2017-18 * დასავლეთი

საქართველოს პირველობა 2017-18 * რეგიონული ლიგა

დასავლეთი

 

12/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

8

7

0

1

4

1

0

373:076

+297

33

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

5

1

2

5

1

0

285:072

+213

28

3

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

8

6

0

2

2

1

0

163:126

+37

27

4

წყალტუბო  წყალტუბო

7

4

1

2

3

2

0

245:096

+149

23

5

აიეტი  ვანი

8

2

0

6

0

0

1

055:229

-174

7

6

ფირალები  ქედა

7

1

0

6

1

1

0

068:230

-162

6

7

არწივები  ზესტაფონი

8

1

0

7

0

0

0

028:388

-360

4

^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)   განაცხადები.xls

12/11 @ 20.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   3/09 @ 20.05   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

0:52

ფოთი $

2/09

16.00 ზესტაფონი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

ვანი

8:55

ტაო $

2/09

16.00 სულორი ჭიქაბერიძე ფულარია

ჭიათურა

21:15

წყალტუბო $

3/09

17.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ნიქაბაძე

II ტური   9/09 @ 21.35   ^ ცხრილი

ტაო

22:21

ჭიათურა $

9/09

17.00 ასპინძა მჟავანაძე ზიბზიბაძე

ქედა $

29:0

ზესტაფონი

9/09

17.30 ბათუმი’ხ ჭიქაბერიძე შავგულიძე

ფოთი $

27:0

ვანი

9/09

19.00 ფოთი მშვენიერაძე მარგველაშვილი

III ტური   16/09 @ 19.15   ^ ცხრილი

ვანი

15:7

ქედა

16/09

16.00 სულორი ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

წყალტუბო

19:13

ტაო $

16/09

17.00 წყალტუბო მჟავანაძე ნიქაბაძე

ჭიათურა

17:15

ფოთი $

16/09

17.00 შუქრუთი მშვენიერაძე ჩიხლაძე

IV ტური   23/09 @ 20.55   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

0:10

ვანი

23/09

16.00 ზესტაფონი მშვენიერაძე ნიქაბაძე

ქედა $

22:25

ჭიათურა

23/09

16.00 ბათუმი’ხ მჟავანაძე მარგველაშვილი

ფოთი

13:13

წყალტუბო

23/09

19.00 ფოთი ბიბიჩაძე ჩიხლაძე

V ტური   1/10 @ 20.20   ^ ცხრილი

ჭიათურა $

48:6

ზესტაფონი

30/09

16.00 შუქრუთი მშვენიერაძე შავგულიძე

წყალტუბო $

62:0

ქედა

1/10

17.00 წყალტუბო ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

ტაო

35:17

ფოთი

1/10

17.00 ასპინძა მჟავანაძე ნიქაბაძე

VI ტური   25/10 @ 17.30   ^ ცხრილი

ვანი-1

0:X$

ჭიათურა

14/10

15.00 სულორი ჭიქაბერიძე ნიქაბაძე

ქედა

0:46

ტაო $

15/10

15.00 ბათუმი’ხ მშვენიერაძე მარგველაშვილი

VII ტური   22/10 @ 20.00   ^ ცხრილი

წყალტუბო $

40:19

ვანი

22/10

15.00 წყალტუბო მჟავანაძე ნიქაბაძე

ტაო $

112:0

ზესტაფონი

22/10

15.00 ადიგენი ჭიქაბერიძე ზიბზიბაძე

ფოთი $

67:7

ქედა

22/10

18.00 ფოთი საჯაია მარგველაშვილი

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VIII ტური   29/10 @ 19.20   ^ ცხრილი

წყალტუბო $

22:23

ჭიათურა

27/10

15.00 წყალტუბო ჭიქაბერიძე ფულარია

ტაო $

66:3

ვანი

29/10

15.00 ასპინძა მჟავანაძე ნიქაბაძე

ფოთი $

60:0

ზესტაფონი

29/10

17.00 ფოთი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

IX ტური   5/11 @ 18.20   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

15:3

ქედა

4/11

13.00 ზესტაფონი მჟავანაძე ნიქაბაძე

ვანი

0:34

ფოთი $

4/11

15.00 სულორი მშვენიერაძე ფულარია

ჭიათურა

8:24

ტაო

5/11

15.00 შუქრუთი ბიბიჩაძე ზიბზიბაძე

VI+ ტური   12/11 @ 20.30   ^ ცხრილი

ზესტაფონი

7:74

წყალტუბო $

12/11

13.00 ზესტაფონი ბიბიჩაძე მარგველაშვილი

 

2018

X ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ტაო

-

წყალტუბო

24-25/02

       

ფოთი

-

ჭიათურა

24-25/02

       

ქედა

-

ვანი

24-25/02

       

XI ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

წყალტუბო

-

ფოთი

3-4/03

       

ჭიათურა

-

ქედა

3-4/03

       

ვანი

-

ზესტაფონი

3-4/03

       

XII ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ფოთი

-

ტაო

10-11/03

       

ქედა

-

წყალტუბო

10-11/03

       

ზესტაფონი

-

ჭიათურა

10-11/03

       

XIII ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ტაო

-

ქედა

17-18/03

       

წყალტუბო

-

ზესტაფონი

17-18/03

       

ჭიათურა

-

ვანი

17-18/03

       

XIV ტური   26/08 @ 21.00   ^ ცხრილი

ქედა

-

ფოთი

31/03-1/04

       

ზესტაფონი

-

ტაო

31/03-1/04

       

ვანი

-

წყალტუბო

31/03-1/04

       

 

2017-18 * აღმოსავლეთი

აღმოსავლეთი

 

29/10

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

რაგბის კლუბი  თელავი

7

7

0

0

4

0

0

212:067

+145

32

2

დევები  თბილისი

7

4

1

2

3

1

0

190:127

+63

22

3

სტუ  თბილისი

7

2

2

3

1

2

0

169:153

+16

15

4

გორდა  გორი

7

3

0

4

1

1

0

110:182

-72

14

5

ტორნადო  დუშეთი

7

2

0

5

0

2

0

122:192

-70

10

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

7

1

1

5

0

2

0

130:212

-82

8

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)   განაცხადები.xls

29/10 @ 19.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური   10/09 @ 19.20   ^ ცხრილი

იბერია

13:13

სტუ

9/09

17.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

ჯალაღონია

გორდა

16:10

ტორნადო $

10/09

17.00

გორი

ლაშხია

გაბაძე

დევები $

14:18

თელავი

10/09

17.00

მარტყოფი

აქუბარდია

სუთიაშვილი

II ტური   18/09 @ 15.35   ^ ცხრილი

სტუ

17:43

დევები $

16/09

13.00

ხვამლი

პოღოსიანი

აბაშიძე

იბერია $

27:32

ტორნადო

16/09

17.00

ვარკეთილი

ლომსაძე

სალთხუციშვილი

თელავი $

42:3

გორდა

17/09

17.00

ნაფარეული

აქუბარდია

შიოლაშვილი

III ტური   24/09 @ 21.10   ^ ცხრილი

დევები

24:22

იბერია $

24/09

16.00 მარტყოფი პოღოსიანი აბაშიძე

ტორნადო

12:36

თელავი $

24/09

17.00

ვარკეთილი

აქუბარდია გაბაძე

გორდა

18:12

სტუ $

24/09

18.00 გორი ელოშვილი ფურცელაძე

IV ტური   1/10 @ 20.30   ^ ცხრილი

იბერია

14:42

თელავი $

30/09

16.00 ვარკეთილი გიორგაძე სალთხუციშვილი

დევები $

41:12

გორდა

1/10

16.30 მარტყოფი აქუბარდია გოგიჩაიშვილი

სტუ

36:17

ტორნადო

1/10

18.00 ხვამლი პოღოსიანი სუთიაშვილი

V ტური   15/10 @ 18.50   ^ ცხრილი

გორდა $

37:17

იბერია

14/10

15.00 გორი ლაშხია დოლიძე

თელავი

18:16

სტუ $

15/10

16.00 ნაფარეული ჭანუყვაძე სალთხუციშვილი

ტორნადო

7:31

დევები $

15/10

16.30 ვარკეთილი მოგელაშვილი მიქაბერიძე

 

მეორე წრე

მასპინძელი

 

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

VI ტური   22/10 @ 18.30   ^ ცხრილი

სტუ $

46:15

იბერია

22/10

15.00 ხვამლი მოგელაშვილი გაბაძე

თელავი

22:8

დევები

22/10

15.00 ნაფარეული აბულაშვილი შიოლაშვილი

ტორნადო

26:24

გორდა $

22/10

16.30 ვარკეთილი აქუბარდია გოგეშვილი

VII ტური   29/10 @ 19.30   ^ ცხრილი

გორდა

0:34

თელავი $

28/10

14.00 გორი ლაშხია გოგეშვილი

ტორნადო $

18:22

იბერია

29/10

16.00 ვარკეთილი გიორგაძე სუთიაშვილი

დევები

29:29

სტუ

29/10

17.30 ხვამლი აქუბარდია გოგიჩაიშვილი

 

2018

VIII ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

იბერია

-

დევები

10-11/03

       

თელავი

-

ტორნადო

10-11/03

       

სტუ

-

გორდა

10-11/03

       

IX ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

თელავი

-

იბერია

17-18/03

       

ტორნადო

-

სტუ

17-18/03

       

გორდა

-

დევები

17-18/03

       

X ტური   26/08 @ 21.10   ^ ცხრილი

იბერია

-

გორდა

31/03-1/04

       

სტუ

-

თელავი

31/03-1/04

       

დევები

-

ტორნადო

31/03-1/04

       

2017-18 * რეგიონულის პლეი’ოფი

რეგიონთა’შორისი პლეი’ოფი

ჯვარედინი ნახევარ'ფინალი   26/08 @ 21.15

დ2

-

ა1

14-15/04

.

.

მსა’მსაჯი

კომ’კომისარი

ა2

-

დ1

14-15/04

.

.

.

.

ა1

-

დ2

21-22/04

.

.

.

.

დ1

-

ა2

21-22/04

.

.

.

.

რეგიონთა'შორისი ფინალი   26/08 @ 21.15

.

-

.

28-29/04

. . . .

.

-

.

5-6/05

. . . .

 

პირველ ლიგაში ასვლაზე   26/08 @ 21.15

რ2

-

პ7

19-20/05

. . . .

პ7

-

რ2

26-27/05

. . . .

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017 * შემოდგომის ტესტები

21/11_2017 @ 19.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017 ზაფხული   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

"თიბისის რაგბის სერიის" ტესტები

 32-კაცა რაზმი  |  ბალანსი  |  მეორ დონე (2015-17)

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

54:22

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი" ოქმი

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

6:13

 23-კაცა სია   |   მეტოქენი და მსაჯები   |   სტატისტიკა

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2017-18 * დიდი 10

22/11_2017 @ 15.45

26/1 გადმოდებული  ლოკ – ბთმ

19/11 @ 19.55

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

37

+150

9-0

1

ლელო სარასენს

31

+68

7-2

3

ლოკომოტივი

29

+84

6-2

5

ჯიქი  გორი

26

+26

5-4

6

ბათუმი

23

+89

4-3*1

5

ხარები  რუსთავი

21

-34

5-4

1

აკადემია

15

-10

2-7

7

არმაზი  მარნეული

14

-52

2-6*1

4

არმია

9

-121

2-7

1

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-200

1-8

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/11_2017 @ 19.45

25-26/1  VIII ტური

შავი დაფა

15/11_2017 @ 19.30

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

13/11_2017 @ 18.45

განახლდება 2018 წელს

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

17/11_2017 @ 17.30

  მოწინავე სამეულები 

"" ლიგ

4-5/11  ოქროს | ბრინჯაოს  ფინალები

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

იუნკერები ჩოხოსნები

რეიტინგოებიც  დასრულდა

"" ლიგ

12/11 ფინალები  | 17/11  II სარეიტინგოები

1

ხვამლი ხომლი

2

ლელო 1  თბილისი

3

მწვანე აია  ქუთაისი

ზედა რვეული      ო    შუა რვეული     

სანუგეშოები დასრულდა   აღმ   დას

2017-18 * კონტინენტის ფარი

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

2/11_2017 @ 18.15

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

კან | ურუ

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  კან | ურუ

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო