2016 * ჭაბუკთა *ა* ლიგის ვადები

2016 * ჭაბუკთა *ა* ლიგა

ეტაპი

ვადები

= პულებში, ერთ წრედ

1/03 - 6/04

II = უკეთესი რვეული: ორ წრედ (ოქროს ქულებით)

     15 გუნდის სანუგეშო: ორ პულად, ორ წრედ (ოქროს ქულებით)

გაზაფხულზე
19/04 - 11/05

განახლდება

შემოდგომაზე
30/08

პული                                 ფინალები    სარეიტინგო

 
2016 * ჭაბლანი = მოწინავენი

მეორე ეტაპი

მოწინავე შვიდეული

2/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი  (ა1)

12

10

1

1

9

1

0

619:094

+525

52

2

ლელო  თბილისი  (ბ1)

12

10

1

1

6

0

0

339:144

+195

48

3

ლოკომოტივი  თბილისი  (გ1)

12

9

0

3

3

0

0

263:223

+40

39

4

ხარები  რუსთავი  (დ1)

12

5

0

7

2

3

0

227:277

-50

25

5

ჯიქი  თბილისი  (ა2)

12

3

0

9

1

4

0

165:278

-113

17

6

ბაგრატი  ქუთაისი  (ბ2)

12

2

0

10

0

5

0

113:368

-255

13

7

იუნკერები ჩოხოსნები  (დ2)

12

2

0

9

0

1

0

147:489

-342

9

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)
არმია მოიხსნა = მისი შედეგები  გაუქმდა

2/11 @ 18.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

ბაგრატი

$3:10

ლელო

8/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

ჯიქი

0:51$

აია 1

23/03

17.00

ვისოლი

პოღოსიანი

ფურცელაძე

არმია

0:40$

ლოკომოტ

6/04

15.00

დიღმის ბაზა

აბულაშვილი

ცხვედიანი

რუსთავი

26:14

იუნკ ჩოხოს

6/04

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

პირველი წრე

II ტური   19/04 @ 20.10   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$41:8

იუნკერ'ჩოხოს

19/04

15.00 დიღმის ბაზა აბულაშვილი გოგიჩაიშვილი

ლელო

$50:3

არმია

19/04

16.00 III მასივი თევზაძე სალთხუციშვილი

აია 1

$97:3

ბაგრატი

19/04

16.00 ქუთაისი ჭიქაბერიძე მარგველაშვილი

ჯიქი

$10:16

რუსთავი

19/04

17.30 ვისოლი მოგელაშვილი ცხვედიანი

III ტური   27/04 @ 18.30   ^ ცხრილი

არმია

5:72$

აია 1

26/04

15.30 შევარდენი აბულაშვილი სალთხუციშვილი

იუნკერ'ჩოხოს

7:28$

ლელო

26/04

16.00 კიკეთი მოგელაშვილი ღიბრაძე

ბაგრატი

$22:23

ჯიქი

26/04

16.00 ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

რუსთავი

$18:20

ლოკომოტ

27/04

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი ქერაშვილი

IV ტური   5/05 @ 18.05    ^ ცხრილი

ბაგრატი

21:3

არმია

4/05

16.00 ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

აია 1

$123:0

იუნკერ'ჩოხოს

4/05

17.30 ქუთაისი

მჟავანაძე

შავგულიძე

ჯიქი

$21:22

ლოკომოტ

5/05

15.30 დიღმის ბაზა

აბულაშვილი

ჯალაღონია

ლელო

$47:10

რუსთავი

5/05

16.00 III მასივი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

V ტური   10/05 @ 18.40  ^ ცხრილი

არმია

3:55$

ჯიქი

10/05

16.00

ვისოლი

აბულაშვილი სალთხუციშვილი

რუსთავი

17:29

აია 1

10/05

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი ქერაშვილი

იუნკერ'ჩოხოს

17:14$

ბაგრატი

10/05

16.00 კიკეთი ამაშუკელი გოგიჩაიშვილი

ლოკომოტ

16:38$

ლელო

10/05

17.00 III მასივი თევზაძე გოგეშვილი

VI ტური   30/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

აია 1

$22:6

ლოკომოტ

30/08

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმია

21:39

იუნკერ'ჩოხოს

30/08

17.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ჯალაღონია

ბაგრატი

$12:17

რუსთავი

30/08

17.30

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

ჯიქი

$10:13

ლელო

30/08

18.30

შევარდენი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

VII ტური   7/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

იუნკერ'ჩოხოს

$18:24

ჯიქი

6/09

17.00 კიკეთი თევზაძე ნარიმანიძე

რუსთავი

$47:0

არმია

6/09

17.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი ქერაშვილი

ლოკომოტ

$36:8

ბაგრატი

6/09

18.30

შევარდენი

აბულაშვილი სალთხუციშვილი

ლელო

13:23$

აია 1

7/09

17.00 III მასივი ამაშუკელი

ნარიმანიძე

მეორე წრე

VIII ტური    14/09 @ 20.40   ^ ცხრილი

იუნკერ'ჩოხოს

0:25$

რუსთავი

13/09 16.00 კიკეთი თევზაძე სალთხუციშვილი

აია 1

$35:5

ჯიქი

13/09 16.00 ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

ლოკომოტ

$X:0

არმია-6

13/09 18.00 შევარდენი . ჩიტალაძე

ლელო

$24:0

ბაგრატი

14/09 17.00 III მასივი ლაშხია ნარიმანიძე

IX ტური    21/09 @ 18.40   ^ ცხრილი

იუნკერ'ჩოხოს

19:46$

ლოკომოტ

20/09 16.00 კიკეთი ამაშუკელი ნარიმანიძე

რუსთავი

$34:7

ჯიქი

20/09 16.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

ბაგრატი

10:94$

აია 1

20/09

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

არმია

0:36$

ლელო

21/09 17.00 III მასივი თევზაძე გოგეშვილი

X ტური    28/09 @ 19.35   ^ ცხრილი

ჯიქი

$0:3

ბაგრატი

27/09

15.30

ავჭალა

აბულაშვილი გოგეშვილი

აია 1

$X:0

არმია

27/09

16.00

ქუთაისი

. .

ლოკომოტ

26:18

რუსთავი

27/09

18.00

შევარდენი

ამაშუკელი ნარიმანიძე

ლელო

$49:15

იუნკერ'ჩოხოს

28/09 17.00 III მასივი თევზაძე სალთხუციშვილი

XI ტური    12/10 @ 17.45   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

23:14

ჯიქი

11/10

15.30

ავჭალა

აბულაშვილი ფურცელაძე

იუნკერ'ჩოხოს

14:63$

აია 1

11/10 16.00 კიკეთი ამაშუკელი ნარიმანიძე

რუსთავი

$31:35

ლელო

12/10 16.00 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

XII ტური    19/10 @ 18.25   ^ ცხრილი

ბაგრატი

$8:14

იუნკერ'ჩოხოს

18/10

16.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე ფულარია

ლელო

$42:0

ლოკომოტ

19/10 16.00 III მასივი თევზაძე სალთხუციშვილი

აია 1

$62:3

რუსთავი

19/10 16.30 ქუთაისი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

XIII ტური    26/10 @ 21.20  ^ ცხრილი

რუსთავი

$12:15

ბაგრატი

25/10 16.00 რუსთავი აქუბარდია ქერაშვილი

ლოკომოტ

3:0$

აია 1

26/10 14.00 შევარდენი ამაშუკელი სალთხუციშვილი

ლელო

20:9

ჯიქი

26/10 16.00 III მასივი თევზაძე ცხვედიანი

XIV ტური    2/11 @ 18.05   ^ ცხრილი

ბაგრატი

15:24

ლოკომოტ

1/11 14.00 ქუთაისი მშვენიერაძე ნიქაბაძე

ჯიქი

$42:21

იუნკერ'ჩოხოს

1/11 18.00 შევარდენი ამაშუკელი აბაშიძე

აია 1

20:20

ლელო

2/11 15.00 ქუთაისი ამირხანაშვილი ფულარია

საკვარცხლბეკო ფინალები

ნახევარ'ფინალები     30/11 @ 18.30

აია 1 #1

22:3

რუსთავი #4

30/11 16.00 ქუთაისი ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ლელო #2

55:0

ლოკომოტ #3

30/11 16.30 შევარდენი თევზაძე ნ.მგელაძე

ბრინჯაო     6/12 @ 17.50

ლოკომოტ

3:10

რუსთავი

6/12

16.00 შევარდენი თევზაძე ჯალაღონია

ოქრო   7/12 @ 17.15

აია 1

13:15

ლელო

7/12

15.00 ქუთაისი გვირჯიშვილი ღიბრაძე
კიბე:   1 ლელო,  2 აია1,  3 რუსთავი,
4 ლოკომოტივი,  5 ჯიქი,  6 ბაგრატი,  7 იუნკერები ჩოხოსნები
2016 * ჭაბლანი = ე
 

"" სანუგეშო ექვსეული

18/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბათუმი  ბათუმი  (3)

10

7

1

2

5

2

0

294:119

+175

37

2

აკადემია  თბილისი  (ა4)

10

7

1

2

3

1

0

162:119

+43

34

3

პონტო  ქობულეთი  (დ4)

10

7

0

3

4

1

1

245:095

+150

32

4

დინოზავრი წყალტუბო  (დ5)

10

6

0

4

2

1

1

218:152

+66

26

5

ჯრუჭი  საჩხერე  (ა5)

10

1

0

9

1

2

0

078:216

-138

7

6

არწივები  ოზურგეთი  (დ6)

10

1

0

9

1

0

2

079:375

-296

3

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)
ყოჩები მოიხსნა = მისი შედეგები  
გაუქმდა

18/10 @ 21.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

ყოჩები

$32:3

აკადემია

1/03

13.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

საჩხერე

0:50$

ყოჩები

8/03

16.00

საჩხერე

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

საჩხერე

$6:10

აკადემია

23/03

16.00

საჩხერე

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

10:29$

ბათუმი

2/03

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

21:7

წყალტუბო

9/03

16.00

ხუცუბანი

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

წყალტუბო-1

$65:0

ოზურგეთი-1

16/03

16.00

წყალტუბო

ჭიქაბერიძე

ფულარია

ბათუმი

$36:3

ოზურგეთი

22/03

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

14:31

ბათუმი

5/04

16.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ოზურგეთი

17:47$

ქობულეთი

5/04

16.00

ზვანი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

პირველი წრე

IV ტური   4/05 @ 18.45   ^ ცხრილი

აკადემია

17:17

ბათუმი

19/04

16.00

ვისოლი

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ყოჩები-2

$52:10

ოზურგეთი

20/04

16.00

ვისოლი

ლაშხია

აბაშიძე

საჩხერე

3:34$

ქობულეთი

20/04

16.00

საჩხერე

საჯაია

ფულარია

V ტური   27/04 @ 18.45   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

12:48$

აკადემია

26/04

16.00

ზვანი

საჯაია შავგულიძე

ბათუმი

20:8

საჩხერე

26/04

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

$X:0

ყოჩები-1

27/04

16.00

წყალტუბო

. .

VI ტური   5/05 @ 18.20   ^ ცხრილი

ყოჩები

6:23$

ქობულეთი

4/05

16.00

ვისოლი

თევზაძე

გოგეშვილი

აკადემია

$10:15

წყალტუბო

4/05

17.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

სუთიაშვილი

საჩხერე

$32:12

ოზურგეთი

5/05 14.00 საჩხერე

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VII ტური   11/05 @ 19.40   ^ ცხრილი

ქობულეთი

$13:17

აკადემია

10/05

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

8:0

საჩხერე

11/05

16.00 წყალტუბო

საჯაია

ფულარია

ბათუმი

$30:0

ყოჩები-1

11/05

16.00

გონიო

. .

მეორე წრე

VIII ტური   31/08 @ 17.25   ^ ცხრილი

ოზურგეთი

10:57$

ბათუმი

31/08

16.00

ზვანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

წყალტუბო

$6:12

ქობულეთი

31/08

16.00

წყალტუბო

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

IX ტური   6/09 @ 18.25 ^ ცხრილი

ქობულეთი

$36:0

ოზურგეთი

6/09

13.30 ხუცუბანი ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ბათუმი

$41:14

წყალტუბო

6/09

16.00 გონიო საჯაია მარგველაშვილი

X ტური   14/09 @ 20.50   ^ ცხრილი

აკადემია

23:8

საჩხერე

13/09

15.30 ავჭალა აქუბარდია ფურცელაძე

ბათუმი

$16:18

ქობულეთი

13/09 16.00 გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ოზურგეთი

10:48$

წყალტუბო

14/09

16.00

ზვანი

მშვენიერაძე ჩიხლაძე

 XI ტური   21/09 @ 18.35   ^ ცხრილი

ბათუმი

$19:20

აკადემია

20/09 16.00 ბათუმი საჯაია მარგველაშვილი

ქობულეთი

$54:0

საჩხერე

21/09

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე ფულარია

XII ტური   27/09 @ 18.15   ^ ცხრილი

საჩხერე

5:28

ბათუმი$

27/09 16.00 შუქრუთი საჯაია მარგველაშვილი

აკადემია

$X:0

ოზურგეთი-1

27-28/09 . . . .

XIII ტური    13/10 @ 18.25   ^ ცხრილი

წყალტუბო

29:17

აკადემია

11/10

16.00

წყალტუბო

ჩიხლაძე ფულარია

ოზურგეთი

$15:6

საჩხერე

13/10

16.00

ზვანი

მშვენიერაძე მარგველაშვილი

XIV ტური   18/10 @ 21.45   ^ ცხრილი

საჩხერე

$10:12

წყალტუბო

18/10

16.00

საჩხერე

ჭიქაბერიძე ზიბზიბაძე

აკადემია

$X:0

ქობულეთი-1

18/10

18.00

შევარდენი

. .

 

2016 * ჭაბლანი = ვ
 

"" სანუგეშო ექვსეული

19/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

წიქარა  თბილისი  (3)

10

7

1

2

6

1

0

288:105

+183

37

2

ვეფხვები  პატარძეული  (4)

10

7

0

3

4

1

0

273:148

+125

33

3

ლეგიონი  ხაშური  (6)

10

5

0

5

0

2

0

137:174

-37

22

4

აია 2  ქუთაისი  (6)

10

4

0

6

2

1

0

108:202

-94

19

5

არგო  ვანი  (5)

10

3

1

6

2

3

1

144:137

+7

18

6

კახელები  თელავი  (5)

10

3

0

7

0

1

0

095:279

-184

13

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

თიბისი და ხულიგანა მოიხსნენ = მათი შედეგები  გაუქმდა

19/10 @ 18.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

პულებიდან გადმოყოლილი თამაშები

წიქარა

$27:10

ვანი

1/03

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ვანი

$10:15

აია 2

8/03

15.00

ვანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

წიქარა

$38:14

თიბისი

9/03

17.30

შევარდენი

ქავთარაძე

აბაშიძე

აია 2

0:34$

წიქარა

15/03

17.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

აია 2

7:22$

თიბისი

23/03

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

თიბისი

17:26

ვანი

6/04

16.00

ვისოლი

თევზაძე

აბაშიძე

ხულიგანა

$24:3

პატარძ

2/03

15.30

შევარდენი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

ხულიგანა

$53:0

თელავი

9/03

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

თელავი

18:13$

ხაშური

16/03

16.00

წინანდალი

პოღოსიანი

შიოლაშვილი

პატარძ

$36:20

ხაშური

22/03

16.00

პატარძეული

ქავთარაძე

ღიბრაძე

თელავი

14:28

პატარძ

6/04

16.00

წინანდალი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

ხაშური

0:8

ხულიგანა

6/04

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

პირველი წრე

IV ტური   25/04 @ 18.15   ^ ცხრილი

აია 2

$19:0

თელავი

20/04

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

გულვერდაშვილი

ვანი

$39:7

პატარძეული

20/04

16.00

ვანი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

წიქარა

$41:0

ხაშური

20/04

17.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

თიბისი

0:X$

ხულიგანა

20/04

17.30

ვისოლი

ქავთარაძე

აბაშიძე

V ტური   27/04 @ 18.45   ^ ცხრილი

ხულიგანა

10:8$

ვანი

27/04

15.30

შევარდენი

მასხარაშვილი

გოგიჩაიშვილი

პატარძეული

$47:5

აია 2

27/04

16.00

პატარძეული

თევზაძე

ღიბრაძე

თელავი

14:22

წიქარა

27/04

16.00

წინანდალი

ლომსაძე

შიოლაშვილი

VI ტური   4/05 @ 18.30   ^ ცხრილი

აია 2

$5:8

ხულიგანა

3/05

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ვანი

$36:7

ხაშური

3/05

16.00 ვანი საჯაია ფულარია

წიქარა

$24:5

პატარძეული

4/05

17.00 ავჭალა გვირჯიშვილი აბაშიძე

VII ტური  11/05 @ 19.50   ^ ცხრილი

თელავი

$13:15

ვანი

10/05

16.00

წინანდალი

მოგელაშვილი შიოლაშვილი

ხაშური

19:5

აია 2

11/05

16.00

ხაშური

ჩიხლაძე ნიქაბაძე

ხულიგანა

$3:10

წიქარა

11/05

17.00

ავჭალა

ქავთარაძე ფურცელაძე

მეორე წრე

VIII ტური   31/08 @ 20.35   ^ ცხრილი

პატარძეული

$71:5

თელავი

31/08

16.00

პატარძეული

აბულაშვილი

ღიბრაძე

წიქარა

$44:12

აია 2

31/08

17.00

ავჭალა

ამირხანაშვილი

დოლიძე

ხულიგანა

$11:15

ხაშური

31/08

18.00

შევარდენი

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

IX ტური   21/09 @ 19.25   ^ ცხრილი

ვანი-1

7:7

წიქარა

6/09

16.00 ვანი მჟავანაძე ნიქაბაძე

თელავი

12:5$

ხულიგანა

7/09

16.00 წინანდალი მოგელაშვილი შიოლაშვილი

ხაშური

$11:13

პატარძეული

7/09

16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე შავგულიძე

X ტური   14/09 @ 20.55   ^ ცხრილი

აია 2

$27:3

ვანი

14/09 16.00 ქუთაისი ბიბიჩაძე ფულარია

ხაშური

23:5

თელავი

14/09 16.00 ხაშური ჭიქაბერიძე ნიქაბაძე

XI ტური   21/09 @ 19.10  ^ ცხრილი

პატარძეული

11:10$

ვანი

20/09

16.00

პატარძეული

აბულაშვილი ღიბრაძე

ხაშური

14:12$

წიქარა

21/09 16.00 ხაშური მშვენიერაძე შავგულიძე

თელავი

14:7$

აია 2

21/09 16.00 წინანდალი პოღოსიანი შიოლაშვილი

XII ტური   28/09 @ 19.45   ^ ცხრილი

წიქარა

$70:0

თელავი

28/09 15.30 ავჭალა გვირჯიშვილი ფურცელაძე

აია 2

13:12$

პატარძეული

28/09 16.00 ქუთაისი მჟავანაძე ნიქაბაძე

XIII ტური   12/10 @ 17.35    ^ ცხრილი

პატარძეული

$43:7

წიქარა

11/10

16.00

პატარძეული

თევზაძე ღიბრაძე

ხაშური

11:3

ვანი

12/10 16.00 ხაშური ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

XIV ტური  19/10 @ 18.15   ^ ცხრილი

აია 2

5:19

ხაშური

19/10 15.00 ქუთაისი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

ვანი

$11:12

თელავი

19/10 16.00 ვანი მჟავანაძე შავგულიძე

 

2016 * ჭაბლანი = ვ

სარეიტინგო მატჩები

VIII, X, XII, XIV, XVI და XVIII ადგილებისთვის

XV ტური  26/10 @ 21.15

საჩხერე (5)

3:52

ვანი (5)

25/10

16.00

საჩხერე

ბიბიჩაძე

შავგულიძე

ქობულეთი (ე3)

17:0

ხაშური (ვ3)

25/10

16.00

ხუცუბანი

ჭიქაბერიძე

გ.ჩიხლაძე

აკადემია (ე2)

14:28

პატარძ (ვ2)

25/10

18.30

შევარდენი

აბულაშვილი

ფურცელაძე

წყალტუბო (ე4)

3:29

აია 2 (ვ4)

26/10

16.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ფულარია

ოზურგეთი (6)

5:44

თელავი (6)

26/10

16.00

ზვანი

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

ბათუმი (ე1)

3:29

წიქარა (ვ1)

26/10

16.00

ბათუმი

საჯაია

მარგველაშვილი

XVI ტური  2/11 @ 18.40

პატარძ (ვ2)

X:0

აკადემია (ე2)

1/11

16.00

პატარძეული

 

 

ხაშური (ვ3)

14:8

ქობულეთი (ე3)

1/11

16.00

ხაშური

საჯაია

მარგველაშვილი

აია 2 (ვ4)

12:7

წყალტუბო (ე4)

2/11

16.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

გულვერდაშვილი

ვანი (5)

20:0

საჩხერე (5)

2/11

16.00

ვანი

მშვენიერაძე

შავგულიძე

თელავი (6)

X:0

ოზურგეთი (6)

2/11

16.00

წინანდალი

 

 

წიქარა (ვ1)

24:13

ბათუმი (ე1)

2/11

17.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

აბაშიძე

 

კიბე:   8 წიქარა,  9 ბათუმი,  10 პატარძეული,  11 აკადემია,  12 ქობულეთი,  13 ხაშური
14
აი2,  15 წყალტუბო,  16 ვანი,  17 საჩხერე,  18 თელავი,  19 ოზურგეთი

 
2016 * ჭაბლანი = ა

პირველი ეტაპი

"ა" პული

6/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი    #1

4

4

0

0

4

0

0

279:003

+276

20

2

ჯიქი  თბილისი  #9

4

3

0

1

2

0

0

134:063

+71

14

3

ყოჩები  თბილისი  #8   

4

2

0

2

2

0

0

087:086

+1

10

4

აკადემია  თბილისი    +

4

1

0

3

0

0

0

023:169

-146

4

5

ჯრუჭი  საჩხერე  #16   

4

0

0

4

0

1

0

006:208

-202

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/04 @ 18.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/03 @ 18.00

ყოჩები

$32:3

აკადემია

1/03

13.00

შევარდენი

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

ჯიქი

$57:0

საჩხერე

1/03

15.00

ავჭალა

თევზაძე

სუთიაშვილი

II ტური      8/03 @ 20.00

საჩხერე

0:50$

ყოჩები

8/03

16.00

საჩხერე

მშვენიერაძე

ნიქაბაძე

აკადემია

3:69$

აია 1

8/03

17.30

შევარდენი

თევზაძე

გოგიჩაიშვილი

III ტური      15/03 @ 20.45

ყოჩები

5:15

ჯიქი

15/03

16.00

ვისოლი

აბულაშვილი

ფურცელაძე

აია 1

$91:0

საჩხერე

15/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

IV ტური      23/03 @ 19.20

საჩხერე

$6:10

აკადემია

23/03

16.00

საჩხერე

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ჯიქი

0:51$

აია 1

23/03

17.00

ვისოლი

პოღოსიანი

ფურცელაძე

V ტური      6/04 @ 18.15

აკადემია

7:62$

ჯიქი

5/04

16.00

ვისოლი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

აია 1

$68:0

ყოჩები

6/04

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

2016 * ჭაბლანი = ბ

"ბ" პული

6/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი    #2

5

5

0

0

2

0

0

184:040

+144

22

2

ბაგრატი  ქუთაისი ^    +

5

3

0

2

1

2

0

088:053

+35

15

3

წიქარა  თბილისი    #10

5

3

0

2

3

0

0

130:077

+53

15

4

თიბისი  თბილისი    +

5

2

0

3

1

0

0

073:108

-35

9

5

არგო  ვანი    #15

5

1

0

4

0

1

0

061:149

-88

5

6

აია 2  ქუთაისი    #7

5

1

0

4

0

0

0

036:145

-109

4

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/04 @ 18.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/03 @ 18.05

წიქარა

$27:10

ვანი

1/03

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ლელო

28:5

თიბისი

1/03

16.00

III მასივი

ამაშუკელი

ცხვედიანი

აია 2

0:11

ბაგრატი

1/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

II ტური     9/03 @ 20.10

ვანი

$10:15

აია 2

8/03

15.00

ვანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$3:10

ლელო

8/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

წიქარა

$38:14

თიბისი

9/03

17.30

შევარდენი

ქავთარაძე

აბაშიძე

III ტური      16/03 @ 19.00

ლელო

$58:8

ვანი

15/03

16.00

III მასივი

თევზაძე

გოგეშვილი

აია 2

0:34$

წიქარა

15/03

17.30

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

თიბისი

15:9$

ბაგრატი

16/03

15.30

ავჭალა

ქავთარაძე

ბაქრაძე

IV ტური      23/03 @ 19.20

ვანი

7:32$

ბაგრატი

22/03

16.00

ვანი

საჯაია

ნიქაბაძე

აია 2

7:22$

თიბისი

23/03

16.00

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

წიქარა

10:20

ლელო

23/03

17.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

ბაქრაძე

V ტური      6/04 @ 18.15

ბაგრატი

33:21

წიქარა

5/04

16.30

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

თიბისი

17:26

ვანი

6/04

16.00

ვისოლი

თევზაძე

აბაშიძე

ლელო

$68:14

აია 2

6/04

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

2016 * ჭაბლანი = გ

"გ" პული

6/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლოკომოტივი  თბილისი    #6

5

5

0

0

5

0

0

158:027

+131

25

2

არმია  თბილისი    #3

5

4

0

1

2

0

0

146:074

+72

18

3

ხულიგანა  თბილისი    #11

5

3

0

2

2

1

0

108:048

+60

15

4

ვეფხვები  პატარძეული    #14

5

2

0

3

1

0

0

079:132

-53

9

5

კახელები  თელავი    +

5

1

0

4

0

0

0

047:183

-136

4

6

ლეგიონი  ხაშური    +

5

0

0

5

0

1

0

044:118

-74

1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/04 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/03 @ 19.00

არმია

$60:7

თელავი

2/03

15.00

ავჭალა

ელოშვილი

აბაშიძე

ლოკომოტ

$38:6

ხაშური

2/03

15.00

დიღმის ბაზა

აბულაშვილი

ფურცელაძე

ხულიგანა

$24:3

პატარძ

2/03

15.30

შევარდენი

ქავთარაძე

სალთხუციშვილი

II ტური    9/03 @ 20.15

ხაშური

5:18

არმია

8/03

16.00

ხაშური

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

ხულიგანა

$53:0

თელავი

9/03

16.00

შევარდენი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

პატარძ

7:29$

ლოკომოტ

9/03

16.00

პატარძეული

ელოშვილი

ღიბრაძე

III ტური      16/03 @ 19.10

ლოკომოტ

$22:6

ხულიგანა

16/03

16.00

დიღმის ბაზა

ამაშუკელი

ცხვედიანი

თელავი

18:13$

ხაშური

16/03

16.00

თელავი

პოღოსიანი

შიოლაშვილი

არმია

$45:5

პატარძ

16/03

16.30

ვისოლი

ლაშხია

ჯალაღონია

IV ტური      23/03 @ 19.25

პატარძ

$36:20

ხაშური

22/03

16.00

პატარძეული

ქავთარაძე

ღიბრაძე

ხულიგანა

$17:23

არმია

22/03

17.00

ვისოლი

ამაშუკელი

ქსოვრელი

ლოკომოტ

$29:8

თელავი

23/03

16.00

დიღმის ბაზა

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

V ტური      6/04 @ 18.25

არმია

0:40$

ლოკომოტ

6/04

15.00

დიღმის ბაზა

აბულაშვილი

ცხვედიანი

თელავი

14:28

პატარძ

6/04

16.00

თელავი

მასხარაშვილი

შიოლაშვილი

ხაშური

0:8

ხულიგანა

6/04

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

 

2016 * ჭაბლანი = დ

"დ" პული

6/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი    #4

5

4

0

1

3

1

0

194:038

+156

20

2

იუნკერები ჩოხოსნები    #5

5

4

0

1

3

0

0

211:060

+151

19

3

ბათუმი  ბათუმი    #13

5

3

0

2

2

1

0

109:079

+30

15

4

პონტო  ქობულეთი    #12

5

3

0

2

1

0

0

112:096

+16

13

5

დინოზავრი წყალტუბო    +

5

1

0

4

1

0

1

092:136

-44

4

6

არწივები  ოზურგეთი    +

5

0

0

5

0

0

1

025:334

-309

-1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/04 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      2/03 @ 19.00

რუსთავი

$50:3

წყალტუბო

2/03

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

იუნკ ჩოხოს

$114:0

ოზურგეთი

2/03

16.00

კიკეთი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

ქობულეთი

10:29$

ბათუმი

2/03

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

II ტური      9/03 @ 20.25

ოზურგეთი

5:72$

რუსთავი

9/03

16.00

ზვანი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ქობულეთი

21:7

წყალტუბო

9/03

16.00

ხუცუბანი

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

ბათუმი

13:18$

იუნკ ჩოხოს

9/03

16.00

გონიო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური      16/03 @ 19.20

რუსთავი

$34:0

ბათუმი

15/03

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

იუნკ ჩოხოს

$31:18

ქობულეთი

16/03

16.00

კიკეთი

ელოშვილი

გოგიჩაიშვილი

წყალტუბო

$65:0

ოზურგეთი

16/03

16.00

წყალტუბო

ჭიქაბერიძე

ფულარია

IV ტური      23/03 @ 19.30

ბათუმი

$36:3

ოზურგეთი

22/03

16.00

გონიო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

იუნკ ჩოხოს

$34:3

წყალტუბო

23/03

16.00

კიკეთი

აბულაშვილი

ცხვედიანი

ქობულეთი

16:12$

რუსთავი

23/03

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

V ტური      6/04 @ 18.30

წყალტუბო

14:31

ბათუმი

5/04

16.00

წყალტუბო

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ოზურგეთი

17:47$

ქობულეთი

5/04

16.00

ზვანი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

რუსთავი

26:14

იუნკ ჩოხოს

6/04

16.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო