2015-16 * რეგიონული ლიგა

საქართველოს პირველობა 2015-16 * რეგიონული ლიგა

აღმოსავლეთი

 

27/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლომები  სართიჭალა

10

9

0

1

5

1

0

251:069

+182

42

2

იუნკერები  კიკეთი

10

8

0

2

6

1

0

343:112

+231

39

3

ტორნადო  თბილისი

10

6

0

4

5

2

0

310:128

+182

31

4

დევები  თბილისი

10

5

0

5

3

1

0

228:174

+54

24

5

კახელები  თელავი

10

2

0

8

1

0

0

066:371

-305

9

6

წიქარა  თბილისი

10

0

0

10

0

0

0

072:416

-344

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

27/03 @ 17.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   13/09 @ 22.10   ^ ცხრილი

თელავი

0:12

დევები

13/09

16.00 წინანდალი მასხარაშვილი

ჯალაღონია

კიკეთი

$36:3

წიქარა

13/09

16.00

კიკეთი

ჭიქაბერიძე

გოგიჩაიშვილი

სართიჭალა

$17:0

ტორნადო

13/09

17.00 ვარკეთილი ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

II ტური   20/09 @ 24.30   ^ ცხრილი

ტორნადო

$47:0

თელავი

20/09

14.30 ვარკეთილი აბულაშვილი დოლიძე

სართიჭალა

$53:3

წიქარა

20/09

16.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი გოგეშვილი

დევები

6:32$

კიკეთი

20/09

16.00

კიკეთი

თევზაძე მიქაბერიძე

III ტური   4/10 @ 24.20   ^ ცხრილი

წიქარა

7:75$

დევები

4/10

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

კიკეთი

30:23$

ტორნადო

4/10

15.00

კიკეთი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თელავი

3:32$

სართიჭალა

4/10

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

ჯალაღონია

IV ტური   11/10 @ 24.25   ^ ცხრილი

ტორნადო

$43:0

წიქარა

11/10

14.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი სუთიაშვილი

თელავი

11:29$

კიკეთი

11/10

15.00

წინანდალი

მოგელაშვილი სალთხუციშვილი

სართიჭალა

$18:19

დევები

11/10

16.00 ვარკეთილი ლომსაძე გოგიჩაიშვილი

V ტური   18/10 @ 14.40   ^ ცხრილი

წიქარა

20:29

თელავი

17/10

14.00

ვარკეთილი

ელოშვილი

გოგეშვილი

კიკეთი

9:18

სართიჭალა

17/10

16.00

კიკეთი

პოღოსიანი

გოგიჩაიშვილი

დევები

0:41$

ტორნადო

18/10

13.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ბაქრაძე

 

2016

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VI ტური   7/02 @ 19.10   ^ ცხრილი

ტორნადო

$12:13

სართიჭალა

7/02

14.00 ვარკეთილი მასხარაშვილი აბაშიძე

დევები

$42:0

თელავი

7/02

15.00 მარტყოფი ქავთარაძე სალთხუციშვილი

წიქარა

0:38$

კიკეთი

7/02

16.00 ვარკეთილი მოგელაშვილი სუთიაშვილი

VII ტური   21/02 @ 16.55   ^ ცხრილი

წიქარა

12:38$

სართიჭალა

21/02

15.00

ვარკეთილი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

თელავი

0:55$

ტორნადო

21/02

15.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

VIII ტური   28/02 @ 18.55   ^ ცხრილი

სართიჭალა

$36:0

თელავი

28/02

13.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ბაქრაძე

ტორნადო

22:47$

კიკეთი

28/02

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სუთიაშვილი

დევები

$36:15

წიქარა

28/02

15.00

მარტყოფი

თევზაძე

ჯალაღონია

VII+ ტური   6/03 @ 17.55   ^ ცხრილი

კიკეთი

25:17

დევები

6/03

16.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

IX ტური   13/03 @ 18.30   ^ ცხრილი

წიქარა

5:48$

ტორნადო

12/03

13.00

ვარკეთილი

ლომსაძე სუთიაშვილი

დევები

5:17

სართიჭალა

13/03

15.00

მარტყოფი

ნარიმანიძე ფურცელაძე

კიკეთი

91:3

თელავი

13/03

16.00

კიკეთი

ჭანუყვაძე აბაშიძე

X ტური   27/03 @ 17.10   ^ ცხრილი

სართიჭალა

9:6$

კიკეთი

27/03

15.00 კიკეთი აბულაშვილი ბაქრაძე

ტორნადო

19:16$

დევები

27/03

15.00 მარტყოფი ნარიმანიძე აბაშიძე

თელავი

$20:7

წიქარა

27/03

15.00 წინანდალი აქუბარდია შიოლაშვილი

 

2015-16 * რეგიონული ლიგა

დასავლეთი

 

27/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

უნივერსიტეტი  ქუთაისი

10

10

0

0

7

0

0

502:099

+403

47

2

დინოზავრ  წყალტუბო

10

7

0

3

3

2

0

219:166

+53

33

3

არწივები  ოზურგეთი

10

7

0

3

3

1

0

223:217

+6

32

4

ფირალები  ქედა ^

10

3

0

7

2

3

0

138:169

-31

17

5

მათე  ჭიათურა

10

3

0

7

1

4

0

152:229

-77

17

6

ჯრუჭი  საჩხერე

10

0

0

10

0

0

0

041:395

-354

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

27/03 @ 17.25

ჯიხა  სენაკი შეჯიბრს გამოაკლდა, მისი შედეგები გაუქმდა

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   14/09 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჭიათურა

$13:18

ოზურგეთი

12/09

16.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

ქუთ.უნივერ

$84:0

საჩხერე

12/09

17.00

ქუთაისი

საჯაია

ზიბზიბაძე

ქედა

7:3$

სენაკი

14/09

16.30

ანგისა

ჩუბინიძე

მარგველაშვილი

II ტური   1/02_2016 @ 19.00   ^ ცხრილი

ქედა

$36:8

საჩხერე

20/09

16.00 ანგისა ტყაბლაძე ზიბზიბაძე

წყალტუბო

17:14$

ჭიათურა

20/09

16.00 წყალტუბო ჩუბინიძე ნიქაბაძე

ოზურგეთი

5:66$

ქუთ.უნივერ

20/09

17.00 ზვანი საჯაია ფულარია

III ტური   5/10 @ 18.15   ^ ცხრილი

ქუთ.უნივერ

$54:0

წყალტუბო

25/09

17.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

სენაკი

$25:10

საჩხერე

4/10

15.00

სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქედა

$13:14

ოზურგეთი

5/10

14.00

გონიო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური   12/10 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჭიათურა

14:43$

ქუთ.უნივერ

10/10

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

30:22

ქედა

11/10

16.00

წყალტუბო

ჩუბინიძე

ზიბზიბაძე

ოზურგეთი

$27:6

სენაკი

12/10

15.00

ზვანი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

V ტური   18/10 @ 15.30   ^ ცხრილი

სენაკი

0:27$

წყალტუბო

17/10

13.00

სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

საჩხერე

5:29$

ოზურგეთი

18/10

13.00

ჩიხურა

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ქედა

13:6$

ჭიათურა

18/10

13.40

გონიო

ჩუბინიძე

ფულარია

VI ტური   9/11 @ 18.55   ^ ცხრილი

ჭიათურა

26:14

სენაკი

31/10

13.00 შუქრუთი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ქუთ.უნივერ

5:0$

ქედა

1/11

14.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე ფულარია

წყალტუბო

$49:0

საჩხერე

1/11

14.00

წყალტუბო

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

VII ტური   8/11 @ 16.00   ^ ცხრილი

სენაკი

3:36$

ქუთ.უნივერ

7/11

14.00 სენაკი

საჯაია

მარგველაშვილი

ოზურგეთი

27:23$

წყალტუბო

8/11

14.00 ზვანი ტყაბლაძე ნიქაბაძე

საჩხერე

0:12

ჭიათურა

8/11

14.00 საჩხერე მშვენიერაძე ზიბზიბაძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   22/11 @ 18.00   ^ ცხრილი

საჩხერე

0:50$

ქუთ.უნივერ

15/11

11.30 ქუთაისი ბიბიჩაძე ფულარია

ოზურგეთი

24:18$

ჭიათურა

15/11

15.00 ზვანი

ჩუბინიძე

ზიბზიბაძე

სენაკი

22:5

ქედა

22/11

15.00 სენაკი ტყაბლაძე მარგველაშვილი

2016

IX ტური   14/02 @ 17.10   ^ ცხრილი

ქუთ.უნივერ

42:26

ოზურგეთი

5/02

15.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე მარგველაშვილი

ჭიათურა

10:25$

წყალტუბო

14/02

13.00

შუქრუთი

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

საჩხერე

7:24$

ქედა

14/02

15.00 შუქრუთი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

X ტური   20/02 @ 17.50   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

$27:7

ქედა

19/02

14.00

ზვანი

ტყაბლაძე მარგველაშვილი

ჭიათურა

$34:0

საჩხერე

20/02

14.00

შუქრუთი

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

$27:34

ქუთ.უნივერ

20/02

15.00

წყალტუბო

ჭიქაბერიძე

ფულარია

XI ტური   28/02 @ 19.15   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

$48:21

საჩხერე

26/02

13.00

ზვანი

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ქედა

0:10

წყალტუბო

28/02

14.00

ზვანი

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

ქუთ.უნივერ

$76:17

ჭიათურა

28/02

15.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

გულვერდაშვილი

XII ტური    13/03 @ 19.30   ^ ცხრილი

ჭიათურა

14:13$

ქედა

13/03

14.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

წყალტუბო

9:5$

ოზურგეთი

13/03

14.00

წყალტუბო

აბულაშვილი

მარგველაშვილი

XIII ტური   27/03 @ 17.25   ^ ცხრილი

საჩხერე

0:29$

წყალტუბო

26/03

15.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ქედა

10:48$

ქუთ.უნივერ

27/03

15.00

ზვანი

ჩუბინიძე

მარგველაშვილი

 

2015-16 * რეგიონული ლიგა

 

რეგიონთა’შორისი პლეი’ოფი

რეგიონთა'შორისი ნახევარ'ფინალი   10/04 @ 19.30

წყალტუბო (დ2)

24:18

სართიჭალა (ა1)

2/04

15.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

კიკეთი (ა2)

22:30

ქუთ.უნივ (დ1)

2/04

15.00

კიკეთი

ნარიმანიძე

დოლიძე

ქუთ.უნივ (დ1)

85:10

კიკეთი (ა2)

9/04

16.00

ქუთაისი

გვირჯიშვილი

მარგველაშვილი

სართიჭალა (ა1)

13:15

წყალტუბო (დ2)

10/04

16.00

შევარდენი

თევზაძე

მიქაბერიძე

რეგიონთა'შორისი ფინალი   23/04 @ 17.45

წყალტუბო

5:60

ქუთ.უნივერ

16/04

16.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქუთ.უნივერ

32:10

წყალტუბო

23/04

13.00 ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ქუთაისის უნივერსიტეტი ავიდა I ლიგაში

 

პირველ ლიგაში ასვლაზე   14/05 @ 18.50

წყალტუბო (რ2)

13:14

სტუ (პ7)

7/05

15.30 ქუთაისი

აბულაშვილი

ნიქაბაძე

სტუ (პ7)

19:16

წყალტუბო (რ2)

14/05

16.00

ავჭალა’ხელ

ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

სტუ დარჩა I ლიგაში

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო