2016-17 * დუბლები

საქართველოს პირველობა 2016-17 * დუბლები

 

24/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბათუმი  ბათუმი

10

9

1

0

4

0

0

264:105

+159

42

2

აკადემია  თბილისი

10

8

0

2

4

0

0

244:150

+94

36

3

ლელო სარასენს  თბილისი

10

5

0

5

4

3

0

283:166

+117

27

4

ყოჩები  ბოლნისი

10

5

0

5

0

0

0

168:243

-75

20

5

ლოკომოტივი  თბილისი

10

2

0

8

2

2

0

142:278

-136

12

6

ჯიქი  გორი

10

0

1

9

0

1

0

098:257

-159

3

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

24/04 @ 17.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

III ტური   17/09 @ 18.20   ^ ცხრილი

ბათუმი

$23:3

ყოჩები

16/09

17.00 გონიო ჭიქაბერიძე დოლიძე

აკადემია

$22:7

ლოკომოტივი

17/09

12.00 შევარდენი ქავთარაძე ჯალაღონია

IV ტური   24/09 @ 20.50   ^ ცხრილი

ლელო სარასენს

$26:30

აკადემია

24/09

17.00 III მასივი ამაშუკელი მიქაბერიძე

ჯიქი

17:17

ბათუმი

24/09

18.00 გორი საჯაია ქერაშვილი

V ტური   8/10 @ 20.20   ^ ცხრილი

ბათუმი

$34:5

ლოკომოტივი

7/10

14.00 ბათუმი ჭიქაბერიძე მარგველაშვილი

ყოჩები

14:5

ჯიქი

8/10

18.30 შევარდენი პოღოსიანი დოლიძე

VI ტური   16/10 @ 20.45   ^ ცხრილი

ლელო სარასენს

$26:27

ბათუმი

15/10

16.00 III მასივი მოგელაშვილი მიქაბერიძე

ლოკომოტ

$17:21

ყოჩები

16/10

19.00 ავჭალა ჭანუყვაძე დოლიძე

VII ტური   22/10 @ 19.55   ^ ცხრილი

ყოჩები

17:26

ლელო სარასენს

22/10

18.00 შევარდენი ჭანუყვაძე დოლიძე

ჯიქი

5:24$

ლოკომოტივი

22/10

18.00 გორი ქავთარაძე ქერაშვილი

VIII+ ტური   13/11 @ 22.35   ^ ცხრილი

ლელო სარასენს

$31:14

ჯიქი

13/11

14.00 III მასივი ჭიქაბერიძე მიქაბერიძე

აკადემია

$39:12

ყოჩები

13/11

18.00 შევარდენი საჯაია დოლიძე

II+ ტური   20/11 @ 20.35   ^ ცხრილი

ჯიქი

12:30

აკადემია

20/11

18.40 შევარდენი ლომსაძე ჯალაღონია

IX ტური   5/12 @ 19.10   ^ ცხრილი

ბათუმი

$29:3

აკადემია

26/11

16.00 ბათუმი საჯაია მარგველაშვილი

ლოკომოტივი

0:58$

ლელო სარასენს

5/12

14.00 III მასივი ჭანუყვაძე დოლიძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

X ტური   3/12 @ 19.20   ^ ცხრილი

ყოჩები

7:34$

აკადემია

3/12

17.00 შევარდენი პოღოსიანი ქერაშვილი

XI ტური   11/12 @ 14.30   ^ ცხრილი

აკადემია

$27:10

ჯიქი

11/12

12.00 შევარდენი აქუბარდია მიქაბერიძე

2017

XII ტური   5/02 @ 20.10   ^ ცხრილი

ლოკომოტივი

10:25

აკადემია

4/02 16.30 ავჭალა'2 ჭანუყვაძე მიქაბერიძე

ყოჩები

13:31

ბათუმი

5/02 16.15 შევარდენი'2 ილურიძე ჯალაღონია

XIII ტური   12/02 @ 22.05   ^ ცხრილი

ბათუმი

10:0

ჯიქი

12/02

16.30 ბათუმი'2 კვერნაძე დოლიძე

აკადემია

16:5

ლელო სარასენს

12/02

17.30 ავჭალა'2 აქუბარდია ქერაშვილი

XIV ტური   25/02 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჯიქი

$25:27

ყოჩები

18/02

15.00 გორი მჟავანაძე ჩიტალაძე

ლოკომოტივი

10:41$

ბათუმი

25/02

16.30 ავჭალა საჯაია დოლიძე

XV ტური   11/03 @ 20.10   ^ ცხრილი

ყოჩები

24:17$

ლოკომოტივი

4/03

17.30 შევარდენი ლაშხია ჯალაღონია

ბათუმი

20:10

ლელო სარასენს

11/03

16.00 ბათუმი ჭიქაბერიძე მარგველაშვილი

XVI ტური   24/04 @ 17.10   ^ ცხრილი

ლოკომოტივი

$45:5

ჯიქი

1/04

16.00 ავჭალა'2 ლომსაძე მიქაბერიძე

ლელო სარასენს

$26:30

ყოჩები

24/04

14.00 III მასივი ლაშხია ჭიჭინაძე

XVII ტური   7/04 @ 21.25   ^ ცხრილი

ჯიქი

5:32$

ლელო სარასენს

5/04

13.00 III მასივი ლემონჯავა მიქაბერიძე

XVIII ტური   11/04 @ 18.15   ^ ცხრილი

აკადემია

18:32

ბათუმი

8/04

16.00 მარტყოფი ლემონჯავა დოლიძე

ლელო სარასენს

$43:7

ლოკომოტივი

11/04

14.00 III მასივი საჯაია დოლიძე
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო