2015-16 * რეგიონული ლიგა

საქართველოს პირველობა 2015-16 * რეგიონული ლიგა

აღმოსავლეთი

 

27/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლომები  სართიჭალა

10

9

0

1

5

1

0

251:069

+182

42

2

იუნკერები  კიკეთი

10

8

0

2

6

1

0

343:112

+231

39

3

ტორნადო  თბილისი

10

6

0

4

5

2

0

310:128

+182

31

4

დევები  თბილისი

10

5

0

5

3

1

0

228:174

+54

24

5

კახელები  თელავი

10

2

0

8

1

0

0

066:371

-305

9

6

წიქარა  თბილისი

10

0

0

10

0

0

0

072:416

-344

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

27/03 @ 17.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   13/09 @ 22.10   ^ ცხრილი

თელავი

0:12

დევები

13/09

16.00 წინანდალი მასხარაშვილი

ჯალაღონია

კიკეთი

$36:3

წიქარა

13/09

16.00

კიკეთი

ჭიქაბერიძე

გოგიჩაიშვილი

სართიჭალა

$17:0

ტორნადო

13/09

17.00 ვარკეთილი ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

II ტური   20/09 @ 24.30   ^ ცხრილი

ტორნადო

$47:0

თელავი

20/09

14.30 ვარკეთილი აბულაშვილი დოლიძე

სართიჭალა

$53:3

წიქარა

20/09

16.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი გოგეშვილი

დევები

6:32$

კიკეთი

20/09

16.00

კიკეთი

თევზაძე მიქაბერიძე

III ტური   4/10 @ 24.20   ^ ცხრილი

წიქარა

7:75$

დევები

4/10

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

კიკეთი

30:23$

ტორნადო

4/10

15.00

კიკეთი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თელავი

3:32$

სართიჭალა

4/10

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

ჯალაღონია

IV ტური   11/10 @ 24.25   ^ ცხრილი

ტორნადო

$43:0

წიქარა

11/10

14.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი სუთიაშვილი

თელავი

11:29$

კიკეთი

11/10

15.00

წინანდალი

მოგელაშვილი სალთხუციშვილი

სართიჭალა

$18:19

დევები

11/10

16.00 ვარკეთილი ლომსაძე გოგიჩაიშვილი

V ტური   18/10 @ 14.40   ^ ცხრილი

წიქარა

20:29

თელავი

17/10

14.00

ვარკეთილი

ელოშვილი

გოგეშვილი

კიკეთი

9:18

სართიჭალა

17/10

16.00

კიკეთი

პოღოსიანი

გოგიჩაიშვილი

დევები

0:41$

ტორნადო

18/10

13.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

 

2016

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VI ტური   7/02 @ 19.10   ^ ცხრილი

ტორნადო

$12:13

სართიჭალა

7/02

14.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი აბაშიძე

დევები

$42:0

თელავი

7/02

15.00 მარტყოფი ქავთარაძე სალთხუციშვილი

წიქარა

0:38$

კიკეთი

7/02

16.00 ვარკეთილი მოგელაშვილი სუთიაშვილი

VII ტური   21/02 @ 16.55   ^ ცხრილი

წიქარა

12:38$

სართიჭალა

21/02

15.00

ვარკეთილი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

თელავი

0:55$

ტორნადო

21/02

15.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

VIII ტური   28/02 @ 18.55   ^ ცხრილი

სართიჭალა

$36:0

თელავი

28/02

13.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ბაქრაძე

ტორნადო

22:47$

კიკეთი

28/02

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სუთიაშვილი

დევები

$36:15

წიქარა

28/02

15.00

მარტყოფი

თევზაძე

ჯალაღონია

VII+ ტური   6/03 @ 17.55   ^ ცხრილი

კიკეთი

25:17

დევები

6/03

16.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

IX ტური   13/03 @ 18.30   ^ ცხრილი

წიქარა

5:48$

ტორნადო

12/03

13.00

ვარკეთილი

ლომსაძე სუთიაშვილი

დევები

5:17

სართიჭალა

13/03

15.00

მარტყოფი

ნარიმანიძე ფურცელაძე

კიკეთი

91:3

თელავი

13/03

16.00

კიკეთი

ჭანუყვაძე აბაშიძე

X ტური   27/03 @ 17.10   ^ ცხრილი

სართიჭალა

9:6$

კიკეთი

27/03

15.00 კიკეთი აბულაშვილი ბაქრაძე

ტორნადო

19:16$

დევები

27/03

15.00 მარტყოფი ნარიმანიძე აბაშიძე

თელავი

$20:7

წიქარა

27/03

15.00 წინანდალი აქუბარდია შიოლაშვილი

 

2015-16 * რეგიონული ლიგა

დასავლეთი

 

27/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

უნივერსიტეტი  ქუთაისი

10

10

0

0

7

0

0

502:099

+403

47

2

დინოზავრ  წყალტუბო

10

7

0

3

3

2

0

219:166

+53

33

3

არწივები  ოზურგეთი

10

7

0

3

3

1

0

223:217

+6

32

4

ფირალები  ქედა ^

10

3

0

7

2

3

0

138:169

-31

17

5

მათე  ჭიათურა

10

3

0

7

1

4

0

152:229

-77

17

6

ჯრუჭი  საჩხერე

10

0

0

10

0

0

0

041:395

-354

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

27/03 @ 17.25

ჯიხა  სენაკი შეჯიბრს გამოაკლდა, მისი შედეგები გაუქმდა

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   14/09 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჭიათურა

$13:18

ოზურგეთი

12/09

16.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

ქუთ.უნივერ

$84:0

საჩხერე

12/09

17.00

ქუთაისი

საჯაია

ზიბზიბაძე

ქედა

7:3$

სენაკი

14/09

16.30

ანგისა

ჩუბინიძე

მარგველაშვილი

II ტური   1/02_2016 @ 19.00   ^ ცხრილი

ქედა

$36:8

საჩხერე

20/09

16.00 ანგისა ტყაბლაძე ზიბზიბაძე

წყალტუბო

17:14$

ჭიათურა

20/09

16.00 წყალტუბო ჩუბინიძე ნიქაბაძე

ოზურგეთი

5:66$

ქუთ.უნივერ

20/09

17.00 ზვანი საჯაია ფულარია

III ტური   5/10 @ 18.15   ^ ცხრილი

ქუთ.უნივერ

$54:0

წყალტუბო

25/09

17.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

სენაკი

$25:10

საჩხერე

4/10

15.00

სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქედა

$13:14

ოზურგეთი

5/10

14.00

გონიო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური   12/10 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჭიათურა

14:43$

ქუთ.უნივერ

10/10

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

30:22

ქედა

11/10

16.00

წყალტუბო

ჩუბინიძე

ზიბზიბაძე

ოზურგეთი

$27:6

სენაკი

12/10

15.00

ზვანი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

V ტური   18/10 @ 15.30   ^ ცხრილი

სენაკი

0:27$

წყალტუბო

17/10

13.00

სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

საჩხერე

5:29$

ოზურგეთი

18/10

13.00

ჩიხურა

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ქედა

13:6$

ჭიათურა

18/10

13.40

გონიო

ჩუბინიძე

ფულარია

VI ტური   9/11 @ 18.55   ^ ცხრილი

ჭიათურა

26:14

სენაკი

31/10

13.00 შუქრუთი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ქუთ.უნივერ

5:0$

ქედა

1/11

14.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე ფულარია

წყალტუბო

$49:0

საჩხერე

1/11

14.00

წყალტუბო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

VII ტური   8/11 @ 16.00   ^ ცხრილი

სენაკი

3:36$

ქუთ.უნივერ

7/11

14.00 სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

ოზურგეთი

27:23$

წყალტუბო

8/11

14.00 ზვანი ტყაბლაძე ნიქაბაძე

საჩხერე

0:12

ჭიათურა

8/11

14.00 საჩხერე მშვენიერაძე ზიბზიბაძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   22/11 @ 18.00   ^ ცხრილი

საჩხერე

0:50$

ქუთ.უნივერ

15/11

11.30 ქუთაისი ბიბიჩაძე ფულარია

ოზურგეთი

24:18$

ჭიათურა

15/11

15.00 ზვანი

ჩუბინიძე

ზიბზიბაძე

სენაკი

22:5

ქედა

22/11

15.00 სენაკი ტყაბლაძე მარგველაშვილი

2016

IX ტური   14/02 @ 17.10   ^ ცხრილი

ქუთ.უნივერ

42:26

ოზურგეთი

5/02

15.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე მარგველაშვილი

ჭიათურა

10:25$

წყალტუბო

14/02

13.00

შუქრუთი

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

საჩხერე

7:24$

ქედა

14/02

15.00 შუქრუთი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

X ტური   20/02 @ 17.50   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

$27:7

ქედა

19/02

14.00

ზვანი

ტყაბლაძე მარგველაშვილი

ჭიათურა

$34:0

საჩხერე

20/02

14.00

შუქრუთი

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

$27:34

ქუთ.უნივერ

20/02

15.00

წყალტუბო

ჭიქაბერიძე

ფულარია

XI ტური   28/02 @ 19.15   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

$48:21

საჩხერე

26/02

13.00

ზვანი

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ქედა

0:10

წყალტუბო

28/02

14.00

ზვანი

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

ქუთ.უნივერ

$76:17

ჭიათურა

28/02

15.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

გულვერდაშვილი

XII ტური    13/03 @ 19.30   ^ ცხრილი

ჭიათურა

14:13$

ქედა

13/03

14.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

9:5$

ოზურგეთი

13/03

14.00

წყალტუბო

აბულაშვილი

მარგველაშვილი

XIII ტური   27/03 @ 17.25   ^ ცხრილი

საჩხერე

0:29$

წყალტუბო

26/03

15.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ქედა

10:48$

ქუთ.უნივერ

27/03

15.00

ზვანი

ჩუბინიძე

მარგველაშვილი

 

2015-16 * რეგიონული ლიგა

 

რეგიონთა’შორისი პლეი’ოფი

რეგიონთა'შორისი ნახევარ'ფინალი   10/04 @ 19.30

წყალტუბო (დ2)

24:18

სართიჭალა (ა1)

2/04

15.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

კიკეთი (ა2)

22:30

ქუთ.უნივ (დ1)

2/04

15.00

კიკეთი

ნარიმანიძე

დოლიძე

ქუთ.უნივ (დ1)

85:10

კიკეთი (ა2)

9/04

16.00

ქუთაისი

გვირჯიშვილი

მარგველაშვილი

სართიჭალა (ა1)

13:15

წყალტუბო (დ2)

10/04

16.00

შევარდენი

თევზაძე

მიქაბერიძე

რეგიონთა'შორისი ფინალი   23/04 @ 17.45

წყალტუბო

5:60

ქუთ.უნივერ

16/04

16.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქუთ.უნივერ

32:10

წყალტუბო

23/04

13.00 ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქუთაისის უნივერსიტეტი ავიდა I ლიგაში

 

პირველ ლიგაში ასვლაზე   14/05 @ 18.50

წყალტუბო (რ2)

13:14

სტუ (პ7)

7/05

15.30 ქუთაისი

აბულაშვილი

ნიქაბაძე

სტუ (პ7)

19:16

წყალტუბო (რ2)

14/05

16.00

ავჭალა’ხელ

ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

სტუ დარჩა I ლიგაში

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

გაგრძელდება   25/01

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3307] მორაგბე [18/01]

კაცი [1354]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო