*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015 = საბოლოო!

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2015

ყოფილი (2000 - 2014)   ევროპის ერთა თასი   2014   2013

საბოლოო 2015

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

საქართველო

21

+116

16/02

158:042

5-0

1

რუმინეთი

15

+41

11/03

102:061

3-2

3

ესპანეთი

14

+32

18/12

131:099

3-2

2

რუსეთი

13

-16

12/15

103:119

3-2

1

პორტუგალია

5

-48

04/09

052:100

1-4

1

ერმანია

1

-125

06/26

061:186

0-5

1

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;  
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი

07/02

გერმანია

8:64 $

საქართველო

ჰოიზენშტამ

17.00

კარდონა (სფრ)

 

ლ: ლიბიგ; ა: ტე’ჰუია სბ შტინდერა -
10
ლ:
ჟვანია (1 3 4) საჯ (2 7: ბიწაძე) თოდუა (5 9) ხმალაძე ნემსაძე ხუციშვილი; 7გ: ხმალაძე 4, მალაღურაძე 3

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო

 

პორტუგალია

10:37 $

რუმინეთი

ლისაბონი

18.45

პირს (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 43:20

რუსეთი

მადრიდი

19.00

მაკ’მენემი (შტლ)

14/02

საქართველო

20:15 $

პორტუგალია

ვაკე

17.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

ლ: კაჭარავა; 5ჯ: კვირიკაშვილი სბ სუთიაშვილი ჟვანია -
5
ჯ:
ავილა სბ როშა

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმის დედანი   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო 1ტ 2ტ

 

რუმინეთი

$ 29:8

ესპანეთი

კლუჟი

17.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

გერმანია

22:46 $

რუსეთი

ფორცჰაიმი

17.00

მარშა (სფრ)

28/02

ესპანეთი

13:26

საქართველო

მადრიდი

19.00

რუის (სფრ)

 

ლ: გოია; გ 2ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ დე’ხუან -
2ლ: ჟვანია კაჭარავა; 2გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე დათუნაშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   გალერეა   ვიდეო   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

16:13 $

რუმინეთი

კრასნოდარ

15.00

დევის (უელ)

 

პორტუგალია

11:3

გერმანია

ლისაბონი

22.00

ვივარინი (იტა)

14/03

საქართველო

33:0

რუსეთი

ვაკე

17.00

ჰენესი (უელ)

 

3ლ: კაჭარავა ჟვანია ასიეშვილი; 3გ 4ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნარიაშვილი -
სბ სერკოვ ბუტენკო

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ოქმის დედანი   ვიდეო   გალერეა

 

გერმანია

$ 12:17

რუმინეთი

ჰაიდელბერგი

17.30

ლინთონ (შტლ)

 

პორტუგალია

8:19

ესპანეთი

კუიმბრა

19.00

ქარლი (ინგ)

21/03

რუმინეთი

6:15

საქართველო

ბუქარესტი

16.30

ქონვეი (ირლ)

 

2ჯ: კალაფეტეანუ დუმბრავა სბ ბოტეზატუ -
5ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   საგაზეთო ოქმი   ვიდეო   გალერეა   ოქმის დედანი

 

რუსეთი

21:8

პორტუგალია

სოჭი

16.00

თემპესთ (ინგ)

 

ესპანეთი

$ 48:16

გერმანია

მადრიდი

19.00

ბლესანო (იტა)

31/03 @ 10.10

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

31/03   XIV ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

24/03   I ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო