2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

საქართველოს პირველობა 2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

ვადები  
   
პირველი ეტაპი 12/03 - 10/04
   
მეორე ეტაპი

23/04 - 29/05

სანუგეშო 30/04 - 9/10
   
მესამე ეტაპი 10/09 - 16/10
   
ფინალი 29-30/10
2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]
 

"ა" პული

9/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო - სარასენს 1  თბილისი

4

4

0

0

3

0

0

154:027

+127

19

2

მერანი  თბილისი

4

3

0

1

2

0

0

116:052

+64

14

3

ყოჩები  ბოლნისი

4

2

0

2

1

0

0

074:060

+14

9

4

ჯიქი  გორი

4

1

0

3

1

1

0

059:089

-30

6

5

ზვავი  სტეფანწმინდა

4

0

0

4

0

0

0

019:194

-175

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

9/04 @ 19.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   12/03 @ 19.30

ჯიქი

$39:7

სტეფან’წმ

12/03 15.00 ავჭალა მასხარაშვილი სუთიაშვილი

ლელო 1

$29:7

ყოჩები

15/03 13.00 შევარდენი მასხარაშვილი შიოლაშვილი

II ტური   20/03 @ 18.55

ყოჩები

11:19

მერანი

19/03 14.00 შევარდენი ტრაპაიძე ფურცელაძე

ლელო 1

$55:7

სტეფან’წმ

20/03

17.30

შევარდენი

ცქიფურიშვილი ცხვედიანი

III ტური   29/03 @ 19.35

მერანი

$57:0

სტეფან’წმ

27/03 15.00 ავჭალა მოგელაშვილი აბაშიძე

ლელო 1

$39:3

ჯიქი

29/03 11.00 ავჭალა პოღოსიანი ფურცელაძე

IV ტური   3/04 @ 21.40

ჯიქი

10:30$

მერანი

2/04 15.00 ავჭალა ლაშხია სალთხუციშვილი

ყოჩები

$43:5

სტეფან’წმ

3/04 15.00 ავჭალა აბულაშვილი გოგიჩაიშვილი

V ტური   9/04 @ 19.00

მერანი

10:31

ლელო 1

9/04 15.00 შევარდენი გვირჯიშვილი სალთხუციშვილი

ყოჩები

13:7$

ჯიქი

9/04 17.00 შევარდენი აბულაშვილი ფურცელაძე
 

"ბ" პული

10/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმაზი  თბილისი

4

4

0

0

3

0

0

221:005

+216

19

2

ხულიგანა  თბილისი

4

3

0

1

2

1

0

173:016

+157

15

3

ლოკომოტივი  თბილისი

4

2

0

2

2

0

0

155:057

+98

10

4

მუტრუკები  თელავი

4

1

0

3

1

0

0

068:130

-62

5

5

ლაშარის მგლები  თიანეთი

4

0

0

4

0

0

0

003:412

-409

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 10/04 @ 21.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   13/03 @ 17.30

ლოკომოტივი

$32:3

თელავი

12/03 15.00 დიღ’ბაზა ქავთარაძე აბაშიძე

ხულიგანა

$104:0

თიანეთი

13/03 15.00 ავჭალა აბულაშვილი აბაშიძე

II ტური   20/03 @ 18.55

თელავი

0:46$

ხულიგანა

19/03 16.00 წინანდალი ელოშვილი შიოლაშვილი

არმაზი

$130:0

თიანეთი

20/03 15.00 ავჭალა ბრეგვაძე აბაშიძე

III ტური   29/03 @ 19.35

ხულიგანა

18:10

ლოკომოტივი

27/03 15.00 დიღ’ბაზა თევზაძე სალთხუციშვილი

არმაზი

$52:0

თელავი

29/03 17.00 ავჭალა გოლიაძე სუთიაშვილი

IV ტური   3/04 @ 21.40

თელავი

$65:0

თიანეთი

2/04 16.00 წინანდალი პოღოსიანი შიოლაშვილი

ლოკომოტივი

0:33$

არმაზი

3/04 17.00 შევარდენი მასხარაშვილი გოგეშვილი

V ტური   10/04 @ 21.25

არმაზი

6:5$

ხულიგანა

10/04 15.00 შევარდენი ტრაპაიძე გოგიჩაიშვილი

ლოკომოტივი

$113:3

თიანეთი

10/04 15.00 ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი
2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]
 

"გ" პული

11/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ჩოხოსნები  თბილისი

4

4

0

0

4

0

0

153:029

+124

20

2

არმია  თბილისი 

4

3

0

1

2

0

0

088:050

+38

14

3

წიქარა  თბილისი

4

2

0

2

1

0

0

057:051

+6

9

4

იუნკერები  კიკეთი

4

1

0

3

1

0

0

076:080

-4

5

5

ლელო - სარასენს 2  თბილისი

4

0

0

4

0

0

0

011:175

-164

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 11/04 @ 21.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   14/03 @ 16.40

წიქარა

$38:8

ლელო 2

11/03 18.30 ავჭალა გოლიაძე გოგეშვილი

ჩოხოსნები

$37:11

კიკეთი

14/03 14.00 კიკეთი შუბითიძე გოგიჩაიშვილი

II ტური   21/03 @ 24.10

ლელო 2

0:32$

არმია

20/03 15.00 შევარდენი მასხარაშვილი გოგიჩაიშვილი

კიკეთი

5:13

წიქარა

21/03 10.00 ავჭალა ქესანაშვილი გოგეშვილი

III ტური   28/03 @ 21.25

არმია

27:17

კიკეთი

26/03 16.00 კიკეთი ელოშვილი გოგიჩაიშვილი

წიქარა

6:21$

ჩოხოსნები

28/03 20.00 ავჭალა მოგელაშვილი გოგეშვილი

IV ტური   5/04 @ 21.40

კიკეთი

$43:3

ლელო 2

2/04 16.00 კიკეთი ელოშვილი ღიბრაძე

ჩოხოსნები

$33:12

არმია

5/04 20.00 ავჭალა ტრაპაიძე ცხვედიანი

V ტური   11/04 @ 21.25

არმია

$17:0

წიქარა

10/04 17.00 შევარდენი პოღოსიანი ცხვედიანი

ლელო 2

0:62$

ჩოხოსნები

11/04 20.00 ავჭალა მასხარაშვილი სუთიაშვილი
 

"დ" პული

29/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი

3

3

0

0

2

0

0

135:023

+112

14

2

აკადემია  თბილისი

3

2

0

1

1

0

0

103:037

+66

9

3

თიბიეს უნივერსიტეტი  თბილისი

3

1

0

2

1

1

0

092:031

+61

6

4

ლომები  გორი

3

0

0

3

0

0

0

000:239

-239

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

29/03 @ 19.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   13/03 @ 17.40

რუსთავი

$29:13

აკადემია

12/03 16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი ქერაშვილი

თიბიეს’უნი

$74:0

ლომ’გორი

13/03 16.00 ვარკეთილი ელოშვილი დოლიძე

II ტური   20/03 @ 18.55

აკადემია

18:8

თიბიეს’უნი

19/03 15.00 ავჭალა მოგელაშვილი ცხვედიანი

ლომ’გორი

0:93$

რუსთავი

20/03 16.00 გორი გიორგაძე სალთხუციშვილი

III ტური   29/03 @ 19.45

აკადემია

$72:0

ლომ’გორი

26/03 15.00 ავჭალა მასხარაშვილი აბაშიძე

თიბიეს’უნი

$10:13

რუსთავი

29/03 14.00 ავჭალა ელოშვილი ცხვედიანი
2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]
 

"ე" პული

2/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 2  ქუთაისი

3

3

0

0

3

0

0

174:006

+168

15

2

გურია  ლანჩხუთი

3

2

0

1

1

0

0

050:062

-12

9

3

აია 5  ქუთაისი

3

1

0

2

0

0

0

020:109

-89

4

4

არგო  ვანი

3

0

0

2

0

0

0

015:082

-67

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 2/04 @ 18.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   20/03 @ 18.45

აია 2

$48:0

ვანი

19/03 16.30 აია’ხელ მჟავანაძე ჩუბინიძე

აია 5

8:22$

ლანჩხუთი

20/03 16.30 დინამო მჟავანაძე ფულარია

II ტური   27/03 @ 19.20

ლანჩხუთი

6:42$

აია 2

26/03 15.00 ლანჩხუთი ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ვანი

3:12

აია 5

27/03 15.00 ვანი ჭიქაბერიძე გულვერდაშვილი

III ტური   2/04 @ 18.35

აია 2

$84:0

აია 5

2/04 15.00 აია’ხელ საჯაია მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

22:12

ვანი

2/04 15.00 ლანჩხუთი ჭიქაბერიძე გულვერდაშვილი
 

"ვ" პული

2/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

პონტო  ქობულეთი

2

2

0

0

2

0

0

63:00

+63

10

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

2

1

0

1

1

0

0

15:26

-11

5

3

იმერეთი  ჭიათურა

2

0

0

2

0

0

0

00:52

-52

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 2/04 @ 18.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   19/03 @ 19.45

ფოთი

$15:0

ჭიათურა

19/03 16.00 მალთაყვა ჩიხლაძე მარგველაშვილი

II ტური   26/03 @ 18.00

ჭიათურა

0:37$

ქობულეთი

26/03 15.00 შუქრუთი საჯაია ჩუბინიძე

III ტური   2/04 @ 18.35

ქობულეთი

$26:0

ფოთი

2/04 15.00 ჩაქვი მჟავანაძე ჩუბინიძე
 

"ზ" პული

2/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი

2

2

0

0

2

0

0

227:012

+215

10

2

ლეგიონი  ხაშური 

2

1

0

1

1

0

0

037:055

-18

5

3

არწივები  ოზურგეთი

2

0

0

2

0

0

0

012:209

-197

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 2/04 @ 18.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   20/03 @ 18.45

ხაშური

$37:0

ოზურგეთი

20/03 16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე გულვერდაშვილი

II ტური   26/03 @ 18.00

ოზურგეთი

12:172$

აია 1

26/03 15.00 ზვანი მჟავანაძე გულვერდაშვილი

III ტური   2/04 @ 18.40

აია 1

$55:0

ხაშური

2/04 16.30 აია’ხელ ჩიხლაძე მარგველაშვილი
 

"თ" პული

3/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი

3

3

0

0

3

0

0

252:007

+245

15

2

ბათუმი  ბათუმი

3

2

0

1

1

0

0

041:068

-27

9

3

აია 3  ქუთაისი

3

1

0

2

1

1

0

036:090

-54

6

4

აია 4  ქუთაისი

3

0

0

3

0

0

0

000:164

-164

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 3/04 @ 21.50

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   20/03 @ 18.45

აია 3

$5:12

ბათუმი

19/03 16.30 აია’ხელ ჭიქაბერიძე ფულარია

ბაგრატი

$111:0

აია 4

20/03 15.00 დინამო საჯაია მარგველაშვილი

II ტური   27/03 @ 19.20

აია 4

0:24$

აია 3

27/03 15.00 აია’ხელ ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ბათუმი

0:63$

ბაგრატი

27/03 15.00 ანგისა საჯაია ნიქაბაძე

III ტური   3/04 @ 21.45

ბაგრატი

$78:7

აია 3

3/04 15.00 დინამო საჯაია მარგველაშვილი

ბათუმი

$29:0

აია 4

3/04

15.00 ანგისა ჭიქაბერიძე ნიქაბაძე
საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

2018-19 * ჭაბუკთა ლიგები

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

წინა, გარდამავალი სეზონი [2018]     "ა"   "ბ"

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

XLS

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო