2016 საქართველო - სამოა

ტურნე ზღვისრეთში 2016

საქართველო 19:19 სამოა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი  (22 ლაშა მალაღურაძე 72)

14 გიორგი ფრუიძე  (23 თამაზ მჭედლიძე 72)

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 59)

1 კახა ასიეშვილი  (17 ზურაბ ჟვანია 51)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი 51)

3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ანტონ ფეიქრიშვილი 51)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 71)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ  (20 საბა შუბითიძე 71)

7 გიორგი თხილაიშვილი

8 ლაშა ლომიძე -

ლ: თხილაიშვილი;  გ 4ჯ: კვირიკაშვილი

სამოა

15 ალბერთ ნიკორო

14 ფაჰა’ტოინა აუ’ტანგა’ვაია  (23 მალუ ფალანიკო 76)

13 რეი ლი’ლო

12 ფაია’ლანგა აფა’მასანგა

11 დევიდ ლემი^კაპ

10 პათრიქ ფაჰა’პალე  (22 დანჯელო ლეუ’ილა 80)

9 დვეინ პოლა’ტაივაო  (21 დენი ტუსი’ტალა 80+3)

1 სემ აიონო  (17 ნუჰული ლენე 76)

2 მოტუ მატუჰუ  (16 სეილალა ლემ 57)

3 ჯეიმზ ჯონსთონ  (18 ჯეიქ გრეი 59-70)

4 ფაჰა’ტინგა ლემალუ

5 ფილო პაულო  (19 ტალანგა ალო’ფიპო 71)

6 ალა’ფოტი ფაჰო’სილივა

7 თი’ჯეი იოანე  (20 ვან’ვან ფაჰა’ფოუ 66)

8 ჯეფ ლეპა -

ლ: ლემი;  გ 4ჯ: ფაჰა’პალე

მსაჯები

რეფერი  ბენ ო’ქიფ (ზელანდია)
კიდეებზე:  ენდრიუ ლის / ჯეიმზ ლექი (ავსტრალია)

შაბ 11/06  2016 * აპია, პარქ  @  06.00 საქ (15.00 სამ)

3:0(3) 6:0(8) 6:3(32) 9:3(40+2) 9:6(40+4) /
9:9(41) 9:16(44) 16:16(50) 16:19(54) 19:19(62) ბოლო(80+10)

09.15 @ 11/06_2016

 

 

2016 საქართველო 23:20 ტონგა

საქართველო 23:20 ტონგა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი  (22 ლაშა მალაღურაძე 73)

14 თამაზ მჭედლიძე სბ 59 (23 გიორგი ფრუიძე 70)

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 74) /

1 ზურაბ ჟვანია  (17 კახა ასიეშვილი 46)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი ~63)

3 ანტონ ფეიქრიშვილი  (18 ირაკლი მირცხულავა 46)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 70)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ

7 გიორგი თხილაიშვილი  (20 ლაშა ლომიძე 59)

8 ბექა ბიწაძე

2ლ: კაჭარავა; 2: კვირიკაშვილი მალაღურაძე; 3ჯ: კვირიკაშვილი

ტონგა

15 დევიდ ჰალაი’ფონუა

14 ოტულეა კატოა

13 აპა’კუკი მაჰაფუ

12 ლატიუმე ფოსიტა

11 ვილიამი იონგი

10 კალი ჰალა  (22 ვილიამი ჰაკალო ~37)

9 სონატანე ტაკულუა  (21 ვეინ ნგა’ლუაფე 66) /

16 ედი აჰო’ლელეი (18 კამა საკალია 41-78)
2 ელვის ტაიონე (17 სიონე ანგა’ჰაე’ლანგი 57)
3 სიონე ფალეტაუ (24 სილა პუა’ფისი 41)

4 ვილი კოლო’ჰოფაი  (25 ოპეტი ფონუა 57)

5 დენ ფალე’აფა

6 (ოტე)ნილი ლატუ^კაპ

7 ჯექ რემ

8 სიონე ტაუ სბ 80+4

[არ შესულან?] 23 დენ კილიონი / 20 მიკაელე მაფი -

2ლ: რემ ფონუა; 2: ტაკულუა ფოსიტა; 2ჯ: ტაკულუა ჰალაი’ფონუა

მსაჯები

რეფერი  ნიქ ბრაიანთ (ზელანდია)
კიდეებზე:  პასკალ გაიუზერ (საფრანგეთი) / ფაა’ჰვაე ნერუ (სამოა)

შაბ 18/06  2016 * სუვა (ფიჯ), ეი’ენ’ზედ  @  04.45 საქ (12.45 ფიჯ)

3:0(5) 3:7(8) 10:7(21) 13:7(33) 13:10(35) ნახ(40+2) /
16:10(42) 16:13(44) სბ(59ს) 16:20(72)  სბ(80+4ტ) 23:20(80+7)

მადლობა დავით სელეპანიშვილს 15.10 # 08.35 @ 18/06_2016

2016 საქართველო 14:3 ფიჯი

 

 

საქართველო 14:3 ფიჯი

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 გიორგი ფრუიძე

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 თამაზ მჭედლიძე

10 ლაშა ხმალაძე  (22 ლაშა მალაღურაძე 70)

9 გიორგი ბეგაძე

1 კახა ასიეშვილი  (17 ზურაბ ჟვანია 58)

2 ჯაბა ბრეგვაძე  (16 შალვა მამუკაშვილი 59)

3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ნიკა ხატიაშვილი 70)

4 გიორგი ჩხაიძე  (19 ნოდარ ჭეიშვილი 75)

5 გიორგი ნემსაძე

6 შალვა სუთიაშვილი^კაპ  (20 ლაშა ლომიძე 50)

7 გიორგი თხილაიშვილი  (23 საბა შუბითიძე 64)

8 ბექა ბიწაძე

[არ შესულა] 21 ვაჟა ხუციშვილი -

ლ: ხმალაძე;  3ჯ: კვირიკაშვილი

ფიჯი

15 ბენიტო მასილევუ

14 სავენათა რავათა

13 ანდრიუ ნდელაი  (23 ვერე’ნიკი ნგონევა 59)

12 ერონი ვასიტერი  (22 სერემაია მბაი 58)

11 პეთ ოზბორნ

10 ბენ ვოლა’ვოლა

9 ნემია კენატალე  (21 ჰენრი სენილოლი 80+4)

1 პენი რავაი  (17 ქემპიზი მაჰაფუ 55)

2 სუნია კოტო^კაპ  (16 ვილიამე ვეიკოსო 70)

3 ტანიელა კოროი  (18 მესაკე ნდონგე 55)

4 სავენათა ტამბა’კანა’ლანგი  (19 ნემია სონქეტა 41)

5 ტევიტა თავუ’მბატი

6 ნაულია ნდავაი

7 მოსესე ვოკა

8 ერემასი რა’ნდრო’ნდრო  (20 მალაკაი რავულო 58) -

ჯ: ვოლა’ვოლა

მსაჯები

რეფერი  ჯეი’პი დოილ (ინგლისი)
კიდეებზე:  ჯორჯ ქლენზი (ირლანდია) / ჯეიმზ ლექი (ავსტრალია)

პარ 24/06  2016 * სუვა, ეი’ენ’ზედ  @  07.15 საქ (15.15 ფიჯ)

3:0(11) 3:3(14) ნახ(40+7) /
8:3(41) 11:3(57) 14:3(80+3) ბოლო(80+5)

11.25 # 09.55 @ 24/06_2016

საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

28/05 @ 20.50

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 ჩვენი რაზმი   |   12-ვე გუნდის დეტალური სია

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

ინგ 13.00 სამ  |  ზელ 13.00 შტლ
აფრ 15.30 სფრ  |  ირლ 15.30 იტა  |  ავს 20.30 უელ

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

27/05 @ 19.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

27/05  პლეი’ოფი
ოზურგეთი ავიდა პირველ ლიგაში

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

28/05 @ 19.15

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-30/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო