საქართველო 0:55 ზელანდია

20წ მსოფლიო პირველობა 2016

საქართველო 0:55 ზელანდია

საქართველო = 0 ქულა

15 ირაკლი სვანიძ, 14 დავით მესხი (22 რატი შანიძე 71) 13 გიორგი კოშაძ, 12 სანდრო ილურიძე სბ 38 (23 გურამ ქანდაურაშვილი 60) 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 დავით მოძღვრიშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ (21 გელა აფრასიძე 21-28, 66) /

1 ნიკა ნეფარიძე (17 თორნიკე მატარაძე 50) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 51) 3 გიორგი მელიქიძე (18 ლაშა ტაბიძე 51) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი, 5 დემურ ეფრემიძე (19 გიორგი ჯავახია 59) 6 ირაკლი ცხადაძე, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ბექა გორგაძე 65) 8 ოთარ გიორგაძე სბ 70

ზელანდია = 5 ქულა

9ლ: 15 სთივენსონ, 14 მაკენე (2 5), 9 ნოქ, 11 ლოუ (4 6) 7 ჯექობსენ, 23 ტუიტამა, 20 მოალა-ლიავაჰა; 5გ: 12 ბარეთ 4, 22 პეროფეტა

მსაჯი ბრეის (ირლანდია)

სამ 7/06   სოლფორდ, ეი’ჯი ბელ (წვიმა) @ 19.45 = 22.45 საქ

0:7(2) 0:14(10) 0:21(28) 0:26(29$პ) სბ(38ს) 0:31(39) /
0:38(50) 0:43(53)
სბ(70ს) 0:48(71) 0:55(80+)

დედანი    8/06 @ 13.10 # 10.50

საქართველო 9:10 უელსი

 

საქართველო 9:10 უელსი

საქართველო = 1 ქულა

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 დავით მოძღვრიშვილი (21 ვასილ ლობჟანიძე 54) 9 გელა აფრასიძე /

1 თორნიკე მატარაძე, 2 გიგა ხუროშვილი (16 ლუკა გოგინავა 48) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 48-70) 4 დემურ ეფრემიძე, 5 ოთარ გიორგაძე; 6 ილია სპანდერაშვილი (20 ირაკლი ცხადაძე 64) 7 გიორგი ცუცქირიძე, 8 ბექა გორგაძე^კაპ *

(ოქმის თანახმად) არ შესულან: 23 რატი შანიძე, 22 სანდრო ილურიძე / 17 ნიკა ნეფარიძე; 19 მიხეილ ბაბუნაშვილი -

3ჯ: აფრასიძე

უელსი = 4 ქულა

ლ: 3 ბრაუნ; გ ჯ: 10 ევანს

მსაჯი ქუპერ (ავსტრალია)

შაბ 11/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი (წვიმა) @ 15.45 = 18.45 საქ

0:7(4) 3:7(35) 6:7(40+2) / 6:10(55) 9:10(66)

დედანი    12/06 @ 14.45

საქართველო 7:35 ირლანდია

 

საქართველო 7:35 ირლანდია

საქართველო = 1 ქულა

15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (21 გელა აფრასიძე 54) 13 გიორგი კოშაძ (22 სანდრო ილურიძე 56) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი (23 რატი შანიძე 69) 10 დავით მოძღვრიშვილი, 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ /

1 თორნიკე მატარაძე (17 ლუკა გოგინავა 41 სბ 78) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 41) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 53) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (20 ირაკლი ცხადაძე 38) 5 ოთარ გიორგაძე (19 დემურ ეფრემიძე 25) 6 ილია სპანდერაშვილი წბ 8, 7 გიორგი ცუცქირიძე, 8 ბექა გორგაძე -

ლ: ლობჟანიძე; გ: მოძღვრიშვილი

ირლანდია = 5 ქულა

4ლ: 11 ქინენ, 10 მაკ’ფილიპს, 14 ქენედი, 17 პორთერ; 3გ: მაკ’ფილიპს 2, 15 ქონონ; 3ჯ: მაკ’ფილიპს

მსაჯი ევანს (უელსი)

ოთხ 15/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი @ 17.30 = 20.30 საქ

7:0(5) 7:7(8წბ) 7:10(13) 7:13(16) 7:20(36) /
7:23(53) 7:28(58)
სბ(78ს) 7:35(80$)

დედანი    17/06 @ 13.45

საქართველო 18:17 იტალია

 

საქართველო 18:17 იტალია

საქართველო

15 ირაკლი სვანიძ, 14 ლადო მიმინოშვილი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი (22 მირიან მოდებაძე 70) 10 დავით მოძღვრიშვილი (21 გელა აფრასიძე 60) 9 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ /

1 თორნიკე მატარაძე (17 უშანგ ჭეიშვილი 51) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 72) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გიორგი მელიქიძე 61) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (19 დემურ ეფრემიძე 50) 5 ირაკლი ცხადაძე; 6 ილია სპანდერაშვილი, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ვანო ფუტკარაძე 69) 8 ბექა გორგაძე

(ოქმის თანახმად) არ შესულა: 23 სანდრო ილურიძე -

3ლ: მატარაძე გორგაძე მიმინოშვილი; : აფრასიძე

იტალია

2ლ: 2 მაკელარა, 11 სპერანდიო; 2გ ჯ: 10 მანტელი

მსაჯი ჯადეზვენი (სამხრეთი აფრიკა)

ორ 20/06   სოლფორდ, ეი’ჯი ბელ @ 15.15 = 18.15 საქ

5:0(17) 5:7(31) / 10:7(55) 15:7(64) 15:10(67) 18:10(70) 18:17(80+)

დედანი    21/06 @ 13.45

საქართველო 24:27 საფრანგეთი

 

საქართველო 24:27 საფრანგეთი

საქართველო

15 ირაკლი სვანიძ (22 მირიან მოდებაძე _?) 14 დავით მესხი, 13 გიორგი კოშაძ, 12 გიორგი კვესელაძე, 11 სანდრო მერკვილიშვილი; 10 ვასილ ლობჟანიძე^კაპ, 9 გელა აფრასიძე /

1 თორნიკე მატარაძე (17 უშანგ ჭეიშვილი 41) 2 ლაშა საჯაია (16 გიგა ხუროშვილი 52-71) 3 ლაშა ტაბიძე (18 ლუკა გოგინავა 53) 4 მიხეილ ბაბუნაშვილი (19 დემურ ეფრემიძე _?) 5 ოთარ გიორგაძე; 6 ირაკლი ცხადაძე, 7 გიორგი ცუცქირიძე (20 ილია სპანდერაშვილი 65) 8 ბექა გორგაძე სბ 31

არ შესულან: 23 სანდრო ილურიძე, 21 დავით მოძღვრიშვილი -

3ლ: [საჯ] გიორგაძე გოგინავა; 3გ ჯ: აფრასიძე

საფრანგეთი

3ლ: 11 ნგანდებე, 5 ანუაიე, 22 დიუპონ; 3გ: 10 ბელო, დიუპონ (2) 2ჯ: ბელო დიუპონ

მსაჯი სილვესტრე (არგ)

შაბ 25/06   მანჩესთერ, სითი ექედემი @ 14.15 = 17.15 საქ

0:7(6) 0:10(24) სბ(31სქ) 3:10(38) /
3:13(49) 3:20(58) 10:20(63) 10:27(68) 17:27(76) 24:27(80+)

"ფინალის სინდრომის გამო" ნაკლული დედანი    26/06 @ 13.05 >> 7/07 @ 12.10

საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

28/05 @ 20.50

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 ჩვენი რაზმი   |   12-ვე გუნდის დეტალური სია

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

ინგ 13.00 სამ  |  ზელ 13.00 შტლ
აფრ 15.30 სფრ  |  ირლ 15.30 იტა  |  ავს 20.30 უელ

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

27/05 @ 19.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

27/05  პლეი’ოფი
ოზურგეთი ავიდა პირველ ლიგაში

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

28/05 @ 19.15

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-30/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო