2017 საქართველო - რუმინეთი

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ (დე ტრიუმფ) * 17.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

ირაკლი სვანიძე

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

გიორგი თხილაიშვილი

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

გიორგი კოშაძე

22

ლაშა მალაღურაძე

21

გიორგი ბეგაძე

16

ზურაბ ჟვანია

17

თორნიკე მატარაძე

18

ლაშა ტაბიძე

19

ლაშა ლომიძე

20

გიორგი ცუცქირიძე

რუმინეთი

15

კეტელინ ფერკუ

14

სთივენ შენან

13

ჯექ უმანგა

12

სიონე ფაკა’ოსილეა

11

იონუც დუმიტრუ

10

ფლორინ ვლაიკუ

9

ფლორინ სურუ’ჯიუ

1

იონუც ბადიუ

2

ოთარ ტურაშვილი

3

ალეკსანდრუ ცერუშ

4

იოჰან ფან’ჰირდენ

5

მარიუს ანტონესკუ

6

ვიორელ ლუკაჩ

7

ანდრეი გორჩო’აია

8

მიხაი მაკოვეი^კაპ

მწ

ლინ ჰაუელს [უელ]

23

მედელინ ლემნარუ

22

ჯოდი როუზ

21

ვალენტინ კალაფეტეანუ

16

ეუჯენ კეპეცინა

17

კონსტანტინ პრისტევიცა

18

ალეკსანდრუ გორდაშ

19

ვალენტინ პოპირლან

20

დორინ ლაზერ

რეფერი  იენ დევის (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ   ვეინ დევის

კომისარი  სერჟ გიდე (საფრანგეთი)

16.15 @ 18/03_2017

 

 

2017 საქ - რუს

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 12/03 * თბილისი, დინამო არენა * 18.00

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

ირაკლი სვანიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

დავით კაჭარავა

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

ლაშა ტაბიძე

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

გიორგი ცუცქირიძე

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

21

გელა აფრასიძე

16

ზურაბ ჟვანია

17

გიორგი თეთრაშვილი

18

სოსო ბეკოშვილი

19

ლაშა ლომიძე

20

საბა შუბითიძე

რუსეთი

15

იური კუშნარიოვ

14

დენის სიმპლიკევიჩ

13

დმიტრი გერასიმოვ

12

ვასილი არტემიევ^კაპ

11

იგორ კურაშოვ

10

რამილ’ გაისინ

9

კონსტანტინ უზუნოვ

1

ვალერი მოროზოვ

2

ნაზირ ჰასანოვ

3

აზამათ ბითიევ

4

ევგენი იელ’გინ

5

ინოკენტი ზიკოვ

6

ვიკტორ გრესევ

7

თაგირ ჰაჯიევ

8

პაველ ბუტენკო

მწ

სანია პერვუხინ

23

ევგენი კოლომი’ცევ

22

ალეკსეი მიხალ’ცოვ

21

ანტონ რიაბოვ

16

სერგეი ჩერნიშოვ

17

ვლადიმირ პოდრეზოვ

18

ევგენი პრონენკო

19

ბოგდან ფედოტკო  დმიტრი კროტოვ

20

დმიტრი გრიცენკო

რეფერი  იენ თემპესთ (ინგლისი)
კიდეებზე:  სთივ ლი   ნაიჯელ ქერიქ

კომისარი  დომენიკო სირონი (იტალია)

22.20  #  14.20 @ 12/03  #  15.15 @ 11/03_2017

 

 

2017 საქ - ესპ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

შაბ 4/03 * ვაია’დოლიდ, მედინა-დელ-კამპო, ესტადიო მუნისიპალ * 19.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

სოსო მათიაშვილი

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

გიორგი თეთრაშვილი

2

შალვა მამუკაშვილი

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

ოთარ გიორგაძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ლაშა ლომიძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

ბადრი ლიპარტელიანი

21

გიორგი ბეგაძე

16

ჯაბა ბრეგვაძე

17

თორნიკე მატარაძე

18

ლაშა ტაბიძე

19

გიორგი ცუცქირიძე

20

საბა შუბითიძე

ესპანეთი

15

ბრედ ლინქ’ლეითერ

14

ფედე(რიკო) კასტილიონი

13

დენ სნი

12

ტიბო ალვარეს

11

ხორდი ხორბა

10

მატიო ბელი

9

სებასტიან რუე

1

ფერნანდო ლოპეს

2

უნაი ლასა  სთივ ბარნს

3

ალბერტო ბლანკო

4

ილაიტია "კალო" ნგავინდი

5

ვიკტორ სანჩეს

6

ინაკი ვია’ნუევა

7

ხავიერ კანოსა

8

გოტიე ჟიბუენ^კაპ

მწ

სანტიაგო სანტოს

23

გოტიე მენგიონ

22

ალვარ ხიმენო

21

ხუან რამოს

16

ფრანსისკო ბლანკო

17

სთივ ბარნს  ბენიატ აუსკი

18

ხონ საბალა

19

ხავიერ დე’ხუან  ლიუკა გიომ

20

მეთ ფოულდს

რეფერი  ქრეიგ ევანს
კიდეებზე:  მარქ დევის   ჯასთინ ვილიამს

კომისარი  დენის ჯოუნზ (უელსი)

12.15 @ 4/03  #  16.05 @ 3/03_2017

 

 

2017 საქ - გერ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

კვი 19/02 * რუსთავი, რაგბის სტადიონი @ 15.00

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

გიორგი ფრუიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

9

გიორგი ბეგაძე

1

თორნიკე მატარაძე

2

ბადრი ალხაზაშვილი

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

ნოდარ ჭეიშვილი

6

ლაშა ლომიძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ლაშა მალაღურაძე

22

ლაშა ხმალაძე

21

გელა აფრასიძე

16

გიორგი ჭყოიძე

17

გიორგი თეთრაშვილი

18

ლაშა ტაბიძე

19

გიორგი მჭედლიშვილი

20

საბა შუბითიძე

გერმანია

15

არი აუნალა [სფრ]

14

ოლივერ პეინ [ბრი]

13

მარსელ კუცია

12

ჯემი მერფი [უელ]

11

ალისთერ ლედინგემ [ბრი]

10

რეინორ პარქინსონ [ბრი^აფრ]

9

შონ არმსთრონგ [ავს]^კაპ

1

იულიუს ნოშტადტ

2

დეშ ბარბერ [ბრი^აფრ]

3

სამი ფიუხზელ

4

რობერთ მეი [ზელ]

5

ერიკ მარკს

6

ტომ ბერენდტ

7

სებასტიან ფერეირა

8

ტიმო ფოლენ’კემპერ

მწ

კობუს პოტ’ხიტერ [აფრ]

23

მატიო დოკო [სფრ]

22

დანიელ კოხ

21

მარკ შტინდერა

16

დეილ გარნერ [ბრი]

17

იორნ შრიოდერ

18

ენთონი დიქინსონ [ბრი]

19

სვენ ფან’ნიკერკ [აფრ]

20

ჯარიდ ელს [ბრი^აფრ]

რეფერი  მაკსიმ ბიურლე (ბელგია)
კიდეებზე:  ჯონ კატო   ქევინ სულეიმანი

კომისარი  ვეინ შერიდან (ირლანდია)

11.00 @ 18/02_2017

 

 

2017 საქ - ბელ

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი @ 18.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

გიორგი ფრუიძე

13

გიორგი კოშაძე

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

გიორგი ბეგაძე

1

გიორგი თეთრაშვილი

2

ბადრი ალხაზაშვილი

3

გიორგი მელიქიძე

4

გიორგი ნემსაძე

5

ნოდარ ჭეიშვილი

6

ლაშა ლომიძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ბექა გორგაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

ბექა წიკლაური

22

ლაშა მალაღურაძე

21

ვაჟა ხუციშვილი

16

გიორგი ჭყოიძე

17

თორნიკე მატარაძე

18

სოსო ბეკოშვილი

19

ოთარ გიორგაძე

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბელგია

15

ნიკოლას მიუს

14

ქრეიგ დაუსეთ

13

გიომ პირონ

12

გიომ ბრებონ

11

შარლ რეინარ

10

ქევინ ვილიამს^კაპ

9

ჟიულიან ბერჟე

1

ლიუკა სოტო

2

თომას დინსტ

3

ჟან-ბაპტისტ დე’კლერკ

4

ბრიოკ კორადი

5

თომას ფერფურტ

6

ტომ კუპე

7

ბაპტისტ ლესკარბურა

8

თომას დე’მოლდერ

მწ

გიომ აჟაკ

23

კრისტოფ დებატი

22

ალენ ვილიამს

21

ტომ კოკიუ

16

მაკს დიუბუა

17

ზეპ დე’ბაკერ

18

ბერტრან ბილი

19

ჟიან ბენუა

20

ნათან ბონტემს

რეფერი  ბენ ვაით’ჰაუს (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ   სთიუართ ქიბლ

კომისარი  მარიუ კუშტა (პორტუგალია)

20.45 @ 10/02_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო