2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგის ვადები

2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

ეტაპი

ვადები

I  (პულში, ერთ წრედ)

10/03 - 15/04

II  (უკეთესი რვეული, ორ წრედ)

     (რეგიონთა სანუგეშოები – თითო წრედ)

გაზაფხულზე
7/05 - 19/06

განახლდება

შემოდგომაზე
1/09

პული                                                            

 
2016 * ჭაბლიბანი = ბ

აღმოსავლეთი * "ი" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

იუნკერები  ჩოხოსნები  (დ1)

6

6

0

0

6

0

0

237:057

+180

30

2

არმაზი  თბილისი  (გ2)

6

3

0

3

1

0

0

093:133

-40

13

3

ხვამლი  თბილისი  (ბ2)

6

3

0

3

1

0

6

100:103

-3

7

4

ლოკომოტივი  თბილისი  (ა1)

6

0

0

6

0

1

0

041:178

-137

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 17.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 21.30

ხვამლი

7:5$

ლოკომოტ

7/05 12.00 ავჭალა გვირჯიშვილი აბაშიძე

არმაზი

3:18$

იუნკ’ჩოხს

7/05 20.00 შევარდენი ამაშუკელი სალთხუციშვილი

II ტური      1/06 @ 10.10

ხვამლი-6

12:30$

იუნკ’ჩოხს

14/05 12.00 შევარდენი ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

ლოკომოტ

10:35$

არმაზი

14/05 15.00 დიღმის ბაზა გვირჯიშვილი სუთიაშვილი

III ტური      22/05 @ 17.35

იუნკ’ჩოხს

$46:14

ლოკომოტ

21/05 16.00 კიკეთი აბულაშვილი სალთხუციშვილი

არმაზი

20:10

ხვამლი

22/05 13.00 შევარდენი თევზაძე ჯალაღონია

IV ტური      4/06 @ 23.40

ლოკომოტ

0:12

ხვამლი

4/06

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

იუნკ’ჩოხს

$41:11

არმაზი

5/06

16.00

კიკეთი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

V ტური      12/06 @ 14.15

იუნკ’ჩოხს

$43:10

ხვამლი

11/06

16.00

კიკეთი

საჯაია

ჯალაღონია

არმაზი

19:5

ლოკომოტ

12/06

12.00

შევარდენი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

VI ტური      18/06 @ 17.15

ლოკომოტ

7:59$

იუნკ’ჩოხს

18/06

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

ხვამლი

$49:5

არმაზი

18/06

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

აღმოსავლეთი * "კ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო 1  თბილისი  (ბ1)

6

6

0

0

5

0

0

205:025

+180

29

2

ხარები  რუსთავი  (გ1)  ^

6

3

0

3

1

0

0

083:107

-24

13

3

აკადემია  თბილისი  (დ2)

6

3

0

3

1

0

0

093:108

-15

13

4

ხულიგანა  თბილისი  (ა2)

6

0

0

6

0

1

0

034:175

-141

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

20/06 @ 12.10

2.4.2 მუხლი  >>  აკადემია - ხარები  ) ქ 4-4,  ბ) ანგ 25:25,  გ) ლ 4/3

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.20

ხულიგანა

0:54$

ლელო 1

7/05 12.00 III მასივი ამირხანაშვილი დოლიძე

აკადემია

13:5

რუსთავი

7/05 14.00 შევარდენი მოგელაშვილი ჯალაღონია

II ტური      14/05 @ 18.25

ლელო 1

$31:0

აკადემია

14/05 11.00 III მასივი

თევზაძე

აბაშიძე

ხულიგანა

0:18$

რუსთავი

14/05 14.00 შევარდენი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

III ტური      22/05 @ 17.40

აკადემია

16:14$

ხულიგანა

22/05 11.00 შევარდენი

მასხარაშვილი

სალთხუციშვილი

რუსთავი

14:29

ლელო 1

22/05 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

IV ტური      4/06 @ 23.45

ლელო 1

$20:0

ხულიგანა

4/06

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

აბაშიძე

რუსთავი

20:12

აკადემია

4/06

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

V ტური      11/06 @ 19.15

აკადემია

11:35$

ლელო 1

11/06

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

რუსთავი

26:17

ხულიგანა

11/06

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

VI ტური      18/06 @ 17.25

ლელო 1

$36:0

რუსთავი

17/06

17.00

III მასივი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

ხულიგანა

3:41$

აკადემია

18/06 12.00 შევარდენი

მასხარაშვილი

სუთიაშვილი

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

დასავლეთი * "ლ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი  (ე1)

6

6

0

0

5

0

0

271:025

+246

29

2

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ვ2)

6

3

0

3

3

0

0

096:115

-19

15

3

ლეგიონი  ხაშური  (თ1)

6

3

0

3

2

0

0

120:080

+40

14

4

აია 4  ქუთაისი  (ზ2)

6

0

0

6

0

0

0

017:284

-267

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 19.50

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.40

აია 4

0:32$

ხაშური

7/05 13.30 ქუთაისი ბიბიჩაძე გულვერდაშვილი

ფოთი

6:27$

აია 1

7/05 16.00 ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

II ტური      14/05 @ 19.30

ფოთი

$33:9

ხაშური

14/05 16.00 ფოთი საჯაია ზიბზიბაძე

აია 1

$79:0

აია 4

14/05

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური      21/05 @ 19.25

ხაშური

6:17

აია 1

21/05

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე ფულარია

აია 4

3:15$

ფოთი

21/05

17.00

ქუთაისი

მჟავანაძე მარგველაშვილი

IV ტური      4/06 @ 23.55

აია 1

$55:0

ფოთი

4/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$47:6

აია 4

4/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

V ტური      11/06 @ 19.50

ხაშური

16:0

ფოთი

11/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

აია 4

3:69$

აია 1

11/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VI ტური     18/06 @ 19.45

ფოთი

$42:5

აია 4

18/06

16.00

ფოთი

საჯაია

მარგველაშვილი

აია 1

$24:10

ხაშური

18/06

18.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

დასავლეთი * "მ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (ვ1)

6

6

0

0

6

0

0

448:000

+448

30

2

დინოზავრი  წყალტუბო  (ზ1)

6

4

0

2

3

0

0

093:150

-57

19

3

იმერეთი  ჭიათურა  (ე2)

6

2

0

4

1

0

0

062:185

-123

9

4

აია 5  ქუთაისი  (თ2)

6

0

0

6

0

0

0

017:285

-268

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 19.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.45

აია 5

5:20$

წყალტუბო

7/05

12.00

ქუთაისი ჭიქაბერიძე ფულარია

ჭიათურა

0:60$

ბაგრატი

7/05 16.00 შუქრუთი საჯაია ზიბზიბაძე

II ტური      14/05 @ 19.30

ჭიათურა

8:17

წყალტუბო

14/05 16.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ფულარია

ბაგრატი

$74:0

აია 5

14/05

17.30

ქუთაისი მჟავანაძე გულვერდაშვილი

III ტური      21/05 @ 19.35

აია 5

12:21

ჭიათურა

21/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

0:69$

ბაგრატი

21/05

16.00

წყალტუბო

საჯაია გულვერდაშვილი

IV ტური      4/06 @ 24.00

წყალტუბო

$36:0

აია 5

4/06

12.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$76:0

ჭიათურა

4/06

17.30

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

V ტური      11/06 @ 20.00

წყალტუბო

$20:0

ჭიათურა

11/06

16.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ფულარია

აია 5

0:101$

ბაგრატი

11/06

17.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

VI ტური     18/06 @ 19.35

ბაგრატი

$68:0

წყალტუბო

17/06

18.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

შავგულიძე

ჭიათურა

$33:0

აია 5

18/06 16.00 შუქრუთი

მშვენიერაძე

გულვერდაშვილი

 

 

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

08/12

18.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

""

სხვ

ლოკ (საქ)

0

=0

კლვ (იტა)

0

=0

ფორ (იტა)

0

=0

""

სხვ

პდვ (იტა)

0

=0

ბარ (ბელ)

0

=0

რვგ (იტა)

0

=0

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

 

IV ტური

სრულად

პარ 21/09   ბათუმი   17.00

შაბ 22/09   გორი   15.00

შაბ 22/09   ქუთაისი   17.15

კვი 23/09   ავჭალა   15.00

კვი 23/09   ავჭალა   17.30

16/09 @ 19.10

სხვ

მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

13

+52

3-0

1

ლოკომოტივი  თბ

13

+40

3-0

1

ხარები  რუსთავი ^

10

+28

2-1

2

ბათუმი  ბათუმი

10

+45

2-1

2

ლელო სარასენს  თბ

8

-7

2-1

0

არმაზი  მარნეული

6

+17

1-2

2

ვეფხვები  პატარძეული

5

-24

1-2

1

ჯიქი  გორი

5

-32

1-2

1

აკადემია  თბილისი

1

-59

0-3

1

არმია  თბილისი

1

-60

0-3

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2002-03 დაბ]

19-20/09  აღმ  III ტური  |  დას  II ტური

"" [2000-01 დაბ]

21-23/09  III ტური

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

22-23/09  II ტური  დას  |  აღმ

2018-19  |  დუბლები

10-11/09  I ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

იწყება  6/10

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა [3194] მოთამაშე  [20/09]

კაცი [1291]  |  ჭაბ’ა [622]  |  ჭაბ’ბ [1281]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

2018  |  შემოდგომის ტესტები

არაფორმალური წყარო_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

0:0

17/11

.

შინ

სამოა

0:0

24/11

.

შინ

ტონგა

0:0

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმ | პორ

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/06]

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

18/08  ნამიბიამ მოიგო    აფრიკის ზონა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

დ10 მეორე
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო