2017 საქართველო - რუმინეთი

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ (დე ტრიუმფ) * 17.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

ირაკლი სვანიძე

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

გიორგი თხილაიშვილი

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

გიორგი კოშაძე

22

ლაშა მალაღურაძე

21

გიორგი ბეგაძე

16

ზურაბ ჟვანია

17

თორნიკე მატარაძე

18

ლაშა ტაბიძე

19

ლაშა ლომიძე

20

გიორგი ცუცქირიძე

რუმინეთი

15

კეტელინ ფერკუ

14

სთივენ შენან

13

ჯექ უმანგა

12

სიონე ფაკა’ოსილეა

11

იონუც დუმიტრუ

10

ფლორინ ვლაიკუ

9

ფლორინ სურუ’ჯიუ

1

იონუც ბადიუ

2

ოთარ ტურაშვილი

3

ალეკსანდრუ ცერუშ

4

იოჰან ფან’ჰირდენ

5

მარიუს ანტონესკუ

6

ვიორელ ლუკაჩ

7

ანდრეი გორჩო’აია

8

მიხაი მაკოვეი^კაპ

მწ

ლინ ჰაუელს [უელ]

23

მედელინ ლემნარუ

22

ჯოდი როუზ

21

ვალენტინ კალაფეტეანუ

16

ეუჯენ კეპეცინა

17

კონსტანტინ პრისტევიცა

18

ალეკსანდრუ გორდაშ

19

ვალენტინ პოპირლან

20

დორინ ლაზერ

რეფერი  იენ დევის (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ   ვეინ დევის

კომისარი  სერჟ გიდე (საფრანგეთი)

16.15 @ 18/03_2017

 

 

2017 საქ - რუს

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 12/03 * თბილისი, დინამო არენა * 18.00

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

ირაკლი სვანიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

დავით კაჭარავა

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

ლაშა ტაბიძე

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

გიორგი ცუცქირიძე

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

21

გელა აფრასიძე

16

ზურაბ ჟვანია

17

გიორგი თეთრაშვილი

18

სოსო ბეკოშვილი

19

ლაშა ლომიძე

20

საბა შუბითიძე

რუსეთი

15

იური კუშნარიოვ

14

დენის სიმპლიკევიჩ

13

დმიტრი გერასიმოვ

12

ვასილი არტემიევ^კაპ

11

იგორ კურაშოვ

10

რამილ’ გაისინ

9

კონსტანტინ უზუნოვ

1

ვალერი მოროზოვ

2

ნაზირ ჰასანოვ

3

აზამათ ბითიევ

4

ევგენი იელ’გინ

5

ინოკენტი ზიკოვ

6

ვიკტორ გრესევ

7

თაგირ ჰაჯიევ

8

პაველ ბუტენკო

მწ

სანია პერვუხინ

23

ევგენი კოლომი’ცევ

22

ალეკსეი მიხალ’ცოვ

21

ანტონ რიაბოვ

16

სერგეი ჩერნიშოვ

17

ვლადიმირ პოდრეზოვ

18

ევგენი პრონენკო

19

ბოგდან ფედოტკო  დმიტრი კროტოვ

20

დმიტრი გრიცენკო

რეფერი  იენ თემპესთ (ინგლისი)
კიდეებზე:  სთივ ლი   ნაიჯელ ქერიქ

კომისარი  დომენიკო სირონი (იტალია)

22.20  #  14.20 @ 12/03  #  15.15 @ 11/03_2017

 

 

2017 საქ - ესპ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

შაბ 4/03 * ვაია’დოლიდ, მედინა-დელ-კამპო, ესტადიო მუნისიპალ * 19.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

სოსო მათიაშვილი

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

გიორგი თეთრაშვილი

2

შალვა მამუკაშვილი

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

ოთარ გიორგაძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ლაშა ლომიძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

ბადრი ლიპარტელიანი

21

გიორგი ბეგაძე

16

ჯაბა ბრეგვაძე

17

თორნიკე მატარაძე

18

ლაშა ტაბიძე

19

გიორგი ცუცქირიძე

20

საბა შუბითიძე

ესპანეთი

15

ბრედ ლინქ’ლეითერ

14

ფედე(რიკო) კასტილიონი

13

დენ სნი

12

ტიბო ალვარეს

11

ხორდი ხორბა

10

მატიო ბელი

9

სებასტიან რუე

1

ფერნანდო ლოპეს

2

უნაი ლასა  სთივ ბარნს

3

ალბერტო ბლანკო

4

ილაიტია "კალო" ნგავინდი

5

ვიკტორ სანჩეს

6

ინაკი ვია’ნუევა

7

ხავიერ კანოსა

8

გოტიე ჟიბუენ^კაპ

მწ

სანტიაგო სანტოს

23

გოტიე მენგიონ

22

ალვარ ხიმენო

21

ხუან რამოს

16

ფრანსისკო ბლანკო

17

სთივ ბარნს  ბენიატ აუსკი

18

ხონ საბალა

19

ხავიერ დე’ხუან  ლიუკა გიომ

20

მეთ ფოულდს

რეფერი  ქრეიგ ევანს
კიდეებზე:  მარქ დევის   ჯასთინ ვილიამს

კომისარი  დენის ჯოუნზ (უელსი)

12.15 @ 4/03  #  16.05 @ 3/03_2017

 

 

2017 საქ - გერ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 19/02 * რუსთავი, რაგბის სტადიონი @ 15.00

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

გიორგი ფრუიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

9

გიორგი ბეგაძე

1

თორნიკე მატარაძე

2

ბადრი ალხაზაშვილი

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

ნოდარ ჭეიშვილი

6

ლაშა ლომიძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ლაშა მალაღურაძე

22

ლაშა ხმალაძე

21

გელა აფრასიძე

16

გიორგი ჭყოიძე

17

გიორგი თეთრაშვილი

18

ლაშა ტაბიძე

19

გიორგი მჭედლიშვილი

20

საბა შუბითიძე

გერმანია

15

არი აუნალა [სფრ]

14

ოლივერ პეინ [ბრი]

13

მარსელ კუცია

12

ჯემი მერფი [უელ]

11

ალისთერ ლედინგემ [ბრი]

10

რეინორ პარქინსონ [ბრი^აფრ]

9

შონ არმსთრონგ [ავს]^კაპ

1

იულიუს ნოშტადტ

2

დეშ ბარბერ [ბრი^აფრ]

3

სამი ფიუხზელ

4

რობერთ მეი [ზელ]

5

ერიკ მარკს

6

ტომ ბერენდტ

7

სებასტიან ფერეირა

8

ტიმო ფოლენ’კემპერ

მწ

კობუს პოტ’ხიტერ [აფრ]

23

მატიო დოკო [სფრ]

22

დანიელ კოხ

21

მარკ შტინდერა

16

დეილ გარნერ [ბრი]

17

იორნ შრიოდერ

18

ენთონი დიქინსონ [ბრი]

19

სვენ ფან’ნიკერკ [აფრ]

20

ჯარიდ ელს [ბრი^აფრ]

რეფერი  მაკსიმ ბიურლე (ბელგია)
კიდეებზე:  ჯონ კატო   ქევინ სულეიმანი

კომისარი  ვეინ შერიდან (ირლანდია)

11.00 @ 18/02_2017

 

 

2017 საქ - ბელ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი @ 18.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

გიორგი ფრუიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

გიორგი ბეგაძე

1

გიორგი თეთრაშვილი

2

ბადრი ალხაზაშვილი

3

გიორგი მელიქიძე

4

გიორგი ნემსაძე

5

ნოდარ ჭეიშვილი

6

ლაშა ლომიძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

ლაშა მალაღურაძე

21

ვაჟა ხუციშვილი

16

გიორგი ჭყოიძე

17

თორნიკე მატარაძე

18

სოსო ბეკოშვილი

19

ოთარ გიორგაძე

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბელგია

15

ნიკოლას მიუს

14

ქრეიგ დაუსეთ

13

გიომ პირონ

12

გიომ ბრებონ

11

შარლ რეინარ

10

ქევინ ვილიამს^კაპ

9

ჟიულიან ბერჟე

1

ლიუკა სოტო

2

თომას დინსტ

3

ჟან-ბაპტისტ დე’კლერკ

4

ბრიოკ კორადი

5

თომას ფერფურტ

6

ტომ კუპე

7

ბაპტისტ ლესკარბურა

8

თომას დე’მოლდერ

მწ

გიომ აჟაკ

23

კრისტოფ დებატი

22

ალენ ვილიამს

21

ტომ კოკიუ

16

მაკს დიუბუა

17

ზეპ დე’ბაკერ

18

ბერტრან ბილი

19

ჟიან ბენუა

20

ნათან ბონტემს

რეფერი  ბენ ვაით’ჰაუს (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ   სთიუართ ქიბლ

კომისარი  მარიუ კუშტა (პორტუგალია)

20.45 @ 10/02_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

2018-19 * ჭაბუკთა ლიგები

განაცხადის ახალი ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

წინა, გარდამავალი სეზონი [2018]     "ა"   "ბ"

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

XLS

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო