2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგის ვადები

2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

ეტაპი

ვადები

I  (პულში, ერთ წრედ)

10/03 - 15/04

II  (უკეთესი რვეული, ორ წრედ)

     (რეგიონთა სანუგეშოები – თითო წრედ)

გაზაფხულზე
7/05 - 19/06

განახლდება

შემოდგომაზე
1/09

პული                                                            

 
2016 * ჭაბლიბანი = ბ

აღმოსავლეთი * "ი" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

იუნკერები  ჩოხოსნები  (დ1)

6

6

0

0

6

0

0

237:057

+180

30

2

არმაზი  თბილისი  (გ2)

6

3

0

3

1

0

0

093:133

-40

13

3

ხვამლი  თბილისი  (ბ2)

6

3

0

3

1

0

6

100:103

-3

7

4

ლოკომოტივი  თბილისი  (ა1)

6

0

0

6

0

1

0

041:178

-137

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 17.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 21.30

ხვამლი

7:5$

ლოკომოტ

7/05 12.00 ავჭალა გვირჯიშვილი აბაშიძე

არმაზი

3:18$

იუნკ’ჩოხს

7/05 20.00 შევარდენი ამაშუკელი სალთხუციშვილი

II ტური      1/06 @ 10.10

ხვამლი-6

12:30$

იუნკ’ჩოხს

14/05 12.00 შევარდენი ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

ლოკომოტ

10:35$

არმაზი

14/05 15.00 დიღმის ბაზა გვირჯიშვილი სუთიაშვილი

III ტური      22/05 @ 17.35

იუნკ’ჩოხს

$46:14

ლოკომოტ

21/05 16.00 კიკეთი აბულაშვილი სალთხუციშვილი

არმაზი

20:10

ხვამლი

22/05 13.00 შევარდენი თევზაძე ჯალაღონია

IV ტური      4/06 @ 23.40

ლოკომოტ

0:12

ხვამლი

4/06

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

იუნკ’ჩოხს

$41:11

არმაზი

5/06

16.00

კიკეთი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

V ტური      12/06 @ 14.15

იუნკ’ჩოხს

$43:10

ხვამლი

11/06

16.00

კიკეთი

საჯაია

ჯალაღონია

არმაზი

19:5

ლოკომოტ

12/06

12.00

შევარდენი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

VI ტური      18/06 @ 17.15

ლოკომოტ

7:59$

იუნკ’ჩოხს

18/06

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

ხვამლი

$49:5

არმაზი

18/06

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

აბაშიძე

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

აღმოსავლეთი * "კ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო 1  თბილისი  (ბ1)

6

6

0

0

5

0

0

205:025

+180

29

2

ხარები  რუსთავი  (გ1)  ^

6

3

0

3

1

0

0

083:107

-24

13

3

აკადემია  თბილისი  (დ2)

6

3

0

3

1

0

0

093:108

-15

13

4

ხულიგანა  თბილისი  (ა2)

6

0

0

6

0

1

0

034:175

-141

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

20/06 @ 12.10

2.4.2 მუხლი  >>  აკადემია - ხარები  ) ქ 4-4,  ბ) ანგ 25:25,  გ) ლ 4/3

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.20

ხულიგანა

0:54$

ლელო 1

7/05 12.00 III მასივი ამირხანაშვილი დოლიძე

აკადემია

13:5

რუსთავი

7/05 14.00 შევარდენი მოგელაშვილი ჯალაღონია

II ტური      14/05 @ 18.25

ლელო 1

$31:0

აკადემია

14/05 11.00 III მასივი

თევზაძე

აბაშიძე

ხულიგანა

0:18$

რუსთავი

14/05 14.00 შევარდენი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

III ტური      22/05 @ 17.40

აკადემია

16:14$

ხულიგანა

22/05 11.00 შევარდენი

მასხარაშვილი

სალთხუციშვილი

რუსთავი

14:29

ლელო 1

22/05 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

IV ტური      4/06 @ 23.45

ლელო 1

$20:0

ხულიგანა

4/06

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

აბაშიძე

რუსთავი

20:12

აკადემია

4/06

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

V ტური      11/06 @ 19.15

აკადემია

11:35$

ლელო 1

11/06

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

რუსთავი

26:17

ხულიგანა

11/06

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

VI ტური      18/06 @ 17.25

ლელო 1

$36:0

რუსთავი

17/06

17.00

III მასივი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

ხულიგანა

3:41$

აკადემია

18/06 12.00 შევარდენი

მასხარაშვილი

სუთიაშვილი

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

დასავლეთი * "ლ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი  (ე1)

6

6

0

0

5

0

0

271:025

+246

29

2

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ვ2)

6

3

0

3

3

0

0

096:115

-19

15

3

ლეგიონი  ხაშური  (თ1)

6

3

0

3

2

0

0

120:080

+40

14

4

აია 4  ქუთაისი  (ზ2)

6

0

0

6

0

0

0

017:284

-267

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 19.50

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.40

აია 4

0:32$

ხაშური

7/05 13.30 ქუთაისი ბიბიჩაძე გულვერდაშვილი

ფოთი

6:27$

აია 1

7/05 16.00 ფოთი მჟავანაძე მარგველაშვილი

II ტური      14/05 @ 19.30

ფოთი

$33:9

ხაშური

14/05 16.00 ფოთი საჯაია ზიბზიბაძე

აია 1

$79:0

აია 4

14/05

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური      21/05 @ 19.25

ხაშური

6:17

აია 1

21/05

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე ფულარია

აია 4

3:15$

ფოთი

21/05

17.00

ქუთაისი

მჟავანაძე მარგველაშვილი

IV ტური      4/06 @ 23.55

აია 1

$55:0

ფოთი

4/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

$47:6

აია 4

4/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

V ტური      11/06 @ 19.50

ხაშური

16:0

ფოთი

11/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

აია 4

3:69$

აია 1

11/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VI ტური     18/06 @ 19.45

ფოთი

$42:5

აია 4

18/06

16.00

ფოთი

საჯაია

მარგველაშვილი

აია 1

$24:10

ხაშური

18/06

18.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

დასავლეთი * "მ" პული

18/06

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (ვ1)

6

6

0

0

6

0

0

448:000

+448

30

2

დინოზავრი  წყალტუბო  (ზ1)

6

4

0

2

3

0

0

093:150

-57

19

3

იმერეთი  ჭიათურა  (ე2)

6

2

0

4

1

0

0

062:185

-123

9

4

აია 5  ქუთაისი  (თ2)

6

0

0

6

0

0

0

017:285

-268

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 18/06 @ 19.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      7/05 @ 19.45

აია 5

5:20$

წყალტუბო

7/05

12.00

ქუთაისი ჭიქაბერიძე ფულარია

ჭიათურა

0:60$

ბაგრატი

7/05 16.00 შუქრუთი საჯაია ზიბზიბაძე

II ტური      14/05 @ 19.30

ჭიათურა

8:17

წყალტუბო

14/05 16.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ფულარია

ბაგრატი

$74:0

აია 5

14/05

17.30

ქუთაისი მჟავანაძე გულვერდაშვილი

III ტური      21/05 @ 19.35

აია 5

12:21

ჭიათურა

21/05

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

0:69$

ბაგრატი

21/05

16.00

წყალტუბო

საჯაია გულვერდაშვილი

IV ტური      4/06 @ 24.00

წყალტუბო

$36:0

აია 5

4/06

12.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$76:0

ჭიათურა

4/06

17.30

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

V ტური      11/06 @ 20.00

წყალტუბო

$20:0

ჭიათურა

11/06

16.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ფულარია

აია 5

0:101$

ბაგრატი

11/06

17.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

VI ტური     18/06 @ 19.35

ბაგრატი

$68:0

წყალტუბო

17/06

18.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

შავგულიძე

ჭიათურა

$33:0

აია 5

18/06 16.00 შუქრუთი

მშვენიერაძე

გულვერდაშვილი

 

 

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

2018-19 * ჭაბუკთა ლიგები

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

წინა, გარდამავალი სეზონი [2018]     "ა"   "ბ"

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

XLS

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო