საქართველოს ბორჯღალოსნები 2016

საქართველოს ბორჯღალოსნები 2016

   წლეულს კაცთა ეროვნულმა ნაკრებმა სამ ბლოკად გამართა 11 ტესტი: მოიგო 8 - წააგო 2 * ფრედ დაასრულა 1

სათითაოდ ყველა ტესტის გარჩევა

გაზაფხულზე ბორჯღლოსნებმა "რაგბი ევროპაზე"

* ზედიზედ მეექვსედ, სულ კი 14 გათამაშებაში მეცხრედ მოიპოვეს პირველობა;

* 17 სეზონში მე-11-ედ იმარჯვეს არა’ფორმალურ, ყოველ’წლიურ "უმცროს 6 ერზე"

* მეექვსედ შეასრულეს სლემი - ძლიეს ყველა მეტოქე (5-0)

* მეათედ შემართეს რუმინეთთან საცილო "ანთიმოზ ივერიელის თასი"

ზაფხულში გუნდმა პირველად და თანაც წაუგებლად (2-0*1) მოვლო
ზღვისრეთის სამეული:  სამოა - ტონგა - ფიჯი

შემოდგომაზე ნაკრებმა სამიდან ერთი ტესტიღა მოიგო (1-2) და ხელიდან გაუშვა "მსოფლიო რაგბის" რეიტინგის (ცხრილის # გრაფა) მოწინავე ათეულში შეჭრის რეალური შანსი

ამის’და მიუხედავად, სეზონში მაინც მოვინაგრეთ +270 წერტი და ავინაცვლეთ ორი ადგილით მაღლა

მეტიც, ბოლო ორ სეზონში ჩვენსავე ტოლ - "მეორე დონის" ქვეყნებთან ისე წარმატებით ვრაგბობთ 10: 6-3*1 (+53), რომ 8-გუნდა ამქარში უკვე მეოთხენი ვართ (+8.7%)

11 ტესტში ნაკრების კვართი ეცვა 43 მორაგბეს - 17 ბექს (უკანა’ ხაზელს) და 26 ფორვარდს (მორკინალს)

მათგან ყველა მატჩში მონაწილეობდა მხოლოდ სამი (მალაღურაძე ბეგაძე / ნემსაძე) და ხუთსაც (კვირიკაშვილი მჭედლიძე / ასიეშვილი სუთიაშვილი ლომიძე) თითოღა გაუცდა

შედგა ხუთი ახალბედის (გ.მელიქიძე ნ.ჭეიშვილი სიჭინავა კოშაძე ალხაზაშვილი) დებიუტი, რითაც ბორჯღლოსანთა ამქარის წევრთა რიცხვი 241 ოსტატამდე ავიდა

ყველაზე მეტი - 99 ქულა - გუნდს შესძინა მერაბ კვირიკაშვილმა

ყველაზე მეტი - 4 ლელო - შეიტანა ბურჯმა ანტონ ფეიქრიშვილმა,
კიდევ
ექვსი მოთამაშე (კაჭარავა ლობჟანიძე / ნემსაძე თხილაიშვილი ლომიძე ბიწაძე) კი სამ-სამ
ჯერ ეწია მიზანს

გაისად, 2017 წლის 19 მარტს, რუმინეთში გვიწევს დასაბამიდან მე-200 ტესტის გამართვა

ყველა ბორჯღალოსანი 1989-2016   ყველა ოქმი   ვინ მერამდენეა

საქართველო -

გარჩევის წასაკითხადა და ვიდეოს სანახავად დაწკაპეთ ანგარიშზე!

დღ/თვ

ასპარეზი

შეჯ

მეტოქე

ანგარიში

+/-

#

06/02

ავჭალა

რეჩ

გერმანია

59:07

9/1

=0 14

9ლ: გორგაძე ნარიაშვილი ნემსაძე ფეიქრიშვილი თხილაიშვილი ლომიძე (6 7) ხმალაძე სუთიაშვილი; 7გ: მალაღურაძე

13/02

ლისაბონი

რეჩ

პორტუგალია

29:03

4/0

=0 14

4ლ: თხილაიშვილი კვირიკაშვილი ჟვანია შარიქაძე; 3გ ჯ: კვირიკაშვილი

27/02

ვაკე

რეჩ

ესპანეთი

38:07

6/1

=0 13

6ლ: [საჯ] (1^ლომიძე 2^აფციაური) თოდუა კვირიკაშვილი მჭედლიძე კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი

12/03

სოჭი

რეჩ

რუსეთი

24:07

3/1

+76 12

3ლ: მჭედლიძე ფეიქრიშვილი ნემსაძე; 3 ჯ: კვირიკაშვილი

19/03

ეროვნული

რეჩ

რუმინეთი

38:09

6/0

+41 12

6ლ: ფეიქრიშვილი (1 3) თოდუა ფრუიძე ნემსაძე ასიეშვილი; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე

11/06

აპია

ტს2

სამოა

19:19

1/1

+8 12

ლ: თხილაიშვილი;  გ 4ჯ: კვირიკაშვილი

18/06

სუვა [ფიჯ]

ტს2

ტონგა

23:20

2/2

+87 12

2ლ: კაჭარავა; 2: კვირიკაშვილი მალაღურაძე; 3ჯ: კვირიკაშვილი

24/06

სუვა

ტს2

ფიჯი

14:03

1/0

+166 11

ლ: ხმალაძე;  3ჯ: კვირიკაშვილი

12/11

ვაკე

ტს2

იაპონია

22:28

3/4

-144 12

3ლ: კოლელიშვილი ლობჟანიძე ბიწაძე; 2გ ჯ: კვირიკაშვილი

19/11

ვაკე

ტს2

სამოა

20:16

2/1

+46 12

2ლ: [საჯ^ბიწაძე] ბიწაძე; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

26/11

ქილმარნოქ

ტს

შოტლანდია

16:43

2/6

-10 12

2ლ: ლობჟანიძე; 2ჯ: კვირიკაშვილი

სულ

 

11 თ

8 მ - 2 წ * 1 ფ

 

302:162

39/17

+270 +2
 

ბორჯღალოსანი

 

გერ

პორ

ესპ

რუს

რუმ

 

სამ

ტონ

ფიჯ

 

იაპ

სამ

შტლ

 

ბექა წიკლაური  

 

15

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

*14

 

2

0

0

გიორგი აფციაური  

 

*15

*15

14

14

*15

 

-

-

-

 

11

*13

14

 

8

1

5

მერაბ კვირიკაშვილი

 

-

15

15

15

15

 

15

15

15

 

15

15

15

 

10

2

99

გიორგი ფრუიძე  

 

14

-

*15

-

14

 

14

*14

14

 

-

-

-

 

6

1

5

თამაზ მჭედლიძე

 

-

14

12

12

12

 

*14

14

11

 

14

14

12

 

10

2

10

მურაზ გიორგაძე

 

-

-

-

*14

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

დავით კაჭარავა

 

13

13

13

13

13

 

13

13

13

 

13

-

-

 

9

3

15

ლაშა მალაღურაძე  

 

12

*10

*12

*12

*12

 

*15

*15

*10

 

*10

10

10

 

11

0

18

რეზი ჯინჭველაშვილი  

 

*12

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

=

-

 

1

0

0

მერაბ შარიქაძე

 

-

12

-

-

-

 

12

12

12

 

12

12

13

 

7

1

5

სანდრო თოდუა  

 

11

11

11

11

11

 

11

11

-

 

-

11

11

 

9

2

10

ანზორ სიჭინავა

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

*13

-

-

 

1

0

0

გიორგი კოშაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

13

-

 

1

0

0

ლაშა ხმალაძე  

 

10

10

10

10

10

 

10

10

10

 

10

-

-

 

9

2

10

ვასილ ლობჟანიძე

 

9

9

9

*9

9

 

-

-

-

 

9

9

9

 

8

3

15

გიორგი ბეგაძე

 

*9

*9

*9

9

*9

 

9

9

9

 

*9

*9

*15

 

11

0

0

ვაჟა ხუციშვილი

 

-

-

-

-

-

 

*9

*9

=

 

-

-

-

 

2

0

0

მიხეილ ნარიაშვილი  

 

1

1

1

-

1

 

-

-

-

 

1

1

1

 

7

1

5

შალვა მამუკაშვილი  

 

2

2

2

2

*2

 

*2

*2

*2

 

-

-

-

 

8

0

0

ანტონ ფეიქრიშვილი  

 

3

*3

*3

3

3

 

*3

3

-

 

-

-

-

 

7

4

20

კახა ასიეშვილი  

 

*1

*1

*1

1

*1

 

1

*1

1

 

-

*1

*1

 

10

1

5

ზურაბ ჟვანია  

 

*2

*2

*2

*1

-

 

*1

1

*1

 

-

-

-

 

7

1

5

გიორგი მელიქიძე  

 

*3

-

-

*3

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

დუდუ ქუბრიაშვილი

 

-

3

3

-

-

 

-

-

-

 

*3

*3

*3

 

5

0

0

ჯაბა ბრეგვაძე

 

-

-

-

*2

2

 

2

2

2

 

2

2

2

 

8

0

0

ლევან ჩილაჩავა

 

-

-

-

-

*3

 

-

-

-

 

3

3

3

 

4

0

0

ირაკლი მირცხულავა

 

-

-

-

-

-

 

3

*3

3

 

-

-

-

 

3

0

0

ნიკა ხატიაშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

*3

 

-

-

-

 

1

0

0

ვასილ კაკოვინი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

*1

-

-

 

1

0

0

ბადრი ალხაზაშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

=

*2

*2

 

2

0

0

გიორგი ჩხაიძე  

 

4

4

4

4

4

 

4

4

4

 

-

-

-

 

8

0

0

გიორგი ნემსაძე

 

5

5

5

5

5

 

5

5

5

 

5

5

5

 

11

3

15

ვახტანგ მაისურაძე

 

-

*5

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

ნოდარ ჭეიშვილი

 

-

-

*5

-

-

 

*4

*4

*4

 

-

-

-

 

4

0

0

კოტე მიქაუტაძე

 

-

-

-

*4

*4

 

-

-

-

 

4

4

4

 

5

0

0

შალვა სუთიაშვილი  

 

6^

6^

6^

6^

6^

 

6^

6^

6^

 

-

*4

*5

 

10

1

5

გიორგი თხილაიშვილი

 

7

7

7

-

-

 

7

7

7

 

*8

*6

*6

 

9

3

15

ბექა გორგაძე  

 

8

*7

*7

*7

8

 

-

-

-

 

-

-

-

 

5

1

5

საბა შუბითიძე  

 

*7

-

-

7

-

 

*6

-

*7

 

-

-

-

 

4

0

0

ლაშა ლომიძე

 

*8

8

8

8

*8

 

8

*7

*6

 

*4

-

*8

 

10

3

15

მამუკა გორგოძე

 

-

-

-

-

7

 

-

-

-

 

7^

7^

7^

 

4

0

0

ბექა ბიწაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

8

8

 

8

8

8

 

5

3

15

ვიტო კოლელიშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

6

6

6

 

3

1

5

# ნომერი,  * შევიდა,  = არ შესულა,  - რაზმში არ ყოფილა,  ^ კაპიტანი,  # გაასინბინეს

II დონის 8 გუნდი ტოლების წინააღმდეგ

ძრავი >>   სქრამ’ის ბაზა    ქ% = (2* + ფ) / (2*) * 100

2012-6

ქ %

  მ-წ*

სხვ

ფიჯ

78.6

21

16-4*1

+187

სამ

62.5

20

11-6*3

+23

იაპ

58.3

24

14-10

+54

საქ

54.5

22

11-9*2

+29

ტონ

50.0

23

11-11*1

+9

რუმ

38.2

17

6-10*1

-107

აშშ

34.6

26

9-17

-92

კან

29.6

27

8-19

-103

#

1

2

3

4

5

6

7

8

2012-4

ქ %

  მ-წ*

სხვ

ფიჯ

75.0

12

9-3

+118

სამ

72.2

9

6-2*1

+31

იაპ

57.1

14

8-6

+30

ტონ

50.0

13

6-6*1

+9

კან

46.7

15

7-8

-9

საქ

45.8

12

5-6*1

-24

რუმ

31.8

11

3-7*1

-84

აშშ

31.3

16

5-11

-71

18 | 27/12 2016   Qaflan@HoTMaiL.com

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო