2017-18 * დიდი 10

2017-18 * დიდი 10

ჯიქი
გორი


2016-17   I
დაარსდა: 2001
 

ოქრო: 1 (2017)
ბრინჯაო: 1 (2016)

ბათუმი
ბათუმი


2016-17   II
დაარსდა: 1969 (აღდგა 1995)
 

ოქრო: 2 (1999 2002)
ვერცხლი: 4 (1998 2001 2009 2017)
ბრინჯაო: 1 (2004)
თასი: 2 (2001 2002)

ლელო სარასენს
თბილისი


2016-17   III
დაარსდა: 1969 (სპარტაკი)

 

ოქრო: 6 (2004 2009 2013 2014 2015 2016)
ვერცხლი: 3 (2007 2008 2010)
ბრინჯაო: 1 (2017)
თასი: 3 (2008 2009 2010)

აკადემია
თბილისი


2016-17   IV
დაარსდა: 1983

 

ვერცხლი: 2 (2004 2005)
ბრინჯაო: 1 (2003)

ლოკომოტივი თბილისი

2016-17   V
დაარსდა: 1964
 

ოქრო: 9 (1992 1994 2000 2001 2003 2005 2006 2008
                         2010)
ვერცხლი: 5 (1967 სბჭ + 1990 1991 2015 2016)
ბრინჯაო: 12 (1968 1972 1978 1981 სბჭ +
             
1995 1996 1999 2002 2007 2009 2011 2014)
თასი: 7 (1978 სბჭ + 1992 2000 2003 2004 2005 2006)

აია
ქუთაისი


2016-17   VI
დაარსდა: 1967

 

ოქრო: 6 (1987 1988 1989 სბჭ + 1990 1991 1995)
ვერცხლი: 4 (1984 სბჭ + 1992 1997 2011)
ბრინჯაო: 4 (1985 სბჭ + 1993 1994 2013)
თასი: 2 (1987 1990 სბჭ)

არმია
თბილისი


2016-17   VII
დაარსდა: 1977 (აღდგა 2011)

 

ოქრო: 1 (2011)
ვერცხლი: 2 (2013 2014)
ბრინჯაო: 2 (1998 2000)
თასი: 2 (2011 2012)

ბაგრატი
ქუთაისი


2016-17   VIII
დაარსდა: 2009


საუკეთესო შედეგი: VIII (2017)

არმაზი
თბილისი


2016-17   IX
დაარსდა: 2003


საუკეთესო შედეგი: IV (2013)

ხარები
რუსთავი


2016-17   I (I ლიგაში)
დაარსდა: 1990


ოქრო: 1 (1993)
ვერცხლი: 1 (1994)
ბრინჯაო: 1 (1997)

განაცხადზე გადასასვლელად დაწკაპეთ გუნდის სახელზე


30
/03_2018

 

 

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო