2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

საქართველოს პირველობა 2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

ვადები  
   
პირველი ეტაპი 12/03 - 10/04
   
მეორე ეტაპი

23/04 - 29/05

სანუგეშო 30/04 - 9/10
   
მესამე ეტაპი 10/09 - 16/10
   
ფინალი 29-30/10
2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

 

აღმოსავლეთი * I - VIII ადგილები

"ი" პული

29/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო - სარასენს 1  თბილისი  (1)

6

6

0

0

4

0

0

287:030

+257

28

2

ხულიგანა  თბილისი  (ბ2)

6

4

0

2

4

0

0

148:062

+86

20

3

ხარები  რუსთავი  (დ1) ^

6

1

0

5

0

1

0

032:227

-195

5

4

არმია  თბილისი  (გ2)

6

1

0

5

0

1

0

047:195

-148

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

29/05 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   23/04 @ 19.00

ხულიგანა

5:19

ლელო

23/04

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

არმია

6:5$

რუსთავი

23/04

17.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

II ტური   30/04 @ 18.20

ხულიგანა

$20:0

რუსთავი

30/04

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ლელო

$41:0

არმია

30/04

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

მიქაბერიძე

III ტური   7/05 @ 17.50

არმია

0:29$

ხულიგანა

7/05

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ცხვედიანი

რუსთავი

0:55$

ლელო

7/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

IV ტური   15/05 @ 17.30

რუსთავი

27:21$

არმია

14/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ლელო

33:15

ხულიგანა

15/05

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

გოგიჩაიშვილი

V ტური   22/05 @ 20.30

არმია

10:64$

ლელო

21/05

15.00

შევარდენი

ქავთარაძე

აბაშიძე

რუსთავი

0:50$

ხულიგანა

22/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

VI ტური   29/05 @ 18.05

ხულიგანა

$29:10

არმია

28/05

16.30

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ლელო

$75:0

რუსთავი

29/05

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

 

"კ" პული

31/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

მერანი  თბილისი  (ა2)

6

5

0

1

2

1

0

127:062

+65

23

2

არმაზი  თბილისი  (ბ1)

6

3

0

3

1

3

0

095:082

+13

16

3

ჩოხოსნები  თბილისი  (გ1)

6

3

0

3

0

2

0

100:120

-20

14

4

აკადემია  თბილისი  (დ2)

6

1

0

5

0

2

0

070:128

-58

6

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 31/05 @ 19.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   26/04 @ 18.40

მერანი

$14:15

არმაზი

25/04

12.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

აბაშიძე

აკადემია

6:17

ჩოხოსნები

26/04

17.00

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

II ტური   3/05 @ 18.35

არმაზი

$25:0

აკადემია

30/04

18.00

შევარდენი

პოღოსიანი

მიქაბერიძე

მერანი

$41:7

ჩოხოსნები

3/05

17.00

ავჭალა

ცქიფურიშვილი

სუთიაშვილი

III ტური   9/05 @ 19.15

აკადემია

12:33$

მერანი

7/05

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

აბაშიძე

ჩოხოსნები

15:10$

არმაზი

10/05

17.00

ავჭალა

ელოშვილი

ფურცელაძე

IV ტური   17/05 @ 18.00

არმაზი

$6:10

მერანი

14/05

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

ცხვედიანი

ჩოხოსნები

$23:25

აკადემია

17/05

16.30

შევარდენი

მოგელაშვილი

ბაქრაძე

V ტური   24/05 @ 18.55

აკადემია

$17:18

არმაზი

21/05

18.00

შევარდენი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

ჩოხოსნები

$12:17

მერანი

24/05

17.00

შევარდენი

თევზაძე

სუთიაშვილი

VI ტური   31/05 @ 19.25

მერანი

12:10$

აკადემია

28/05

15.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ცხვედიანი

არმაზი

$21:26

ჩოხოსნები

31/05

15.00

შევარდენი

ლაშხია

გოგეშვილი

 

2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

 

დასავლეთი * I - VIII ადგილები

"ლ" პული

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (თ1)

6

6

0

0

3

0

0

192:022

+170

27

2

აია 2  ქუთაისი  (ე1)

6

4

0

2

2

1

0

153:056

+97

19

3

ლეგიონი  ხაშური  (ზ2)

6

2

0

4

1

2

0

050:058

-8

11

4

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ვ2)

6

0

0

6

0

0

0

007:266

-259

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

28/05 @ 22.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   24/04 @ 17.05

ფოთი

7:32$

აია 2

24/04

15.00

ფოთი

ჩიხლაძე

ფულარია

ხაშური

$0:7

ბაგრატი

24/04

15.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

II ტური   1/05 @ 17.35

ფოთი

0:50$

ბაგრატი

1/05

15.00

ფოთი

საჯაია

ჩუბინიძე

აია 2

14:7$

ხაშური

1/05

15.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური   7/05 @ 18.40

ხაშური

$31:0

ფოთი

7/05

15.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

ბაგრატი

15:12$

აია 2

7/05

17.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

IV ტური   14/05 @ 18.25

აია 2

$74:0

ფოთი

14/05

15.00

აია’ხელ

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$26:0

ხაშური

14/05

17.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

გულვერდაშვილი

V ტური   21/05 @ 21.50

ბაგრატი

$70:0

ფოთი

21/05

16.00

აია’ხელ

საჯაია

გულვერდაშვილი

ხაშური

3:11

აია 2

21/05

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

VI ტური   28/05 @ 22.10

ფოთი

0:9

ხაშური

28/05

16.00

ფოთი

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

აია 2

10:24

ბაგრატი

28/05

19.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

 

"მ" პული

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი  (ზ1)

6

6

0

0

6

0

0

462:006

+456

30

2

პონტო  ქობულეთი  (ვ1)

6

3

0

3

2

1

0

079:164

-85

15

3

ბათუმი  ბათუმი  (თ2)

6

3

0

3

0

0

0

029:204

-175

12

4

გურია  ლანჩხუთი  (ე2)

6

0

0

6

0

1

0

007:203

-196

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 28/05 @ 22.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   23/04 @ 19.05

ლანჩხუთი

0:21$

ქობულეთი

23/04

15.00

ლანჩხუთი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

აია 1

$117:0

ბათუმი

23/04

15.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

II ტური   30/04 @ 17.50

აია 1

$91:0

ლანჩხუთი

30/04

15.00

აია’ხელ

საჯაია

ფულარია

ქობულეთი

$0:3

ბათუმი

30/04

12.00

ანგისა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

III ტური   7/05 @ 18.40

ბათუმი

3:0$

ლანჩხუთი

7/05

15.00

ანგისა

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 1

$90:0

ქობულეთი

7/05

15.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

ფულარია

IV ტური   14/05 @ 18.25

ბათუმი

3:63$

აია 1

14/05

14.00

ანგისა

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

ქობულეთი

$31:7

ლანჩხუთი

14/05

15.30

ანგისა

საჯაია

ჩუბინიძე

V ტური   21/05 @ 21.50

ბათუმი

7:24

ქობულეთი

21/05

12.30

ანგისა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

0:44$

აია 1

21/05

16.00

ლანჩხუთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VI ტური   28/05 @ 22.10

ქობულეთი

3:57$

აია 1

28/05

13.00

ჩაქვი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

0:13

ბათუმი

28/05

16.00

ლანჩხუთი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

 

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო