20წ მსოფლიო ალაფა 2015

საქართველო 46:12 ურუგვაი


საქართველო = 5 ქულა

15 ირაკლი სვანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა სბ 32, 13 გიორგი კოშაძე (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 74) 12 ბადრი ლიპარტელიანი (20 გიორგი კვესელაძე 60) 11 იოსებ კიკვაძე სბ 80+4; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 თემურ თუთბერიძე 66) /

1 ნიკა ნეფარიძე (
მელიქიძე 69) 2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ წბ 53, 3 გიორგი მელიქიძე (17 ბექა კაკაბაძე 46)
4 მიხეილ ბაბუნაშვილი, 5 ოთარ გიორგაძე (18 როლანდ კვაჭაძე 64)
6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი სბ 56, 7 დავით პაპავაძე (16 ლაშა საჯაია 64) 8 ბექა გორგაძე (19 გიორგი ცუცქირიძე 68) -

8ლ: კიკვაძე (1 7) ლობჟანიძე გორგაძე ლიპარტელიანი სიჭინავა გიორგაძე სვანიძე; 3: ჯინჭველაშვილი


ურუგვაი = 0 ქულა

15 უბიჟა 14 პინეირუა, 13 სერატო, 12 კლაპენვახ^კაპ (22 სეკო 53-60) 11 რისო (სეკო 64) 10 ეჩევერი წბ 53, 9 დურან (21 არატა 53) /

1 გატას
სბ 27, 2 ჩამიან (16 სერვინო 48) 3 სუვიჟაგა (17 დე’ოლივიერა 45) 4 სოტო (19 დო’სტანტოს 74) 5 ლეინდეკარ (18 სურაკო 45) 6 არდაო (სერვინო 27-36) 7 სეგრედო (20 ვრინიონი 60) 8 დიანა -


2ლ: არდაო პინეირუა; გ: უბიჟა

5:0(1) 12:0(9) 19:0(16) 26:0(22$პ) სბ(27უ) 31:0(30) სბ(32ს) ნახ(40+4) /
წბ-წბ(53) სბ(56ს) 36:0(58) 36:7(63) 41:7(76) 46:7(79) სბ(80+4ს) 46:12(80+5) ბოლო(80+9)

სამ 12/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

17/05 @ 19.05  დედანი  >> 12/05 @ 22.55  #  24.00

საქართველო 30:13 ფიჯი

 

საქართველო 30:13 ფიჯი


საქართველო
= 4 ქულა

15 ირაკლი სვანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 79), 13 ბადრი ლიპარტელიანი (20 გიორგი კვესელაძე 64) 12 სანდრო ილურიძე, 11 დავით გულიტაშვილი; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე /

1 ნიკა ნეფარიძე,
2 გიორგი თედორაძე (16 ბექა კაკაბაძე 72) 3 გიორგი მელიქიძე (17 ნიკა სვიმონიშვილი 76)
4 ოთარ გიორგაძე, 5 მიხეილ ბაბუნაშვილი (18 როლანდ კვაჭაძე 69)
6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 64) 7 დავით პაპავაძე სბ 64, 8 ბექა გორგაძე^კაპ *
არ შესულა:
21 თემურ თუთბერიძე -

2ლ: გიორგაძე სიჭინავა; გ 5ჯ ა: ჯინჭველაშვილი


ფიჯი
= 0 ქულა

15 მბერა’მაისუვა (20 ტურა’ნგამბეთი 69) 14 ნდაუნგუნუ (22 სავოუ 51) 13 ტუინდრაკი^კაპ, 12 თამა (21 ნაკა’ნაილანგი 78) 11 ნდამბენაისე; 10 ტონგა, 9 ნდაროკო /

1 რავოუვოუ, 2 ნაილოლო?ნასემირა (16 მბულიტავუ 74) 3 მავი (17 თაკაუ’ტამბუ?რაბოილიკუ 55)
4 ვუნდა, 5 სეუვოუ (19 ტუინქალი 48) 6 ლონგავატუ, 7 ნარისია, 8 ვაკა’სილიმი *
ვის ნაცვლად? ტანგი’ტანგი’ვალუ (
18 რატუვა 74) -

ლ: მბერა’მაისუვა; გ: ნდაუნგუნუ; 2ჯ: ტონგა

0:3(3) 3:3(10) 10:3(23) 10:6(26) 13:6(38) ნახ(40+1) /
16:6(43) 21:6(47) 21:13(51) 24:13(57) სბ(64ს) 27:13(74) 30:13(79) ბოლო (80+4)

პარ 16/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

17/05 @ 15.20  დედანი  >> 16/05 @ 22.35 # 24.20

საქართველო 19:11 პორტუგალია


საქართველო = 4 ქულა

15 რატი შანიძე, 14 ანზორ სიჭინავა, 13 გიორგი კვესელაძე,12 სანდრო ილურიძე, 11 დავით გულიტაშვილი; 10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე / 

1 ბექა კაკაბაძე,
2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ, 3 გიორგი მელიქიძე (17 ნიკა სვიმონიშვილი 30) 4 ოთარ გიორგაძე, 5 როლანდ კვაჭაძე (18 მიხეილ ბაბუნაშვილი 5) 6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 76) 7 თორნიკე ზოიძე, 8 დავით პაპავაძე *

არ შესულან:
22 გიორგი ბაბუნაშვილი,  21 თემურ თუთბერიძე, 20 ბადრი ლიპარტელიანი / 16 გიორგი თედორაძე  -

3ლ: გიორგაძე ჯინჭველაშვილი სიჭინავა; 2გ: ჯინჭველაშვილი


პორტუგალია = 0 ქულა

15 აბეკასიშ, 14 სილვერიუ (21 ანტუნეშ 58) 13 ვიდინია, 12 კაბრალ სბ 54, 11 რიბეირუ; 10 კორდეირუ, 9 აკინუ /

1 ბრუნ (16 სერუკა 15) 2 ლუპი (17 დინიშ 48) 3 მადალენუ (18 ?.ფერეირა 41) 4 გრიხ, 5 ლობატუ (19 ?.ფერეირა 58) 6 მასედუ^კაპ, 7 ლურენსუ (20 ვაჟ 41) 8 კარვალიუ *

არ შესულა: 22 დიაშ -

ლ: აბეკასიშ; 2ჯ: კორდეირუ აბეკასიშ

7:0(13)
14:0(30) 14:3(37) 14:8(40+1) /
სბ(54პ)19:8(66) 19:11(72) ბოლო (80+4)

ოთხ 20/05 ლისაბონი, ჟამორ 20.00 საქ   ვიდეო

21/05 @ 16.50 # 11.30  დედანი  >> 20/05 @ 22.35

ფინალი


საქართველო 49:24 კანადა


საქართველო

15 ირაკლი სვანიძე (22 გიორგი ბაბუნაშვილი 74) 14 ანზორ სიჭინავა, 13 ბადრი ლიპარტელიანი (20 რატი შანიძე 76) 12 სანდრო ილურიძე, 11 გიორგი კვესელაძე;

10 რეზი ჯინჭველაშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე (21 თემურ თუთბერიძე 74) /
 

1 ნიკა ნეფარიძე სბ 67, 2 ბადრი ალხაზაშვილი^კაპ (16 გიორგი თედორაძე 79) 3 გიორგი მელიქიძე (17 ბექა კაკაბაძე 48) 4 ოთარ გიორგაძე (18 თორნიკე ზოიძე 32) 5 მიხეილ ბაბუნაშვილი; 6 თორნიკე ბუბუტეიშვილი (19 გიორგი ცუცქირიძე 60) 7 დავით პაპავაძე, 8 ბექა გორგაძე (მელიქიძე 71- 79)

7ლ: მ.ბაბუნაშვილი მელიქიძე კვესელაძე (3 6) ზოიძე სიჭინავა ჯინჭველაშვილი;
4გ 2ჯ: ჯინჭველაშვილი


კანადა


15 ქოუ, 14 სოდერ (22 გილ 79) 13 ბერნა, 12 დიუ’ტოი, 11 ლეითნერ;

10 ჰორგან, 9 ჯოისი (20 პომროი 62) /

1 ლეიქი (17 მარტინეს 53) 2 ფინლი (16 შოუ 40) 3 თირნი (18 იანგ 53) 4 ჩულინი, 5 ვედენ (19 როზმან 50) 6 რამბოლ^კაპ, 7 ნოთ, 8 ბრედლი *

არ შესულა? 21 ბრომბელ -
 

3ლ: რამბოლ ბრედლი (2 3) 3გ ჯ: ჰორგან

5:0(15) 12:0(27) 17:0(32) 24:0(36) 24:7(39) /
27:7(45) 27:10(47) 32:10(49) 39:10(52) 39:17(56) 46:17(59) 46:24(64)
სბ(67ს) 49:24(79)

კვი 24/05 ლისაბონი, უნივერსიტეტი 20.00 საქ   ვიდეო

დედანი  >> 24/05 @ 22.40 # 23.05 # 24.15

საქართველოს დრო
 

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო