2016-17 * დიდი 10

საქართველოს პირველობა 2016-17 * დიდი 10

 

8/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ჯიქი  გორი

18

12

1

5

8

3

0

430:226

+204

54/21

61

2

ბათუმი  ბათუმი ^

18

12

2

4

4

3

0

414:228

+186

44/18

59

3

აია  ქუთაისი

18

13

0

5

3

4

0

370:244

+126

41/22

59

4

ლელო სარასენს  თბილისი

18

11

3

4

6

2

0

429:315

+114

54/30

58

5

ლოკომოტივი  თბილისი

18

10

2

6

2

5

0

369:283

+86

43/29

51

6

აკადემია  თბილისი

18

9

0

9

2

4

0

279:279

=0

28/33

42

7

არმია  თბილისი

18

8

0

10

1

4

0

280:358

-78

27/42

37

8

ბაგრატი  ქუთაისი

18

4

0

14

0

6

0

235:538

-303

23/73

22

9

არმაზი  თბილისი ^

18

3

1

14

1

4

0

261:429

-168

28/57

19

10

ყოჩები  ბოლნისი

18

3

1

14

1

4

0

267:434

-167

37/54

19

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

8/04 @ 16.50

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)    განაცხადის სანახავად ცხრილში დაწკაპეთ გუნდზე    ტრანსფერები

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   4/09 @ 19.05   ^ ცხრილი

აკადემია

26:8

ყოჩები

3/09

17.00

ავჭალა

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

ბაგრატი

$15:21$

ლელო

3/09

17.00

ქუთაისი

თევზაძე

მარგველაშვილი

არმია

3:22$

ჯიქი

4/09

17.00

ავჭალა

აბულაშვილი

დოლიძე

არმაზი

7:25

ლოკომოტ

4/09

17.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

ჯალაღონია

აია

16:9$

ბათუმი

4/09

17.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

II ტური   11/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$13:19

არმია

10/09

17.00

ავჭალა

თევზაძე

მიქაბერიძე

ჯიქი

$29:0

აკადემია

10/09

17.00

გორი

ჩიხლაძე

ჭიჭინაძე

ბაგრატი

$16:21

ბათუმი

10/09

17.00

ქუთაისი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ლელო

$30:9

არმაზი

11/09

16.00

ლელო

ამირხანაშვილი

ქერაშვილი

ყოჩები

$15:20

აია

11/09

17.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

III ტური   18/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

არმია

$13:15

ლელო

17/09

17.00

ავჭალა

თევზაძე

ქერაშვილი

ბათუმი

21:10

ყოჩები

17/09

17.00

ბათუმი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

აკადემია

14:25

ლოკომოტ

18/09

16.00

ავჭალა

ჩიხლაძე

ჯალაღონია

არმაზი

$21:22

ბაგრატი

18/09

17.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

აია

32:17

ჯიქი

18/09

17.00

ქუთაისი

აბულაშვილი

მიქაბერიძე

IV ტური   25/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

ჯიქი

5:18

ბათუმი

24/09

16.00

გორი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ბაგრატი

$23:27

ყოჩები

24/09

17.00

ქუთაისი

თევზაძე

ჭიჭინაძე

ლოკომოტ

14:8$

აია

25/09

16.00

ავჭალა

აბულაშვილი

დოლიძე

არმაზი

12:24

არმია

25/09

17.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

ჯალაღონია

ლელო

19:13$

აკადემია

25/09

17.00

ლელო

ამაშუკელი

მიქაბერიძე

V ტური   9/10 @ 18.50   ^ ცხრილი

ბათუმი

10:22

ლოკომოტ

7/10

16.00

ბათუმი

ამაშუკელი

მარგველაშვილი

ყოჩები

12:38$

ჯიქი

8/10

16.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

დოლიძე

არმია

14:29

ბაგრატი

9/10

16.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

აია

25:17

ლელო

9/10

16.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

აკადემია

$35:5

არმაზი

9/10

17.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

VI ტური   16/10 @ 18.00   ^ ცხრილი

ბაგრატი

9:20$

ჯიქი

15/10

16.00

ქუთაისი'2

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ლოკომოტ

18:13$

ყოჩები

15/10

16.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

დოლიძე

ლელო

$17:22

ბათუმი

16/10

14.00

ლელო

ამაშუკელი

მიქაბერიძე

არმაზი

13:30$

აია

16/10

16.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ნარიმანიძე

არმია

22:9

აკადემია

16/10

16.00

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

VII ტური   23/10 @ 18.20   ^ ცხრილი

ყოჩები

$17:18

ლელო

22/10

16.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ჯიქი

$5:10

ლოკომოტ

22/10

16.00

გორი

ამაშუკელი

კოროშინაძე

ბათუმი

$14:18

არმაზი

22/10

16.00

ბათუმი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აკადემია

11:6$

ბაგრატი

23/10

14.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

აია

$8:14

არმია

23/10

16.00

ქუთაისი

თევზაძე

ჭიჭინაძე

VIII ტური   30/10 @ 16.50   ^ ცხრილი

აკადემია

$17:22

აია

29/10

14.00

ავჭალა'2

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმაზი

15:0

ყოჩები

29/10

15.00

შევარდენი'2

ამირხანაშვილი

დოლიძე

ბაგრატი

21:15$

ლოკომოტ

29/10

15.00

ქუთაისი'2

თევზაძე

ჭიჭინაძე

ლელო

13:13

ჯიქი

29/10

16.30

ავჭალა'2

ჩიხლაძე

მიქაბერიძე

არმია

$15:22

ბათუმი

30/10

14.00

ავჭალა'2

აბულაშვილი

ჯალაღონია

IX ტური   28/11 @ 13.35   ^ ცხრილი

ბათუმი

13:7$

აკადემია

26/11

14.00

ბათუმი

ამირხანაშვილი

მარგველაშვილი

ყოჩები

14:25

არმია

26/11

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

25:25

ლელო

27/11

15.00

ავჭალა

თევზაძე

დოლიძე

ჯიქი

$42:17

არმაზი

27/11

15.00

გორი

ჩიხლაძე

მიქაბერიძე

აია

12:9$

ბაგრატი

27/11

15.00

ქუთაისი

ამირხანაშვილი

ჭიჭინაძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

X ტური   4/12 @ 19.10   ^ ცხრილი

ყოჩები

10:19

აკადემია

3/12

15.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

ქერაშვილი

ბათუმი

15:0

აია

3/12

15.00

ბათუმი

თევზაძე

მიქაბერიძე

ლელო

$50:17

ბაგრატი

4/12

14.00

ლელო

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ლოკომოტ

14:13$

არმაზი

4/12

15.00

ავჭალა'2

ამირხანაშვილი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

26:8

არმია

4/12

17.00

შევარდენი'2

ჩიხლაძე

დოლიძე

XI ტური   11/12 @ 17.15   ^ ცხრილი

აკადემია

9:7$

ჯიქი

10/12

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

ბათუმი

$67:0

ბაგრატი

10/12

15.00

ბათუმი

ამირხანაშვილი

მარგველაშვილი

არმაზი

9:24$

ლელო

11/12

15.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

არმია

3:26$

ლოკომოტ

11/12

15.00

ავჭალა

თევზაძე

დოლიძე

აია

18:8

ყოჩები

11/12

15.00

ქუთაისი

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

2017

XII ტური   5/02 @ 16.25   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$6:10

აკადემია

4/02

14.00

ავჭალა'2

აბულაშვილი

მიქაბერიძე

ლელო

27:26$

არმია

4/02

14.00

ლელო

თევზაძე

ქერაშვილი

ყოჩები

10:40$

ბათუმი

5/02

14.00

შევარდენი'2

ჩიხლაძე

ჯალაღონია

ჯიქი

$13:18

აია

5/02

14.00

გორი'2

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ბაგრატი

0:57$

არმაზი

5/02

14.00

ქუთაისი'2

ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

XIII ტური   12/02 @ 16.10   ^ ცხრილი

ყოჩები

27:20$

ბაგრატი

11/02

14.00

შევარდენი ამაშუკელი ჯალაღონია

აკადემია

29:13

ლელო

11/02

14.00

ავჭალა გვირჯიშვილი ქერაშვილი

არმია

16:9$

არმაზი

12/02

14.00

ავჭალა ჩიხლაძე მიქაბერიძე

აია

19:15$

ლოკომოტ

12/02

14.00

ქუთაისი თევზაძე ჭიჭინაძე

ბათუმი

$19:21

ჯიქი

12/02

14.00

ბათუმი აბულაშვილი დოლიძე

XIV ტური   26/02 @ 16.10   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

25/02

14.00

ავჭალა ამირხანაშვილი დოლიძე

ბაგრატი

8:28$

არმია

25/02

14.00

ქუთაისი გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

არმაზი

11:20

აკადემია

26/02

14.00

ავჭალა ამაშუკელი ჯალაღონია

ლელო

28:25$

აია

26/02

14.00

ლელო თევზაძე მიქაბერიძე

ჯიქი

$37:0

ყოჩები

26/02

14.00

გორი ჩიხლაძე ბაქრაძე

XV ტური   5/03 @ 16.55   ^ ცხრილი

ყოჩები

$15:16

ლოკომოტ

4/03

15.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ჯალაღონია

ბათუმი

13:13

ლელო

4/03

15.30 ბათუმი თევზაძე მარგველაშვილი

ჯიქი

$34:7

ბაგრატი

5/03

14.00 გორი ამაშუკელი მიქაბერიძე

აკადემია

$5:6

არმია

5/03

15.00 ავჭალა ამირხანაშვილი დოლიძე

აია

$46:0

არმაზი

5/03

15.00 ქუთაისი აბულაშვილი ჭიჭინაძე

XVI ტური   26/03 @ 16.15   ^ ცხრილი

ბაგრატი

8:32$

აკადემია

25/03

14.00

ქუთაისი ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

არმია

$23:26

აია

25/03

15.00 შევარდენი'2 თევზაძე მიქაბერიძე

ლოკომოტ

$20:26

ჯიქი

25/03

15.00

რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

არმაზი

$10:12

ბათუმი

26/03

14.00

შევარდენი ჩიხლაძე ჯალაღონია

ლელო

$49:17

ყოჩები

26/03

14.00 ლელო ამაშუკელი დოლიძე

XVII ტური   8/04 @ 16.35   ^ ცხრილი

ყოჩები

17:17

არმაზი

1/04

14.00 შევარდენი ამაშუკელი ჯალაღონია

ლოკომოტ

$71:14

ბაგრატი

1/04

14.00 ავჭალა'2 თევზაძე მიქაბერიძე

ჯიქი

17:13$

ლელო

2/04

14.00 გორი თევზაძე დოლიძე

აია

$35:6

აკადემია

2/04

14.00 ქუთაისი ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

ბათუმი

$40:7

არმია

2/04

14.00 ბათუმი გვირჯიშვილი მარგველაშვილი

XVIII ტური   8/04 @ 16.35   ^ ცხრილი

არმაზი

18:58$

ჯიქი

8/04

14.00 შევარდენი აბულაშვილი ჯალაღონია

ლელო

$37:10

ლოკომოტ

8/04

14.00 ლელო ჰარინგთონ [ირლ] მიქაბერიძე

აკადემია

17:34$

ბათუმი

8/04

14.00 მარტყოფი ჩიხლაძე დოლიძე

არმია

14:47$

ყოჩები

8/04

14.00 რუსთავი'2 ამირხანაშვილი ქერაშვილი

ბაგრატი

11:10$

აია

8/04

14.00 ქუთაისი გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

 

პლეი ოფი

პლეი’ოფი

I წრე * მესამედ’ფინალები   23/04 @ 21.45   ^ ცხრილი

ლელო #4

15:5

#5 ლოკომოტ

მ2 22/04

15.00

ლელო

ვოთსონ [ირლ]

ელოშვილი

აია #3

7:13

#6 აკადემია

მ1 23/04

15.00

ქუთაისი

ამაშუკელი

პოღოსიანი

II წრე * შესარჩევი და გასავარდნი ფინალები   30/04 @ 18.25   ^ ცხრილი

ჯიქი #1

25:6

#2 ბათუმი

შფ 29/04

14.00

გორი

ო’დონოჰიუ [ირლ]

ელოშვილი

აკადემია1+

26:31

მ2+ ლელო

გფ 30/04

15.00

რუსთავი

ჰარინგთონ [ირლ]

პოღოსიანი

III წრე * წინასწარი ფინალი   8/05 @ 23.40   ^ ცხრილი

ბათუმი შფ-

11:9

გფ+ ლელო

7/05

16.00

ბათუმი

ქლენზი [ირლ]

ელოშვილი

IV წრე * დიდი ფინალი   14/05 @ 20.20   ^ ცხრილი

ჯიქი შფ+

28:22

წფ+ ბათუმი

14/05

17.00

ვაკე

მერფი [ირლ]

ელოშვილი

კიბე:  1 ჯიქი, 2 ბათუმი, 3 ლელო  –  4 აკადემია, 5 ლოკომოტივი, 6 აია  –
7 არმია, 8 ბაგრატი, 9 არმაზი
 – 10 ყოჩები (გავარდა)
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო