საქართველო _ იაპონია @ 2016 შემოდგომა

საქართველო 22:28 იაპონია

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 თამაზ მჭედლიძე

13 დავით კაჭარავა (23 ანზორ სიჭინავა 51 სბ 66-75)

12 მერაბ შარიქაძე

11 გიორგი აფციაური

10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 11)

9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 64) /

1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 ვასილ კაკოვინი 57)

2 ჯაბა ბრეგვაძე

3 ლევან ჩილაჩავა (18 დუდუ ქუბრიაშვილი 54)

4 კოტე მიქაუტაძე (19 ლაშა ლომიძე 64)

5 გიორგი ნემსაძე

6 ვიტო კოლელიშვილი

7 მამუკა გორგოძე^კაპ (თხილაიშვილი 35-38)

8 ბექა ბიწაძე (20 გიორგი თხილაიშვილი 64)

არ შესულა: 16 ბადრი ალხაზაშვილი -

3ლ: კოლელიშვილი ლობჟანიძე ბიწაძე; 2გ ჯ: კვირიკაშვილი

იაპონია

15 კოტარო მაცუშიმა

14 ლომანო-ლავა ლემეკი (21 კეისუკე უჩიდა 79)

13 ტიმოთი ლაფაელე (22 ამანაკი ლოტოაჰეა 76)

12 ჰარუმიჩი ტატეკავა^კაპ

11 ქარნ ჰესქეთ (23 კენკი ფუკუოკა 51)

10 იუ ტამურა

9 ფუმიაკი ტანაკა /

1 სატოში ნაკატანი (17 კოკი იამამოტო 58)

2 შოტა ჰორიე

3 ჰეიჩირო იტო (18 იასუო იამაძი 61)

4 კოტარო იატაბე (19 სამუელა ანისე 41)

5 კიოსუკე კაძიკავა სბ 24-34

6 მელ’ჯინ ილაუა (20 უვე ჰელუ 51)

7 შუნსუკე ნუნომაკი

8 ამანაკი-ლელეი მაფი

არ შესულა: 16 ტაკეში ჰინო -

4ლ: მაცუშიმა ლემეკი (2 3) ფუკუოკა; გ 2ჯ: ტამურა

მსაჯები

რეფერი  ფედერიკო ანსელმი (არგენტინა)
კიდეებზე:  პასკალ გა’იუზერ (საფრანგეთი)  /  დენ ჯოუნზ (უელსი)
ვიდეო  ბრაიან მაკ’ნის (ირლანდია)

შაბ 12/11 2016 * თბილისი, ვაკე, მესხი (22 ათასი)

0:5(9) 0:8(17) სბ(24ი) 5:8(26) 12:8(38)  ნახ(39) /
12:13(44) 19:13(51) 22:13(57) 22:20(60) 22:25(63) სბ(66ს) 22:28(74)

დედანი   22.15 @ 12/11_2016

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო