2016-17 * პირველი ლიგა

საქართველოს პირველობა 2016-17 * პირველი ლიგა

 

2/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი

14

14

0

0

14

0

0

1171:101

+1070

70

2

ივერია  თბილის

14

12

0

2

7

0

4

0466:236

+230

51

3

ვეფხვები  პატარძეული

14

10

0

4

7

1

0

0429:198

+231

48

4

დინამო  თბილისი

14

7

1

6

7

3

0

0400:235

+165

40

5

არესი  ქუთაისი ^

14

5

0

9

3

2

0

0301:432

-131

25

6

ხულიგანა  თბილისი

14

5

1

8

3

0

0

0255:458

-203

25

7

სტუ  თბილისი

14

1

0

13

0

2

0

0101:736

-635

6

8

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

14

1

0

13

0

1

0

0115:842

-727

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

2/04 @ 17.00

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)    განაცხადის სანახავად ცხრილში დაწკაპეთ გუნდზე

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   18/09 @ 15.25   ^ ცხრილი

ხულიგანა

12:22

ივერია

17/09

16.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ბაქრაძე

არესი

13:53$

რუსთავი

17/09

16.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

სტუ

3:39$

დინამო

18/09

13.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ღლონტი

პატარძეული

$48:0

თიბისი

18/09

13.00

პატარძეული

გიორგაძე

ღიბრაძე

II ტური   25/09 @ 18.45   ^ ცხრილი

თიბისი

7:55$

ხულიგანა

24/09

13.00

ავჭალა

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

დინამო

$5:6

პატარძეული

24/09

17.00

შევარდენი

პოღოსიანი

ნარიმანიძე

არესი

17:31$

ივერია

25/09

15.00

ქუთაისი

მოგელაშვილი

მარგველაშვილი

რუსთავი

$75:7

სტუ

25/09

15.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

III ტური   9/10 @ 17.25   ^ ცხრილი

ივერია

$34:15

თიბისი

8/10

18.00 ავჭალა საჯაია სალთხუციშვილი

ხულიგანა

15:15

დინამო

9/10

12.00 შევარდენი ჩიხლაძე გოგიჩაიშვილი

სტუ

19:49$

არესი

9/10

15.00 შევარდენი მოგელაშვილი გოგეშვილი

პატარძეული

11:42$

რუსთავი

9/10

15.00 პატარძეული საჯაია ღიბრაძე

IV ტური   16/10 @ 17.15   ^ ცხრილი

დინამო

$14:19

ივერია

15/10

16.00

შევარდენი

ჩიხლაძე

გოგეშვილი

სტუ

0:73$

პატარძეული

16/10

13.00 შევარდენი

ელოშვილი

გოგეშვილი

რუსთავი

$81:7

ხულიგანა

16/10

15.00 რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

არესი

$62:0

თიბისი

16/10

15.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

V ტური   23/10 @ 19.00   ^ ცხრილი

თიბისი

0:24$

დინამო

22/10

16.00 ავჭალა პოღოსიანი გოგიჩაიშვილი

ხულიგანა

$36:15

სტუ

23/10

14.00 შევარდენი ჭანუყვაძე გოგეშვილი

პატარძეული

16:14$

არესი

23/10

15.00 პატარძეული გვირჯიშვილი ღიბრაძე

ივერია

8:36$

რუსთავი

23/10

17.00 შევარდენი მოგელაშვილი გოგეშვილი

VI ტური   30/10 @ 17.10   ^ ცხრილი

პატარძეული

$38:0

ხულიგანა

29/10

14.00 მარტყოფი მოგელაშვილი ღიბრაძე

სტუ

0:71$

ივერია

29/10

18.30 შევარდენი ლომსაძე გოგეშვილი

რუსთავი

$125:9

თიბისი

30/10

13.30 რუსთავი ჭიქაბერიძე ქერაშვილი

არესი

11:39$

დინამო

30/10

15.00

ქუთაისი

თევზაძე ფულარია

VII ტური   13/11 @ 22.10   ^ ცხრილი

თიბისი

25:10

სტუ

13/11

13.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ღლონტი

დინამო

10:38$

რუსთავი

13/11

14.00 შევარდენი ჩიხლაძე გოგიჩაიშვილი

ხულიგანა

27:25$

არესი

13/11

16.00 ავჭალა აბულაშვილი ღლონტი

ივერია

17:6

პატარძეული

13/11

16.00 შევარდენი ამირხანაშვილი გოგიჩაიშვილი

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   22/11 @ 18.30   ^ ცხრილი

თიბისი

8:60$

პატარძეული

19/11

11.30 ავჭალა ამაშუკელი ჩიტალაძე

დინამო

$68:8

სტუ

20/11

13.00 შევარდენი ამაშუკელი სალთხუციშვილი

რუსთავი

$89:6

არესი

20/11

15.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

ივერია

23:12

ხულიგანა

20/11

15.30 შევარდენი აბულაშვილი სუთიაშვილი

IX ტური   27/11 @ 16.10   ^ ცხრილი

სტუ

0:161$

რუსთავი

26/11

12.00 ავჭალა ლაშხია გოგეშვილი

ივერია

$30:13

არესი

26/11

15.00 მარტყოფი მოგელაშვილი ღლონტი

ხულიგანა

$36:19

თიბისი

27/11

12.00 ავჭალა ლემონჯავა ნებულიშვილი

პატარძეული

31:24$

დინამო

27/11

14.00 მარტყოფი მოგელაშვილი ღიბრაძე

2017

X ტური   26/02 @ 18.55   ^ ცხრილი

რუსთავი

$55:0

პატარძეული

18/02

11.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

თიბისი

10:99$

ივერია

18/02

12.00 ავჭალა თევზაძე ბაქრაძე

დინამო

$46:0

ხულიგანა

18/02

14.30 ავჭალა თევზაძე ბაქრაძე

არესი

13:12$

სტუ

26/02

15.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე ფულარია

XI ტური   5/03 @ 17.05   ^ ცხრილი

ხულიგანა

12:66$

რუსთავი

4/03

12.30 ავჭალა გიორგაძე გოგეშვილი

თიბისი

15:32$

არესი

4/03

17.00 ავჭალა ამაშუკელი გოგეშვილი

ივერია

$21:3

დინამო

5/03

14.00 შევარდენი ჩიხლაძე ბაქრაძე

პატარძეული

$40:0

სტუ

5/03

15.00

პატარძეული

მოგელაშვილი ღიბრაძე

XII ტური   11/03 @ 19.40   ^ ცხრილი

სტუ

$21:26

ხულიგანა

11/03

13.00 ავჭალა აბულაშვილი გოგეშვილი

არესი

13:34$

პატარძეული

11/03

14.00 ქუთაისი საჯაია ფულარია

რუსთავი

$81:11

ივერია

11/03

15.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

დინამო

$56:7

თიბისი

11/03

17.00 ავჭალა მოგელაშვილი ფურცელაძე

XIII ტური   19/03 @ 16.35   ^ ცხრილი

თიბისი

0:198$

რუსთავი

18/03

12.00 შევარდენი თევზაძე ჯალაღონია

ივერია

$60:3

სტუ

18/03

14.30 შევარდენი ჩიხლაძე გოგეშვილი

დინამო

$50:5

არესი

18/03

17.00 შევარდენი პოღოსიანი ჭიჭინაძე

ხულიგანა

0:52$

პატარძეული

19/03

13.00 შევარდენი ამირხანაშვილი ღლონტი

XIV ტური   2/04 @ 16.55   ^ ცხრილი

არესი

28:17

ხულიგანა

1/04

14.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე ფულარია

სტუ

3:0$

თიბისი

1/04

17.00 შევარდენი ამირხანაშვილი გოგეშვილი

რუსთავი

$71:7

დინამო

2/04

15.00 რუსთავი პოღოსიანი ქერაშვილი

პატარძეული

$14:20

ივერია

2/04

15.00

პატარძეული

ჩიხლაძე ღიბრაძე

 

ასვლაზე   1/05 @ 11.45   ^ ცხრილი

ივერია პ2

24:59

არმაზი დ9

23/04

15.00 მარტყოფი ამირხანაშვილი ჯალაღონია

არმაზი დ9

70:31

ივერია პ2

30/04

15.00 შევარდენი'2 საჯაია მიქაბერიძე

არმაზი დარჩა დიდ 10-ში, ივერია - პირველ ლიგაში

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო