სპარინგთა ოქმები

მსოფლიო თასის’წინა, მოსათელი ტესტები

საქართველო 15:16 კანადა

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 გიორგი ფრუიძე, 13 მერაბ შარიქაძე, 12 თამაზ მჭედლიძე (23 დავით კაჭარავა) 11 გიორგი აფციაური; 10 ლაშა მალაღურაძე (22 ლაშა ხმალაძე, 21 ვაჟა ხუციშვილი) 9 გიორგი ბეგაძე /

1 კახა ასიეშვილი (17 მიხეილ ნარიაშვილი) 2 შალვა მამუკაშვილი (16 ჯაბა ბრეგვაძე) 3 ლევან ჩილაჩავა (18 დავით ზირაქაშვილი) 4 გიორგი ნემსაძე (19 კოტე მიქაუტაძე) 5 ლევან დათუნაშვილი; 6 გიორგი თხილაიშვილი, 7 მამუკა გორგოძე^კაპ, 8 ლაშა ლომიძე (20 გიორგი ჩხაიძე) -

2ლ: თხილაიშვილი წიკლაური; გ ჯ: მალაღურაძე

კანადა

15 მეთ ევანს (23 ჰარი ჯოუნზ) 14 ჯეფ ჰასლერ (22 ქონორ თრეინორ) 13 ქიარან ჰერნ, 12 ნიქ ბლევინს სბ 80+, 11 ფილ მაკ’ქენზი; 10 ნეითან ჰირაიამა, 9 ჯემი მაკ’ქენზი (21 გორდონ მაკ’რორი) /

1 ჯასთის სიერს-დიურუ (17 ჰიუბერთ ბაიდენს) 2 რეი ბარქვილ (16 ბენუა პიფერო) 3 ენდრიუ თიდემან; 4 ბრეთ ბუქებუმ, 5 ჯემი ქადმორ^კაპ (19 ევან ოლმსთედ) 6 ჯებ სინქლერ (20 ქაილ გილმორ) 7 ჯონ მუნლაით, 8 არონ ქარპენთერ * არ შესულა: 18 ჯეისონ მარშალ -

ლ: თიდემან; გ 3ჯ: ჰირაიამა

რეფ ჯეი’პი დოილ;  კიდ: ლუქ პირს / გრეგ გარნერ (ინგ)

0:7(6) 3:7(13) 3:10(20) 10:10(30) 10:13(34) /
10:16(45) 15:16(73)
 სბ(80+)

^ შეცვლათა დროები უცნობია = ვიკი’ზე გამოქვეყნებულები ყალბია!

ოთხ 2/09 2015 @ ეშერ (სარი, ინგ) მოულსი როუდ 22.30 საქ  ^  რჩეული  საქ  კან

 

საქართველო 10:13 იაპონია

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი (22 თამაზ მჭედლიძე 59 #11) 14 მურაზ გიორგაძე, 13 დავით კაჭარავა, 12 მერაბ შარიქაძე, 11 გიორგი აფციაური 59 > #15; 10 ლაშა მალაღურაძე, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 56) * არ შესულა: 23 გიორგი ფრუიძე /  

1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 კახა ასიეშვილი 62) 2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 51) 3 დავით ზირაქაშვილი (18 დუდუ ქუბრიაშვილი 62) 4 გიორგი ნემსაძე (19 ლევან დათუნაშვილი 62) 5 კოტე მიქაუტაძე; 6 შალვა სუთიაშვილი, 7 ვიტო კოლელიშვილი სბ 28, 8 მამუკა გორგოძე^კაპ (20 გიორგი ჩხაიძე 68) -

ლ: გიორგაძე; გ: კვირიკაშვილი; ჯ: მალაღურაძე

იაპონია

15 აიუმუ გორომარუ, 14 იოშიკაზუ ფუძიტა (23 კოტარო მაცუშიმა 47) 13 მალე საუ, 12 ქრეიგ ვინგ, 11 ჰენდრიკ ტუი; 10 ჰარუმიჩი ტატეკავა (22 კოსეი ონო 51) 9 ფუმიაკი ტანაკა (21 აცუში ჰივასა 63) /

1 მასატაკა მიკამი (18 კენსუკე ჰატაკეიამა 35) 2 შოტა ჰორიე სბ 32  (17 ტაკეში კიზუ 75) 3 ჰიროში იამაშიტა; 4 ლუქ თომპსონ, 5 ჰიტოში ონო (19 შინია მაკაბე 55) 6 მაიქლ ლიჩ^კაპ, 7 მაიქლ ბროდჰერსთ, 8 რიუ’კოლინისაი ჰოლანი (კიზუ 37-42, 20 ამანაკი ლელეი-მაფი 47) * არ შესულა: 16 ტაკაიუკი ვატანაბე -

ლ: ლელეი-მაფი: გ 2ჯ: გორომარუ

რეფ ჯონ ლეისი (ირლ)  კიდ: მარიუს მიტრეა (იტა) / თომ ფოლი (ინგ) ვიდ: საიმონ ადამს (ინგ)

0:3(3) 7:3(17) 7:6(27) სბ(28ს) სბ(32ი) /
10:6(71) 10:13(79) ბოლო (80+1)

შაბ 5/09 2015 @ გლოსთერ (ინგ) ქინგს’ჰოლმ 19.45 საქ  ^  ვიდეო  რჩეული

6/09 @ 16.50

საქართველოს დრო
 

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
თასის ფინალი @ 18.11

ქულათა ნიხრი:  20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  19/05 გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო