საქართველო = იაპონია @ 2016 შემოდგომა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

შემოდგომის ტესტები 2016 * პირველი შაბათი
იაპონია * შაბ 12/11 თბილისი, ვაკე, მესხი @ 15.00
 

 

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

95

14128გ 136ჯ 3ა [743 ქ] 4სბ

14

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

42

6ლ სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

95

20ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

44

8 [1 კაპ]

11

გიორგი აფციაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1994

19

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

47

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

15

:

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

36

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

37

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

28

3ლ

4

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

42

2ლ 2სბ

5

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

62

12ლ 4სბ

6

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

66

26ლ [8 კაპ] 5სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989 36

3ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

შონბრი [სფრ ფედ1]

1991

17

3ლ

მარქაფ [სათადარიგოები]

23

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

0

:

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

70

4ლ 38გ 25 3ა [180 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

48

2სბ

16

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995 0

:

17

ვასილ კაკოვინი

ტულუზ [სფრ ტოპ 14]

1989 24

 სბ

18

დუდუ ქუბრიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1986

42

2ლ წბ 2სბ

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

23

5 სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

30

6ლ სბ

12.55 @ 10/11_2016

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო