*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015 = საბოლოო!

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015

ყოფილი (2000 - 2014)   ევროპის ერთა თასი   2014   2013

საბოლოო 2015

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

საქართველო

21

+116

16/02

158:042

5-0

1

რუმინეთი

15

+41

11/03

102:061

3-2

3

ესპანეთი

14

+32

18/12

131:099

3-2

2

რუსეთი

13

-16

12/15

103:119

3-2

1

პორტუგალია

5

-48

04/09

052:100

1-4

1

ერმანია

1

-125

06/26

061:186

0-5

1

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;  
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი

07/02

გერმანია

8:64 $

საქართველო

ჰოიზენშტამ

17.00

კარდონა (სფრ)

 

ლ: ლიბიგ; ა: ტე’ჰუია სბ შტინდერა -
10
ლ:
ჟვანია (1 3 4) საჯ (2 7: ბიწაძე) თოდუა (5 9) ხმალაძე ნემსაძე ხუციშვილი; 7გ: ხმალაძე 4, მალაღურაძე 3

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო

 

პორტუგალია

10:37 $

რუმინეთი

ლისაბონი

18.45

პირს (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 43:20

რუსეთი

მადრიდი

19.00

მაკ’მენემი (შტლ)

14/02

საქართველო

20:15 $

პორტუგალია

ვაკე

17.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

ლ: კაჭარავა; 5ჯ: კვირიკაშვილი სბ სუთიაშვილი ჟვანია -
5
ჯ:
ავილა სბ როშა

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო 1ტ 2ტ

 

რუმინეთი

$ 29:8

ესპანეთი

კლუჟი

17.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

გერმანია

22:46 $

რუსეთი

ფორცჰაიმი

17.00

მარშა (სფრ)

28/02

ესპანეთი

13:26

საქართველო

მადრიდი

19.00

რუის (სფრ)

 

ლ: გოია; გ 2ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ დე’ხუან -
2ლ: ჟვანია კაჭარავა; 2გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე დათუნაშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

16:13 $

რუმინეთი

კრასნოდარ

15.00

დევის (უელ)

 

პორტუგალია

11:3

გერმანია

ლისაბონი

22.00

ვივარინი (იტა)

14/03

საქართველო

33:0

რუსეთი

ვაკე

17.00

ჰენესი (უელ)

 

3ლ: კაჭარავა ჟვანია ასიეშვილი; 3გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნარიაშვილი -
სბ სერკოვ ბუტენკო

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ოქმის დედანი   ვიდეო   გალერეა

 

გერმანია

$ 12:17

რუმინეთი

ჰაიდელბერგი

17.30

ლინთონ (შტლ)

 

პორტუგალია

8:19

ესპანეთი

კუიმბრა

19.00

ქარლი (ინგ)

21/03

რუმინეთი

6:15

საქართველო

ბუქარესტი

16.30

ქონვეი (ირლ)

 

2ჯ: კალაფეტეანუ დუმბრავა სბ ბოტეზატუ -
5ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ვიდეო   გალერეა   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

21:8

პორტუგალია

სოჭი

16.00

თემპესთ (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 48:16

გერმანია

მადრიდი

19.00

ბლესანო (იტა)

31/03 @ 10.10

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

თასის პლეი’ოფი

 ესპ (ა1) – უელ (8)   |   იტა (ბ2) – საქ (გ2)

ირლ (ბ1) – პორ (7)   |   გერ (გ1) – სფრ (ა2)

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

0:0

1/2 ფ

16.15

16.59   ესპ | უელ

0:0

ფინ

19.02

- 20.11   (ირლ | პორ) (გერ | სფრ)

0:0

ქულა:  20 სფრ, 18 ირლ, 16 ინგ, 14 გერ, 12 უელ,
10 ესპ, 8 პორ, 6 იტა, 4 რუს, 3 საქ, 2 პოლ – 1 რუმ
ვარდება ბოლო, ოღონდ არა ეტაპის მასპინძელი: რუს | პოლ

ამათგან – გერ პორ იტა რუს საქ პოლ რუმ
სამი უკეთესი გადის მსოფლიო სერიის
საგაისო (2020) 12-გუნდა შესარჩევში 
|  ჰონ’კონგ

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო