2017-18 * დასავლეთი

საქართველოს პირველობა 2017-18 * რეგიონული ლიგა

დასავლეთი

 

12/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

8

7

0

1

4

1

0

373:076

+297

33

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

5

1

2

5

1

0

285:072

+213

28

3

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

8

6

0

2

2

1

0

163:126

+37

27

4

წყალტუბო  წყალტუბო

7

4

1

2

3

2

0

245:096

+149

23

5

აიეტი  ვანი

8

2

0

6

0

0

1

055:229

-174

7

6

ფირალები  ქედა

7

1

0

6

1

1

0

068:230

-162

6

7

არწივები  ზესტაფონი

8

1

0

7

0

0

0

028:388

-360

4

^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)   განაცხადები.xls

12/11 @ 20.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   3/09 @ 20.05   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

0:52

ფოთი $

2/09

16.00 ზესტაფონი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

ვანი

8:55

ტაო $

2/09

16.00 სულორი ჭიქაბერიძე ფულარია

ჭიათურა

21:15

წყალტუბო $

3/09

17.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ნიქაბაძე

II ტური   9/09 @ 21.35   ^ ცხრილი

ტაო

22:21

ჭიათურა $

9/09

17.00 ასპინძა მჟავანაძე ზიბზიბაძე

ქედა $

29:0

ზესტაფონი

9/09

17.30 ბათუმი’ხ ჭიქაბერიძე შავგულიძე

ფოთი $

27:0

ვანი

9/09

19.00 ფოთი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

III ტური   16/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

ვანი

15:7

ქედა

16/09

16.00 სულორი ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

წყალტუბო

19:13

ტაო $

16/09

17.00 წყალტუბო მჟავანაძე ნიქაბაძე

ჭიათურა

17:15

ფოთი $

16/09

17.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ჩიხლაძე

IV ტური   23/09 @ 20.55   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

0:10

ვანი

23/09

16.00 ზესტაფონი მშვენიერაძე ნიქაბაძე

ქედა $

22:25

ჭიათურა

23/09

16.00 ბათუმი’ხ მჟავანაძე მარგველაშვილი

ფოთი

13:13

წყალტუბო

23/09

19.00 ფოთი ბიბიჩაძე ჩიხლაძე

V ტური   1/10 @ 20.20   ^ ცხრილი

ჭიათურა $

48:6

ზესტაფონი

30/09

16.00 შუქრუთი მშვენიერაძე შავგულიძე

წყალტუბო $

62:0

ქედა

1/10

17.00 წყალტუბო ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

ტაო

35:17

ფოთი

1/10

17.00 ასპინძა მჟავანაძე ნიქაბაძე

VI ტური   25/10 @ 17.30   ^ ცხრილი

ვანი-1

0:X$

ჭიათურა

14/10

15.00 სულორი ჭიქაბერიძე ნიქაბაძე

ქედა

0:46

ტაო $

15/10

15.00 ბათუმი’ხ მშვენიერაძე მარგველაშვილი

VII ტური   22/10 @ 20.00   ^ ცხრილი

წყალტუბო $

40:19

ვანი

22/10

15.00 წყალტუბო მჟავანაძე ნიქაბაძე

ტაო $

112:0

ზესტაფონი

22/10

15.00 ადიგენი ჭიქაბერიძე ზიბზიბაძე

ფოთი $

67:7

ქედა

22/10

18.00 ფოთი საჯაია მარგველაშვილი

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   29/10 @ 19.20   ^ ცხრილი

წყალტუბო $

22:23

ჭიათურა

27/10

15.00 წყალტუბო ჭიქაბერიძე ფულარია

ტაო $

66:3

ვანი

29/10

15.00 ასპინძა მჟავანაძე ნიქაბაძე

ფოთი $

60:0

ზესტაფონი

29/10

17.00 ფოთი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

IX ტური   5/11 @ 18.20   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

15:3

ქედა

4/11

13.00 ზესტაფონი მჟავანაძე ნიქაბაძე

ვანი

0:34

ფოთი $

4/11

15.00 სულორი მშვენიერაძე ფულარია

ჭიათურა

8:24

ტაო

5/11

15.00 შუქრუთი ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

VI+ ტური   12/11 @ 20.30   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

7:74

წყალტუბო $

12/11

13.00 ზესტაფონი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

 

2018

X ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ტაო

-

წყალტუბო

24-25/02

       

ფოთი

-

ჭიათურა

24-25/02

       

ქედა

-

ვანი

24-25/02

       

XI ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

წყალტუბო

-

ფოთი

3-4/03

       

ჭიათურა

-

ქედა

3-4/03

       

ვანი

-

ზესტაფონი

3-4/03

       

XII ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ფოთი

-

ტაო

10-11/03

       

ქედა

-

წყალტუბო

10-11/03

       

ზესტაფონი

-

ჭიათურა

10-11/03

       

XIII ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ტაო

-

ქედა

17-18/03

       

წყალტუბო

-

ზესტაფონი

17-18/03

       

ჭიათურა

-

ვანი

17-18/03

       

XIV ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ქედა

-

ფოთი

31/03-1/04

       

ზესტაფონი

-

ტაო

31/03-1/04

       

ვანი

-

წყალტუბო

31/03-1/04

       

 

2017-18 * აღმოსავლეთი

აღმოსავლეთი

 

29/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

რაგბის კლუბი  თელავი

7

7

0

0

4

0

0

212:067

+145

32

2

დევები  თბილისი

7

4

1

2

3

1

0

190:127

+63

22

3

გორდა  გორი

7

3

0

4

1

1

0

110:182

-72

14

4

ტორნადო  დუშეთი

7

2

0

5

0

2

0

122:192

-70

10

5

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

7

1

1

5

0

2

0

130:212

-82

8

6

სტუ  თბილისი

7

2

2

3

1

2

10

169:153

+16

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)   განაცხადები.xls

4/12 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   10/09 @ 19.20   ^ ცხრილი

იბერია

13:13

სტუ

9/09

17.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

გორდა

16:10

ტორნადო $

10/09

17.00

გორი

ლაშხია

გაბაძე

დევები $

14:18

თელავი

10/09

17.00

მარტყოფი

აქუბარდია

სუთიაშვილი

II ტური   18/09 @ 15.35   ^ ცხრილი

სტუ

17:43

დევები $

16/09

13.00

ხვამლი

პოღოსიანი

აბაშიძე

იბერია $

27:32

ტორნადო

16/09

17.00

ვარკეთილი

ლომსაძე

სალთხუციშვილი

თელავი $

42:3

გორდა

17/09

17.00

ნაფარეული

აქუბარდია

შიოლაშვილი

III ტური   24/09 @ 21.10   ^ ცხრილი

დევები

24:22

იბერია $

24/09

16.00 მარტყოფი პოღოსიანი აბაშიძე

ტორნადო

12:36

თელავი $

24/09

17.00

ვარკეთილი

აქუბარდია გაბაძე

გორდა

18:12

სტუ $

24/09

18.00 გორი ელოშვილი ფურცელაძე

IV ტური   1/10 @ 20.30   ^ ცხრილი

იბერია

14:42

თელავი $

30/09

16.00 ვარკეთილი გიორგაძე სალთხუციშვილი

დევები $

41:12

გორდა

1/10

16.30 მარტყოფი აქუბარდია გოგიჩაიშვილი

სტუ

36:17

ტორნადო

1/10

18.00 ხვამლი პოღოსიანი სუთიაშვილი

V ტური   4/12 @ 18.45   ^ ცხრილი

გორდა $

37:17

იბერია

14/10

15.00 გორი ლაშხია დოლიძე

თელავი

18:16

სტუ $-10

15/10

16.00 ნაფარეული ჭანუყვაძე სალთხუციშვილი

ტორნადო

7:31

დევები $

15/10

16.30 ვარკეთილი მოგელაშვილი მიქაბერიძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VI ტური   22/10 @ 18.30   ^ ცხრილი

სტუ $

46:15

იბერია

22/10

15.00 ხვამლი მოგელაშვილი გაბაძე

თელავი

22:8

დევები

22/10

15.00 ნაფარეული აბულაშვილი შიოლაშვილი

ტორნადო

26:24

გორდა $

22/10

16.30 ვარკეთილი აქუბარდია გოგეშვილი

VII ტური   29/10 @ 19.30   ^ ცხრილი

გორდა

0:34

თელავი $

28/10

14.00 გორი ლაშხია გოგეშვილი

ტორნადო $

18:22

იბერია

29/10

16.00 ვარკეთილი გიორგაძე სუთიაშვილი

დევები

29:29

სტუ

29/10

17.30 ხვამლი აქუბარდია გოგიჩაიშვილი

 

2018

VIII ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

იბერია

-

დევები

10-11/03

       

თელავი

-

ტორნადო

10-11/03

       

სტუ

-

გორდა

10-11/03

       

IX ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

თელავი

-

იბერია

17-18/03

       

ტორნადო

-

სტუ

17-18/03

       

გორდა

-

დევები

17-18/03

       

X ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

იბერია

-

გორდა

31/03-1/04

       

სტუ

-

თელავი

31/03-1/04

       

დევები

-

ტორნადო

31/03-1/04

       

2017-18 * რეგიონულის პლეი’ოფი

რეგიონთა’შორისი პლეი’ოფი

ჯვარედინი ნახევარ'ფინალი   26/08 @ 21.15

დ2

-

ა1

14-15/04

.

.

მსა’მსაჯი

კომ’კომისარი

ა2

-

დ1

14-15/04

.

.

.

.

ა1

-

დ2

21-22/04

.

.

.

.

დ1

-

ა2

21-22/04

.

.

.

.

რეგიონთა'შორისი ფინალი   26/08 @ 21.15

.

-

.

28-29/04

. . . .

.

-

.

5-6/05

. . . .

 

პირველ ლიგაში ასვლაზე   26/08 @ 21.15

რ2

-

პ7

19-20/05

. . . .

პ7

-

რ2

26-27/05

. . . .

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018 * რაგბი ევროპა

17/02_2018 @ 22.55     სრულად    ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

14.00

ქუთაისი

ბელგია

$ 47:0

შაბ

17/02

17.30

ოფენბახ

გერმანია

$ 64:0

23 მოთამაშე  |  გუნდები + მსაჯები  |  უსრული ოქმი

რუს $  48:7 ბელ

ესპ  კვი 15.45  რუმ

2’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+111

17

111

2-0

2

რუსეთი

6

+34

8

61

1-1

2

რუმინეთი

5

+79

13

85

1-0

1

ესპანეთი

4

+7

3

20

1-0

0

ბელგია

0

-88

1

7

0-2

0

გერმანია

0

-143

0

6

0-2

0

შაბ

03/03

18.00

მესხი

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

16.00

დინამო

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |   დებულება 

თებერვლის 36-კაცა რაზმი

1989 - 2017 206 ტესტი | 252 ბორჯღალოსანი | სრულად

2017-18 * დიდი 10

17/02_2018 @ 16.50

 

XIII ტური

სრულად

პარ 16/02   ავჭალა   16.00

შაბ 17/02   ქუთაისი   13.00

შაბ 17/02   ავჭალა   15.00

კვი 18/02   ქუთაისი   14.00

კვი 18/02   ავჭალა   16.00

17/02 @ 16.50

სხვ

    მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

52

+189

12-1

4

ლოკომოტივი

51

+140

11-2

7

ლელო სარასენს

41

+86

09-4

5

ჯიქი  გორი

38

+95

07-4*1

8

ბათუმი

37

+87

07-5*1

7

ხარები  რუსთავი

28

-55

06-6*1

2

აკადემია

21

-14

03-10

9

არმაზი  მარნეული

19

-80

03-8*1

5

არმია

10

-161

02-10

2

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-287

01-11

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2019 * მსოფლიო თასი

17/02_2018 @ 19.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ურუ

შესარჩევები    ევროპის ზონა

7’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი

20

+122

28

199

4-1

4

ესპანეთი

17

+54

11

101

4-1

1

რუსეთი

15

+38

20

154

3-3

3

გერმანია

8

-115

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-99

08

071

0-5

2

შავი დაფა

9/02_2018 @ 16.25

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * პირველი ლიგა

18/12_2017 @ 20.00

განახლდება  3/03

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2018 * ჭაბუკთა ლიგები

13/02_2018 @ 19.05

გარდამავალი ტურნირი

23/02 - 29/04   "" ლიგ

1/03 - 4/05   "" ლიგ

ესები

2/10_2017 @ 12.45

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო