სპარინგთა ოქმები

მსოფლიო თასის’წინა, მოსათელი ტესტები

საქართველო 15:16 კანადა

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 გიორგი ფრუიძე, 13 მერაბ შარიქაძე, 12 თამაზ მჭედლიძე (23 დავით კაჭარავა) 11 გიორგი აფციაური; 10 ლაშა მალაღურაძე (22 ლაშა ხმალაძე, 21 ვაჟა ხუციშვილი) 9 გიორგი ბეგაძე /

1 კახა ასიეშვილი (17 მიხეილ ნარიაშვილი) 2 შალვა მამუკაშვილი (16 ჯაბა ბრეგვაძე) 3 ლევან ჩილაჩავა (18 დავით ზირაქაშვილი) 4 გიორგი ნემსაძე (19 კოტე მიქაუტაძე) 5 ლევან დათუნაშვილი; 6 გიორგი თხილაიშვილი, 7 მამუკა გორგოძე^კაპ, 8 ლაშა ლომიძე (20 გიორგი ჩხაიძე) -

2ლ: თხილაიშვილი წიკლაური; გ ჯ: მალაღურაძე

კანადა

15 მეთ ევანს (23 ჰარი ჯოუნზ) 14 ჯეფ ჰასლერ (22 ქონორ თრეინორ) 13 ქიარან ჰერნ, 12 ნიქ ბლევინს სბ 80+, 11 ფილ მაკ’ქენზი; 10 ნეითან ჰირაიამა, 9 ჯემი მაკ’ქენზი (21 გორდონ მაკ’რორი) /

1 ჯასთის სიერს-დიურუ (17 ჰიუბერთ ბაიდენს) 2 რეი ბარქვილ (16 ბენუა პიფერო) 3 ენდრიუ თიდემან; 4 ბრეთ ბუქებუმ, 5 ჯემი ქადმორ^კაპ (19 ევან ოლმსთედ) 6 ჯებ სინქლერ (20 ქაილ გილმორ) 7 ჯონ მუნლაით, 8 არონ ქარპენთერ * არ შესულა: 18 ჯეისონ მარშალ -

ლ: თიდემან; გ 3ჯ: ჰირაიამა

რეფ ჯეი’პი დოილ;  კიდ: ლუქ პირს / გრეგ გარნერ (ინგ)

0:7(6) 3:7(13) 3:10(20) 10:10(30) 10:13(34) /
10:16(45) 15:16(73)
 სბ(80+)

^ შეცვლათა დროები უცნობია = ვიკი’ზე გამოქვეყნებულები ყალბია!

ოთხ 2/09 2015 @ ეშერ (სარი, ინგ) მოულსი როუდ 22.30 საქ  ^  რჩეული  საქ  კან

 

საქართველო 10:13 იაპონია

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი (22 თამაზ მჭედლიძე 59 #11) 14 მურაზ გიორგაძე, 13 დავით კაჭარავა, 12 მერაბ შარიქაძე, 11 გიორგი აფციაური 59 > #15; 10 ლაშა მალაღურაძე, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 56) * არ შესულა: 23 გიორგი ფრუიძე /  

1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 კახა ასიეშვილი 62) 2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 51) 3 დავით ზირაქაშვილი (18 დუდუ ქუბრიაშვილი 62) 4 გიორგი ნემსაძე (19 ლევან დათუნაშვილი 62) 5 კოტე მიქაუტაძე; 6 შალვა სუთიაშვილი, 7 ვიტო კოლელიშვილი სბ 28, 8 მამუკა გორგოძე^კაპ (20 გიორგი ჩხაიძე 68) -

ლ: გიორგაძე; გ: კვირიკაშვილი; ჯ: მალაღურაძე

იაპონია

15 აიუმუ გორომარუ, 14 იოშიკაზუ ფუძიტა (23 კოტარო მაცუშიმა 47) 13 მალე საუ, 12 ქრეიგ ვინგ, 11 ჰენდრიკ ტუი; 10 ჰარუმიჩი ტატეკავა (22 კოსეი ონო 51) 9 ფუმიაკი ტანაკა (21 აცუში ჰივასა 63) /

1 მასატაკა მიკამი (18 კენსუკე ჰატაკეიამა 35) 2 შოტა ჰორიე სბ 32  (17 ტაკეში კიზუ 75) 3 ჰიროში იამაშიტა; 4 ლუქ თომპსონ, 5 ჰიტოში ონო (19 შინია მაკაბე 55) 6 მაიქლ ლიჩ^კაპ, 7 მაიქლ ბროდჰერსთ, 8 რიუ’კოლინისაი ჰოლანი (კიზუ 37-42, 20 ამანაკი ლელეი-მაფი 47) * არ შესულა: 16 ტაკაიუკი ვატანაბე -

ლ: ლელეი-მაფი: გ 2ჯ: გორომარუ

რეფ ჯონ ლეისი (ირლ)  კიდ: მარიუს მიტრეა (იტა) / თომ ფოლი (ინგ) ვიდ: საიმონ ადამს (ინგ)

0:3(3) 7:3(17) 7:6(27) სბ(28ს) სბ(32ი) /
10:6(71) 10:13(79) ბოლო (80+1)

შაბ 5/09 2015 @ გლოსთერ (ინგ) ქინგს’ჰოლმ 19.45 საქ  ^  ვიდეო  რჩეული

6/09 @ 16.50

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

29/04 @ 16.00

29-30/04  პლეი’ოფის II წრე

ჯიქი

25:6

ბათუმი

აკადემია

კვი 15.00 რსთ

ლელო

8/04 @ 16.10

სხვ

 მ-წ *

$

ჯიქი გორი

61

+204

12-5*1

11

ბათუმი ^

59

+186

12-4*2

7

აია ქუთაისი

59

+126

13-5

7

ლელო სარასენს

58

+114

11-4*3

8

ლოკომოტივი

51

+86

10-6*2

7

აკადემია

42

=0

  9-9

6

არმია

37

-78

  8-10

5

ბაგრატ ქუთ

22

-303

  4-14

6

არმაზი ^

19

-168

  3-14*1

5

ყოჩები ბოლნისი

19

-167

  3-14*1

5

თაი’ბრეიქი  ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2016-17 * პირველი ლიგა

24/04 @ 17.35

30/04   პლეი’ოფ

2016-17 * რეგიონული ლიგა

29/04 @ 19.20

დასავლეთი   აღმოსავლეთი

29-30/04   პლეი’ოფი

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

28/04 @ 13.30

პლეი’ოფ

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

29/04 @ 20.40

"" ლიგ

2-3/05   II ეტაპის VI ტური

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

28-30/04   II ეტაპის II ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/04 @ 18.35

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

24/03 @ 11.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

.

ხუხუი

არგენტინა

.

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო