საქართველო 49:10 რუმინეთი

18წ ევროპა 2016

საქართველო 49:10 რუმინეთი

საქართველო

15 ბექა მამუკაშვილი, 14 გიორგი ნარიმანიძე, 13 სანდრო სვანიძე (22 გიორგი წიკლაური 65) 12 ლუკა მარგიანი (23 კოტე ხამაშურიძე 58) 11 ივანე კალანდაძე; 10 გელა აფრასიძე, 9 ელგუჯა კიკვაძე (21 იოსებ ხეტაშვილი 62) /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (18 ლუკა აზარიაშვილი 41) 2 თენგიზ ზამთარაძე (17 ლევან პაპიძე 55) 3 ჯემალ შათირიშვილი (16 გიორგი ნუცუბიძე 60) 4 არსენ მაჩალაძე (20 თენგიზ გიგოლაშვილი 65) 5 ლაშა ჯაიანი (19 გიგა გრიგალაშვილი 60) 6 სანდრო მამამთავრიშვილი, 7 ბექა საღინაძე^კაპ, 8 თორნიკე ჯალაღონია *

არ შესულან: 24 სანდრო კალმახელიძე, 25 საბა ხურცილავა, 26 არდაშ დარბოევი -

7ლ: ნარიმანიძე საღინაძე კალანდაძე (3 5) [საჯ] სვანიძე გიგოლაშვილი; 4გ 2ჯ: აფრასიძე

რუმინეთი - 2ლ: 13 ბერკუ, 16 სირბუ / სბ 8 რადუ, 6 ს|შერ

მსაჯი ლაზოზა (საფრანგეთი)
პარ 18/03   ლისაბონი, ჟამორ (წვიმა) @ 12.00 = 16.00 საქ

7:0(3) 10:0(12) 15:0(19) 15:5(23) სბ(28რ) /
18:5(41სბ) 25:5(48) 32:5(51) 32:10(55) 37:10(56) 44:10(63) 49:10(68)
#
ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    19/03 @ 14.10

 

საქართველო 29:10 პორტუგალია

საქართველო

15 ბექა მამუკაშვილი, 14 გიორგი ნარიმანიძე, 13 თორნიკე ჯალაღონია, 12 კოტე ხამაშურიძე, 11 ივანე კალანდაძე (24 ლუკა მარგიანი 56) 10 გელა აფრასიძე (21 იოსებ ხეტაშვილი 66) 9 ელგუჯა კიკვაძე (25 საბა ხურცილავა _?) /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (16 გიორგი ნუცუბიძე 59) 2 თენგიზ ზამთარაძე (17 ლევან პაპიძე 61) 3 ჯემალ შათირიშვილი (18 ლუკა აზარიაშვილი 51) 4 ბექა საღინაძე^კაპ, 5 ლაშა ჯაიანი (_? 49) 6 სანდრო მამამთავრიშვილი, 7 თენგიზ გიგოლაშვილი (22 გიორგი წიკლაური 48) 8 არსენ მაჩალაძე *

არ შესულან (_?): 19 გიგა გრიგალაშვილი,  20 სანდრო კალმახელიძე, 23 სანდრო სვანიძე, 26 რევაზ ხარაზიშვილი -

4ლ: მამამთავრიშვილი მაჩალაძე (2 3) ხურცილავა; 3გ ჯ: აფრასიძე

პორტუგალია - 2ლ: 15 პინტუ, 11 გონსალვეშ

მსაჯი იორდაკესკუ (რუმინეთი)
სამ 22/03 ლისაბონი, ჟამორ (ათასი) @ 12.00 = 16.00 საქ

7:0(3) 7:5(12) 14:5(26) 21:5(33) 21:10(34) /
24:10(41) 29:10(61) # ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    22/03 @ 22.20

საქართველო 0:42 საფრანგეთი

 

საქართველო 0:42 საფრანგეთი

საქართველო

15 ბექა მამუკაშვილი (კალანდაძე 67) 14 გიორგი ნარიმანიძე წბ 51, 13 სანდრო სვანიძე (22 გიორგი წიკლაური 36) 12 ლუკა მარგიანი, 11 ივანე კალანდაძე (21 იოსებ ხეტაშვილი ?) 10 გელა აფრასიძე (25 საბა ხურცილავა 50) 9 ელგუჯა კიკვაძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (18 ლუკა აზარიაშვილი ? სბ 78) 2 თენგიზ ზამთარაძე, 3 ჯემალ შათირიშვილი (16 გიორგი ნუცუბიძე ?) 4 ბექა საღინაძე^კაპ, 5 ლაშა ჯაიანი (19 გიგა გრიგალაშვილი 42) 6 სანდრო მამამთავრიშვილი, 7 თენგიზ გიგოლაშვილი (24 თორნიკე ჯალაღონია 48) 8 არსენ მაჩალაძე *

არ შესულან (?): 17 ლევან პაპიძე, 20 სანდრო კალმახელიძე, 23 კოტე ხამაშურიძე

საფრანგეთი - 6ლ: 11 ტოზენ (1 5 6) 7 ვინ, 9 კოვი, 13 დეკრონ; 6გ: 15 დარმონ

მსაჯი იორდაკესკუ (რუმინეთი)
შაბ 27/03 ლისაბონი, უნივერსიტეტი (_) @ 17.00 = 21.00 საქ

0:7(3) 0:14(12) 0:21(19) 0:28(25) 0:35(32) /
წბ(51სქ) 0:42(55) სბ(70სქ)  # ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    27/03 @ 18.40

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

7/07_2017 @ 18.00

დებულება

 განრიგი:   საწყისი 6 ტური + შვიდკაცა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

12/07_2017 @ 19.45

დებულება  |  2016-17

 განრიგი:   საწყისი 9 ტური

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05_2017 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულში შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო