2016 საქართველო - სამოა

ტურნე ზღვისრეთში 2016

საქართველო 19:19 სამოა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი  (22 ლაშა მალაღურაძე 72)

14 გიორგი ფრუიძე  (23 თამაზ მჭედლიძე 72)

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 59)

1 კახა ასიეშვილი  (17 ზურაბ ჟვანია 51)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი 51)

3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ანტონ ფეიქრიშვილი 51)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 71)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ  (20 საბა შუბითიძე 71)

7 გიორგი თხილაიშვილი

8 ლაშა ლომიძე -

ლ: თხილაიშვილი;  გ 4ჯ: კვირიკაშვილი

სამოა

15 ალბერთ ნიკორო

14 ფაჰა’ტოინა აუ’ტანგა’ვაია  (23 მალუ ფალანიკო 76)

13 რეი ლი’ლო

12 ფაია’ლანგა აფა’მასანგა

11 დევიდ ლემი^კაპ

10 პათრიქ ფაჰა’პალე  (22 დანჯელო ლეუ’ილა 80)

9 დვეინ პოლა’ტაივაო  (21 დენი ტუსი’ტალა 80+3)

1 სემ აიონო  (17 ნუჰული ლენე 76)

2 მოტუ მატუჰუ  (16 სეილალა ლემ 57)

3 ჯეიმზ ჯონსთონ  (18 ჯეიქ გრეი 59-70)

4 ფაჰა’ტინგა ლემალუ

5 ფილო პაულო  (19 ტალანგა ალო’ფიპო 71)

6 ალა’ფოტი ფაჰო’სილივა

7 თი’ჯეი იოანე  (20 ვან’ვან ფაჰა’ფოუ 66)

8 ჯეფ ლეპა -

ლ: ლემი;  გ 4ჯ: ფაჰა’პალე

მსაჯები

რეფერი  ბენ ო’ქიფ (ზელანდია)
კიდეებზე:  ენდრიუ ლის / ჯეიმზ ლექი (ავსტრალია)

შაბ 11/06  2016 * აპია, პარქ  @  06.00 საქ (15.00 სამ)

3:0(3) 6:0(8) 6:3(32) 9:3(40+2) 9:6(40+4) /
9:9(41) 9:16(44) 16:16(50) 16:19(54) 19:19(62) ბოლო(80+10)

09.15 @ 11/06_2016

 

 

2016 საქართველო 23:20 ტონგა

საქართველო 23:20 ტონგა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი  (22 ლაშა მალაღურაძე 73)

14 თამაზ მჭედლიძე სბ 59 (23 გიორგი ფრუიძე 70)

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 74) /

1 ზურაბ ჟვანია  (17 კახა ასიეშვილი 46)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი ~63)

3 ანტონ ფეიქრიშვილი  (18 ირაკლი მირცხულავა 46)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 70)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ

7 გიორგი თხილაიშვილი  (20 ლაშა ლომიძე 59)

8 ბექა ბიწაძე

2ლ: კაჭარავა; 2: კვირიკაშვილი მალაღურაძე; 3ჯ: კვირიკაშვილი

ტონგა

15 დევიდ ჰალაი’ფონუა

14 ოტულეა კატოა

13 აპა’კუკი მაჰაფუ

12 ლატიუმე ფოსიტა

11 ვილიამი იონგი

10 კალი ჰალა  (22 ვილიამი ჰაკალო ~37)

9 სონატანე ტაკულუა  (21 ვეინ ნგა’ლუაფე 66) /

16 ედი აჰო’ლელეი (18 კამა საკალია 41-78)
2 ელვის ტაიონე (17 სიონე ანგა’ჰაე’ლანგი 57)
3 სიონე ფალეტაუ (24 სილა პუა’ფისი 41)

4 ვილი კოლო’ჰოფაი  (25 ოპეტი ფონუა 57)

5 დენ ფალე’აფა

6 (ოტე)ნილი ლატუ^კაპ

7 ჯექ რემ

8 სიონე ტაუ სბ 80+4

[არ შესულან?] 23 დენ კილიონი / 20 მიკაელე მაფი -

2ლ: რემ ფონუა; 2: ტაკულუა ფოსიტა; 2ჯ: ტაკულუა ჰალაი’ფონუა

მსაჯები

რეფერი  ნიქ ბრაიანთ (ზელანდია)
კიდეებზე:  პასკალ გაიუზერ (საფრანგეთი) / ფაა’ჰვაე ნერუ (სამოა)

შაბ 18/06  2016 * სუვა (ფიჯ), ეი’ენ’ზედ  @  04.45 საქ (12.45 ფიჯ)

3:0(5) 3:7(8) 10:7(21) 13:7(33) 13:10(35) ნახ(40+2) /
16:10(42) 16:13(44) სბ(59ს) 16:20(72)  სბ(80+4ტ) 23:20(80+7)

მადლობა დავით სელეპანიშვილს 15.10 # 08.35 @ 18/06_2016

2016 საქართველო 14:3 ფიჯი

 

 

საქართველო 14:3 ფიჯი

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 გიორგი ფრუიძე

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 თამაზ მჭედლიძე

10 ლაშა ხმალაძე  (22 ლაშა მალაღურაძე 70)

9 გიორგი ბეგაძე

1 კახა ასიეშვილი  (17 ზურაბ ჟვანია 58)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი 59)

3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ნიკა ხატიაშვილი 70)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 75)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ  (20 ლაშა ლომიძე 50)

7 გიორგი თხილაიშვილი  (23 საბა შუბითიძე 64)

8 ბექა ბიწაძე

[არ შესულა] 21 ვაჟა ხუციშვილი -

ლ: ხმალაძე;  3ჯ: კვირიკაშვილი

ფიჯი

15 ბენიტო მასილევუ

14 სავენათა რავათა

13 ანდრიუ ნდელაი  (23 ვერე’ნიკი ნგონევა 59)

12 ერონი ვასიტერი  (22 სერემაია მბაი 58)

11 პეთ ოზბორნ

10 ბენ ვოლა’ვოლა

9 ნემია კენატალე  (21 ჰენრი სენილოლი 80+4)

1 პენი რავაი  (17 ქემპიზი მაჰაფუ 55)

2 სუნია კოტო^კაპ  (16 ვილიამე ვეიკოსო 70)

3 ტანიელა კოროი  (18 მესაკე ნდონგე 55)

4 სავენათა ტამბა’კანა’ლანგი  (19 ნემია სონქეტა 41)

5 ტევიტა თავუ’მბატი

6 ნაულია ნდავაი

7 მოსესე ვოკა

8 ერემასი რა’ნდრო’ნდრო  (20 მალაკაი რავულო 58) -

ჯ: ვოლა’ვოლა

მსაჯები

რეფერი  ჯეი’პი დოილ (ინგლისი)
კიდეებზე:  ჯორჯ ქლენზი (ირლანდია) / ჯეიმზ ლექი (ავსტრალია)

პარ 24/06  2016 * სუვა, ეი’ენ’ზედ  @  07.15 საქ (15.15 ფიჯ)

3:0(11) 3:3(14) ნახ(40+7) /
8:3(41) 11:3(57) 14:3(80+3) ბოლო(80+5)

11.25 # 09.55 @ 24/06_2016

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

22/03 @ 18.35

25-26/03   XVI ტური

5/03 @ 16.50

სხვ

 მ-წ *

$

აია ქუთაისი

49

+95

11-4

5

ჯიქი გორი

48

+154

  9-5*1

10

ლელო სარასენს

47

+59

  9-3*3

5

ლოკომოტივი ^

45

+62

  9-4*2

5

ბათუმი

45

+134

  9-4*2

5

აკადემია

37

+22

  8-7

5

არმია

36

-9

  8-7

4

ბაგრატ ქუთ

18

-223

  3-12

6

არმაზი

16

-126

  3-12

4

ყოჩები ბოლნისი

12

-168

  2-13

4

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2016-17 * პირველი ლიგა

19/03 @ 16.40

18-19/03   XIII ტური
რუსთავი ამოვიდა დიდ 10-ში!

2016-17 * რეგიონული ლიგა

21/03 @ 20.10

26-27/03

დასავლეთი   XVII ტური

აღმოსავლეთი   XIII ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

22/03 @ 20.35

"" ლიგ

21-22/03   ბოლო, V ტური

ჯგუფები           

გამოვლინდა "მოწინავე რვეულის" ყველა მონაწილე

მეორე ეტაპი იწყება 04-05/04
განრიგი გამოქვეყნდება პარასკევ საღამოს
24/03

"" ლიგ

23-24/03   IV ტურ

აღმ               დას           

აბუ’დაბის გუნდის ჩამოსვლის გამო ამ კვირაში
აღმოსავლეთის მატჩები აღარ გაიმართება

შავი დაფა

15/03 @ 18.50

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

22/03 @ 22.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

2017 * რაგბი ევროპა

21/03 @ 20.15    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

20:10

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

28:14

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

$ 7:8

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16

122

4-1

3

საქართველო

19

+92

19

136

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

9

91

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14

107

2-3

1

გერმანია

8

-80

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-83

7

70

0-5

2

^ პირისპირ ბალანსით  *  ჩემპიონები და სლემოსნები

სხვა დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო