სპარინგთა ოქმები

მსოფლიო თასის’წინა, მოსათელი ტესტები

საქართველო 15:16 კანადა

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 გიორგი ფრუიძე, 13 მერაბ შარიქაძე, 12 თამაზ მჭედლიძე (23 დავით კაჭარავა) 11 გიორგი აფციაური; 10 ლაშა მალაღურაძე (22 ლაშა ხმალაძე, 21 ვაჟა ხუციშვილი) 9 გიორგი ბეგაძე /

1 კახა ასიეშვილი (17 მიხეილ ნარიაშვილი) 2 შალვა მამუკაშვილი (16 ჯაბა ბრეგვაძე) 3 ლევან ჩილაჩავა (18 დავით ზირაქაშვილი) 4 გიორგი ნემსაძე (19 კოტე მიქაუტაძე) 5 ლევან დათუნაშვილი; 6 გიორგი თხილაიშვილი, 7 მამუკა გორგოძე^კაპ, 8 ლაშა ლომიძე (20 გიორგი ჩხაიძე) -

2ლ: თხილაიშვილი წიკლაური; გ ჯ: მალაღურაძე

კანადა

15 მეთ ევანს (23 ჰარი ჯოუნზ) 14 ჯეფ ჰასლერ (22 ქონორ თრეინორ) 13 ქიარან ჰერნ, 12 ნიქ ბლევინს სბ 80+, 11 ფილ მაკ’ქენზი; 10 ნეითან ჰირაიამა, 9 ჯემი მაკ’ქენზი (21 გორდონ მაკ’რორი) /

1 ჯასთის სიერს-დიურუ (17 ჰიუბერთ ბაიდენს) 2 რეი ბარქვილ (16 ბენუა პიფერო) 3 ენდრიუ თიდემან; 4 ბრეთ ბუქებუმ, 5 ჯემი ქადმორ^კაპ (19 ევან ოლმსთედ) 6 ჯებ სინქლერ (20 ქაილ გილმორ) 7 ჯონ მუნლაით, 8 არონ ქარპენთერ * არ შესულა: 18 ჯეისონ მარშალ -

ლ: თიდემან; გ 3ჯ: ჰირაიამა

რეფ ჯეი’პი დოილ;  კიდ: ლუქ პირს / გრეგ გარნერ (ინგ)

0:7(6) 3:7(13) 3:10(20) 10:10(30) 10:13(34) /
10:16(45) 15:16(73)
 სბ(80+)

^ შეცვლათა დროები უცნობია = ვიკი’ზე გამოქვეყნებულები ყალბია!

ოთხ 2/09 2015 @ ეშერ (სარი, ინგ) მოულსი როუდ 22.30 საქ  ^  რჩეული  საქ  კან

 

საქართველო 10:13 იაპონია

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი (22 თამაზ მჭედლიძე 59 #11) 14 მურაზ გიორგაძე, 13 დავით კაჭარავა, 12 მერაბ შარიქაძე, 11 გიორგი აფციაური 59 > #15; 10 ლაშა მალაღურაძე, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 56) * არ შესულა: 23 გიორგი ფრუიძე /  

1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 კახა ასიეშვილი 62) 2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 51) 3 დავით ზირაქაშვილი (18 დუდუ ქუბრიაშვილი 62) 4 გიორგი ნემსაძე (19 ლევან დათუნაშვილი 62) 5 კოტე მიქაუტაძე; 6 შალვა სუთიაშვილი, 7 ვიტო კოლელიშვილი სბ 28, 8 მამუკა გორგოძე^კაპ (20 გიორგი ჩხაიძე 68) -

ლ: გიორგაძე; გ: კვირიკაშვილი; ჯ: მალაღურაძე

იაპონია

15 აიუმუ გორომარუ, 14 იოშიკაზუ ფუძიტა (23 კოტარო მაცუშიმა 47) 13 მალე საუ, 12 ქრეიგ ვინგ, 11 ჰენდრიკ ტუი; 10 ჰარუმიჩი ტატეკავა (22 კოსეი ონო 51) 9 ფუმიაკი ტანაკა (21 აცუში ჰივასა 63) /

1 მასატაკა მიკამი (18 კენსუკე ჰატაკეიამა 35) 2 შოტა ჰორიე სბ 32  (17 ტაკეში კიზუ 75) 3 ჰიროში იამაშიტა; 4 ლუქ თომპსონ, 5 ჰიტოში ონო (19 შინია მაკაბე 55) 6 მაიქლ ლიჩ^კაპ, 7 მაიქლ ბროდჰერსთ, 8 რიუ’კოლინისაი ჰოლანი (კიზუ 37-42, 20 ამანაკი ლელეი-მაფი 47) * არ შესულა: 16 ტაკაიუკი ვატანაბე -

ლ: ლელეი-მაფი: გ 2ჯ: გორომარუ

რეფ ჯონ ლეისი (ირლ)  კიდ: მარიუს მიტრეა (იტა) / თომ ფოლი (ინგ) ვიდ: საიმონ ადამს (ინგ)

0:3(3) 7:3(17) 7:6(27) სბ(28ს) სბ(32ი) /
10:6(71) 10:13(79) ბოლო (80+1)

შაბ 5/09 2015 @ გლოსთერ (ინგ) ქინგს’ჰოლმ 19.45 საქ  ^  ვიდეო  რჩეული

6/09 @ 16.50

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო