2015-16 * დიდი 10

საქართველოს პირველობა 2015-16 * დიდი 10

 

3/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო სარასენს  თბილისი

18

14

1

3

2

1

0

360:272

+88

41/30

61

2

ლოკომოტივი  თბილისი

18

11

1

6

1

5

0

323:285

+38

35/25

52

3

ჯიქი  გორი

18

10

1

7

4

4

0

277:184

+93

29/12

50

4

ბათუმი  ბათუმი

18

9

2

7

1

6

0

291:269

+22

24/17

47

5

ყოჩები  ბოლნისი

18

10

0

8

1

5

0

308:287

+21

26/28

46

6

აია  ქუთაისი

18

8

2

8

1

4

0

298:310

-12

28/25

41

7

აკადემია  თბილისი

18

7

0

11

2

5

0

211:254

-43

18/27

35

8

არმია  თბილისი

18

5

2

11

0

8

0

312:372

-60

23/40

32

9

არმაზი  თბილისი ^

18

5

1

12

0

7

0

256:319

-63

25/31

29

10

ხარები  რუსთავი

18

6

0

12

0

5

0

237:321

-84

20/34

29

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

3/04 @ 19.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   8/09 @ 20.20   ^ ცხრილი

აია

$25:9

ხარები

5/09

17.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

მარგველაშვილი

აკადემია

$6:9

ლელო

5/09

18.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

მიქაბერიძე

არმაზი

18:26

ბათუმი

5/09

18.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

არმია

$16:21

ლოკომოტ

6/09

18.00

ავჭალა

თევზაძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

$17:12$

ყოჩები

6/09

18.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

II ტური   13/09 @ 21.30   ^ ცხრილი

აკადემია

16:8

ხარები

12/09

18.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯავახიშვილი

ლელო

29:16

არმია

12/09

18.00

ლელო

ამაშუკელი

დოლიძე

ბათუმი

17:9

აია

13/09

17.00

გონიო

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

ლოკომოტ

$6:12

ჯიქი

13/09

18.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

III ტური   27/09 @ 21.05   ^ ცხრილი

არმია

$12:15

აკადემია

26/09

18.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ხარები

$9:13

ბათუმი

26/09

18.00

რუსთავი

ამაშუკელი

დოლიძე

აია

21:10

ყოჩები

27/09

18.00

ქუთაისი

თევზაძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

21:13

ლელო

27/09

18.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

მიქაბერიძე

IV ტური   4/10 @ 24.40   ^ ცხრილი

არმია

$21:27

ჯიქი

3/10

12.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ქერაშვილი

ხარები

11:28$

ყოჩები

3/10

18.00

რუსთავი

ამირხანაშვილი

დოლიძე

ლელო

20:15$

არმაზი

3/10

18.00

ლელო

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

აკადემია

$9:15

ბათუმი

4/10

18.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ლოკომოტ

$16:18

აია

4/10

18.00

შევარდენი

თევზაძე

მიქაბერიძე

V ტური   11/10 @ 24.35   ^ ცხრილი

ბათუმი

$3:9

ყოჩები

10/10

16.00

გონიო

ჩიხლაძე

დოლიძე

ჯიქი

$40:3

აკადემია

11/10

17.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ხარები

17:31

ლოკომოტ

11/10

17.00

რუსთავი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

აია

11:11

ლელო

11/10

17.00

ქუთაისი

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

არმაზი

24:24

არმია

11/10

17.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯალაღონია

VI ტური   18/10 @ 17.15   ^ ცხრილი

აკადემია

6:16

ყოჩები

17/10

15.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ლოკომოტ

25:19$

ბათუმი

17/10

15.30

შევარდენი

აბულაშვილი

მიქაბერიძე

ლელო

18:12$

ხარები

18/10

13.00

ლელო

თევზაძე

ჯავახიშვილი

არმია

29:24$

აია

18/10

15.30

ავჭალა

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ჯიქი

16:10$

არმაზი

18/10

15.30

შევარდენი

ჩიხლაძე

ჭიჭინაძე

VII ტური   25/10 @ 17.25   ^ ცხრილი

არმაზი

6:20

აკადემია

24/10

15.30 შევარდენი თევზაძე მიქაბერიძე

ყოჩები

24:17$

ლოკომოტ

24/10

15.30 ავჭალა ამირხანაშვილი დოლიძე

ბათუმი

18:17$

ლელო

24/10

16.00 გონიო ჩიხლაძე ჯავახიშვილი

ხარები

15:11$

არმია

25/10

15.30 რუსთავი აბულაშვილი ქერაშვილი

აია

11:8$

ჯიქი

25/10

15.30 ქუთაისი ამაშუკელი ჭიჭინაძე

III+ ტური   1/11 @ 17.15   ^ ცხრილი

არმაზი

$16:21

ლოკომოტ

1/11

15.30 შევარდენი ამაშუკელი

ქერაშვილი

VIII ტური   8/11 @ 17.10   ^ ცხრილი

ლელო

28:24$

ყოჩები

7/11

15.00 ლელო ამირხანაშვილი დოლიძე

არმია

15:36$

ბათუმი

7/11

15.00 ავჭალა ამაშუკელი ჯავახიშვილი

არმაზი

$18:24

აია

7/11

15.00 შევარდენი თევზაძე ქერაშვილი

აკადემია

$9:10

ლოკომოტ

8/11

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

ჯიქი

$5:6

ხარები

8/11

15.00 შევარდენი ჩიხლაძე მიქაბერიძე

IX ტური   15/11 @ 17.45   ^ ცხრილი

ყოჩები

$20:27

არმია

14/11

15.00 შევარდენი აბულაშვილი ქერაშვილი

ბათუმი

6:6

ჯიქი

15/11

13.00 გონიო გვირჯიშვილი მარგველაშვილი

ლოკომოტ

$17:18

ლელო

15/11

14.00 ავჭალა ჩიხლაძე მიქაბერიძე

აია

13:0

აკადემია

15/11

15.00 ქუთაისი ამაშუკელი ჭიჭინაძე

ხარები

10:5$

არმაზი

15/11

15.00 რუსთავი ამირხანაშვილი დოლიძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

X ტური   22/11 @ 16.50   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$27:3

არმია

21/11

15.00 ავჭალა ამაშუკელი ჭიჭინაძე

ხარები

22:13

აია

21/11

15.00 რუსთავი აბულაშვილი მიქაბერიძე

ყოჩები

3:19$

ჯიქი

22/11

14.00 შევარდენი თევზაძე ქერაშვილი

ლელო

$24:7

აკადემია

22/11

15.00 ლელო გვირჯიშვილი დოლიძე

ბათუმი

21:13

არმაზი

22/11

15.00 გონიო ჩიხლაძე ჯავახიშვილი

XI ტური   29/11 @ 18.05   ^ ცხრილი

არმია

$9:15$

ლელო

28/11

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი მიქაბერიძე

ხარები

$3:8

აკადემია

28/11

15.00 რუსთავი აბულაშვილი ქერაშვილი

ჯიქი

13:25

ლოკომოტ

28/11

15.30 შევარდენი ჩიხლაძე ჭიჭინაძე

არმაზი

$12:15

ყოჩები

29/11

15.00 შევარდენი ამირხანაშვილი ჯავახიშვილი

აია

9:3$

ბათუმი

29/11

15.00 ქუთაისი ნარიმანიძე დოლიძე

XII ტური   8/12 @ 17.00   ^ ცხრილი

ბათუმი

24:19$

ხარები

5/12

13.45

ფოთი

ამირხანაშვილი

ჭიჭინაძე

ლელო

19:9

ჯიქი

6/12

15.00

ლელო

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

აკადემია

15:12$

არმია

8/12

15.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

ქერაშვილი

II+ XII+  ტური  21/12 @ 20.55   ^ ცხრილი

ყოჩები

17:8

არმაზი

13/12

14.00

შევარდენი

ამაშუკელი

დოლიძე

ლოკომოტ

9:7$

არმაზი

21/12

14.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

ჯავახიშვილი

2016

XII+ ტური   23/01 @ 16.35   ^ ცხრილი

ყოჩები

27:20$

აია

23/01

14.30

შევარდენი

ამაშუკელი

დოლიძე

XIII ტური   31/01 @ 16.20   ^ ცხრილი

არმაზი

13:29

ლელო

29/01

14.30

შევარდენი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ყოჩები

19:12$

ხარები

30/01

14.00

შევარდენი

თევზაძე

დოლიძე

ბათუმი

21:16$

აკადემია

30/01

14.00

ფოთი

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

$12:13

არმია

31/01

14.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

აია

12:12

ლოკომოტ

31/01

14.30

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

ჭიჭინაძე

XIV ტური   21/02 @ 18.05   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

24:13

ხარები

20/02

14.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

ჭიჭინაძე

არმია

$18:21

არმაზი

20/02

14.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

ყოჩები

26:20$

ბათუმი

21/02

14.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯავახიშვილი

აკადემია

3:18$

ჯიქი

21/02

14.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ქერაშვილი

ლელო

23:19$

აია

21/02

16.00

ლელო

ამაშუკელი

დოლიძე

XV ტური   18/03 @ 17.55   ^ ცხრილი

ხარები

20:8

ლელო

5/03

14.00 რუსთავი ჩიხლაძე მიქაბერიძე

აია

18:16$

არმია

5/03

14.00 ქუთაისი აბულაშვილი ჭიჭინაძე

ბათუმი

$15:17

ლოკომოტ

5/03

14.00 ფოთი ამირხანაშვილი ჯავახიშვილი

არმაზი

+:– 5:15

ჯიქი

6/03

14.00 შევარდენი ამირხანაშვილი დოლიძე

ყოჩები

21:10

აკადემია

6/03

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ქერაშვილი

XVI ტური   13/03 @ 18.15   ^ ცხრილი

ჯიქი

21:6

აია

12/03

13.30

შევარდენი

გვირჯიშვილი ქერაშვილი

აკადემია

$6:11

არმაზი

12/03

13.30 ავჭალა ამირხანაშვილი დოლიძე

ლოკომოტ

11:8$

ყოჩები

13/03

14.00 შევარდენი თევზაძე ჯავახიშვილი

არმია

33:22

ხარები

13/03

14.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

ლელო

16:5

ბათუმი

13/03

16.00

ლელო

ამაშუკელი მიქაბერიძე

XVII ტური   27/03 @ 16.50   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

3:31$

აკადემია

26/03

15.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ჯალაღონია

ხარები

19:18$

ჯიქი

26/03

15.00

რუსთავი

აბულაშვილი

მიქაბერიძე

აია

$33:37

არმაზი

26/03

15.00

ქუთაისი

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

ყოჩები

19:29

ლელო

27/03

14.00

შევარდენი

ქვინ (ირლ)

ქერაშვილი

ბათუმი

21:21

არმია

27/03

14.00

ფოთი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

XVIII ტური   3/04 @ 19.25   ^ ცხრილი

ლელო

34:31$

ლოკომოტ

2/04

14.00 ლელო თევზაძე ქერაშვილი

არმაზი

22:10

ხარები

3/04

14.00 შევარდენი აბულაშვილი მიქაბერიძე

ჯიქი

15:8$

ბათუმი

3/04

14.00 მარტყოფი გვირჯიშვილი ჯალაღონია

არმია

16:10$

ყოჩები

3/04

14.00 ავჭალა ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

აკადემია

$31:12

აია

3/04

16.30 ავჭალა მოგელაშვილი ბაქრაძე
2015-16 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

I წრე * მესამედ-ფინალები   18/04 @ 19.15   ^ ცხრილი

ბათუმი #4

13:22

#5 ყოჩები

16/04

15.00 ფოთი ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

ჯიქი #3

25:14

#6 აია

17/04

16.00 ავჭალა დაგლას (ირლ) დოლიძე

II წრე * შესარჩევი და გასავარდნი ფინალები   24/04 @ 17.30   ^ ცხრილი

ჯიქი

19:18

ყოჩები

23/04

15.30 ავჭალა ბასბი (ირლ) დოლიძე
ლელო #1

14:3

#2 ლოკომოტ

24/04

15.30 ლელო ო’დონოჰიუ (ირლ) მიქაბერიძე

III წრე * წინასწარი ფინალი   7/05 @ 18.45   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

11:3

ჯიქი

7/05

16.30 ავჭალა გალაჰერ (ირლ) ჭიჭინაძე

IV წრე * დიდი ფინალი   15/05 @ 19.10   ^ ცხრილი

ლელო

17:15

ლოკომოტ

15/05

17.00 ვაკე გალაჰერ (ირლ) მიქაბერიძე

საბოლოო კიბე: 1 ლელო, 2 ლოკომოტივი, 3 ჯიქი,
4 ყოჩები, 5 ბათუმი, 6 აია, 7 აკადემია, 8 არმია, 9 არმაზი, 10 ხარები

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

18/08_2017 @ 15.00

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო