2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა  [1998-99]

ვადები

 

 

 

განაცხადები

10/02

 

 

პირველი ეტაპი

13/03-11/04

მეორე ეტაპი

24/04-30/05

 

 

მესამე ეტაპი

11/09-17/10

ფინალი

31/10

2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

აღმოსავლეთი * I ეტაპი

"ა" პული

11/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი

4

4

0

0

2

0

0

118:022

+96

18

2

არმაზი  თბილისი

4

3

0

1

2

0

0

112:020

+92

14

3

ჯიქი  თბილისი

4

2

0

2

2

1

0

197:037

+160

11

4

ლოკომოტ 2  თბილისი

4

1

0

3

1

0

0

076:183

-107

5

5

ზვავი  ყაზბეგი

4

0

0

4

0

0

1

003:244

-241

-1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 12/04 @ 12.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    14/03 @ 18.05

არმაზი

$51:0

ლოკომოტ 2

13/03

15.00

ავჭალა

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

ჯიქი

$126:0

ყაზბეგი

14/03

15.00

ავჭალა

ლაშხია

ბაქრაძე

II ტური    12/04 @ 12.40

ლოკომოტ 2

3:56$

ჯიქი

20/03

15.00

დიღომი

ბრეგვაძე

ცხვედიანი

ყაზბეგი

0:X$

არმია

20/03

15.00

სტეფან წმ~

 

გაბაძე

III ტური    27/03 @ 17.50

ჯიქი

$3:6

არმაზი

27/03

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

სალთხუციშვილი

არმია

$73:3

ლოკომოტ 2

27/03

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

IV ტური    4/04 @ 16.25

არმაზი

7:17

არმია

4/04

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

გაბაძე

ლოკომოტ 2

$70:3

ყაზბეგი

4/04

15.00

დიღომი

აბულაშვილი

აბაშიძე

V ტური    11/04 @ 20.35

არმია

28:12

ჯიქი

10/04

15.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

სალთხუციშვილი

ყაზბეგი

0:48$

არმაზი

11/04

16.00

სტეფან წმ~

მოგელაშვილი

გაბაძე

 

"ბ" პული

12/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ჯვაროსნები  თბილისი

4

4

0

0

2

0

0

144:024

+120

18

2

ხარები  რუსთავი

4

3

0

1

3

0

0

075:020

+55

15

3

მერანი  თბილისი

4

2

0

2

2

1

0

071:056

+15

11

4

მუტრუკები  თელავი

4

1

0

3

1

0

0

025:104

-79

5

5

ყოჩები  თბილისი

4

0

0

4

0

0

1

010:121

-111

-1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

12/04 @ 12.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    14/03 @ 18.10

ჯვაროსნები

$33:0

თელავი

13/03

16.30

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

ყოჩები

0:29$

მერანი

14/03

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

გაბაძე

II ტური    21/03 @ 19.50

თელავი

$15:3

ყოჩები

21/03

15.00

წინანდალი

უსტიაშვილი

გაბაძე

მერანი

5:27$

რუსთავი

21/03

16.30

ვარკეთილი

პოღოსიანი

ბაქრაძე

III ტური    28/03 @ 22.05

რუსთავი

$48:0

თელავი

27/03

16.00

ახალი

ცქიფურიშვილი

ქერაშვილი

ყოჩები

7:77$

ჯვაროსნები

28/03

15.00

ვარკეთილი

უსტიაშვილი

ცხვედიანი

IV ტური    4/04 @ 17.50

თელავი

10:20$

მერანი

4/04

15.00

წინანდალი

გვირჯიშვილი

გოგიჩაიშვილი

ჯვაროსნები

15:0

რუსთავი

4/04

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

ბაქრაძე

V ტური    12/04 @ 12.40

მერანი

$17:19

ჯვაროსნები

11/04

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

აბაშიძე

რუსთავი

$X:0

ყოჩები

12/04

11.00

ახალი

 

ქერაშვილი

 

"გ" პული

11/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხულიგანა  თბილისი

4

4

0

0

2

0

0

097:030

+67

18

2

წიქარა  თბილისი

4

3

0

1

2

1

0

103:057

+46

15

3

იუნკერები  კიკეთი

4

2

0

2

0

0

0

059:085

-26

8

4

აკადემია  თბილისი

4

1

0

3

0

1

1

037:070

-33

4

5

ვეფხვები  პატარძეული

4

0

0

4

0

2

1

056:110

-54

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 11/04 @ 20.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    13/03 @ 19.20

წიქარა

27:24$

პატარძეული

13/03

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

გოგიჩაიშვილი

ხულიგანა

21:3

კიკეთი

13/03

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

აბაშიძე

II ტური    20/03 @ 18.45

პატარძეული

7:36$

ხულიგანა

20/03

15.00

პატარძეული

ბეჟანიშვილი

ღიბრაძე

კიკეთი

16:10$

აკადემია

20/03

17.00

კიკეთი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

III ტური    4/04 @ 23.05

ხულიგანა

18:15$

წიქარა

27/03

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გაბაძე

აკადემია

#22:5#

პატარძეული

28/03

15.00

ავჭალა

პოღოსიანი

სუთიაშვილი

IV ტური    4/04 @ 18.20

წიქარა

$27:0

აკადემია

3/04

15.00

ვარკეთილი

თევზაძე

სალთხუციშვილი

პატარძეული

$20:25

კიკეთი

4/04

17.00

პატარძეული

ტრაპაიძე

ღიბრაძე

V ტური    11/04 @ 20.20

აკადემია

5:22$

ხულიგანა

10/04

16.30

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

კიკეთი

15:34$

წიქარა

11/04

17.00

კიკეთი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

 

"დ" პული

11/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი

4

4

0

0

4

0

0

148:037

+111

20

2

თსუ  თბილისი

4

3

0

1

2

0

0

174:049

+125

14

3

ლოკომოტივი  თბილისი

4

2

0

2

1

0

0

066:080

-14

9

4

ჩოხოსნები  თბილისი

4

1

0

3

1

0

-3

055:101

-46

2

5

ტორნადო  თბილისი

4

0

0

4

0

0

0

025:201

-176

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 17/04 @ 17.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    16/03 @ 13.40

ლელო

$22:6

თსუ

14/03

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

ტორნადო

8:26$

ჩოხოსნები

15/03

20.00

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

II ტური    22/03 @ 21.30

თსუ

$39:5

ლოკომოტივი

21/03

15.00

ვარკეთილი

ელოშვილი

გოგიჩაიშვილი

ჩოხოსნები

12:42$

ლელო

22/03

20.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

III ტური    29/03 @ 21.45

ლელო

$48:7

ტორნადო

28/03

16.30

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

აბაშიძე

ლოკომოტივი

16:0

ჩოხოსნები

29/03

20.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ბაქრაძე

IV ტური    17/04 @ 17.35

ტორნადო

5:33$

ლოკომოტივი

3/04

16.30

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

ჩოხოსნები

#17:35

თსუ

5/04

20.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

გოგეშვილი

V ტური    11/04 @ 20.25

ლოკომოტივი

12:36$

ლელო

10/04

15.00

დიღომი

თევზაძე

სუთიაშვილი

თსუ

$94:5

ტორნადო

11/04

15.00

ვარკეთილი

პოღოსიანი

ფურცელაძე

 

2014 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1998-99]

დასავლეთი * I ეტაპი

 

"ე" პული

4/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 2  ქუთაისი

3

3

0

0

3

0

0

157:015

+142

15

2

პონტო  ქობულეთი

3

2

0

1

0

0

0

050:059

-9

8

3

აია 5  ქუთაისი

3

1

0

2

0

0

0

034:109

-75

4

4

იმერეთი  ჭიათურა

3

0

0

3

0

1

0

036:094

-58

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 4/04 @ 17.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    21/03 @ 17.15

აია 2

$32:6

ქობულეთი

20/03

15.00

მესხეთი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

ჭიათურა

12:22

აია 5

21/03

15.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

II ტური    28/03 @ 22.15

აია 5

0:70$

აია 2

27/03

15.00

მესხეთი

საჯაია

ჩუბინიძე

ჭიათურა

$15:17

ქობულეთი

28/03

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ფულარია

III ტური    4/04 @ 17.50

ქობულეთი

27:12

აია 5

3/04

15.00

ქობულეთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 2

$55:9

ჭიათურა

4/04

15.00

მესხეთი

საჯაია

გულვერდაშვილი

 

"ვ" პული

3/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლეგიონი  ხაშური

3

3

0

0

1

0

0

63:23

+40

13

2

აია 3  ქუთაისი

3

2

0

1

1

1

0

70:40

+30

10

3

გურია  ლანჩხუთი

3

1

0

2

0

1

0

26:34

-8

5

4

დინოზავრი  წყალტუბო

3

0

0

3

0

1

0

05:67

-62

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 3/04 @ 17.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    20/03 @ 22.45

ხაშური

12:6$

ლანჩხუთი

20/03

15.00

ხაშური

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

აია 3

$31:5

წყალტუბო

20/03

16.30

მესხეთი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

II ტური    27/03 @ 18.10

ხაშური

$29:0

წყალტუბო

27/03

15.00

ხაშური

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

13:22

აია 3

27/03

15.00

ლანჩხუთი

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

III ტური    3/04 @ 17.45

წყალტუბო

$0:7

ლანჩხუთი

3/04

15.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 3

$17:22

ხაშური

3/04

15.00

მესხეთი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

 

"ზ" პული

6/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი

3

3

0

0

2

0

0

91:32

+59

14

2

ადიგენი

3

2

0

1

1

0

0

37:41

-4

9

3

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

1

0

2

1

2

0

58:51

+7

7

4

ლომები  ასპინძა

3

0

0

3

0

0

0

06:68

-62

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 6/04 @ 19.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    23/03 @ 19.45

აია 1

$29:3

ასპინძა

21/03

15.00

მესხეთი

საჯაია

ჩუბინიძე

ფოთი

$12:15

ადიგენი

23/03

15.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    28/03 @ 22.25

ასპინძა

3:20$

ფოთი

27/03

16.00

ასპინძა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 1

$29:3

ადიგენი

28/03

16.30

მესხეთი

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

III ტური    6/04 @ 19.30

ფოთი

$26:33

აია 1

4/04

15.00

მალთაყვა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ადიგენი

$19:0

ასპინძა

6/04

12.00

ახალციხე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

 

"თ" პული

11/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 4  ქუთაისი

4

3

1

0

3

0

0

103:36

+67

17

2

ტაო  ახალციხე

4

2

1

1

1

0

0

50:42

+8

11

3

ჯიხა  სენაკი

4

1

2

1

1

1

1

29:09

+20

9

4

არწივები  ოზურგეთი 

4

0

2

2

0

0

0

30:78

-48

4

5

ჯრუჭი  საჩხერე

4

0

2

2

0

0

1

18:65

-47

3

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 17/04 @ 17.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    14/03 @ 17.45

ოზურგეთი

3:3

სენაკი

13/03

15.00

ზვანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

საჩხერე

5:5

ახალციხე

14/03

14.00

საჩხერე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    21/03 @ 17.15

ახალციხე

$31:12

ოზურგეთი

21/03

15.00

ახალციხე

ტყაბლაძე

ფულარია

სენაკი

0:0

აია 4

21/03

15.00

ნოქალაქევი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური    28/03 @ 22.25

ოზურგეთი

0:0

საჩხერე

28/03

15.00

ზვანი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 4

$25:8

ახალციხე

28/03

16.00

მესხეთი

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

IV ტური    6/04 @ 19.35

საჩხერე

13:34$

აია 4

4/04

15.00

საჩხერე

ჭიქაბერიძე

ფულარია

ახალციხე

6:0$

სენაკი

6/04

15.00

ახალციხე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

V ტური    17/04 @ 17.45

აია 4

$44:15

ოზურგეთი

10/04

15.00

მესხეთი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

სენაკი

$26:0#

საჩხერე

11/04

15.00

ნოქალაქევი

საჯაია

ფულარია

2013   2012   2011   2010

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო