საქართველო 8:8 (3/1) ირლანდია

18წ ევროპის ელიტა 2015

საქართველო 8:8 (3/1) ირლანდია

საქართველო

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი გოგოლაძე (26 სანდრო სვანიძე 60), 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 დავით მოძღვრიშვილი, 9 გელა აფრასიძე /  

1 უშანგ ჭეიშვილი, 2 ზაალ ცქიფურიშვილი (17 ლევან ჭავჭავაძე 36), 3 ლაშა ტაბიძე^კაპ; 4 ბექა საღინაძე, 5 გიორგი ფრიდონიშვილი; 6 სანდრო მამამთავრიშვილი (21 გიორგი ელისაშვილი 68), 7 ილია სპანდერაშვილი (20 ერეკლე მაჭარაშვილი 47), 8 შოთა არეშიძე -

ლ: ჭავჭავაძე; ჯ: აფრასიძე

ირლანდია - ლ: 11 ლითლ; ჯ: 10 ჯონსთონ

მსაჯი რიძო (იტალია)
პარ 27/03   მონტობან, საპიაკ  19.00 = 22.00 საქ

3:0(3) 3:3(12) 3:8(15) / 8:8(45) # ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

შუთაუთი: 0/1 დინ, 1/1 არეშიძე; = ჯონსთონ, 2/1 მოდებაძე; = ფოლი, 3/1 მოძღვრიშვილი; = ნეშ

დედანი  
28
/03 @ 13.30  28/03 @ 11.40

 

საქართველო 6:6 (5/4) იტალია

საქართველო 6:6 (5/4) იტალია

საქართველო

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი გოგოლაძე, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 დავით მოძღვრიშვილი (22 ელგუჯა კიკვაძე 36), 9 გელა აფრასიძე /  

1 უშანგ ჭეიშვილი, 2 ზაალ ცქიფურიშვილი (17 ლევან ჭავჭავაძე 49), 3 ლაშა ტაბიძე^კაპ (16 გურამ პაპიძე 65);  4 ბექა საღინაძე, 5 გიორგი ფრიდონიშვილი; 6 სანდრო მამამთავრიშვილი (20 ერეკლე მაჭარაშვილი 56), 7 ილია სპანდერაშვილი (19 გიორგი ნუცუბიძე 62), 8 შოთა არეშიძე -

2ჯ: აფრასიძე

იტალია - 2ჯ: 15 ჩოფი

მსაჯი გასნიე (საფრანგეთი)
სამ 31/03   ალბი, მუნისიპალ (700) წვიმა 19.00 = 21.00 საქ

0:3(21) / 0:6(43) 3:6(49) 6:6(60) # ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

შუთაუთი: 1/0 არეშიძე, 1/1 პალიარინი; 2/1 მოდებაძე, 2/2 ბარდელა; = გოგოლაძე, 2/3 დალ’ძილიო; 3/3 მიმინოშვილი, 3/4 ტრუსარდი; 4/4 აფრასიძე, = სკიაბელ * 5/4 აფრასიძე, = ბარდელა

დედანი  1/04 @ 11.55

 

საქართველო 0:57 საფრანგეთი

საქართველო

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (20 ელგუჯა კიკვაძე 45), 13 სანდრო სვანიძე (23 საბა სვიმონიშვილი 54 სბ 68), 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 გიორგი გოგოლაძე, 9 გელა აფრასიძე (21 ბექა მამუკაშვილი 57) _? (26 გელა ელოშვილი 57) /  

1 უშანგ ჭეიშვილი სბ 10, 2 ზაალ ცქიფურიშვილი (17 ლევან ჭავჭავაძე 36), 3 ლაშა ტაბიძე^კაპ (18 ჯემალ შათირიშვილი 57);  4 ბექა საღინაძე, 5 გიორგი ფრიდონიშვილი (19 გიორგი ნუცუბიძე 57); 6 სანდრო მამამთავრიშვილი სბ 27 (16 გურამ პაპიძე 14-18, 22 ერეკლე მაჭარაშვილი 47), 7 ილია სპანდერაშვილი, 8 შოთა არეშიძე (24 გიორგი ელისაშვილი 57)

საფრანგეთი - 9ლ: რეტიერ (1 3) ნიკუ (2 4) დეკრონ (5 8 9’საჯ) მოვაკა ტოლოფუა; 6გ: დარმონ 5, ალრიკ

მსაჯი გეფიქინ (ირლანდია)
შაბ 4/04   ტულუზ, ერნესტ ვალონ (8 ათასი) 17.00 = 19.00 საქ

სბ(10სქ) 0:5(17) სბ(27სქ) 0:12(34) /
0:19(37) 0:24(41) 0:31(49) 0:38(56) 0:43(62) 0:50(
66) 0:57(68სბ) # ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი  4/04 @ 23.40

საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

28/05 @ 20.50

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 ჩვენი რაზმი   |   12-ვე გუნდის დეტალური სია

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

ინგ 13.00 სამ  |  ზელ 13.00 შტლ
აფრ 15.30 სფრ  |  ირლ 15.30 იტა  |  ავს 20.30 უელ

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

27/05 @ 19.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

27/05  პლეი’ოფი
ოზურგეთი ავიდა პირველ ლიგაში

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

28/05 @ 19.15

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-30/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო