საქართველოს ბორჯღალოსნები 2016

საქართველოს ბორჯღალოსნები 2016

   წლეულს კაცთა ეროვნულმა ნაკრებმა სამ ბლოკად გამართა 11 ტესტი: მოიგო 8 - წააგო 2 * ფრედ დაასრულა 1

სათითაოდ ყველა ტესტის გარჩევა

გაზაფხულზე ბორჯღლოსნებმა "რაგბი ევროპაზე"

* ზედიზედ მეექვსედ, სულ კი 14 გათამაშებაში მეცხრედ მოიპოვეს პირველობა;

* 17 სეზონში მე-11-ედ იმარჯვეს არა’ფორმალურ, ყოველ’წლიურ "უმცროს 6 ერზე"

* მეექვსედ შეასრულეს სლემი - ძლიეს ყველა მეტოქე (5-0)

* მეათედ შემართეს რუმინეთთან საცილო "ანთიმოზ ივერიელის თასი"

ზაფხულში გუნდმა პირველად და თანაც წაუგებლად (2-0*1) მოვლო
ზღვისრეთის სამეული:  სამოა - ტონგა - ფიჯი

შემოდგომაზე ნაკრებმა სამიდან ერთი ტესტიღა მოიგო (1-2) და ხელიდან გაუშვა "მსოფლიო რაგბის" რეიტინგის (ცხრილის # გრაფა) მოწინავე ათეულში შეჭრის რეალური შანსი

ამის’და მიუხედავად, სეზონში მაინც მოვინაგრეთ +270 წერტი და ავინაცვლეთ ორი ადგილით მაღლა

მეტიც, ბოლო ორ სეზონში ჩვენსავე ტოლ - "მეორე დონის" ქვეყნებთან ისე წარმატებით ვრაგბობთ 10: 6-3*1 (+53), რომ 8-გუნდა ამქარში უკვე მეოთხენი ვართ (+8.7%)

11 ტესტში ნაკრების კვართი ეცვა 43 მორაგბეს - 17 ბექს (უკანა’ ხაზელს) და 26 ფორვარდს (მორკინალს)

მათგან ყველა მატჩში მონაწილეობდა მხოლოდ სამი (მალაღურაძე ბეგაძე / ნემსაძე) და ხუთსაც (კვირიკაშვილი მჭედლიძე / ასიეშვილი სუთიაშვილი ლომიძე) თითოღა გაუცდა

შედგა ხუთი ახალბედის (გ.მელიქიძე ნ.ჭეიშვილი სიჭინავა კოშაძე ალხაზაშვილი) დებიუტი, რითაც ბორჯღლოსანთა ამქარის წევრთა რიცხვი 241 ოსტატამდე ავიდა

ყველაზე მეტი - 99 ქულა - გუნდს შესძინა მერაბ კვირიკაშვილმა

ყველაზე მეტი - 4 ლელო - შეიტანა ბურჯმა ანტონ ფეიქრიშვილმა,
კიდევ
ექვსი მოთამაშე (კაჭარავა ლობჟანიძე / ნემსაძე თხილაიშვილი ლომიძე ბიწაძე) კი სამ-სამ
ჯერ ეწია მიზანს

გაისად, 2017 წლის 19 მარტს, რუმინეთში გვიწევს დასაბამიდან მე-200 ტესტის გამართვა

ყველა ბორჯღალოსანი 1989-2016   ყველა ოქმი   ვინ მერამდენეა

საქართველო -

გარჩევის წასაკითხადა და ვიდეოს სანახავად დაწკაპეთ ანგარიშზე!

დღ/თვ

ასპარეზი

შეჯ

მეტოქე

ანგარიში

+/-

#

06/02

ავჭალა

რეჩ

გერმანია

59:07

9/1

=0 14

9ლ: გორგაძე ნარიაშვილი ნემსაძე ფეიქრიშვილი თხილაიშვილი ლომიძე (6 7) ხმალაძე სუთიაშვილი; 7გ: მალაღურაძე

13/02

ლისაბონი

რეჩ

პორტუგალია

29:03

4/0

=0 14

4ლ: თხილაიშვილი კვირიკაშვილი ჟვანია შარიქაძე; 3გ ჯ: კვირიკაშვილი

27/02

ვაკე

რეჩ

ესპანეთი

38:07

6/1

=0 13

6ლ: [საჯ] (1^ლომიძე 2^აფციაური) თოდუა კვირიკაშვილი მჭედლიძე კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი

12/03

სოჭი

რეჩ

რუსეთი

24:07

3/1

+76 12

3ლ: მჭედლიძე ფეიქრიშვილი ნემსაძე; 3 ჯ: კვირიკაშვილი

19/03

ეროვნული

რეჩ

რუმინეთი

38:09

6/0

+41 12

6ლ: ფეიქრიშვილი (1 3) თოდუა ფრუიძე ნემსაძე ასიეშვილი; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე

11/06

აპია

ტს2

სამოა

19:19

1/1

+8 12

ლ: თხილაიშვილი;  გ 4ჯ: კვირიკაშვილი

18/06

სუვა [ფიჯ]

ტს2

ტონგა

23:20

2/2

+87 12

2ლ: კაჭარავა; 2: კვირიკაშვილი მალაღურაძე; 3ჯ: კვირიკაშვილი

24/06

სუვა

ტს2

ფიჯი

14:03

1/0

+166 11

ლ: ხმალაძე;  3ჯ: კვირიკაშვილი

12/11

ვაკე

ტს2

იაპონია

22:28

3/4

-144 12

3ლ: კოლელიშვილი ლობჟანიძე ბიწაძე; 2გ ჯ: კვირიკაშვილი

19/11

ვაკე

ტს2

სამოა

20:16

2/1

+46 12

2ლ: [საჯ^ბიწაძე] ბიწაძე; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

26/11

ქილმარნოქ

ტს

შოტლანდია

16:43

2/6

-10 12

2ლ: ლობჟანიძე; 2ჯ: კვირიკაშვილი

სულ

 

11 თ

8 მ - 2 წ * 1 ფ

 

302:162

39/17

+270 +2
 

ბორჯღალოსანი

 

გერ

პორ

ესპ

რუს

რუმ

 

სამ

ტონ

ფიჯ

 

იაპ

სამ

შტლ

 

ბექა წიკლაური  

 

15

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

*14

 

2

0

0

გიორგი აფციაური  

 

*15

*15

14

14

*15

 

-

-

-

 

11

*13

14

 

8

1

5

მერაბ კვირიკაშვილი

 

-

15

15

15

15

 

15

15

15

 

15

15

15

 

10

2

99

გიორგი ფრუიძე  

 

14

-

*15

-

14

 

14

*14

14

 

-

-

-

 

6

1

5

თამაზ მჭედლიძე

 

-

14

12

12

12

 

*14

14

11

 

14

14

12

 

10

2

10

მურაზ გიორგაძე

 

-

-

-

*14

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

დავით კაჭარავა

 

13

13

13

13

13

 

13

13

13

 

13

-

-

 

9

3

15

ლაშა მალაღურაძე  

 

12

*10

*12

*12

*12

 

*15

*15

*10

 

*10

10

10

 

11

0

18

რეზი ჯინჭველაშვილი  

 

*12

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

=

-

 

1

0

0

მერაბ შარიქაძე

 

-

12

-

-

-

 

12

12

12

 

12

12

13

 

7

1

5

სანდრო თოდუა  

 

11

11

11

11

11

 

11

11

-

 

-

11

11

 

9

2

10

ანზორ სიჭინავა

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

*13

-

-

 

1

0

0

გიორგი კოშაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

13

-

 

1

0

0

ლაშა ხმალაძე  

 

10

10

10

10

10

 

10

10

10

 

10

-

-

 

9

2

10

ვასილ ლობჟანიძე

 

9

9

9

*9

9

 

-

-

-

 

9

9

9

 

8

3

15

გიორგი ბეგაძე

 

*9

*9

*9

9

*9

 

9

9

9

 

*9

*9

*15

 

11

0

0

ვაჟა ხუციშვილი

 

-

-

-

-

-

 

*9

*9

=

 

-

-

-

 

2

0

0

მიხეილ ნარიაშვილი  

 

1

1

1

-

1

 

-

-

-

 

1

1

1

 

7

1

5

შალვა მამუკაშვილი  

 

2

2

2

2

*2

 

*2

*2

*2

 

-

-

-

 

8

0

0

ანტონ ფეიქრიშვილი  

 

3

*3

*3

3

3

 

*3

3

-

 

-

-

-

 

7

4

20

კახა ასიეშვილი  

 

*1

*1

*1

1

*1

 

1

*1

1

 

-

*1

*1

 

10

1

5

ზურაბ ჟვანია  

 

*2

*2

*2

*1

-

 

*1

1

*1

 

-

-

-

 

7

1

5

გიორგი მელიქიძე  

 

*3

-

-

*3

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

დუდუ ქუბრიაშვილი

 

-

3

3

-

-

 

-

-

-

 

*3

*3

*3

 

5

0

0

ჯაბა ბრეგვაძე

 

-

-

-

*2

2

 

2

2

2

 

2

2

2

 

8

0

0

ლევან ჩილაჩავა

 

-

-

-

-

*3

 

-

-

-

 

3

3

3

 

4

0

0

ირაკლი მირცხულავა

 

-

-

-

-

-

 

3

*3

3

 

-

-

-

 

3

0

0

ნიკა ხატიაშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

*3

 

-

-

-

 

1

0

0

ვასილ კაკოვინი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

*1

-

-

 

1

0

0

ბადრი ალხაზაშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

=

*2

*2

 

2

0

0

გიორგი ჩხაიძე  

 

4

4

4

4

4

 

4

4

4

 

-

-

-

 

8

0

0

გიორგი ნემსაძე

 

5

5

5

5

5

 

5

5

5

 

5

5

5

 

11

3

15

ვახტანგ მაისურაძე

 

-

*5

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

ნოდარ ჭეიშვილი

 

-

-

*5

-

-

 

*4

*4

*4

 

-

-

-

 

4

0

0

კოტე მიქაუტაძე

 

-

-

-

*4

*4

 

-

-

-

 

4

4

4

 

5

0

0

შალვა სუთიაშვილი  

 

6^

6^

6^

6^

6^

 

6^

6^

6^

 

-

*4

*5

 

10

1

5

გიორგი თხილაიშვილი

 

7

7

7

-

-

 

7

7

7

 

*8

*6

*6

 

9

3

15

ბექა გორგაძე  

 

8

*7

*7

*7

8

 

-

-

-

 

-

-

-

 

5

1

5

საბა შუბითიძე  

 

*7

-

-

7

-

 

*6

-

*7

 

-

-

-

 

4

0

0

ლაშა ლომიძე

 

*8

8

8

8

*8

 

8

*7

*6

 

*4

-

*8

 

10

3

15

მამუკა გორგოძე

 

-

-

-

-

7

 

-

-

-

 

7^

7^

7^

 

4

0

0

ბექა ბიწაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

8

8

 

8

8

8

 

5

3

15

ვიტო კოლელიშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

6

6

6

 

3

1

5

# ნომერი,  * შევიდა,  = არ შესულა,  - რაზმში არ ყოფილა,  ^ კაპიტანი,  # გაასინბინეს

II დონის 8 გუნდი ტოლების წინააღმდეგ

ძრავი >>   სქრამ’ის ბაზა    ქ% = (2* + ფ) / (2*) * 100

2012-6

ქ %

  მ-წ*

სხვ

ფიჯ

78.6

21

16-4*1

+187

სამ

62.5

20

11-6*3

+23

იაპ

58.3

24

14-10

+54

საქ

54.5

22

11-9*2

+29

ტონ

50.0

23

11-11*1

+9

რუმ

38.2

17

6-10*1

-107

აშშ

34.6

26

9-17

-92

კან

29.6

27

8-19

-103

#

1

2

3

4

5

6

7

8

2012-4

ქ %

  მ-წ*

სხვ

ფიჯ

75.0

12

9-3

+118

სამ

72.2

9

6-2*1

+31

იაპ

57.1

14

8-6

+30

ტონ

50.0

13

6-6*1

+9

კან

46.7

15

7-8

-9

საქ

45.8

12

5-6*1

-24

რუმ

31.8

11

3-7*1

-84

აშშ

31.3

16

5-11

-71

18 | 27/12 2016   Qaflan@HoTMaiL.com

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

2018-19 * ჭაბუკთა ლიგები

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

წინა, გარდამავალი სეზონი [2018]     "ა"   "ბ"

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

XLS

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო