2015-16 * პირველი ლიგა

საქართველოს პირველობა 2015-16 * პირველი ლიგა

 

10/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი

14

13

0

1

10

1

0

431:102

+329

63

2

დინამო  თბილისი ^

14

10

0

4

6

0

0

415:148

+267

46

3

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

14

10

0

4

5

1

0

395:203

+192

46

4

ივერია  თბილის

14

9

0

5

7

2

0

334:193

+141

45

5

ხულიგანა  თბილისი ^

14

5

0

9

2

3

0

194:267

-73

25

6

კახეთი  პატარძეული

14

5

0

9

2

3

0

244:336

-92

25

7

სტუ  თბილისი

14

3

0

11

1

1

0

146:504

-358

14

8

კოლხი რაინდები  ფოთი

14

1

0

13

0

1

0

116:522

-406

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

11/04 @ 11.55

2.3 მუხლი  >>  დინამო - თიბისი  ) ქ 4-4,  ბ) ანგ 31:31,  გ) ლ 3/3,  დ) სხვ 267-192

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   20/09 @ 24.20   ^ ცხრილი

ივერია

$7:13

თიბისი

20/09

15.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

სალთხუციშვილი

სტუ

0:75$

დინამო

20/09

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

ფოთი

5:32$

ბაგრატი

20/09

15.00

ფოთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

კახეთი

20:17$

ხულიგანა

20/09

16.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

II ტური   27/09 @ 21.45   ^ ცხრილი

ივერია

3:15

ხულიგანა

26/09

17.00

შევარდენი

პოღოსიანი

ბაქრაძე

ბაგრატი

$33:5

კახეთი

26/09

17.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

თიბისი

$72:6

სტუ

27/09

12.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

დინამო

$66:3

ფოთი

27/09

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

გოგეშვილი

III ტური   11/10 @ 24.00   ^ ცხრილი

სტუ

10:30$

ივერია

10/10

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

ხულიგანა

3:11

ბაგრატი

10/10

15.00

შევარდენი

თევზაძე

სალთხუციშვილი

კახეთი

$8:15

დინამო

11/10

15.00

პატარძეული

ლემონჯავა

ღიბრაძე

ფოთი

3:45$

თიბისი

11/10

15.00

ფოთი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

IV ტური   26/10 @ 12.30   ^ ცხრილი

ივერია

3:31$

ბაგრატი

25/10

14.00

ავჭალა

პოღოსიანი

გოგიჩაიშვილი

თიბისი

23:16$

კახეთი

25/10

14.00

შევარდენი

ელოშვილი

სალთხუციშვილი

სტუ

$22:15$

ფოთი

25/10

16.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

დინამო

24:5

ხულიგანა

25/10

16.30

შევარდენი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

V ტური   1/11 @ 20.15   ^ ცხრილი

ფოთი

3:13

ივერია

1/11

15.00

ფოთი

საჯაია

ზიბზიბაძე

კახეთი

$39:0

სტუ

1/11

15.00

პატარძეული

ლაშხია

სუთიაშვილი

ბაგრატი

18:9

დინამო

1/11

16.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

ნიქაბაძე

ხულიგანა

$19:21

თიბისი

1/11

17.00

ავჭალა

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

VI ტური   15/11 @ 21.25   ^ ცხრილი

სტუ

$12:13

ხულიგანა

14/11

17.30

შევარდენი

თევზაძე

გოგეშვილი

თიბისი

15:14$

ბაგრატი

15/11

14.00

შევარდენი

თევზაძე

ბაქრაძე

ფოთი

10:28

კახეთი

15/11

14.00

ფოთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

ივერია

$7:13

დინამო

15/11

19.30

ავჭალა

საჯაია

ჯალაღონია

VII ტური   22/11 @ 17.45   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$54:7

სტუ

21/11

15.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

დინამო

23:11

თიბისი

21/11

18.00

შევარდენი

რობიტაშვილი

გოგეშვილი

ხულიგანა

$34:5

ფოთი

22/11

15.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

კახეთი

17:55$

ივერია

22/11

15.00

პატარძეული

ამირხანაშვილი

ღიბრაძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   29/11 @ 20.15   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$50:14

ფოთი

28/11

15.00 ქუთაისი მჟავანაძე მარგველაშვილი

დინამო

$32:16

სტუ

28/11

18.00

შევარდენი

მოგელაშვილი გოგეშვილი

თიბისი

$16:18

ივერია

29/11

18.00 ავჭალა აბულაშვილი ჯალაღონია

ხულიგანა

17:0

კახეთი

29/11

18.00 შევარდენი გვირჯიშვილი სალთხუციშვილი

IX ტური   13/12 @ 17.00   ^ ცხრილი

სტუ

12:39$

თიბისი

12/12

16.00 შევარდენი აბულაშვილი გოგეშვილი

ხულიგანა

12:34$

ივერია

13/12

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი სალთხუციშვილი

კახეთი

10:36$

ბაგრატი

13/12

15.00

პატარძეული

თევზაძე

ღიბრაძე

ფოთი

0:70$

დინამო

13/12

15.00 ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

X ტური   19/12 @ 22.20   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$44:7

ხულიგანა

19/12

15.00 ქუთაისი მჟავანაძე მარგველაშვილი

დინამო

$38:10

კახეთი

19/12

15.30 შევარდენი თევზაძე სალთხუციშვილი

თიბისი

$60:0

ფოთი

19/12

16.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ბაქრაძე

ივერია

$52:7

სტუ

19/12

17.30 შევარდენი აბულაშვილი გოგეშვილი

2016

XI ტური   13/03 @ 19.55   ^ ცხრილი

კახეთი

31:17

თიბისი

12/03

12.30

პატარძეული

მოგელაშვილი ღიბრაძე

ფოთი

24:15

სტუ

12/03

14.00 ფოთი აბულაშვილი მარგველაშვილი

ბაგრატი

$31:10

ივერია

13/03

14.30 ქუთაისი გვირჯიშვილი ფულარია

ხულიგანა

3:26$

დინამო

13/03

17.30 ავჭალა პოღოსიანი ჯალაღონია

XII ტური   20/03 @ 20.45   ^ ცხრილი

თიბისი

$40:19

ხულიგანა

19/03

13.00 ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი

დინამო

3:15

ბაგრატი

20/03

14.00 შევარდენი ამაშუკელი ბაქრაძე

ივერია

$27:6

ფოთი

20/03

18.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ჯავახიშვილი

სტუ

20:18$

კახეთი

20/03

18.00 შევარდენი ქავთარაძე ქსოვრელი

XIII ტური   27/03 @ 17.45   ^ ცხრილი

ხულიგანა

$6:11

სტუ

26/03

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

დინამო

13:32$

ივერია

26/03

17.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

სუთიაშვილი

ბაგრატი

$27:3

თიბისი

26/03

17.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

კახეთი

$36:12

ფოთი

27/03

16.00

პატარძეული

ჩიხლაძე

ღიბრაძე

XIV ტური   10/04 @ 19.15   ^ ცხრილი

თიბისი

20:8

დინამო

09/04

14.00

ავჭალა ჩიხლაძე მიქაბერიძე

ივერია

$43:6

კახეთი

09/04

16.00

შევარდენი აბულაშვილი ჭიჭინაძე

სტუ

8:35$

ბაგრატი

10/04

15.00

ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი

ფოთი

16:24$

ხულიგანა

10/04

15.00

ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

 

დიდ 10-ში ასვლაზე   26/04 @ 17.45   ^ ცხრილი

დინამო (პ2)

13:40

არმაზი (დ9)

17/04

15.00

შევარდ'ხელ

ჩიხლაძე

ბაქრაძე

არმაზი (დ9)

40:19

დინამო (პ2)

24/04

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

 

ბაგრატი ავიდა უმაღლესში, ფოთი გავარდა რეგიონულში
დინამომ ასვლაზე ვერ აჯობა არმაზს, სტუ’მ დარჩენაზე აჯობა წყალტუბოს

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  დიდი 10

25-27/01   XI ტური

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) – რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3310] მორაგბე [21/01]

კაცი [1357]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო