2015-16 * პირველი ლიგა

საქართველოს პირველობა 2015-16 * პირველი ლიგა

 

10/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი

14

13

0

1

10

1

0

431:102

+329

63

2

დინამო  თბილისი ^

14

10

0

4

6

0

0

415:148

+267

46

3

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

14

10

0

4

5

1

0

395:203

+192

46

4

ივერია  თბილის

14

9

0

5

7

2

0

334:193

+141

45

5

ხულიგანა  თბილისი ^

14

5

0

9

2

3

0

194:267

-73

25

6

კახეთი  პატარძეული

14

5

0

9

2

3

0

244:336

-92

25

7

სტუ  თბილისი

14

3

0

11

1

1

0

146:504

-358

14

8

კოლხი რაინდები  ფოთი

14

1

0

13

0

1

0

116:522

-406

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

11/04 @ 11.55

2.3 მუხლი  >>  დინამო - თიბისი  ) ქ 4-4,  ბ) ანგ 31:31,  გ) ლ 3/3,  დ) სხვ 267-192

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   20/09 @ 24.20   ^ ცხრილი

ივერია

$7:13

თიბისი

20/09

15.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

სალთხუციშვილი

სტუ

0:75$

დინამო

20/09

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

ფოთი

5:32$

ბაგრატი

20/09

15.00

ფოთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

კახეთი

20:17$

ხულიგანა

20/09

16.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

II ტური   27/09 @ 21.45   ^ ცხრილი

ივერია

3:15

ხულიგანა

26/09

17.00

შევარდენი

პოღოსიანი

ბაქრაძე

ბაგრატი

$33:5

კახეთი

26/09

17.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

თიბისი

$72:6

სტუ

27/09

12.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

დინამო

$66:3

ფოთი

27/09

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

გოგეშვილი

III ტური   11/10 @ 24.00   ^ ცხრილი

სტუ

10:30$

ივერია

10/10

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

გოგეშვილი

ხულიგანა

3:11

ბაგრატი

10/10

15.00

შევარდენი

თევზაძე

სალთხუციშვილი

კახეთი

$8:15

დინამო

11/10

15.00

პატარძეული

ლემონჯავა

ღიბრაძე

ფოთი

3:45$

თიბისი

11/10

15.00

ფოთი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

IV ტური   26/10 @ 12.30   ^ ცხრილი

ივერია

3:31$

ბაგრატი

25/10

14.00

ავჭალა

პოღოსიანი

გოგიჩაიშვილი

თიბისი

23:16$

კახეთი

25/10

14.00

შევარდენი

ელოშვილი

სალთხუციშვილი

სტუ

$22:15$

ფოთი

25/10

16.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

დინამო

24:5

ხულიგანა

25/10

16.30

შევარდენი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

V ტური   1/11 @ 20.15   ^ ცხრილი

ფოთი

3:13

ივერია

1/11

15.00

ფოთი

საჯაია

ზიბზიბაძე

კახეთი

$39:0

სტუ

1/11

15.00

პატარძეული

ლაშხია

სუთიაშვილი

ბაგრატი

18:9

დინამო

1/11

16.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

ნიქაბაძე

ხულიგანა

$19:21

თიბისი

1/11

17.00

ავჭალა

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

VI ტური   15/11 @ 21.25   ^ ცხრილი

სტუ

$12:13

ხულიგანა

14/11

17.30

შევარდენი

თევზაძე

გოგეშვილი

თიბისი

15:14$

ბაგრატი

15/11

14.00

შევარდენი

თევზაძე

ბაქრაძე

ფოთი

10:28

კახეთი

15/11

14.00

ფოთი

ტყაბლაძე

ნიქაბაძე

ივერია

$7:13

დინამო

15/11

19.30

ავჭალა

საჯაია

ჯალაღონია

VII ტური   22/11 @ 17.45   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$54:7

სტუ

21/11

15.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

დინამო

23:11

თიბისი

21/11

18.00

შევარდენი

რობიტაშვილი

გოგეშვილი

ხულიგანა

$34:5

ფოთი

22/11

15.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

კახეთი

17:55$

ივერია

22/11

15.00

პატარძეული

ამირხანაშვილი

ღიბრაძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   29/11 @ 20.15   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$50:14

ფოთი

28/11

15.00 ქუთაისი მჟავანაძე მარგველაშვილი

დინამო

$32:16

სტუ

28/11

18.00

შევარდენი

მოგელაშვილი გოგეშვილი

თიბისი

$16:18

ივერია

29/11

18.00 ავჭალა აბულაშვილი ჯალაღონია

ხულიგანა

17:0

კახეთი

29/11

18.00 შევარდენი გვირჯიშვილი სალთხუციშვილი

IX ტური   13/12 @ 17.00   ^ ცხრილი

სტუ

12:39$

თიბისი

12/12

16.00 შევარდენი აბულაშვილი გოგეშვილი

ხულიგანა

12:34$

ივერია

13/12

15.00 ავჭალა გვირჯიშვილი სალთხუციშვილი

კახეთი

10:36$

ბაგრატი

13/12

15.00

პატარძეული

თევზაძე

ღიბრაძე

ფოთი

0:70$

დინამო

13/12

15.00 ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

X ტური   19/12 @ 22.20   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$44:7

ხულიგანა

19/12

15.00 ქუთაისი მჟავანაძე მარგველაშვილი

დინამო

$38:10

კახეთი

19/12

15.30 შევარდენი თევზაძე სალთხუციშვილი

თიბისი

$60:0

ფოთი

19/12

16.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ბაქრაძე

ივერია

$52:7

სტუ

19/12

17.30 შევარდენი აბულაშვილი გოგეშვილი

2016

XI ტური   13/03 @ 19.55   ^ ცხრილი

კახეთი

31:17

თიბისი

12/03

12.30

პატარძეული

მოგელაშვილი ღიბრაძე

ფოთი

24:15

სტუ

12/03

14.00 ფოთი აბულაშვილი მარგველაშვილი

ბაგრატი

$31:10

ივერია

13/03

14.30 ქუთაისი გვირჯიშვილი ფულარია

ხულიგანა

3:26$

დინამო

13/03

17.30 ავჭალა პოღოსიანი ჯალაღონია

XII ტური   20/03 @ 20.45   ^ ცხრილი

თიბისი

$40:19

ხულიგანა

19/03

13.00 ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი

დინამო

3:15

ბაგრატი

20/03

14.00 შევარდენი ამაშუკელი ბაქრაძე

ივერია

$27:6

ფოთი

20/03

18.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ჯავახიშვილი

სტუ

20:18$

კახეთი

20/03

18.00 შევარდენი ქავთარაძე ქსოვრელი

XIII ტური   27/03 @ 17.45   ^ ცხრილი

ხულიგანა

$6:11

სტუ

26/03

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

დინამო

13:32$

ივერია

26/03

17.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

სუთიაშვილი

ბაგრატი

$27:3

თიბისი

26/03

17.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

კახეთი

$36:12

ფოთი

27/03

16.00

პატარძეული

ჩიხლაძე

ღიბრაძე

XIV ტური   10/04 @ 19.15   ^ ცხრილი

თიბისი

20:8

დინამო

09/04

14.00

ავჭალა ჩიხლაძე მიქაბერიძე

ივერია

$43:6

კახეთი

09/04

16.00

შევარდენი აბულაშვილი ჭიჭინაძე

სტუ

8:35$

ბაგრატი

10/04

15.00

ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი

ფოთი

16:24$

ხულიგანა

10/04

15.00

ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

 

დიდ 10-ში ასვლაზე   26/04 @ 17.45   ^ ცხრილი

დინამო (პ2)

13:40

არმაზი (დ9)

17/04

15.00

შევარდ'ხელ

ჩიხლაძე

ბაქრაძე

არმაზი (დ9)

40:19

დინამო (პ2)

24/04

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

 

ბაგრატი ავიდა უმაღლესში, ფოთი გავარდა რეგიონულში
დინამომ ასვლაზე ვერ აჯობა არმაზს, სტუ’მ დარჩენაზე აჯობა წყალტუბოს

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო