20წ მსოფლიო ალაფა 2015

საქართველო 46:12 ურუგვაი


საქართველო = 5 ქულა

15 ირაკლი სვანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა სბ 32, 13 გიორგი კოშაძე (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 74) 12 ბადრი ლიპარტელიანი (20 გიორგი კვესელაძე 60) 11 იოსებ კიკვაძე სბ 80+4; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 თემურ თუთბერიძე 66) /

1 ნიკა ნეფარიძე (
მელიქიძე 69) 2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ წბ 53, 3 გიორგი მელიქიძე (17 ბექა კაკაბაძე 46)
4 მიხეილ ბაბუნაშვილი, 5 ოთარ გიორგაძე (18 როლანდ კვაჭაძე 64)
6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი სბ 56, 7 დავით პაპავაძე (16 ლაშა საჯაია 64) 8 ბექა გორგაძე (19 გიორგი ცუცქირიძე 68) -

8ლ: კიკვაძე (1 7) ლობჟანიძე გორგაძე ლიპარტელიანი სიჭინავა გიორგაძე სვანიძე; 3: ჯინჭველაშვილი


ურუგვაი = 0 ქულა

15 უბიჟა 14 პინეირუა, 13 სერატო, 12 კლაპენვახ^კაპ (22 სეკო 53-60) 11 რისო (სეკო 64) 10 ეჩევერი წბ 53, 9 დურან (21 არატა 53) /

1 გატას
სბ 27, 2 ჩამიან (16 სერვინო 48) 3 სუვიჟაგა (17 დე’ოლივიერა 45) 4 სოტო (19 დო’სტანტოს 74) 5 ლეინდეკარ (18 სურაკო 45) 6 არდაო (სერვინო 27-36) 7 სეგრედო (20 ვრინიონი 60) 8 დიანა -


2ლ: არდაო პინეირუა; გ: უბიჟა

5:0(1) 12:0(9) 19:0(16) 26:0(22$პ) სბ(27უ) 31:0(30) სბ(32ს) ნახ(40+4) /
წბ-წბ(53) სბ(56ს) 36:0(58) 36:7(63) 41:7(76) 46:7(79) სბ(80+4ს) 46:12(80+5) ბოლო(80+9)

სამ 12/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

17/05 @ 19.05  დედანი  >> 12/05 @ 22.55  #  24.00

საქართველო 30:13 ფიჯი

 

საქართველო 30:13 ფიჯი


საქართველო
= 4 ქულა

15 ირაკლი სვანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 79), 13 ბადრი ლიპარტელიანი (20 გიორგი კვესელაძე 64) 12 სანდრო ილურიძე, 11 დავით გულიტაშვილი; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე /

1 ნიკა ნეფარიძე,
2 გიორგი თედორაძე (16 ბექა კაკაბაძე 72) 3 გიორგი მელიქიძე (17 ნიკა სვიმონიშვილი 76)
4 ოთარ გიორგაძე, 5 მიხეილ ბაბუნაშვილი (18 როლანდ კვაჭაძე 69)
6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 64) 7 დავით პაპავაძე სბ 64, 8 ბექა გორგაძე^კაპ *
არ შესულა:
21 თემურ თუთბერიძე -

2ლ: გიორგაძე სიჭინავა; გ 5ჯ ა: ჯინჭველაშვილი


ფიჯი
= 0 ქულა

15 მბერა’მაისუვა (20 ტურა’ნგამბეთი 69) 14 ნდაუნგუნუ (22 სავოუ 51) 13 ტუინდრაკი^კაპ, 12 თამა (21 ნაკა’ნაილანგი 78) 11 ნდამბენაისე; 10 ტონგა, 9 ნდაროკო /

1 რავოუვოუ, 2 ნაილოლო?ნასემირა (16 მბულიტავუ 74) 3 მავი (17 თაკაუ’ტამბუ?რაბოილიკუ 55)
4 ვუნდა, 5 სეუვოუ (19 ტუინქალი 48) 6 ლონგავატუ, 7 ნარისია, 8 ვაკა’სილიმი *
ვის ნაცვლად? ტანგი’ტანგი’ვალუ (
18 რატუვა 74) -

ლ: მბერა’მაისუვა; გ: ნდაუნგუნუ; 2ჯ: ტონგა

0:3(3) 3:3(10) 10:3(23) 10:6(26) 13:6(38) ნახ(40+1) /
16:6(43) 21:6(47) 21:13(51) 24:13(57) სბ(64ს) 27:13(74) 30:13(79) ბოლო (80+4)

პარ 16/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

17/05 @ 15.20  დედანი  >> 16/05 @ 22.35 # 24.20

საქართველო 19:11 პორტუგალია


საქართველო = 4 ქულა

15 რატი შანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა, 13 გიორგი კვესელაძე,12 სანდრო ილურიძე, 11 დავით გულიტაშვილი; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე / 

1 ბექა კაკაბაძე,
2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ, 3 გიორგი მელიქიძე (17 ნიკა სვიმონიშვილი 30) 4 ოთარ გიორგაძე, 5 როლანდ კვაჭაძე (18 მიხეილ ბაბუნაშვილი 5) 6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 76) 7 თორნიკე ზოიძე, 8 დავით პაპავაძე *

არ შესულან:
22 გიორგი ბაბუნაშვილი,  21 თემურ თუთბერიძე, 20 ბადრი ლიპარტელიანი / 16 გიორგი თედორაძე  -

3ლ: გიორგაძე ჯინჭველაშვილი სიჭინავა; 2გ: ჯინჭველაშვილი


პორტუგალია = 0 ქულა

15 აბეკასიშ, 14 სილვერიუ (21 ანტუნეშ 58) 13 ვიდინია, 12 კაბრალ სბ 54, 11 რიბეირუ; 10 კორდეირუ, 9 აკინუ /

1 ბრუნ (16 სერუკა 15) 2 ლუპი (17 დინიშ 48) 3 მადალენუ (18 ?.ფერეირა 41) 4 გრიხ, 5 ლობატუ (19 ?.ფერეირა 58) 6 მასედუ^კაპ, 7 ლურენსუ (20 ვაჟ 41) 8 კარვალიუ *

არ შესულა: 22 დიაშ -

ლ: აბეკასიშ; 2ჯ: კორდეირუ აბეკასიშ

7:0(13)
14:0(30) 14:3(37) 14:8(40+1) /
სბ(54პ)19:8(66) 19:11(72) ბოლო (80+4)

ოთხ 20/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

21/05 @ 16.50 # 11.30  დედანი  >> 20/05 @ 22.35

ფინალი


საქართველო 49:24 კანადა


საქართველო

15 ირაკლი სვანიძე (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 74) 14 ანზორ სიჭინავა, 13 ბადრი ლიპარტელიანი (20 რატი შანიძე 76) 12 სანდრო ილურიძე, 11 გიორგი კვესელაძე;

10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 თემურ თუთბერიძე 74) /
 

1 ნიკა ნეფარიძე სბ 67, 2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ (16 გიორგი თედორაძე 79) 3 გიორგი მელიქიძე (17 ბექა კაკაბაძე 48) 4 ოთარ გიორგაძე (18 თორნიკე ზოიძე 32) 5 მიხეილ ბაბუნაშვილი; 6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 60) 7 დავით პაპავაძე, 8 ბექა გორგაძე (მელიქიძე 71- 79)

7ლ: მ.ბაბუნაშვილი მელიქიძე კვესელაძე (3 6) ზოიძე სიჭინავა ჯინჭველაშვილი;
4გ 2ჯ: ჯინჭველაშვილი


კანადა


15 ქოუ, 14 სოდერ (22 გილ 79) 13 ბერნა, 12 დიუ’ტოი, 11 ლეითნერ;

10 ჰორგან, 9 ჯოისი (20 პომროი 62) /

1 ლეიქი (17 მარტინეს 53) 2 ფინლი (16 შოუ 40) 3 თირნი (18 იანგ 53) 4 ჩულინი, 5 ვედენ (19 როზმან 50) 6 რამბოლ^კაპ, 7 ნოთ, 8 ბრედლი *

არ შესულა? 21 ბრომბელ -
 

3ლ: რამბოლ ბრედლი (2 3) 3გ ჯ: ჰორგან

5:0(15) 12:0(27) 17:0(32) 24:0(36) 24:7(39) /
27:7(45) 27:10(47) 32:10(49) 39:10(52) 39:17(56) 46:17(59) 46:24(64)
სბ(67ს) 49:24(79)

კვი 24/05 ლისაბონი, უნივერსიტეტი 20.00 საქ   ვიდეო

დედანი  >> 24/05 @ 22.40 # 23.05 # 24.15

საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

28/05 @ 20.50

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 ჩვენი რაზმი   |   12-ვე გუნდის დეტალური სია

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

ინგ 13.00 სამ  |  ზელ 13.00 შტლ
აფრ 15.30 სფრ  |  ირლ 15.30 იტა  |  ავს 20.30 უელ

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

27/05 @ 19.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

27/05  პლეი’ოფი
ოზურგეთი ავიდა პირველ ლიგაში

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

28/05 @ 19.15

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-30/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო