

3

0

3

0

0

0

065:113

-48

12

4

ტაო  ახალციხე  (ლ4)

6

0

0

6

0

1

0

032:164

-132

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 24/10 @ 19.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

I ტური    19/09 @ 19.40

წიქარა

12:5$

ადიგენი

18/09 17.30 ვარკეთილი გვირჯიშვილი ფურცელაძე

ახალციხე

0:31$

რუსთავი

19/09 16.00 ახალციხე ჩიხლაძე მარგველაშვილი

II ტური    26/09 @ 21.25

რუსთავი

$34:12

წიქარა

25/09 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ახალციხე

$10:12

ადიგენი

26/09 16.00 ახალციხე ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

III ტური    2/10 @ 19.20

წიქარა

19:5

ახალციხე

2/10

15.00

ვარკეთილი

აბულაშვილი ფურცელაძე

ადიგენი

11:19

რუსთავი

2/10

16.00

ადიგენი

მჟავანაძე ნიქაბაძე

IV ტური    9/10 @ 22.10

ადიგენი

15:0

წიქარა

9/10

15.00

ადიგენი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

რუსთავი

$67:7

ახალციხე

9/10

18.00

რუსთავი

ცქიფურიშვილი

ქერაშვილი

V ტური    17/10 @ 19.45   ^ ცხრილი

წიქარა

7:49$

რუსთავი

16/10

15.00

ვარკეთილი

აბულაშვილი სალთხუციშვილი

ადიგენი

$20:5

ახალციხე

17/10

15.00

ადიგენი

ტყაბლაძე ზიბზიბაძე

VI ტური    24/10 @ 19.00   ^ ცხრილი

რუსთავი

$56:0

ადიგენი

24/10 15.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

ახალციხე

5:15

წიქარა

24/10 15.00 ახალციხე მჟავანაძე ფულარია
 

"რ" პული

 

31/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 3  ქუთაისი  (ლ3)

6

4

0

2

2

1

0

124:089

+35

19

2

ჯვაროსნები  თბილისი  (კ3)

6

4

0

2

2

0

0

117:065

+52

18

3

ლეგიონი  ხაშური  (მ4)

6

3

0

3

1

0

0

086:110

-24

13

4

ხულიგანა  თბილისი  (ი4)

6

1

0

5

0

2

0

055:118

-63

6

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 31/10 @ 18.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

I ტური    18/09 @ 21.25

ხულიგანა

$11:16

აია 3

18/09 14.00 ავჭალა აბულაშვილი ჯალაღონია

ხაშური

8:0

ჯვაროსნები

18/09 16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე ფულარია

II ტური    25/09 @ 19.00

ჯვაროსნები

17:7

ხულიგანა

25/09 15.00 ვარკეთილი თევზაძე აბაშიძე

ხაშური

17:13$

აია 3

25/09 16.00 ხაშური ტყაბლაძე ფულარია

III ტური    2/10 @ 19.25

ხულიგანა

8:46$

ხაშური

2/10 16.30 ვარკეთილი ამაშუკელი სუთიაშვილი

აია 3

გადაიდო

ჯვაროსნები

2-3/10        

IV ტური    9/10 @ 22.15

აია 3

$22:0

ხულიგანა

9/10 15.00 დინამო ჩიხლაძე ფულარია

ჯვაროსნები

$29:8

ხაშური

9/10 16.30 ვარკეთილი ამაშუკელი სუთიაშვილი

V ტური    16/10 @ 18.30   ^ ცხრილი

ხულიგანა

$12:17

ჯვაროსნები

16/10

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი გოგიჩაიშვილი

აია 3

$43:7

ხაშური

16/10

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე გულვერდაშვილი

VI ტური    24/10 @ 19.10   ^ ცხრილი

ჯვაროსნები

$44:10

აია 3

23/10

15.00

შევარდენი

პოღოსიანი აბაშიძე

ხაშური

0:17

ხულიგანა

24/10

16.00

ხაშური

ტყაბლაძე ზიბზიბაძე

III+ ტური    31/10 @ 18.10   ^ ცხრილი

აია 3

20:10

ჯვაროსნები

31/10 16.30 დინამო ჭიქაბერიძე გულვერდაშვილი
 

აღმოსავლეთი * სანუგეშო [IX - XX ადგილები]

 

24/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

მერანი  თბილისი

11

10

1

0

8

0

0

402:114

+288

50

10

ჯიქი  თბილისი

11

9

0

2

8

1

1

441:069

+372

44

11

ლოკომოტივი  თბილისი

11

9

0

2

7

0

0

456:105

+351

43

12

ჩოხოსნები  თბილისი

11

8

0

3

6

0

0

279:159

+120

38

13

აკადემია  თბილისი ^

11

6

0

5

1

2

1

178:225

-47

26

14

ლოკომოტ 2  თბილისი

11

5

0

6

3

3

0

244:217

+27

26

15

იუნკერები  კიკეთი ^

11

5

0

6

1

0

0

173:344

-171

21

16

ტორნადო  თბილისი

11

4

1

6

3

0

0

183:200

-17

21

17

მუტრუკები  თელავი

11

3

0

8

1

3

0

124:322

-198

16

18

ვეფხვები  პატარძეული

11

3

0

8

0

2

1

111:305

-194

13

19

ზვავი  ყაზბეგი

11

2

0

9

2

2

0

110:423

-313

12

20

ყოჩები  თბილისი

11

1

0

10

0

1

2

125:343

-218

3

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 24/10 @ 18.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

პირველ ეტაპიდან გადმოყოლილი თამაშები

 

ჯიქი

$126:0

ყაზბეგი

14/03

15.00

ავჭალა

ლაშხია

ბაქრაძე

ყოჩები

0:29$

მერანი

14/03

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

გაბაძე

ტორნადო

8:26$

ჩოხოსნები

15/03

20.00

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

 

ლოკომოტ 2

3:56$

ჯიქი

20/03

15.00

დიღომი

ბრეგვაძე

ცხვედიანი

კიკეთი

16:10$

აკადემია

20/03

17.00

კიკეთი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

თელავი

$15:3

ყოჩები

21/03

15.00

წინანდალი

უსტიაშვილი

გაბაძე

 

აკადემია

#22:5#

პატარძეული

28/03

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

სუთიაშვილი

ლოკომოტივი

16:0

ჩოხოსნები

29/03

20.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ბაქრაძე

 

ტორნადო

5:33$

ლოკომოტივი

3/04

16.30

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

ლოკომოტ 2

$70:3

ყაზბეგი

4/04

15.00

დიღომი

აბულაშვილი

აბაშიძე

თელავი

10:20$

მერანი

4/04

15.00

წინანდალი

გვირჯიშვილი

გოგიჩაიშვილი

პატარძეული

$20:25

კიკეთი

4/04

17.00

პატარძეული

ტრაპაიძე

ღიბრაძე

 

III ტური    3/05 @ 17.45    ^ცხრილი

ლოკომოტ 2

$17:23

ლოკომოტივი

1/05

15.00

დიღომი

ლომთაძე

ცხვედიანი

მერანი

$53:10

პატარძეული

1/05

15.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

სუთიაშვილი

ჯიქი

$10:12

ტორნადო

2/05

15.00

ავჭალა

ცქიფურიშვილი

გოგეშვილი

თელავი

28:19

კიკეთი

2/05

16.00

წინანდალი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ყოჩები

$24:25

აკადემია

2/05

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

გაბაძე

ჩოხოსნები

$56:3

ყაზბეგი

3/05

12.00

ავჭალა

ქავთარაძე

ჭიჭინაძე

 IV ტური    9/05 @ 20.40    ^ცხრილი

ტორნადო

22:40

ლოკომოტ 2

8/05

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

აბაშიძე

პატარძეული

22:17

თელავი$

8/05

16.00

პატარძეული

უსტიაშვილი

ღიბრაძე

ყაზბეგი

0:29$

ლოკომოტივი

9/05

16.00

სტეფან'წმ

თევზაძე

გაბაძე

კიკეთი

30:17

ყოჩები

9/05

17.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

აკადემია

24:41$

მერანი

9/05

19.15

შევარდენი

მასხარაშვილი

ჯალაღონია

ჩოხოსნები

გადაიდო

ჯიქი

 

 

 

 

 

V ტური    28/05 @ 17.40    ^ცხრილი

ტორნადო

$36:5

ყაზბეგი

16/05

15.00

ავჭალა

ჯავახიშვილი'უმც

სუთიაშვილი

ჯიქი

29:14

ლოკომოტივი

16/05

15.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

თელავი

$14:15

აკადემია

16/05

16.00

წინანდალი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

მერანი

$97:12

კიკეთი

16/05

17.00

კიკეთი

ლაშხია

გაბაძე

ყოჩები

#24:19$

პატარძეული

16/05

19.30

შევარდენი

ქავთარაძე

გაბაძე

ლოკომოტ 2

10:31$

ჩოხოსნები

17/05

20.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

ჯავახიშვილი

VI ტური    24/05 @ 22.40    ^ცხრილი

აკადემია

$17:5

ლოკომოტ 2

22/05

18.00

შევარდენი

პოღოსიანი

აბაშიძე

ლოკომოტივი

15:31$

მერანი

23/05

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ცხვედიანი

ყაზბეგი

გადაიდო

პატარძეული

23/05

15.00

სტეფან'წმ

 

გაბაძე

კიკეთი

0:19$

ჯიქი

23/05

17.00

კიკეთი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

ტორნადო

$33:5

ყოჩები

23/05

19.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

სუთიაშვილი

ჩოხოსნები

$40:7

თელავი

24/05

21.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

+ ტური    31/05 @ 21.50    ^ცხრილი

ჩოხოსნები

10:33$

ჯიქი

31/05

20.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

 

არდადეგები

 

+ ტური    27/06 @ 20.35    ^ცხრილი

ყაზბეგი

$0:5

პატარძეული

27/08

17.30

სტეფან'წმ

მოგელაშვილი

გაბაძე

 VII ტური    3/10 @ 18.35    ^ცხრილი

ლოკომოტივი

$41:7

აკადემია

18/09

16.00 დიღომი

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

#$31:0#

ყოჩები

19/09

15.00 ავჭალა

ქავთარაძე

ჯავახიშვილი

ლოკომოტ 2

გადაიდო

მერანი

19/09

16.00 დიღომი

 

სუთიაშვილი

ყაზბეგი

$46:0

თელავი

19/09

16.00 სტეფან'წმ

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

პატარძეული

0:20$

ჩოხოსნები

19/09

16.00 პატარძეული

მასხარაშვილი

ღიბრაძე

კიკეთი

15:7

ტორნადო

19/09

17.00 კიკეთი

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

VIII ტური    26/09 @ 21.30    ^ცხრილი

ლოკომოტივი

$74:0

პატარძეული

 25/09

15.00

დიღომი

ჭელიძე

ცხვედიანი

ყაზბეგი

0:38$

მერანი

 25/09

15.00

სტეფან'წმ

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ტორნადო

0:22$

აკადემია

 25/09

16.30

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

სუთიაშვილი

ჯიქი

$58:0

თელავი

26/09

15.00

ვარკეთილი

ქესანაშვილი

ბაქრაძე

ყოჩები

5:27$

ლოკომოტ 2

26/09

15.00

დიღომი

აბულაშვილი

გოგეშვილი

ჩოხოსნები

$43:10

კიკეთი

26/09

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

ჯალაღონია

IX ტური    5/10 @ 18.45    ^ცხრილი

პატარძეული

7:36$

ტორნადო

2/10

16.00

პატარძეული

ელოშვილი

ღიბრაძე

მერანი

17:7

ჯიქი

3/10

16.30

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

თელავი

$5:12

ლოკომოტ 2

3/10

16.00

წინანდალი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

აკადემია

$14:19

ჩოხოსნები

4/10

20.00

ავჭალა

ქავთარაძე

ცხვედიანი

ყაზბეგი

$36:14

ყოჩები

5/10

13.00

სტეფან'წმ

ქესანაშვილი

გოგიჩაიშვილი

კიკეთი

0:67$

ლოკომოტივი

5/10

16.00

კიკეთი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

X ტური    11/10 @ 20.55    ^ცხრილი

ჯიქი

$43:0

აკადემია

9/10

15.00

ვარკეთილი

აბულაშვილი

ფურცელაძე

ლოკომოტ 2

$5:10

პატარძეული

10/10

15.00

დიღომი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

მერანი

$38:5

ჩოხოსნები

10/10

15.00

ვარკეთილი

თევზაძე

ბაქრაძე

თელავი

25:12

ტორნადო

10/10

15.00

წინანდალი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

ყოჩები

13:69$

ლოკომოტივი

11/10

12.00

დიღომი

პოღოსიანი

გოგეშვილი

კიკეთი

$27:0

ყაზბეგი

11/10

14.30

კიკეთი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

XI ტური    17/10 @ 18.30    ^ცხრილი

აკადემია

22:17$

ყაზბეგი

16/10

16.30

ვარკეთილი

ლემონჯავა

სუთიაშვილი

ჩოხოსნები

29:20

ყოჩები

17/10

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

გოგეშვილი

ტორნადო

12:12

მერანი

17/10

15.00

შევარდენი

ელოშვილი

სალთხუციშვილი

ლოკომოტივი

$75:3

თელავი

17/10

15.00

დიღომი

აბულაშვილი

სუთიაშვილი

პატარძეული

13:29$

ჯიქი

17/10

15.00

პატარძეული

ქავთარაძე

ღიბრაძე

კიკეთი

19:36$

ლოკომოტ 2

17/10

16.00

კიკეთი

ლაშხია

აბაშიძე

VII ტური    24/10 @ 18.55    ^ცხრილი

ლოკომოტ 2

$19:26

მერანი

24/10

15.15 დიღომი

ქავთარაძე

ფურცელაძე

დასავლეთი * სანუგეშო [IX - XVII ადგილები]

 

10/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

6

1

1

4

0

0

158:066

+92

30

10

აია 5  ქუთაისი

8

6

0

2

3

1

0

173:094

+79

28

11

დინოზავრი  წყალტუბო

8

5

0

3

3

3

0

142:063

+79

26

12

ჯიხა  სენაკი

8

4

2

2

3

1

1

158:062

+96

23

13

გურია  ლანჩხუთი

8

4

1

3

2

1

0

121:077

+44

21

14

იმერეთი  ჭიათურა

8

3

1

4

1

0

0

140:233

-93

15

15

ჯრუჭი  საჩხერე

8

2

1

5

0

1

1

079:190

-111

10

16

ლომები  ასპინძა

8

2

0

6

0

1

0

038:167

-129

9

17

არწივები  ოზურგეთი 

8

0

2

6

0

4

0

041:098

-57

8

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 10/10 @ 18.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

პირველ ეტაპიდან გადმოყოლილი თამაშები

 

ოზურგეთი

3:3

სენაკი

13/03

15.00

ზვანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ჭიათურა

12:22

აია 5

21/03

15.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ასპინძა

3:20$

ფოთი

27/03

16.00

ასპინძა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ოზურგეთი

0:0

საჩხერე

28/03

15.00

ზვანი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

წყალტუბო

$0:7

ლანჩხუთი

3/04

15.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

სენაკი

$26:0#

საჩხერე

11/04

15.00

ნოქალაქევი

საჯაია

ფულარია

 

 II ტური    21/05 @ 16.25    ^ცხრილი

საჩხერე

5:43$

ფოთი

2/05

15.00

საჩხერე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ასპინძა

3:3#

ლანჩხუთი

2/05

15.00

ასპინძა

ტყაბლაძე

ფულარია

წყალტუბო

$10:16

აია 5

2/05

15.00

წყალტუბო

საჯაია

ჩუბინიძე

ჭიათურა

26:20$

ოზურგეთი

2/05

15.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

III ტური    9/05 @ 20.30    ^ცხრილი

ფოთი

5:5

სენაკი

8/05

15.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

$42:9

საჩხერე

9/05

15.00

ჩიბათი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 5

$29:0

ასპინძა

9/05

15.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

ოზურგეთი

$8:13

წყალტუბო

9/05

15.00

ზვანი

ტყაბლაძე

ფულარია

IV ტური    16/05 @ 18.35    ^ცხრილი

სენაკი

0:19$

ლანჩხუთი

16/05

15.00

ნოქალაქევი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

საჩხერე

21:20$

აია 5

16/05

15.00

საჩხერე

ტყაბლაძე

ფულარია

ასპინძა

7:5$

ოზურგეთი

16/05

15.00

ასპინძა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

წყალტუბო

$38:0

ჭიათურა

16/05

15.00

წყალტუბო

საჯაია

ჩუბინიძე

V ტური    23/05 @ 18.00    ^ცხრილი

აია 5

17:10$

სენაკი

23/05

15.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

ჭიათურა

$47:19

ასპინძა

23/05

15.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ლანჩხუთი

$12:15

ფოთი

23/05

15.00

ჩიბათი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

 

არდადეგები

 

VI ტური    20/09 @ 20.50    ^ცხრილი

ფოთი

24:13

აია 5

18/09

16.00

მალთაყვა

ბ.ჩუბინიძე

გულვერდაშვილი

ასპინძა

0:16

წყალტუბო

19/09

16.00

ასპინძა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

საჩხერე

$17:19

ჭიათურა

20/09

16.00

საჩხერე

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

VII ტური    28/09 @ 19.15    ^ცხრილი

ოზურგეთი

0:17$

ფოთი

25/09

16.00

ზვანი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

ჭიათურა

7:66$

სენაკი

26/09

16.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

წყალტუბო

$31:12

საჩხერე

26/09

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 5

$29:12

ლანჩხუთი

28/09

12.00

მესხეთი

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

VIII ტური    3/10 @ 18.45    ^ცხრილი

ლანჩხუთი

5:0$

ოზურგეთი

2/10

16.00

ჩიბათი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

საჩხერე

15:9$

ასპინძა

3/10

16.00

საჩხერე

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

სენაკი

13:11$

წყალტუბო

3/10

16.00

სენაკი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ფოთი

$27:5

ჭიათურა

3/10

16.00

მალთაყვა

ბ.ჩუბინიძე

ა.ჩუბინიძე

IX ტური    10/10 @ 18.15    ^ცხრილი

ჭიათურა

24:24

ლანჩხუთი

9/10

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ოზურგეთი

5:27$

აია 5

10/10

15.00

ზვანი

ბ.ჩუბინიძე

ფულარია

წყალტუბო

$23:7

ფოთი

10/10

15.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ა.ჩუბინიძე

ასპინძა

0:35$

სენაკი

10/10

15.00

ასპინძა

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი


2013   2012   2011   2010

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო