2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

საქართველოს პირველობა 2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

ვადები  
   
პირველი ეტაპი 12/03 - 10/04
   
მეორე ეტაპი

23/04 - 29/05

სანუგეშო 30/04 - 9/10
   
მესამე ეტაპი 10/09 - 16/10
   
ფინალი 29-30/10
2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

 

აღმოსავლეთი * I - VIII ადგილები

"ი" პული

29/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო - სარასენს 1  თბილისი  (1)

6

6

0

0

4

0

0

287:030

+257

28

2

ხულიგანა  თბილისი  (ბ2)

6

4

0

2

4

0

0

148:062

+86

20

3

ხარები  რუსთავი  (დ1) ^

6

1

0

5

0

1

0

032:227

-195

5

4

არმია  თბილისი  (გ2)

6

1

0

5

0

1

0

047:195

-148

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

29/05 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   23/04 @ 19.00

ხულიგანა

5:19

ლელო

23/04

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

არმია

6:5$

რუსთავი

23/04

17.00

შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

II ტური   30/04 @ 18.20

ხულიგანა

$20:0

რუსთავი

30/04

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ლელო

$41:0

არმია

30/04

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

მიქაბერიძე

III ტური   7/05 @ 17.50

არმია

0:29$

ხულიგანა

7/05

15.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ცხვედიანი

რუსთავი

0:55$

ლელო

7/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

IV ტური   15/05 @ 17.30

რუსთავი

27:21$

არმია

14/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ლელო

33:15

ხულიგანა

15/05

15.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

გოგიჩაიშვილი

V ტური   22/05 @ 20.30

არმია

10:64$

ლელო

21/05

15.00

შევარდენი

ქავთარაძე

აბაშიძე

რუსთავი

0:50$

ხულიგანა

22/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

VI ტური   29/05 @ 18.05

ხულიგანა

$29:10

არმია

28/05

16.30

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ლელო

$75:0

რუსთავი

29/05

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

 

"კ" პული

31/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

მერანი  თბილისი  (ა2)

6

5

0

1

2

1

0

127:062

+65

23

2

არმაზი  თბილისი  (ბ1)

6

3

0

3

1

3

0

095:082

+13

16

3

ჩოხოსნები  თბილისი  (გ1)

6

3

0

3

0

2

0

100:120

-20

14

4

აკადემია  თბილისი  (დ2)

6

1

0

5

0

2

0

070:128

-58

6

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 31/05 @ 19.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   26/04 @ 18.40

მერანი

$14:15

არმაზი

25/04

12.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

აბაშიძე

აკადემია

6:17

ჩოხოსნები

26/04

17.00

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

II ტური   3/05 @ 18.35

არმაზი

$25:0

აკადემია

30/04

18.00

შევარდენი

პოღოსიანი

მიქაბერიძე

მერანი

$41:7

ჩოხოსნები

3/05

17.00

ავჭალა

ცქიფურიშვილი

სუთიაშვილი

III ტური   9/05 @ 19.15

აკადემია

12:33$

მერანი

7/05

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

აბაშიძე

ჩოხოსნები

15:10$

არმაზი

10/05

17.00

ავჭალა

ელოშვილი

ფურცელაძე

IV ტური   17/05 @ 18.00

არმაზი

$6:10

მერანი

14/05

16.30

შევარდენი

ტრაპაიძე

ცხვედიანი

ჩოხოსნები

$23:25

აკადემია

17/05

16.30

შევარდენი

მოგელაშვილი

ბაქრაძე

V ტური   24/05 @ 18.55

აკადემია

$17:18

არმაზი

21/05

18.00

შევარდენი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

ჩოხოსნები

$12:17

მერანი

24/05

17.00

შევარდენი

თევზაძე

სუთიაშვილი

VI ტური   31/05 @ 19.25

მერანი

12:10$

აკადემია

28/05

15.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ცხვედიანი

არმაზი

$21:26

ჩოხოსნები

31/05

15.00

შევარდენი

ლაშხია

გოგეშვილი

 

2015 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [1999-2000]

 

დასავლეთი * I - VIII ადგილები

"ლ" პული

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (თ1)

6

6

0

0

3

0

0

192:022

+170

27

2

აია 2  ქუთაისი  (ე1)

6

4

0

2

2

1

0

153:056

+97

19

3

ლეგიონი  ხაშური  (ზ2)

6

2

0

4

1

2

0

050:058

-8

11

4

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ვ2)

6

0

0

6

0

0

0

007:266

-259

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

28/05 @ 22.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   24/04 @ 17.05

ფოთი

7:32$

აია 2

24/04

15.00

ფოთი

ჩიხლაძე

ფულარია

ხაშური

$0:7

ბაგრატი

24/04

15.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

II ტური   1/05 @ 17.35

ფოთი

0:50$

ბაგრატი

1/05

15.00

ფოთი

საჯაია

ჩუბინიძე

აია 2

14:7$

ხაშური

1/05

15.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური   7/05 @ 18.40

ხაშური

$31:0

ფოთი

7/05

15.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

ბაგრატი

15:12$

აია 2

7/05

17.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

IV ტური   14/05 @ 18.25

აია 2

$74:0

ფოთი

14/05

15.00

აია’ხელ

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$26:0

ხაშური

14/05

17.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

გულვერდაშვილი

V ტური   21/05 @ 21.50

ბაგრატი

$70:0

ფოთი

21/05

16.00

აია’ხელ

საჯაია

გულვერდაშვილი

ხაშური

3:11

აია 2

21/05

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

VI ტური   28/05 @ 22.10

ფოთი

0:9

ხაშური

28/05

16.00

ფოთი

ჭიქაბერიძე

ჩუბინიძე

აია 2

10:24

ბაგრატი

28/05

19.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

 

"მ" პული

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი  (ზ1)

6

6

0

0

6

0

0

462:006

+456

30

2

პონტო  ქობულეთი  (ვ1)

6

3

0

3

2

1

0

079:164

-85

15

3

ბათუმი  ბათუმი  (თ2)

6

3

0

3

0

0

0

029:204

-175

12

4

გურია  ლანჩხუთი  (ე2)

6

0

0

6

0

1

0

007:203

-196

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 28/05 @ 22.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება 
სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   23/04 @ 19.05

ლანჩხუთი

0:21$

ქობულეთი

23/04

15.00

ლანჩხუთი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

აია 1

$117:0

ბათუმი

23/04

15.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

II ტური   30/04 @ 17.50

აია 1

$91:0

ლანჩხუთი

30/04

15.00

აია’ხელ

საჯაია

ფულარია

ქობულეთი

$0:3

ბათუმი

30/04

12.00

ანგისა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

III ტური   7/05 @ 18.40

ბათუმი

3:0$

ლანჩხუთი

7/05

15.00

ანგისა

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

აია 1

$90:0

ქობულეთი

7/05

15.00

აია’ხელ

ჩიხლაძე

ფულარია

IV ტური   14/05 @ 18.25

ბათუმი

3:63$

აია 1

14/05

14.00

ანგისა

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

ქობულეთი

$31:7

ლანჩხუთი

14/05

15.30

ანგისა

საჯაია

ჩუბინიძე

V ტური   21/05 @ 21.50

ბათუმი

7:24

ქობულეთი

21/05

12.30

ანგისა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

0:44$

აია 1

21/05

16.00

ლანჩხუთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VI ტური   28/05 @ 22.10

ქობულეთი

3:57$

აია 1

28/05

13.00

ჩაქვი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლანჩხუთი

0:13

ბათუმი

28/05

16.00

ლანჩხუთი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 21/10  ბათუმი  15.00

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

  ლელოთა ფარდობა დადგინდა!  

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

10/10_2017 @ 18.25

განახლდება  27/10

8/10 @ 19.40

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

24

+57

6-0

0

ლელო სარასენს

18

+28

4-2

2

ბათუმი

17

+75

3-1*1

3

ხარები  რუსთავი

17

-1

4-2

1

ჯიქი  გორი

16

+28

3-3

4

ლოკომოტივი

14

+11

3-2

2

არმაზი  მარნეული

13

-4

2-3*1

3

არმია

9

-78

2-4

1

აკადემია

5

-42

0-6

5

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-74

1-5

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/10_2017 @ 16.30

19-22/10   IV ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/10_2017 @ 19.40

22/10   დას VII ტური | აღმ VI ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

20/10_2017 @ 19.15

"" ლიგ

24-26/10  საჩემპიონო ნახევარ’ფინალები

საპასუხო სრეიტინგო მატჩები

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

19-20/10   III ეტაპის ბოლო, VI ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/10_2017 @ 17.20

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/10_2017 @ 18.55

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო