2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგის ვადები

2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

ეტაპი

ვადები

I  (პულში, ერთ წრედ)

10/03 - 15/04

II  (უკეთესი რვეული, ორ წრედ)

     (რეგიონთა სანუგეშოები – თითო წრედ)

გაზაფხულზე
7/05 - 19/06

განახლდება

შემოდგომაზე
1/09

პული         I                                      II               

III                       

 
2015 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1997-98]

ფინალები

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ოქრო   28/10 @ 17.35

ლელო 1 (ო1)

44:9

ბაგრატი (ნ1)

28/10

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

ბრინჯაო

იუნკ’ჩოხო (ნ2)

20:16

აია 1 (ო2)

28/10

14.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

სარეიტინგო მატჩები

V, VII, IX, XI, XIII და XV ადგილებისთვის

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პირველი მატჩები   21/10 @ 17.25

ხულიგანა (პ2)

24:18

ხაშური (რ2)

20/10

14.30

შევარდენი

ჭანუყვაძე

ჩიტალაძე

რუსთავი (ნ3)

29:15

არმაზი (ო3)

20/10

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

ხვამლი (პ1)

41:10

აკადემია (რ1)

20/10

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ღლონტი

აია 4 (პ3)

7:17

ლოკომოტ (რ3)

21/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩიხლაძე

ჭიათურა (პ4)

20:31

აია 5 (რ4)

21/10

16.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ზიბზიბაძე

ფოთი (ნ4)

52:0

წყალტუბო (ო4)

21/10

16.00

ფოთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

მეორე მატჩები   27/10 @ 21.40

აკადემია (რ1)

12:9

ხვამლი (პ1)

27/10

14.30

შევარდენი

მოგელაშვილი

ჩიტალაძე

ლოკომოტ (რ3)

36:10

აია 4 (პ3)

27/10

15.30

ავჭალა

ლემონჯავა

ფურცელაძე

ხაშური (რ2)

14:0

ხულიგანა (პ2)

27/10

16.00

ხაშური

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 5 (რ4)

18:13

ჭიათურა (პ4)

27/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

წყალტუბო (ო4)

12:26

ფოთი (ნ4)

27/10

16.00

წყალტუბო

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

არმაზი (ო3)

30:17

რუსთავი (ნ3)

27/10

18.30

შევარდენი

ქავთარაძე

ღლონტი

 

კიბე:  1 ლელო’1,  2 ბაგრატი,  3 იუნკერები’ჩოხოსნები4 აია’1,  5 რუსთავი,  6 არმაზი,  7 ფოთი,  8 წყალტუბო,
9
ხვამლი,  10 აკადემია,  11 ხაშური,  12 ხულიგანა,  13 ლოკომოტივი,  14 აია’4,  15 აია’516 ჭიათურა

 
2016 * ჭაბლიბანი = ბ

ზემო რვეული (I-VIII) * "ნ" პული

14/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (მ1)

6

6

0

0

4

0

0

190:060

+130

28

2

იუნკერები  ჩოხოსნები  (ი1)

6

4

0

2

2

1

0

179:095

+84

19

3

ხარები  რუსთავი  (კ2)

6

1

1

4

1

2

0

112:167

-55

9

4

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ლ2)

6

0

1

5

0

0

0

048:207

-159

2

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 14/10 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/09 @ 20.35

ფოთი

8:21

იუნკ’ჩოხო

1/09

16.00

ფოთი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

რუსთავი

$22:27

ბაგრატი

1/09 16.00 რუსთავი

ამირხანაშვილი

ქერაშვილი

II ტური     8/09 @ 21.00

ფოთი

10:36$

ბაგრატი

8/09 16.00 ფოთი

საჯაია

ნიქაბაძე

იუნკ’ჩოხო

$53:12

რუსთავი

8/09 16.00 კიკეთი

ამაშუკელი

ღიბრაძე

III ტური      15/09 @ 17.55

რუსთავი

$36:5

ფოთი

15/09 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ბაგრატი

$36:12

იუნკ’ჩოხო

15/09 16.00 ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

IV ტური      29/09 @ 19.05

ბაგრატი

$41:5

რუსთავი

29/09

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

იუნკ’ჩოხო

$59:7

ფოთი

29/09 17.00 კიკეთი

აბულაშვილი

ღლონტი

V ტური      6/10 @ 21.05

რუსთავი

$22:26

იუნკ’ჩოხო

6/10 16.00 რუსთავი

თევზაძე

ქერაშვილი

ბაგრატი

$40:3

ფოთი

6/10

17.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

VI ტური      14/10 @ 18.05

იუნკ’ჩოხო

$8:10

ბაგრატი

13/10 16.00 კიკეთი

ამაშუკელი

ნებულიშვილი

ფოთი

15:15

რუსთავი

14/10 16.00 ფოთი

მჟავანაძე

შავგულიძე

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

ზემო რვეული (I-VIII) * "ო" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო 1  თბილისი  (კ1)

6

6

0

0

5

0

0

233:022

+211

29

2

აია 1  ქუთაისი  (ლ1)

6

4

0

2

3

1

0

322:068

+154

20

3

არმაზი  თბილისი  (ი2)

6

2

0

4

2

0

0

092:175

-83

10

4

დინოზავრი  წყალტუბო  (მ2)

6

0

0

6

0

0

0

020:302

-282

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/09 @ 20.40

წყალტუბო

0:67$

აია 1

1/09 16.00 წყალტუბო მჟავანაძე შავგულიძე

არმაზი

0:47$

ლელო 1

1/09 17.00 III მასივი ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

II ტური      8/09 @ 21.10

ლელო 1

$46:0

წყალტუბო

8/09 17.00 III მასივი გვირჯიშვილი ღლონტი

არმაზი

12:27

აია 1

8/09 18.00 შევარდენი პოღოსიანი ჯალაღონია

III ტური      16/09 @ 19.35

წყალტუბო

20:36$

არმაზი

15/09 16.00 წყალტუბო მჟავანაძე შავგულიძე

აია 1

$9:10

ლელო 1

16/09 16.00 ქუთაისი გვირჯიშვილი ნიქაბაძე

IV ტური       30/09 @ 18.50

ლელო 1

$52:0

არმაზი

29/09 17.00 III მასივი მოგელაშვილი ცხვედიანი

აია 1

$77:0

წყალტუბო

30/09 16.00 ქუთაისი ს.ჩიხლაძე გ.ჩიხლაძე

V ტური      7/10 @ 18.50

წყალტუბო

0:52$

ლელო 1

6/10 16.00 წყალტუბო საჯაია მარგველაშვილი

აია 1

$29:20

არმაზი

7/10 14.00 ქუთაისი მშვენიერაძე ჩიხლაძე

VI ტური      13/10 @ 18.05

არმაზი

$24:0

წყალტუბო

13/10 15.00 ვისოლი ქავთარაძე ღლონტი

ლელო 1

$26:13

აია 1

13/10 16.00 III მასივი თევზაძე ნარიმანიძე
 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

შუა რვეული (IX-XVI) * "პ" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხვამლი  თბილისი  (ი3)

6

5

0

1

5

1

2

256:038

+218

24

2

ხულიგანა  თბილისი  (კ4)

6

4

0

2

2

1

2

128:105

+23

17

3

აია 4  ქუთაისი  (ლ4)

6

3

0

3

1

0

0

071:147

-76

13

4

იმერეთი  ჭიათურა  (მ3)

6

0

0

6

0

1

0

038:203

-165

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/09 @ 22.20

ხულიგანა

$36:7

ჭიათურა

1/09

17.00

შევარდენი

თევზაძე

გოგეშვილი

აია 4

0:38$

ხვამლი

2/09

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II ტური     21/09 @ 19.40

აია 4

$22:7

ჭიათურა

8/09

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

ხვამლი-2

$46:7

ხულიგანა-2

8/09

17.30

ვისოლი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

III ტური      15/09 @ 18.05

ხულიგანა

$17:20

აია 4

14/09

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ღლონტი

ჭიათურა

0:31$

ხვამლი

15/09

16.00

შუქრუთი

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

IV ტური      30/09 @ 18.55

ხვამლი

$48:6

აია 4

29/09

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ბაქრაძე

ჭიათურა

8:22

ხულიგანა

30/09

16.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

V ტური      7/10 @ 18.55

ხულიგანა

25:21$

ხვამლი

6/10

17.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

ჭიათურა

$16:20

აია 4

7/10

16.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

VI ტური       13/10 @ 18.20

ხვამლი

$72:0

ჭიათურა

13/10

15.30

ავჭალა

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

აია 4

3:21$

ხულიგანა

13/10

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

შუა რვეული (IX-XVI) * "რ" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი  (კ3)

6

5

0

1

3

1

0

160:062

+98

24

2

ლეგიონი  ხაშური  (ლ3)

6

5

0

1

2

0

0

165:050

+115

22

3

ლოკომოტივი  თბილისი  (ი4)

6

2

0

4

2

1

0

130:096

+34

11

4

აია 5  ქუთაისი  (მ4)

6

0

0

6

0

0

0

022:269

-247

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/09 @ 22.25

ლოკომოტ

7:27$

აკადემია

1/09

18.30

შევარდენი

აბულაშვილი

გოგეშვილი

აია 5

0:61$

ხაშური

2/09

17.30

ქუთაისი

საჯაია

გულვერდაშვილი

II ტური      9/09 @ 19.00

ლოკომოტ

12:22

ხაშური

8/09

15.30

ავჭალა

თევზაძე

ფურცელაძე

აკადემია

$46:7

აია 5

9/09

16.30

ავჭალა

გიორგაძე

ცხვედიანი

III ტური      16/09 @ 19.40

აია 5

3:22$

ლოკომოტ

15/09

17.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

გულვერდაშვილი

ხაშური

5:17

აკადემია

16/09

17.00

ხაშური

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

IV ტური        30/09 @ 17.20

ხაშური

$48:0

აია 5

29/09

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

აკადემია

29:17

ლოკომოტ

30/09

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

V ტური      7/10 @ 19.00

აია 5

$12:34

აკადემია

6/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

შავგულიძე

ხაშური

15:14$

ლოკომოტ

7/10

16.00

ხაშური

საჯაია

ზიბზიბაძე

VI ტური      13/10 @ 18.10

ლოკომოტ

$58:0

აია 5

13/10

14.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ჩიტალაძე

აკადემია

$7:14

ხაშური

13/10

16.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

 

2016 * ჭაბლიბანი = შ

აღმოსავლეთი * IX - XXII ადგილები

14/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

თბილისი  თბილისი  (3)

13

13

0

0

8

0

0

444:070

+374

60

10

არმია  თბილისი  (3)

13

11

0

2

6

2

3

358:092

+266

49

11

ზვავი  სტეფან’წმინდა  (გ4)

13

10

0

3

7

0

0

392:098

+294

47

12

ივერია  თბილისი ^ (3)

13

11

0

2

5

1

6

293:087

+206

44

13

თიბისი  თიანეთი  (დ4)

13

9

0

4

5

3

0

354:170

+184

44

14

ლელო 2  თბილისი  (3)

13

8

0

5

4

4

0

250:118

+132

40

15

წიქარა  თბილისი  (4)

13

7

0

6

3

0

0

227:213

+14

31

16

კახელები  თელავი  (ბ4)

13

6

1

6

3

1

0

192:242

-50

30

17

ვეფხვები  პატარძეული  (გ5)

13

5

0

8

3

0

1

240:363

-123

22

18

ყოჩები  თბილისი  (ბ5)

13

4

1

8

2

1

0

142:316

-174

21

19

ლომები  გორი  (5)

13

3

0

10

2

2

0

147:230

-83

16

20

ბოლნისი  ყოჩები  (გ6)

13

2

0

11

1

3

0

119:341

-222

12

21

ჯიქი  თბილისი  (დ5)

13

1

0

12

1

1

3

056:557

-501

3

22

ბარბაროსები  ყოჩები  (დ6)

13

0

0

13

0

2

0

082:399

-317

2

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 14/10 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

წიქარა

23:12

გორი

11/03

16.00

შევარდენი

ლომსაძე

ფურცელაძე

გორი

0:22$

თბილისი

7/04

16.00

გორი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თბილისი

23:12

წიქარა

13/04

17.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

6:6

თელავი

11/03

17.30

შევარდენი

მასხარაშვილი

ბაქრაძე

თელავი

0:28$

არმია

18/03

16.00

წინანდალი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

არმია

$39:5

ყოჩები

24/03

15.00

ვისოლი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

ლელო 2

17:7

სტეფან’წმ

10/03

16.00

III მასივი

ელოშვილი

ქსოვრელი

ლელო 2

$29:5

ბოლნისი

18/03

16.00

III მასივი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

ბოლნისი

$19:21

პატარძეული

25/03

15.00

ვისოლი

მასხარაშვილი

დოლიძე

სტეფან’წმ

$35:7

პატარძეული

8/04

16.00

სტეფან’წმ

ელოშვილი

სალთხუციშვილი

ბოლნისი

5:43$

სტეფან’წმ

15/04

16.00

ვისოლი

ჭანუყვაძე

ფურცელაძე

პატარძეული

10:41$

ლელო 2

15/04

16.00

პატარძეული

ლაშხია

ღიბრაძე

ჯიქი

0:46$

თბს’თიან

11/03

16.30

ვისოლი

ლაშხია

სუთიაშვილი

ჯიქი

$32:15

ბარბაროს

18/03

17.00

ვისოლი

ლომსაძე

დოლიძე

ბარბაროს

3:32$

ივერია

25/03

16.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

დოლიძე

თბს’თიან

$12:17

ივერია

8/04

16.00

ვისოლი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

ივერია-2

$22:0

ჯიქი-2

14/04

15.30

ვისოლი

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ბარბაროს

5:50$

თბს’თიან

15/04

17.30

ვისოლი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

IV ტური      8/05 @ 21.35    ^ცხრილი

გორი

$15:21

თბს’თიან

7/05

16.00

გორი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

წიქარა

7:15

ივერია

8/05

12.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

თბილისი

$55:0

ბარბაროს

8/05

14.00

შევარდენი

ლაშხია

სუთიაშვილი

ბოლნისი

$12:17

არმია

8/05

16.00

კაზრეთი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

თელავი

5:0$

ლელო 2

8/05

16.00

წინანდალი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

სტეფან’წმ

$47:3

ყოჩები

8/05

16.00

სტეფან’წმ

ელოშვილი

ფურცელაძე

V ტური      17/05 @ 10.00  ^ცხრილი

ბარბაროს

8:22

წიქარა

14/05

16.00

შევარდენი

ელოშვილი

ცხვედიანი

პატარძეუ

0:33$

არმია

14/05

16.00

პატარძეული

ლაშხია

ღიბრაძე

თბილისი

$51:0

ჯიქი

15/05

11.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ფურცელაძე

ივერია

$20:0

გორი

15/05

13.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

$29:13

ბოლნისი

15/05

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

ლელო 2

17:7

ყოჩები

16/05

18.30

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

VI ტური      23/05 @ 20.05  ^ცხრილი

გორი

14:5

ბარბაროს

21/05

16.00

გორი

მოგელაშვილი

აბაშიძე

არმია

22:12

სტეფან’წმ

22/05

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

აბაშიძე

თბილისი

$44:12

თბს’თიან

22/05

16.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

$69:3

პატარძეუ

22/05

16.00

წინანდალი

შუბითიძე

შიოლაშვილი

წიქარა

$61:5

ჯიქი

22/05

19.00

ავჭალა

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

$22:11

ბოლნისი

23/05

18.30

ავჭალა

ფერაძე

ცხვედიანი

VII ტური      5/06 @ 18.05  ^ცხრილი

ივერია

$20:22

თბილისი

4/06

11.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

ლელო 2

7:24

არმია

5/06

16.00

III მასივი

თევზაძე

სუთიაშვილი

თბს’თიან

$37:7

წიქარა

5/06

16.00

თიანეთი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

სტეფან’წმ

$48:0

თელავი

5/06

16.00

სტეფან’წმ

ლაშხია

დოლიძე

პატარძეუ

$37:0

ყოჩები

5/06

16.00

პატარძეული

პოღოსიანი

ღიბრაძე

ჯიქი-1

(0:30$)

გორი

5/06

16.00

გორი

 

სალთხუციშვილი

VIII ტური      12/06 @ 22.45  ^ცხრილი

სტეფან’წმ

14:5

ივერია

11/06

16.00

სტეფან’წმ

მასხარაშვილი

გოგიჩაიშვილი

გორი

10:22

თელავი

11/06

16.00

გორი

ლაშხია

დოლიძე

პატარძეუ

3:47$

თბს’თიან

11/06

16.00

პატარძეული

ამაშუკელი

ღიბრაძე

წიქარა

17:37

არმია

12/06

14.00

შევარდენი

ლემონჯავა

ფურცელაძე

ლელო 2

$38:0

ბარბაროს

12/06

17.00

შევარდენი

აქუბარდია

სუთიაშვილი

ბოლნისი

$26:5

ჯიქი

12/06

18.00

კაზრეთი

ქავთარაძე

აბაშიძე

IX ტური      20/06 @ 23.00  ^ცხრილი

ივერია

$64:0

პატარძეუ

19/06

12.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

არმია

$38:8

გორი

19/06

14.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ბარბაროს

0:26$

სტეფან’წმ

19/06

16.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

ჯიქი

0:42$

ლელო 2

19/06

16.00

III მასივი

ამაშუკელი

აბაშიძე

თბს’თიან

$43:7

ბოლნისი

19/06

16.55

თიანეთი

ელოშვილი

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

5:53$

თბილისი

20/06

18.30

ავჭალა

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

X ტური      2/09 @ 21.55  ^ცხრილი

სტეფან’წმ

$81:0

ჯიქი

1/09

16.00

სტეფან’წმ

ლაშხია

აბაშიძე

პატარძეუ

$41:12

ბარბაროს

2/09

16.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

ბოლნისი

$0:7

ივერია

2/09

16.00

კაზრეთი მოგელაშვილი გოგიჩაიშვილი

თბს’თიან

14:12$

ლელო 2

2/09

17.00

თიანეთი

პოღოსიანი სალთხუციშვილი

თბილისი

$60:0

თელავი

2/09

17.00

ავჭალა

ილურიძე ფურცელაძე

წიქარა

21:5

ყოჩები

2/09

18.30

ავჭალა

ლემონჯავა ფურცელაძე

XI ტური      9/09 @ 19.05  ^ცხრილი

ყოჩები

$27:0

გორი

8/09

16.00

ვისოლი

ლაშხია

ჩიტალაძე

ბარბაროს

$10:14

ბოლნისი

8/09

18.30

ავჭალა

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

არმია

$6:8

თბილისი

9/09

16.00

ვისოლი

ამაშუკელი

აბაშიძე

თელავი

$10:12

წიქარა

9/09

16.00

წინანდალი

მოგელაშვილი

შიოლაშვილი

ივერია

21:14$

ლელო 2

9/09

17.00

III მასივი

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

თბს’თიან

$13:15

სტეფან’წმ

9/09

17.00

თიანეთი

ლაშხია

გოგეშვილი

ჯიქი

0:94$

პატარძეუ

9/09

17.30

ვისოლი

ქავთარაძე

სუთიაშვილი

XII ტური      30/09 @ 14.40  ^ცხრილი

ჯიქი

5:19

ყოჩები

15/09

15.30

ავჭალა

ლომსაძე

გოგიჩაიშვილი

სტეფან’წმ

$40:0

წიქარა

15/09

16.00

სტეფან’წმ

გიორგაძე

ფურცელაძე

ივერია-3

5:3$

არმია-3

16/09

16.30

ავჭალა

გიორგაძე

ცხვედიანი

პატარძეუ

16:7

გორი

16/09

17.30

პატარძეული

პოღოსიანი

ღიბრაძე

ლელო 2

$0:7

თბილისი

16/09

17.00

III მასივი

ელოშვილი

აბაშიძე

თბს’თიან

25:7

თელავი

16/09

17.00

თიანეთი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

XIII ტური        30/09 @ 18.25  ^ცხრილი

თბილისი

$44:0

ბოლნისი

29/09

15.30

ავჭალა

ლომსაძე

გოგეშვილი

ყოჩები

$21:22

თბს’თიან

30/09

16.00

ავჭალა

კვერნაძე

აბაშიძე

არმია

$29:0

ბარბაროს

30/09

16.00

ვისოლი

ელოშვილი

ნებულიშვილი

გორი

7:17

სტეფან’წმ

30/09

16.00

გორი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თელავი

12:24

ივერია

30/09

16.00

წინანდალი

ლაშხია

ფურცელაძე

წიქარა

8:21

ლელო 2

30/09

17.00

III მასივი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

XIV ტური      7/10 @ 17.50  ^ცხრილი

ლელო 2

12:10$

გორი

6/10

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

ბოლნისი

0:37$

წიქარა

6/10

16.00

კაზრეთი

ლაშხია

ღლონტი

ჯიქი

3:62$

არმია

6/10

18.30

შევარდენი

გიორგაძე

ჩიტალაძე

ივერია

$41:0

ყოჩები

7/10

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

პატარძეუ

8:36$

თბილისი

7/10

16.00

პატარძეული

ელოშვილი

ღიბრაძე

ბარბაროს

7:24$

თელავი

7/10

16.30

შევარდენი

ლემონჯავა

ცხვედიანი

XV ტური       14/10 @ 18.30  ^ცხრილი

თბილისი

$19:7

სტეფან’წმ

14/10

14.00

შევარდენი

პოღოსიანი

ღლონტი

წიქარა

$X:0

პატარძეუ-1

14/10

15.00

ვისოლი

.

.

გორი

$34:7

ბოლნისი

14/10

16.00

გორი

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

თელავი

8:6$

ჯიქი

14/10

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

ყოჩები

22:17$

ბარბაროს

14/10

16.30

ვისოლი

გიორგაძე

ფურცელაძე

არმია

20:15$

თბს’თიან

14/10

17.00

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ცხვედიანი

 

2016 * ჭაბლიბანი = ჩ

დასავლეთი * IX - XVIII ადგილები

30/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

არგო  ვანი  (ვ4)

9

8

0

1

5

0

0

244:038

+206

37

10

ღონე  ჩოხატაური  (ვ3)

9

7

0

2

3

2

0

145:046

+99

33

11

პონტო  ქობულეთი  (თ3)

9

6

2

1

3

1

0

136:045

+91

32

12

საპოვნელა  თერჯოლა  (ზ3)

9

5

0

4

2

3

0

157:060

+97

25

13

მგლები  სურამი  (თ4)

9

5

0

4

3

1

0

116:078

+38

24

14

ბათუმი  ბათუმი  (ზ4)

9

4

2

3

1

0

0

103:108

-5

21

15

თორთი  ბორჯომი  (ე3)

9

3

1

5

0

3

0

086:123

-37

17

16

აია 2  ქუთაისი  (ზ5)

9

2

0

7

1

1

0

087:188

-101

10

17

გელათი  ტყიბული  (ე5)

9

1

1

7

0

3

0

081:227

-146

9

18

აია 3  ქუთაისი  (ე4)

9

1

0

8

0

0

0

037:279

-242

4

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

30/09 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

აია 3

24:20$

ტყიბული

10/03

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ბორჯომი

10:0

აია 3

17/03

16.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ბორჯომი

26:10

ტყიბული

7/04

16.00

ახალდაბა

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

25:14

ვანი

7/04

16.00

ჩოხატაური

საჯაია

შავგულიძე

ბათუმი

12:20

თერჯოლა

11/03

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

თერჯოლა

$24:0

აია 2

18/03

16.00

თერჯოლა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 2

12:30

ბათუმი

15/04

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

$17:3

სურამი

18/03

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

შავგულიძე

III ტური      8/05 @ 21.20   ^ცხრილი

ჩოხატაური

19:5

აია 2

8/05 15.00 ჩოხატაური ჩუბინიძე ნიქაბაძე

თერჯოლა

0:8

ვანი

8/05 16.00 თერჯოლა ჭიქაბერიძე შავგულიძე

ტყიბული

$7:10

სურამი

8/05 16.00 ტყიბული ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

ქობულეთი

19:5

აია 3

8/05 16.00 ხუცუბანი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

IV ტური      15/05 @ 18.30   ^ცხრილი

ქობულეთი

$43:0

ტყიბული

15/05 14.00 ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ბათუმი

0:19$

ჩოხატაური

15/05 16.00 გონიო ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

სურამი

$19:0

ბორჯომი

15/05 16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე შავგულიძე

აია 2

0:21$

ვანი

15/05 16.00 ქუთაისი საჯაია ნიქაბაძე

V ტური      22/05 @ 18.10   ^ცხრილი

ბორჯომი

3:3

ქობულეთი

22/05

16.00

ახალდაბა

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

სურამი

$40:0

აია 3

22/05

16.00

ხაშური

საჯაია

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

5:0$

თერჯოლა

22/05

16.00

ჩოხატაური

მჟავანაძე

შავგულიძე

ვანი

$29:0

ბათუმი

22/05

16.00

ვანი

ჩიხლაძე

ნიქაბაძე

VI ტური      8/06 @ 22.15   ^ცხრილი

ტყიბული

0:51$

ვანი

3/06

16.00

ტყიბული

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

5:5

ბათუმი

5/06

16.00

ხუცუბანი

საჯაია ნიქაბაძე

აია 2

7:29$

სურამი

5/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

შავგულიძე

აია 3

3:31$

ჩოხატაური

5/06

17.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

VII ტური      12/06 @ 22.35   ^ცხრილი

ვანი

$40:3

ბორჯომი

30/05

16.00

ვანი

საჯაია

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

$29:0

ტყიბული

10/06

15.30

ჩოხატაური

მჟავანაძე

შავგულიძე

სურამი

3:20

თერჯოლა

12/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ქობულეთი

$25:5

აია 2

12/06

16.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VIII ტური      9/09 @ 18.50   ^ცხრილი

ბორჯომი

$8:12

ჩოხატაური

8/09

16.00

ახალდაბა

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

აია 3

0:50$

ვანი

8/09

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

თერჯოლა

$5:7

ქობულეთი

9/09

16.00

თერჯოლა

საჯაია

გულვერდაშვილი

ბათუმი

10:3$

სურამი

9/09

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

IX ტური      16/09 @ 19.45   ^ცხრილი

აია 3

0:61$

თერჯოლა

15/09

12.00

ქუთაისი

გოლიაძე

მარგველაშვილი

ტყიბული

14:14

ბათუმი

16/09

16.00

ტყიბული

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ვანი

14:7$

ქობულეთი

16/09

16.00

ვანი

საჯაია

შავგულიძე

აია 2

$17:22

ბორჯომი

16/09

17.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

X ტური      23/09 @ 20.20   ^ცხრილი

აია 2

$26:5

აია 3

22/09 16.00 ქუთაისი

საჯაია

გულვერდაშვილი

თერჯოლა

$15:17

ტყიბული

23/09 16.00 თერჯოლა

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

სურამი

$6:0

ჩოხატაური

23/09 16.00 სურამი

ბიბიჩაძე

ზიბზიბაძე

ბათუმი

10:6$

ბორჯომი

23/09 16.00 გონიო

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

XI ტური     30/09 @ 18.45   ^ცხრილი

ვანი

17:3

სურამი

29/09

16.00

ვანი

მშვენიერაძე

შავგულიძე

ბორჯომი

$8:12

თერჯოლა

29/09

16.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 3

0:22$

ბათუმი

29/09

17.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

გულვერდაშვილი

ტყიბული

$13:15

აია 2

30/09

13.00

ტყიბული

ჩიხლაძე

ფულარია

ჩოხატაური

$5:10

ქობულეთი

30/09

16.00

ჩოხატაური

საჯაია

შავგულიძე

 

 

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 16/1ბათუმი  15.00

14/12_2017 @ 13.05

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

27:31

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

13

+41

11/04

რვგ (იტა)

11

+37

11/07

ჰდლ (გერ)

8

-9

04/09

ვდნ (იტა)

6

-28

09/12

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

8

+9

11/10

კლვ (იტა)

7

+21

10/06

პდვ (იტა)

6

-3

05/04

ლშბ (პორ)

4

-68

06/15

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

6/12_2017 @ 10.50

23/12  გადადებული  ლოკ – ბთმ

3/12 @ 16.45

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

38

+147

9-1

2

ლელო სარასენს

36

+96

8-2

4

ლოკომოტივი

33

+87

7-2

5

ჯიქი  გორი ^

28

+26

5-4*1

6

ბათუმი

28

+96

5-3*1

6

ხარები  რუსთავი

23

-34

5-4*1

1

აკადემია

20

+9

3-7

8

არმაზი  მარნეული

15

-59

2-7*1

5

არმია

9

-140

2-8

1

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-228

1-9

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

10/12_2017 @ 17.55

9-10/12   IX ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება 2018 წელს

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

სტუ-ს დაექვითა 10 ქულა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

17/11_2017 @ 17.30

  მოწინავე სამეულები 

"" ლიგ

4-5/11  ოქროს | ბრინჯაოს  ფინალები

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

იუნკერები ჩოხოსნები

რეიტინგოებიც  დასრულდა

"" ლიგ

12/11 ფინალები  | 17/11  II სარეიტინგოები

1

ხვამლი ხომლი

2

ლელო 1  თბილისი

3

მწვანე აია  ქუთაისი

ზედა რვეული      ო    შუა რვეული     

სანუგეშოები დასრულდა   აღმ   დას

შავი დაფა

15/11_2017 @ 19.30

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

2/11_2017 @ 18.15

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

კან | ურუ

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  კან | ურუ

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო