*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015 = საბოლოო!

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015

ყოფილი (2000 - 2014)   ევროპის ერთა თასი   2014   2013

საბოლოო 2015

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

საქართველო

21

+116

16/02

158:042

5-0

1

რუმინეთი

15

+41

11/03

102:061

3-2

3

ესპანეთი

14

+32

18/12

131:099

3-2

2

რუსეთი

13

-16

12/15

103:119

3-2

1

პორტუგალია

5

-48

04/09

052:100

1-4

1

ერმანია

1

-125

06/26

061:186

0-5

1

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;  
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი

07/02

გერმანია

8:64 $

საქართველო

ჰოიზენშტამ

17.00

კარდონა (სფრ)

 

ლ: ლიბიგ; ა: ტე’ჰუია სბ შტინდერა -
10
ლ:
ჟვანია (1 3 4) საჯ (2 7: ბიწაძე) თოდუა (5 9) ხმალაძე ნემსაძე ხუციშვილი; 7გ: ხმალაძე 4, მალაღურაძე 3

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო

 

პორტუგალია

10:37 $

რუმინეთი

ლისაბონი

18.45

პირს (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 43:20

რუსეთი

მადრიდი

19.00

მაკ’მენემი (შტლ)

14/02

საქართველო

20:15 $

პორტუგალია

ვაკე

17.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

ლ: კაჭარავა; 5ჯ: კვირიკაშვილი სბ სუთიაშვილი ჟვანია -
5
ჯ:
ავილა სბ როშა

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო 1ტ 2ტ

 

რუმინეთი

$ 29:8

ესპანეთი

კლუჟი

17.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

გერმანია

22:46 $

რუსეთი

ფორცჰაიმი

17.00

მარშა (სფრ)

28/02

ესპანეთი

13:26

საქართველო

მადრიდი

19.00

რუის (სფრ)

 

ლ: გოია; გ 2ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ დე’ხუან -
2ლ: ჟვანია კაჭარავა; 2გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე დათუნაშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

16:13 $

რუმინეთი

კრასნოდარ

15.00

დევის (უელ)

 

პორტუგალია

11:3

გერმანია

ლისაბონი

22.00

ვივარინი (იტა)

14/03

საქართველო

33:0

რუსეთი

ვაკე

17.00

ჰენესი (უელ)

 

3ლ: კაჭარავა ჟვანია ასიეშვილი; 3გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნარიაშვილი -
სბ სერკოვ ბუტენკო

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ოქმის დედანი   ვიდეო   გალერეა

 

გერმანია

$ 12:17

რუმინეთი

ჰაიდელბერგი

17.30

ლინთონ (შტლ)

 

პორტუგალია

8:19

ესპანეთი

კუიმბრა

19.00

ქარლი (ინგ)

21/03

რუმინეთი

6:15

საქართველო

ბუქარესტი

16.30

ქონვეი (ირლ)

 

2ჯ: კალაფეტეანუ დუმბრავა სბ ბოტეზატუ -
5ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ვიდეო   გალერეა   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

21:8

პორტუგალია

სოჭი

16.00

თემპესთ (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 48:16

გერმანია

მადრიდი

19.00

ბლესანო (იტა)

31/03 @ 10.10

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

24/09_2017 @ 20.00

IV ტური   + სრულად

პარ 22/09   რუსთავი   17.30 

შაბ 23/09   გორი   16.00

შაბ 23/09   ლელო   18.15

კვი 24/09   შევარდენი   16.00

კვი 24/09   ბათუმი   18.15

24/09 @ 20.00

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

16

+30

4-0

0

ხარები  რუსთავი

16

+23

4-0

0

ჯიქი  გორი

15

+43

3-1

3

ბათუმი

12

+59

2-1*1

2

ლოკომოტივი ^

10

+3

2-2

2

ლელო სარასენს

10

+22

2-2

2

არმაზი  მარნეული

9

+11

1-2*1

3

არმია ^

4

-79

1-3

0

აკადემია

4

-23

0-4

4

ბაგრატ  ქუთაისი

0

-89

0-4

0

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

24/09_2017 @ 21.20

23-24/09   I ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

24/09_2017 @ 21.10

23-24/09  დას IV ტური | აღმ  III ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

22/09_2017 @ 20.00

"" ლიგ

26-27/09  მოწინავენი  XI ტური

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

28-29/09   III ეტაპის II ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

21/09_2017 @ 18.25

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * კონტინენტის ფარი

21/09_2017 @ 23.50   წყარო_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

გარ

როვიგო (იტა)

0:0

21/10

15.00

შინ

ჰაიდელბერგ (გერ)

0:0

09/12

18.00

გარ

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

შინ

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

2017 * შემოდგომის ტესტები

18/09_2017 @ 14.00

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო