2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგის ვადები

2016 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

ეტაპი

ვადები

I  (პულში, ერთ წრედ)

10/03 - 15/04

II  (უკეთესი რვეული, ორ წრედ)

     (რეგიონთა სანუგეშოები – თითო წრედ)

გაზაფხულზე
7/05 - 19/06

განახლდება

შემოდგომაზე
1/09

პული         I                                      II               

III                       

 
2015 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1997-98]

ფინალები

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ოქრო   28/10 @ 17.35

ლელო 1 (ო1)

44:9

ბაგრატი (ნ1)

28/10

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

ბრინჯაო

იუნკ’ჩოხო (ნ2)

20:16

აია 1 (ო2)

28/10

14.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

სარეიტინგო მატჩები

V, VII, IX, XI, XIII და XV ადგილებისთვის

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პირველი მატჩები   21/10 @ 17.25

ხულიგანა (პ2)

24:18

ხაშური (რ2)

20/10

14.30

შევარდენი

ჭანუყვაძე

ჩიტალაძე

რუსთავი (ნ3)

29:15

არმაზი (ო3)

20/10

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

ხვამლი (პ1)

41:10

აკადემია (რ1)

20/10

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ღლონტი

აია 4 (პ3)

7:17

ლოკომოტ (რ3)

21/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩიხლაძე

ჭიათურა (პ4)

20:31

აია 5 (რ4)

21/10

16.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ზიბზიბაძე

ფოთი (ნ4)

52:0

წყალტუბო (ო4)

21/10

16.00

ფოთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

მეორე მატჩები   27/10 @ 21.40

აკადემია (რ1)

12:9

ხვამლი (პ1)

27/10

14.30

შევარდენი

მოგელაშვილი

ჩიტალაძე

ლოკომოტ (რ3)

36:10

აია 4 (პ3)

27/10

15.30

ავჭალა

ლემონჯავა

ფურცელაძე

ხაშური (რ2)

14:0

ხულიგანა (პ2)

27/10

16.00

ხაშური

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 5 (რ4)

18:13

ჭიათურა (პ4)

27/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

წყალტუბო (ო4)

12:26

ფოთი (ნ4)

27/10

16.00

წყალტუბო

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

არმაზი (ო3)

30:17

რუსთავი (ნ3)

27/10

18.30

შევარდენი

ქავთარაძე

ღლონტი

 

კიბე:  1 ლელო’1,  2 ბაგრატი,  3 იუნკერები’ჩოხოსნები4 აია’1,  5 რუსთავი,  6 არმაზი,  7 ფოთი,  8 წყალტუბო,
9
ხვამლი,  10 აკადემია,  11 ხაშური,  12 ხულიგანა,  13 ლოკომოტივი,  14 აია’4,  15 აია’516 ჭიათურა

 
2016 * ჭაბლიბანი = ბ

ზემო რვეული (I-VIII) * "ნ" პული

14/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  (მ1)

6

6

0

0

4

0

0

190:060

+130

28

2

იუნკერები  ჩოხოსნები  (ი1)

6

4

0

2

2

1

0

179:095

+84

19

3

ხარები  რუსთავი  (კ2)

6

1

1

4

1

2

0

112:167

-55

9

4

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ლ2)

6

0

1

5

0

0

0

048:207

-159

2

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 14/10 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/09 @ 20.35

ფოთი

8:21

იუნკ’ჩოხო

1/09

16.00

ფოთი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

რუსთავი

$22:27

ბაგრატი

1/09 16.00 რუსთავი

ამირხანაშვილი

ქერაშვილი

II ტური     8/09 @ 21.00

ფოთი

10:36$

ბაგრატი

8/09 16.00 ფოთი

საჯაია

ნიქაბაძე

იუნკ’ჩოხო

$53:12

რუსთავი

8/09 16.00 კიკეთი

ამაშუკელი

ღიბრაძე

III ტური      15/09 @ 17.55

რუსთავი

$36:5

ფოთი

15/09 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ბაგრატი

$36:12

იუნკ’ჩოხო

15/09 16.00 ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

IV ტური      29/09 @ 19.05

ბაგრატი

$41:5

რუსთავი

29/09

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

იუნკ’ჩოხო

$59:7

ფოთი

29/09 17.00 კიკეთი

აბულაშვილი

ღლონტი

V ტური      6/10 @ 21.05

რუსთავი

$22:26

იუნკ’ჩოხო

6/10 16.00 რუსთავი

თევზაძე

ქერაშვილი

ბაგრატი

$40:3

ფოთი

6/10

17.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

VI ტური      14/10 @ 18.05

იუნკ’ჩოხო

$8:10

ბაგრატი

13/10 16.00 კიკეთი

ამაშუკელი

ნებულიშვილი

ფოთი

15:15

რუსთავი

14/10 16.00 ფოთი

მჟავანაძე

შავგულიძე

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

ზემო რვეული (I-VIII) * "ო" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო 1  თბილისი  (კ1)

6

6

0

0

5

0

0

233:022

+211

29

2

აია 1  ქუთაისი  (ლ1)

6

4

0

2

3

1

0

322:068

+154

20

3

არმაზი  თბილისი  (ი2)

6

2

0

4

2

0

0

092:175

-83

10

4

დინოზავრი  წყალტუბო  (მ2)

6

0

0

6

0

0

0

020:302

-282

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/09 @ 20.40

წყალტუბო

0:67$

აია 1

1/09 16.00 წყალტუბო მჟავანაძე შავგულიძე

არმაზი

0:47$

ლელო 1

1/09 17.00 III მასივი ამაშუკელი

ჭიჭინაძე

II ტური      8/09 @ 21.10

ლელო 1

$46:0

წყალტუბო

8/09 17.00 III მასივი გვირჯიშვილი ღლონტი

არმაზი

12:27

აია 1

8/09 18.00 შევარდენი პოღოსიანი ჯალაღონია

III ტური      16/09 @ 19.35

წყალტუბო

20:36$

არმაზი

15/09 16.00 წყალტუბო მჟავანაძე შავგულიძე

აია 1

$9:10

ლელო 1

16/09 16.00 ქუთაისი გვირჯიშვილი ნიქაბაძე

IV ტური       30/09 @ 18.50

ლელო 1

$52:0

არმაზი

29/09 17.00 III მასივი მოგელაშვილი ცხვედიანი

აია 1

$77:0

წყალტუბო

30/09 16.00 ქუთაისი ს.ჩიხლაძე გ.ჩიხლაძე

V ტური      7/10 @ 18.50

წყალტუბო

0:52$

ლელო 1

6/10 16.00 წყალტუბო საჯაია მარგველაშვილი

აია 1

$29:20

არმაზი

7/10 14.00 ქუთაისი მშვენიერაძე ჩიხლაძე

VI ტური      13/10 @ 18.05

არმაზი

$24:0

წყალტუბო

13/10 15.00 ვისოლი ქავთარაძე ღლონტი

ლელო 1

$26:13

აია 1

13/10 16.00 III მასივი თევზაძე ნარიმანიძე
 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

შუა რვეული (IX-XVI) * "პ" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხვამლი  თბილისი  (ი3)

6

5

0

1

5

1

2

256:038

+218

24

2

ხულიგანა  თბილისი  (კ4)

6

4

0

2

2

1

2

128:105

+23

17

3

აია 4  ქუთაისი  (ლ4)

6

3

0

3

1

0

0

071:147

-76

13

4

იმერეთი  ჭიათურა  (მ3)

6

0

0

6

0

1

0

038:203

-165

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/09 @ 22.20

ხულიგანა

$36:7

ჭიათურა

1/09

17.00

შევარდენი

თევზაძე

გოგეშვილი

აია 4

0:38$

ხვამლი

2/09

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II ტური     21/09 @ 19.40

აია 4

$22:7

ჭიათურა

8/09

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

ხვამლი-2

$46:7

ხულიგანა-2

8/09

17.30

ვისოლი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

III ტური      15/09 @ 18.05

ხულიგანა

$17:20

აია 4

14/09

14.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ღლონტი

ჭიათურა

0:31$

ხვამლი

15/09

16.00

შუქრუთი

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

IV ტური      30/09 @ 18.55

ხვამლი

$48:6

აია 4

29/09

18.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ბაქრაძე

ჭიათურა

8:22

ხულიგანა

30/09

16.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

V ტური      7/10 @ 18.55

ხულიგანა

25:21$

ხვამლი

6/10

17.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

ჭიათურა

$16:20

აია 4

7/10

16.00

შუქრუთი

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

VI ტური       13/10 @ 18.20

ხვამლი

$72:0

ჭიათურა

13/10

15.30

ავჭალა

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

აია 4

3:21$

ხულიგანა

13/10

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

 

2016 * ჭაბლიბანი = ბ

შუა რვეული (IX-XVI) * "რ" პული

13/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი  (კ3)

6

5

0

1

3

1

0

160:062

+98

24

2

ლეგიონი  ხაშური  (ლ3)

6

5

0

1

2

0

0

165:050

+115

22

3

ლოკომოტივი  თბილისი  (ი4)

6

2

0

4

2

1

0

130:096

+34

11

4

აია 5  ქუთაისი  (მ4)

6

0

0

6

0

0

0

022:269

-247

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 13/10 @ 18.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/09 @ 22.25

ლოკომოტ

7:27$

აკადემია

1/09

18.30

შევარდენი

აბულაშვილი

გოგეშვილი

აია 5

0:61$

ხაშური

2/09

17.30

ქუთაისი

საჯაია

გულვერდაშვილი

II ტური      9/09 @ 19.00

ლოკომოტ

12:22

ხაშური

8/09

15.30

ავჭალა

თევზაძე

ფურცელაძე

აკადემია

$46:7

აია 5

9/09

16.30

ავჭალა

გიორგაძე

ცხვედიანი

III ტური      16/09 @ 19.40

აია 5

3:22$

ლოკომოტ

15/09

17.30

ქუთაისი

ჩიხლაძე

გულვერდაშვილი

ხაშური

5:17

აკადემია

16/09

17.00

ხაშური

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

IV ტური        30/09 @ 17.20

ხაშური

$48:0

აია 5

29/09

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

აკადემია

29:17

ლოკომოტ

30/09

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

V ტური      7/10 @ 19.00

აია 5

$12:34

აკადემია

6/10

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

შავგულიძე

ხაშური

15:14$

ლოკომოტ

7/10

16.00

ხაშური

საჯაია

ზიბზიბაძე

VI ტური      13/10 @ 18.10

ლოკომოტ

$58:0

აია 5

13/10

14.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

ჩიტალაძე

აკადემია

$7:14

ხაშური

13/10

16.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

 

2016 * ჭაბლიბანი = შ

აღმოსავლეთი * IX - XXII ადგილები

14/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

თბილისი  თბილისი  (3)

13

13

0

0

8

0

0

444:070

+374

60

10

არმია  თბილისი  (3)

13

11

0

2

6

2

3

358:092

+266

49

11

ზვავი  სტეფან’წმინდა  (გ4)

13

10

0

3

7

0

0

392:098

+294

47

12

ივერია  თბილისი ^ (3)

13

11

0

2

5

1

6

293:087

+206

44

13

თიბისი  თიანეთი  (დ4)

13

9

0

4

5

3

0

354:170

+184

44

14

ლელო 2  თბილისი  (3)

13

8

0

5

4

4

0

250:118

+132

40

15

წიქარა  თბილისი  (4)

13

7

0

6

3

0

0

227:213

+14

31

16

კახელები  თელავი  (ბ4)

13

6

1

6

3

1

0

192:242

-50

30

17

ვეფხვები  პატარძეული  (გ5)

13

5

0

8

3

0

1

240:363

-123

22

18

ყოჩები  თბილისი  (ბ5)

13

4

1

8

2

1

0

142:316

-174

21

19

ლომები  გორი  (5)

13

3

0

10

2

2

0

147:230

-83

16

20

ბოლნისი  ყოჩები  (გ6)

13

2

0

11

1

3

0

119:341

-222

12

21

ჯიქი  თბილისი  (დ5)

13

1

0

12

1

1

3

056:557

-501

3

22

ბარბაროსები  ყოჩები  (დ6)

13

0

0

13

0

2

0

082:399

-317

2

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4) 14/10 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

წიქარა

23:12

გორი

11/03

16.00

შევარდენი

ლომსაძე

ფურცელაძე

გორი

0:22$

თბილისი

7/04

16.00

გორი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თბილისი

23:12

წიქარა

13/04

17.00

ავჭალა

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

6:6

თელავი

11/03

17.30

შევარდენი

მასხარაშვილი

ბაქრაძე

თელავი

0:28$

არმია

18/03

16.00

წინანდალი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

არმია

$39:5

ყოჩები

24/03

15.00

ვისოლი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

ლელო 2

17:7

სტეფან’წმ

10/03

16.00

III მასივი

ელოშვილი

ქსოვრელი

ლელო 2

$29:5

ბოლნისი

18/03

16.00

III მასივი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

ბოლნისი

$19:21

პატარძეული

25/03

15.00

ვისოლი

მასხარაშვილი

დოლიძე

სტეფან’წმ

$35:7

პატარძეული

8/04

16.00

სტეფან’წმ

ელოშვილი

სალთხუციშვილი

ბოლნისი

5:43$

სტეფან’წმ

15/04

16.00

ვისოლი

ჭანუყვაძე

ფურცელაძე

პატარძეული

10:41$

ლელო 2

15/04

16.00

პატარძეული

ლაშხია

ღიბრაძე

ჯიქი

0:46$

თბს’თიან

11/03

16.30

ვისოლი

ლაშხია

სუთიაშვილი

ჯიქი

$32:15

ბარბაროს

18/03

17.00

ვისოლი

ლომსაძე

დოლიძე

ბარბაროს

3:32$

ივერია

25/03

16.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

დოლიძე

თბს’თიან

$12:17

ივერია

8/04

16.00

ვისოლი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

ივერია-2

$22:0

ჯიქი-2

14/04

15.30

ვისოლი

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ბარბაროს

5:50$

თბს’თიან

15/04

17.30

ვისოლი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

IV ტური      8/05 @ 21.35    ^ცხრილი

გორი

$15:21

თბს’თიან

7/05

16.00

გორი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

წიქარა

7:15

ივერია

8/05

12.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

თბილისი

$55:0

ბარბაროს

8/05

14.00

შევარდენი

ლაშხია

სუთიაშვილი

ბოლნისი

$12:17

არმია

8/05

16.00

კაზრეთი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

თელავი

5:0$

ლელო 2

8/05

16.00

წინანდალი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

სტეფან’წმ

$47:3

ყოჩები

8/05

16.00

სტეფან’წმ

ელოშვილი

ფურცელაძე

V ტური      17/05 @ 10.00  ^ცხრილი

ბარბაროს

8:22

წიქარა

14/05

16.00

შევარდენი

ელოშვილი

ცხვედიანი

პატარძეუ

0:33$

არმია

14/05

16.00

პატარძეული

ლაშხია

ღიბრაძე

თბილისი

$51:0

ჯიქი

15/05

11.00

შევარდენი

ქავთარაძე

ფურცელაძე

ივერია

$20:0

გორი

15/05

13.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

$29:13

ბოლნისი

15/05

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

ლელო 2

17:7

ყოჩები

16/05

18.30

ავჭალა

ქავთარაძე

გოგეშვილი

VI ტური      23/05 @ 20.05  ^ცხრილი

გორი

14:5

ბარბაროს

21/05

16.00

გორი

მოგელაშვილი

აბაშიძე

არმია

22:12

სტეფან’წმ

22/05

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

აბაშიძე

თბილისი

$44:12

თბს’თიან

22/05

16.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

$69:3

პატარძეუ

22/05

16.00

წინანდალი

შუბითიძე

შიოლაშვილი

წიქარა

$61:5

ჯიქი

22/05

19.00

ავჭალა

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

$22:11

ბოლნისი

23/05

18.30

ავჭალა

ფერაძე

ცხვედიანი

VII ტური      5/06 @ 18.05  ^ცხრილი

ივერია

$20:22

თბილისი

4/06

11.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

ლელო 2

7:24

არმია

5/06

16.00

III მასივი

თევზაძე

სუთიაშვილი

თბს’თიან

$37:7

წიქარა

5/06

16.00

თიანეთი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

სტეფან’წმ

$48:0

თელავი

5/06

16.00

სტეფან’წმ

ლაშხია

დოლიძე

პატარძეუ

$37:0

ყოჩები

5/06

16.00

პატარძეული

პოღოსიანი

ღიბრაძე

ჯიქი-1

(0:30$)

გორი

5/06

16.00

გორი

 

სალთხუციშვილი

VIII ტური      12/06 @ 22.45  ^ცხრილი

სტეფან’წმ

14:5

ივერია

11/06

16.00

სტეფან’წმ

მასხარაშვილი

გოგიჩაიშვილი

გორი

10:22

თელავი

11/06

16.00

გორი

ლაშხია

დოლიძე

პატარძეუ

3:47$

თბს’თიან

11/06

16.00

პატარძეული

ამაშუკელი

ღიბრაძე

წიქარა

17:37

არმია

12/06

14.00

შევარდენი

ლემონჯავა

ფურცელაძე

ლელო 2

$38:0

ბარბაროს

12/06

17.00

შევარდენი

აქუბარდია

სუთიაშვილი

ბოლნისი

$26:5

ჯიქი

12/06

18.00

კაზრეთი

ქავთარაძე

აბაშიძე

IX ტური      20/06 @ 23.00  ^ცხრილი

ივერია

$64:0

პატარძეუ

19/06

12.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

არმია

$38:8

გორი

19/06

14.00

შევარდენი

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ბარბაროს

0:26$

სტეფან’წმ

19/06

16.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

ჯიქი

0:42$

ლელო 2

19/06

16.00

III მასივი

ამაშუკელი

აბაშიძე

თბს’თიან

$43:7

ბოლნისი

19/06

16.55

თიანეთი

ელოშვილი

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

5:53$

თბილისი

20/06

18.30

ავჭალა

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

X ტური      2/09 @ 21.55  ^ცხრილი

სტეფან’წმ

$81:0

ჯიქი

1/09

16.00

სტეფან’წმ

ლაშხია

აბაშიძე

პატარძეუ

$41:12

ბარბაროს

2/09

16.00

პატარძეული

გვირჯიშვილი

ღიბრაძე

ბოლნისი

$0:7

ივერია

2/09

16.00

კაზრეთი მოგელაშვილი გოგიჩაიშვილი

თბს’თიან

14:12$

ლელო 2

2/09

17.00

თიანეთი

პოღოსიანი სალთხუციშვილი

თბილისი

$60:0

თელავი

2/09

17.00

ავჭალა

ილურიძე ფურცელაძე

წიქარა

21:5

ყოჩები

2/09

18.30

ავჭალა

ლემონჯავა ფურცელაძე

XI ტური      9/09 @ 19.05  ^ცხრილი

ყოჩები

$27:0

გორი

8/09

16.00

ვისოლი

ლაშხია

ჩიტალაძე

ბარბაროს

$10:14

ბოლნისი

8/09

18.30

ავჭალა

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

არმია

$6:8

თბილისი

9/09

16.00

ვისოლი

ამაშუკელი

აბაშიძე

თელავი

$10:12

წიქარა

9/09

16.00

წინანდალი

მოგელაშვილი

შიოლაშვილი

ივერია

21:14$

ლელო 2

9/09

17.00

III მასივი

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

თბს’თიან

$13:15

სტეფან’წმ

9/09

17.00

თიანეთი

ლაშხია

გოგეშვილი

ჯიქი

0:94$

პატარძეუ

9/09

17.30

ვისოლი

ქავთარაძე

სუთიაშვილი

XII ტური      30/09 @ 14.40  ^ცხრილი

ჯიქი

5:19

ყოჩები

15/09

15.30

ავჭალა

ლომსაძე

გოგიჩაიშვილი

სტეფან’წმ

$40:0

წიქარა

15/09

16.00

სტეფან’წმ

გიორგაძე

ფურცელაძე

ივერია-3

5:3$

არმია-3

16/09

16.30

ავჭალა

გიორგაძე

ცხვედიანი

პატარძეუ

16:7

გორი

16/09

17.30

პატარძეული

პოღოსიანი

ღიბრაძე

ლელო 2

$0:7

თბილისი

16/09

17.00

III მასივი

ელოშვილი

აბაშიძე

თბს’თიან

25:7

თელავი

16/09

17.00

თიანეთი

ქავთარაძე

გოგიჩაიშვილი

XIII ტური        30/09 @ 18.25  ^ცხრილი

თბილისი

$44:0

ბოლნისი

29/09

15.30

ავჭალა

ლომსაძე

გოგეშვილი

ყოჩები

$21:22

თბს’თიან

30/09

16.00

ავჭალა

კვერნაძე

აბაშიძე

არმია

$29:0

ბარბაროს

30/09

16.00

ვისოლი

ელოშვილი

ნებულიშვილი

გორი

7:17

სტეფან’წმ

30/09

16.00

გორი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

თელავი

12:24

ივერია

30/09

16.00

წინანდალი

ლაშხია

ფურცელაძე

წიქარა

8:21

ლელო 2

30/09

17.00

III მასივი

აბულაშვილი

ბაქრაძე

XIV ტური      7/10 @ 17.50  ^ცხრილი

ლელო 2

12:10$

გორი

6/10

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

ბოლნისი

0:37$

წიქარა

6/10

16.00

კაზრეთი

ლაშხია

ღლონტი

ჯიქი

3:62$

არმია

6/10

18.30

შევარდენი

გიორგაძე

ჩიტალაძე

ივერია

$41:0

ყოჩები

7/10

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

პატარძეუ

8:36$

თბილისი

7/10

16.00

პატარძეული

ელოშვილი

ღიბრაძე

ბარბაროს

7:24$

თელავი

7/10

16.30

შევარდენი

ლემონჯავა

ცხვედიანი

XV ტური       14/10 @ 18.30  ^ცხრილი

თბილისი

$19:7

სტეფან’წმ

14/10

14.00

შევარდენი

პოღოსიანი

ღლონტი

წიქარა

$X:0

პატარძეუ-1

14/10

15.00

ვისოლი

.

.

გორი

$34:7

ბოლნისი

14/10

16.00

გორი

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

თელავი

8:6$

ჯიქი

14/10

16.00

წინანდალი

ელოშვილი

შიოლაშვილი

ყოჩები

22:17$

ბარბაროს

14/10

16.30

ვისოლი

გიორგაძე

ფურცელაძე

არმია

20:15$

თბს’თიან

14/10

17.00

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ცხვედიანი

 

2016 * ჭაბლიბანი = ჩ

დასავლეთი * IX - XVIII ადგილები

30/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

არგო  ვანი  (ვ4)

9

8

0

1

5

0

0

244:038

+206

37

10

ღონე  ჩოხატაური  (ვ3)

9

7

0

2

3

2

0

145:046

+99

33

11

პონტო  ქობულეთი  (თ3)

9

6

2

1

3

1

0

136:045

+91

32

12

საპოვნელა  თერჯოლა  (ზ3)

9

5

0

4

2

3

0

157:060

+97

25

13

მგლები  სურამი  (თ4)

9

5

0

4

3

1

0

116:078

+38

24

14

ბათუმი  ბათუმი  (ზ4)

9

4

2

3

1

0

0

103:108

-5

21

15

თორთი  ბორჯომი  (ე3)

9

3

1

5

0

3

0

086:123

-37

17

16

აია 2  ქუთაისი  (ზ5)

9

2

0

7

1

1

0

087:188

-101

10

17

გელათი  ტყიბული  (ე5)

9

1

1

7

0

3

0

081:227

-146

9

18

აია 3  ქუთაისი  (ე4)

9

1

0

8

0

0

0

037:279

-242

4

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

30/09 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

აია 3

24:20$

ტყიბული

10/03

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ბორჯომი

10:0

აია 3

17/03

16.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ბორჯომი

26:10

ტყიბული

7/04

16.00

ახალდაბა

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

25:14

ვანი

7/04

16.00

ჩოხატაური

საჯაია

შავგულიძე

ბათუმი

12:20

თერჯოლა

11/03

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

თერჯოლა

$24:0

აია 2

18/03

16.00

თერჯოლა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

აია 2

12:30

ბათუმი

15/04

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

$17:3

სურამი

18/03

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

შავგულიძე

III ტური      8/05 @ 21.20   ^ცხრილი

ჩოხატაური

19:5

აია 2

8/05 15.00 ჩოხატაური ჩუბინიძე ნიქაბაძე

თერჯოლა

0:8

ვანი

8/05 16.00 თერჯოლა ჭიქაბერიძე შავგულიძე

ტყიბული

$7:10

სურამი

8/05 16.00 ტყიბული ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

ქობულეთი

19:5

აია 3

8/05 16.00 ხუცუბანი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

IV ტური      15/05 @ 18.30   ^ცხრილი

ქობულეთი

$43:0

ტყიბული

15/05 14.00 ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ბათუმი

0:19$

ჩოხატაური

15/05 16.00 გონიო ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

სურამი

$19:0

ბორჯომი

15/05 16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე შავგულიძე

აია 2

0:21$

ვანი

15/05 16.00 ქუთაისი საჯაია ნიქაბაძე

V ტური      22/05 @ 18.10   ^ცხრილი

ბორჯომი

3:3

ქობულეთი

22/05

16.00

ახალდაბა

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

სურამი

$40:0

აია 3

22/05

16.00

ხაშური

საჯაია

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

5:0$

თერჯოლა

22/05

16.00

ჩოხატაური

მჟავანაძე

შავგულიძე

ვანი

$29:0

ბათუმი

22/05

16.00

ვანი

ჩიხლაძე

ნიქაბაძე

VI ტური      8/06 @ 22.15   ^ცხრილი

ტყიბული

0:51$

ვანი

3/06

16.00

ტყიბული

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

5:5

ბათუმი

5/06

16.00

ხუცუბანი

საჯაია ნიქაბაძე

აია 2

7:29$

სურამი

5/06

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

შავგულიძე

აია 3

3:31$

ჩოხატაური

5/06

17.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

გულვერდაშვილი

VII ტური      12/06 @ 22.35   ^ცხრილი

ვანი

$40:3

ბორჯომი

30/05

16.00

ვანი

საჯაია

მარგველაშვილი

ჩოხატაური

$29:0

ტყიბული

10/06

15.30

ჩოხატაური

მჟავანაძე

შავგულიძე

სურამი

3:20

თერჯოლა

12/06

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ქობულეთი

$25:5

აია 2

12/06

16.00

ხუცუბანი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VIII ტური      9/09 @ 18.50   ^ცხრილი

ბორჯომი

$8:12

ჩოხატაური

8/09

16.00

ახალდაბა

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

აია 3

0:50$

ვანი

8/09

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

თერჯოლა

$5:7

ქობულეთი

9/09

16.00

თერჯოლა

საჯაია

გულვერდაშვილი

ბათუმი

10:3$

სურამი

9/09

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

IX ტური      16/09 @ 19.45   ^ცხრილი

აია 3

0:61$

თერჯოლა

15/09

12.00

ქუთაისი

გოლიაძე

მარგველაშვილი

ტყიბული

14:14

ბათუმი

16/09

16.00

ტყიბული

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ვანი

14:7$

ქობულეთი

16/09

16.00

ვანი

საჯაია

შავგულიძე

აია 2

$17:22

ბორჯომი

16/09

17.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

X ტური      23/09 @ 20.20   ^ცხრილი

აია 2

$26:5

აია 3

22/09 16.00 ქუთაისი

საჯაია

გულვერდაშვილი

თერჯოლა

$15:17

ტყიბული

23/09 16.00 თერჯოლა

მჟავანაძე

გ.ჩიხლაძე

სურამი

$6:0

ჩოხატაური

23/09 16.00 სურამი

ბიბიჩაძე

ზიბზიბაძე

ბათუმი

10:6$

ბორჯომი

23/09 16.00 გონიო

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

XI ტური     30/09 @ 18.45   ^ცხრილი

ვანი

17:3

სურამი

29/09

16.00

ვანი

მშვენიერაძე

შავგულიძე

ბორჯომი

$8:12

თერჯოლა

29/09

16.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

აია 3

0:22$

ბათუმი

29/09

17.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

გულვერდაშვილი

ტყიბული

$13:15

აია 2

30/09

13.00

ტყიბული

ჩიხლაძე

ფულარია

ჩოხატაური

$5:10

ქობულეთი

30/09

16.00

ჩოხატაური

საჯაია

შავგულიძე

 

 

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო