2016 * საშინაო შვიდკაცა

შესარჩევი ტური

13-14/08

თელავი,  ნაფარეული

I საჩემპიონო ეტაპი

1-2/10

ფოთი

II საჩემპიონო ეტაპი

5-6/11

თბილისი, შევარდენი

 

ად

სერიის ქულები

I

II

ჯამი

 

1

აია

20

18

38

2

ჯიქი

16

20

36

3

აკადემია

18

16

34

4

ლოკომოტივი ^

12

14

26

5

რუსთავი

14

12

26

6

ყოჩები

10

10

20

7

ლელო

8

8

16

8

ბაგრატი

6

6

12

9

ბათუმი

4

4

8

10

არმია

3

3

6

^ შესარჩევ ტურში უკეთესი ადგილით

6/11 @ 17.25

საქართველოს შვიდკაცა 2016 * II ეტაპი

II ეტაპი

მარტყოფი

მენეჯერთა თათბირი:    იქვე, შაბათს, დილით @ 09.00

 6/11 @ 17.25 >> 8/11 @ 19.15

შაბათი 5/11 * პულები

"ა" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

1. აია 

3-0

+96

I

1

6. ყოჩები

2-1

-14

II

6

7. ლელო  

1-2

-11

III

7

12. აკად'2

0-3

-71

IV

10

"ბ" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

5. ლოკომოტ

3-0

+48

I

3

2. აკადემია

2-1

+64

II

4

11. ჯარი

1-2

-12

III

8

8. ბაგრატი

0-3

-100

IV

12

"" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

3. ჯიქი

3-0

+67

I

2

4. რუსთავი

2-1

+46

II

5

10. არმია

1-2

-35

III

9

9. ბათუმი

0-3

-78

IV

11

 

1

11.00

აია 

42:0

აკად'2

2

11.20

ყოჩები

17:12

ლელო

3

11.40

აკადემია  

35:5

ჯარი

4

12.00

ლოკომოტ

41:5

ბაგრატი

5

12.20

ჯიქი

50:5

არმია

6

12.40

რუსთავი

33:0

ბათუმი

 

 

 

 

 

 

7

13.00

ლელო

5:28

აია

8

13.20

აკად'2

12:24

ყოჩები

9

13.40

ბაგრატი

14:52

აკადემია

10

14.00

ჯარი

14:22

ლოკომოტ

 

 

 

 

 

 

 

14.20

საუზმე

 

 

 

 

 

 

11

15.00

ბათუმი

14:31

ჯიქი

12

15.20

არმია

10:28

რუსთავი

 

 

 

 

 

 

13

15.40

ლელო

22:5

აკად'2

14

16.00

აია

31:0

ყოჩები

15

16.20

ბაგრატი

5:31

ჯარი

16

16.40

აკადემია

17:21

ლოკომოტ

17

17.00

ბათუმი

7:35

არმია

18

17.20

ჯიქი

17:12

რუსთავი

 

 

 

 

 

 

 

17.55

კვირის განრიგის გამოცხადება

კვირა 6/11 * პლეი’ოფი

19

11.00

ნ5

 არმია ^09

19:26

ბაგრატი ^12

20

11.20

ნ6

აკად'2 ^10

17:14

ბათუმი ^11

21

11.40

მ1  

აია ^01

45:0

ჯარი ^08

22

12.00

მ2  

აკადემია ^04

20:7

რუსთავი ^05

23

12.20

მ3  

ჯიქი ^02

26:19

ლელო ^07

24

12.40

მ4  

ლოკომოტ ^03

12:10

ყოჩები ^06

 

 

 

 

 

 

 

.

საუზმე

 

 

 

 

 

 

25

13.00

XI

 არმია ნ5 წაგ

0:X

ბათუმი 6 წაგ

26

13.20

IX

ბაგრატი ნ5 მოგ

14:19 ფიალა

აკად'2 6 მოგ

27

13.40

ნ3  

ჯარი მ1 წაგ

5:29

რუსთავი მ2 წაგ

28

14.00

ნ4  

ლელო მ3 წაგ

10:21

ყოჩები მ4 წაგ

 

 

 

 

 

 

29

14.20

ნ1  

აია მ1 მოგ

7:0

აკადემია მ2 მოგ

30

15.30

ნ2  

ჯიქი მ3 მოგ

24:10

ლოკომოტ მ4 მოგ

 

 

 

 

 

 

31

15.50

VII

ჯარი ნ3 წაგ

12:22

ლელო ნ4 წაგ

32

16.10

V

რუსთავი ნ3 მოგ

26:19 სინი

ყოჩები ნ4 მოგ

33

16.30

III

აკადემია ნ1 წაგ

26:19

ლოკომოტ ნ2 წაგ

34

16.50

I

აია ნ1 მოგ

12:19 თასი

ჯიქი ნ2 მოგ

 

 

 

 

 

 

 

17.25

დაჯილდოება

კიბე:

თასი - 1 ჯიქი, 2 აია, 3 აკადემია, 4 ლოკომოტივი
სინი -
5 რუსთავი, 6 ყოჩები, 7 ლელო, 8 ჯარი
ფიალა - 9 აკადემია’2, 10 ბაგრატი, 11 ბათუმი, 12 არმია

საქართველოს შვიდკაცა 2016 * I ეტაპი = პულები

I ეტაპი

ფოთი, 1-2 ოქტომბერი

5/10 @ 17.05  #  2/10 @ 17.30

შაბათი 1/10 * პულები

"ა" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

1. ჯიქი 

3-0

+72

I

1

7. ლოკომ

2-1

+14

II

6

6. ლელო

1-2

-5

III

8

12. აკად'2

0-3

-81

IV

10

"ბ" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

5. აია

2-1

+68

I

3

2. აკადემ  

2-1

+66

II

5

8. რუსთ

2-1

+30

III

7

11. ბარბ

0-3

-164

IV

11

"" პული

მ-წ

სხვ

ად

^

9. ბაგრატი

3-0

+66

I

2

4. ყოჩები

2-1

+79

II

4

3. ბათუმი

1-2

-70

III

9

10. არმია

0\3

-75

IV

12

 

1

11.00

ჯიქი 

34:5

აკადემ'2

2

11.20

ლელო

19:21

ლოკომოტ

3

11.40

აკადემია  

61:0

ბარბარ

4

12.00

აია

5:7

რუსთავი

5

12.20

ბათუმი

19:10

არმია

6

12.40

ყოჩები

12:19

ბაგრატი

 

 

 

 

 

 

7

13.00

ლოკომოტ

5:26

ჯიქი

8

13.20

აკადემ'2

0:19

ლელო

9

13.40

რუსთავი

7:19

აკადემია

10

14.00

ბარბარ

0:63

აია

     

 

 

 

  14.20 საუზმე
     

 

 

 

11

15.00

ბაგრატი

43:14

ბათუმი

12

15.20

არმია

7:43

ყოჩები

 

 

 

 

 

 

13

15.40

ლოკომოტ

40:7

აკადემ'2

14

16.00

ჯიქი

22:0

ლელო

15

16.20

რუსთავი

40:0

ბარბარ

16

16.40

აკადემია

17:24

აია

17

17.00

ბაგრატი

X:0 (30:0)

არმია

18

17.20

ბათუმი

0:50

ყოჩები

 

 

 

 

 

 

 

17.55

კვირის განრიგის გამოცხადება

კვირა 2/10 * პლეი’ოფი

19

11.00

ნ5

ბათუმი ^9

X:0

არმია ^12

20

11.20

ნ6

აკადემ'2 ^10

28:10

ბარბარ ^11

21

11.40

მ1  

 ჯიქი ^1

20:0

ლელო ^8

22

12.00

მ2  

ყოჩები ^4

5:38

აკადემია ^5

23

12.20

მ3  

ბაგრატი ^2

0:21

რუსთავი ^7

24

12.40

მ4  

აია ^3

19:14

ლოკომოტ ^6

 

 

 

 

 

 

25

13.00

XI

არმია ნ5 წაგ

0:X

ბარბარ 6 წაგ

26

13.20

IX

ბათუმი ნ5 მოგ

0:19 ფიალა

აკადემ'2 6 მოგ

27

13.40

ნ3  

ლელო მ1 წაგ

5:17

ყოჩები მ2 წაგ

28

14.00

ნ4  

ბაგრატი მ3 წაგ

15:33

ლოკომოტ მ4 წაგ

     

 

 

 

  14.20 საუზმე
     

 

 

 

29

15.00

ნ1  

 ჯიქი მ1 მოგ

12:19

აკადემია მ2 მოგ

30

15.20

ნ2  

რუსთავი მ3 მოგ

10:12

აია მ4 მოგ

 

 

 

 

 

 

31

15.40

VII

ლელო ნ3 წაგ

31:12

ბაგრატი ნ4 წაგ

32

16.00

V

ყოჩები ნ3 მოგ

12:35 სინი

ლოკომოტ ნ4 მოგ

33

16.20

III

 ჯიქი ნ1 წაგ

14:12

რუსთავი ნ2 წაგ

34

16.40

I

აკადემია ნ1 მოგ

7:39 თასი

აია ნ2 მოგ

 

 

 

 

 

 

 

17.10

დაჯილდოება

კიბე:

თასი - 1 აია, 2 აკადემია, 3 ჯიქი, 4 რუსთავი
სინი - 5 ლოკომოტივი, 6 ყოჩები, 7 ლელო, 8
ბაგრატი
ფიალა -
9 აკადემია'2, 10 ბათუმი, 11 ბარბაროსები, 12 არმია


 

შესარჩევი ტური

თელავი,  ნაფარეულ
13-14 აგვისტო

13/08 @ 20.15

პირველი დღე * შაბათი 13/08 * პულები

01. ლელ

2-1

+43 +2 5/5

I

08. არმ

2-1

+27 -1 5/4

II

09. ამ

2-1

+48 -1 4/5

III

16. სტუ

0-3

-118

IV

02. ლოკ

3-0

+49

I

07. აკდ

2-1

+68

II

10. ბგრ

1-2

-16

III

15. პტძ

0-3

-101

IV

06. აია

3-0

+62

I

03. ჯიქ

2-1

+46

II

11. რსთ

1-2

-14

III

14. ივრ

0-3

-94

IV

05. ბთმ

3-0

+87

I

04. ყოჩ

2-1

+99

II

12. დინ

1-2

+3

III

13. თბს

0-3

-189

IV

ქულათა ტოლობაზე

ჯერ >> პირადში

ა) საცხრილო ქულა (მ 2, ფ 1, წ 0)

ბ) "ბურთების" სხვაობა

გ) ლელოთა სხვაობა

 

 

შემდეგ >> პულში

დ) "ბურთების" სხვაობა

ე) ლელოთა სხვაობა

ვ) ნაკლები წითელი

ზ) ნაკლები ყვითელი

 

01

10.00

ლელო

41:0

სტუ

02

10.20

არმია

10:14

არმაზი

03

10.40

ლოკომოტივი

26:0

პატარძეული

04

11.00

აკადემია

35:10

ბაგრატი

05

11.20

ჯიქი

34:0

ივერია

06

11.40

აია

28:7

რუსთავი

07

12.00

ყოჩები

68:0

თიბისი

08

12.20

ბათუმი

33:21

დინამო

 

09

12.40

არმაზი

14:19

ლელო

10

13.00

სტუ

12:40

არმია

11

13.20

ბაგრატი

7:24

ლოკომოტივი

12

13.40

პატარძეული

0:49

აკადემია

 

შესვენება

 

13

14.50

რუსთავი

7:26

ჯიქი

14

15.10

ივერია

7:41

აია

15

15.30

დინამო

7:40

ყოჩები

16

15.50

თიბისი

0:73

ბათუმი

 

17

16.10

ლელო

12:15

არმია

18

16.30

არმაზი

49:0

სტუ

19

16.50

ლოკომოტივი

20:14

აკადემია

20

17.10

ბაგრატი

33:7

პატარძეული

21

17.30

ჯიქი

10:17

აია

22

17.50

რუსთავი

31:5

ივერია

23

18.10

ყოჩები

22:24

ბათუმი

24

18.30

დინამო

48:0

თიბისი

15/08 @ 17.15

მეორე დღე * კვირა 14/08 * პლეი ოფი

თ = თასი (I)    ს = სინი (V)    ფლ = ფიალა (IX)    ფრ = ფარი (XIII)

 

25

10.00

ფლ მ1

არმია ა2

X:0

თიბისი დ4

26

10.20

ფლ მ2

ბ3 ბაგრატი

49:0

ივერია გ4

27

10.40

ფლ მ3

გ3 რუსთავი

40:5

პატარძ ბ4

28

11.00

ფლ მ4

დ3 დინამო

21:14

სტუ ა4

29

11.20

თ მ1

ა1 ლელო

7:14

ყოჩები დ2

30

11.40

თ მ2

ბ1 ლოკომოტ

7:14

ჯიქი გ2

31

12.00

თ მ3

გ1 აია

19:22

აკადემია ბ2

32

12.20

თ მ4

დ1 ბათუმი

14:12

ა3 არმაზი

 

33

12.40

ფრ ნ1

25- თიბისი

0:X

26- ივერია

34

13.00

ფრ ნ2

27- პატარძ

X:0

28- სტუ

35

13.20

ფლ ნ1

25+ არმია

0:38

26+ ბაგრატი

36

13.40

ფლ ნ2

27+ რუსთავი

61:0

28+ დინამო

 

შესვენება

 

37

14.40

ს ნ1

29- ლელო

10:5

30- ლოკომოტ

38

15.00

ს ნ2

31- აია

26:7

32- არმაზი

39

15.20

თ ნ1

29+ ყოჩები

0:34

30+ ჯიქი

40

15.40

თ ნ2

31+ აკადემია

12:7

32+ ბათუმი

 

41

16.00

XV

33- თიბისი

=

34- სტუ

42

16.20

XIII

33+ ივერია

5:24

34+ პატარძ

43

16.40

XI

35- არმია

0:X

36- დინამო

44

17.00

IX

35+ ბაგრატი

7:22

36+ რუსთავი

45

17.20

VII

37- ლოკომოტ

0:X

38- არმაზი

46

17.40

V

37+ ლელო

5:38

38+ აია

47

18.00

III

39- ყოჩები

12:19

40- ბათუმი

48

18.20

I

39+ ჯიქი

26:10

40+ აკადემია

პლეი’ოფში ფრეზე: 5-წუთა დამატებითი ტაიმები "ოქროს ქულამდე"

კიბე: 1 ჯიქი, 2 აკადემია, 3 ბათუმი, 4 ყოჩები, 5 აია, 6 ლელო, 7 არმაზი, 8 ლოკომოტივი, 9 რუსთავი, 10 ბაგრატი, 11 დინამო, 12 არმია  –  13 პატარძეული, 14 ივერია, 15 სტუ, 16 თიბისი

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო