საქართველო 0:55 ზელანდია

20წ მსოფლიო პირველობა 2016

საქართველო 0:55 ზელანდია

საქართველო = 0 ქულა

15 ირაკლი სვანიძ, 14 დავით მესხი (22 რატი შანიძე 71) 13 გიორგი კოშაძ, 12 სანდრო ილურიძე სბ 38 (23 გურამ ქანდაურაშვილი 60) 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 დავით მოძღვრიშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ (21 გელა აფრასიძე 21-28, 66) /

1 ნიკა ნეფარიძე (17 თორნიკე მატარაძე 50) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 51) 3 გიორგი მელიქიძე (18 ლაშა ტაბიძე 51) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი, 5 დემურ ეფრემიძე (19 გიორგი ჯავახია 59) 6 ირაკლი ცხადაძე, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ბექა გორგაძე 65) 8 ოთარ გიორგაძე სბ 70

ზელანდია = 5 ქულა

9ლ: 15 სთივენსონ, 14 მაკენე (2 5), 9 ნოქ, 11 ლოუ (4 6) 7 ჯექობსენ, 23 ტუიტამა, 20 მოალა-ლიავაჰა; 5გ: 12 ბარეთ 4, 22 პეროფეტა

მსაჯი ბრეის (ირლანდია)

სამ 7/06   სოლფორდ, ეი’ჯი ბელ (წვიმა) @ 19.45 = 22.45 საქ

0:7(2) 0:14(10) 0:21(28) 0:26(29$პ) სბ(38ს) 0:31(39) /
0:38(50) 0:43(53)
სბ(70ს) 0:48(71) 0:55(80+)

დედანი    8/06 @ 13.10 # 10.50

საქართველო 9:10 უელსი

 

საქართველო 9:10 უელსი

საქართველო = 1 ქულა

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 დავით მოძღვრიშვილი (21 ვასილ ლობჟანიძე 54) 9 გელა აფრასიძე /

1 თორნიკე მატარაძე, 2 გიგა ხუროშვილი (16 ლუკა გოგინავა 48) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 48-70) 4 დემურ ეფრემიძე, 5 ოთარ გიორგაძე; 6 ილია სპანდერაშვილი (20 ირაკლი ცხადაძე 64) 7 გიორგი ცუცქირიძე, 8 ბექა გორგაძე^კაპ *

(ოქმის თანახმად) არ შესულან: 23 რატი შანიძე, 22 სანდრო ილურიძე / 17 ნიკა ნეფარიძე; 19 მიხეილ ბაბუნაშვილი -

3ჯ: აფრასიძე

უელსი = 4 ქულა

ლ: 3 ბრაუნ; გ ჯ: 10 ევანს

მსაჯი ქუპერ (ავსტრალია)

შაბ 11/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი (წვიმა) @ 15.45 = 18.45 საქ

0:7(4) 3:7(35) 6:7(40+2) / 6:10(55) 9:10(66)

დედანი    12/06 @ 14.45

საქართველო 7:35 ირლანდია

 

საქართველო 7:35 ირლანდია

საქართველო = 1 ქულა

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (21 გელა აფრასიძე 54) 13 გიორგი კოშაძ (22 სანდრო ილურიძე 56) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი (23 რატი შანიძე 69) 10 დავით მოძღვრიშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ /

1 თორნიკე მატარაძე (17 ლუკა გოგინავა 41 სბ 78) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 41) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 53) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (20 ირაკლი ცხადაძე 38) 5 ოთარ გიორგაძე (19 დემურ ეფრემიძე 25) 6 ილია სპანდერაშვილი წბ 8, 7 გიორგი ცუცქირიძე, 8 ბექა გორგაძე -

ლ: ლობჟანიძე; გ: მოძღვრიშვილი

ირლანდია = 5 ქულა

4ლ: 11 ქინენ, 10 მაკ’ფილიპს, 14 ქენედი, 17 პორთერ; 3გ: მაკ’ფილიპს 2, 15 ქონონ; 3ჯ: მაკ’ფილიპს

მსაჯი ევანს (უელსი)

ოთხ 15/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი @ 17.30 = 20.30 საქ

7:0(5) 7:7(8წბ) 7:10(13) 7:13(16) 7:20(36) /
7:23(53) 7:28(58)
სბ(78ს) 7:35(80$)

დედანი    17/06 @ 13.45

საქართველო 18:17 იტალია

 

საქართველო 18:17 იტალია

საქართველო

15 ირაკლი სვანიძ, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი (22 მირიან მოდებაძე 70) 10 დავით მოძღვრიშვილი (21 გელა აფრასიძე 60) 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ /

1 თორნიკე მატარაძე (17 უშანგ ჭეიშვილი 51) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 72) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 61) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (19 დემურ ეფრემიძე 50) 5 ირაკლი ცხადაძე; 6 ილია სპანდერაშვილი, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ვანო ფუტკარაძე 69) 8 ბექა გორგაძე

(ოქმის თანახმად) არ შესულა: 23 სანდრო ილურიძე -

3ლ: მატარაძე გორგაძე მიმინოშვილი; : აფრასიძე

იტალია

2ლ: 2 მაკელარა, 11 სპერანდიო; 2გ ჯ: 10 მანტელი

მსაჯი ჯადეზვენი (სამხრეთი აფრიკა)

ორ 20/06   სოლფორდ, ეი’ჯი ბელ @ 15.15 = 18.15 საქ

5:0(17) 5:7(31) / 10:7(55) 15:7(64) 15:10(67) 18:10(70) 18:17(80+)

დედანი    21/06 @ 13.45

საქართველო 24:27 საფრანგეთი

 

საქართველო 24:27 საფრანგეთი

საქართველო

15 ირაკლი სვანიძ (22 მირიან მოდებაძე _?) 14 დავით მესხი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ, 9 გელა აფრასიძე /

1 თორნიკე მატარაძე (17 უშანგ ჭეიშვილი 41) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 52-71) 3 ლაშა ტაბიძე (18 ლუკა გოგინავა 53) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (19 დემურ ეფრემიძე _?) 5 ოთარ გიორგაძე; 6 ირაკლი ცხადაძე, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ილია სპანდერაშვილი 65) 8 ბექა გორგაძე სბ 31

არ შესულან: 23 სანდრო ილურიძე, 21 დავით მოძღვრიშვილი -

3ლ: [საჯ] გიორგაძე გოგინავა; 3გ ჯ: აფრასიძე

საფრანგეთი

3ლ: 11 ნგანდებე, 5 ანუაიე, 22 დიუპონ; 3გ: 10 ბელო, დიუპონ (2) 2ჯ: ბელო დიუპონ

მსაჯი სილვესტრე (არგ)

შაბ 25/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი @ 14.15 = 17.15 საქ

0:7(6) 0:10(24) სბ(31სქ) 3:10(38) /
3:13(49) 3:20(58) 10:20(63) 10:27(68) 17:27(76) 24:27(80+)

"ფინალის სინდრომის გამო" ნაკლული დედანი    26/06 @ 13.05 >> 7/07 @ 12.10

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018 * რაგბი ევროპა

17/02_2018 @ 22.55     სრულად    ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

14.00

ქუთაისი

ბელგია

$ 47:0

შაბ

17/02

17.30

ოფენბახ

გერმანია

$ 64:0

23 მოთამაშე  |  გუნდები + მსაჯები  |  უსრული ოქმი

რუს $  48:7 ბელ

ესპ  კვი 15.45  რუმ

2’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+111

17

111

2-0

2

რუსეთი

6

+34

8

61

1-1

2

რუმინეთი

5

+79

13

85

1-0

1

ესპანეთი

4

+7

3

20

1-0

0

ბელგია

0

-88

1

7

0-2

0

გერმანია

0

-143

0

6

0-2

0

შაბ

03/03

18.00

მესხი

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

16.00

დინამო

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |   დებულება 

თებერვლის 36-კაცა რაზმი

1989 - 2017 206 ტესტი | 252 ბორჯღალოსანი | სრულად

2017-18 * დიდი 10

17/02_2018 @ 16.50

 

XIII ტური

სრულად

პარ 16/02   ავჭალა   16.00

შაბ 17/02   ქუთაისი   13.00

შაბ 17/02   ავჭალა   15.00

კვი 18/02   ქუთაისი   14.00

კვი 18/02   ავჭალა   16.00

17/02 @ 16.50

სხვ

    მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

52

+189

12-1

4

ლოკომოტივი

51

+140

11-2

7

ლელო სარასენს

41

+86

09-4

5

ჯიქი  გორი

38

+95

07-4*1

8

ბათუმი

37

+87

07-5*1

7

ხარები  რუსთავი

28

-55

06-6*1

2

აკადემია

21

-14

03-10

9

არმაზი  მარნეული

19

-80

03-8*1

5

არმია

10

-161

02-10

2

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-287

01-11

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2019 * მსოფლიო თასი

17/02_2018 @ 19.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ურუ

შესარჩევები    ევროპის ზონა

7’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი

20

+122

28

199

4-1

4

ესპანეთი

17

+54

11

101

4-1

1

რუსეთი

15

+38

20

154

3-3

3

გერმანია

8

-115

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-99

08

071

0-5

2

შავი დაფა

9/02_2018 @ 16.25

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * პირველი ლიგა

18/12_2017 @ 20.00

განახლდება  3/03

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2018 * ჭაბუკთა ლიგები

13/02_2018 @ 19.05

გარდამავალი ტურნირი

23/02 - 29/04   "" ლიგ

1/03 - 4/05   "" ლიგ

ესები

2/10_2017 @ 12.45

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო