საქართველო 7:8 რუმინეთი

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

საქართველო 7:8 რუმინეთი

საქართველო  1 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 ირაკლი სვანიძე (23 გიორგი კოშაძე 66)

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 70) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 ზურაბ ჟვანია 64)

  3 სოსო ბეკოშვილი (18 ლაშა ტაბიძე 48)

  4 გიორგი ნემსაძე (19 ლაშა ლომიძე 6 > 7, 71 > 4)

  5 კოტე მიქაუტაძე

  6 გიორგი თხილაიშვილი

  7 მამუკა გორგოძე^კაპ  6 > 4 (20 გიორგი ცუცქირიძე 71)

  8 ბექა გორგაძე

არ შესულან: 22 ლაშა მალაღურაძე / 17 თორნიკე მატარაძე -

: შარიქაძე; გ: კვირიკაშვილი

რუმინეთი  4 ქულა

15 კეტელინ ფერკუ

14 სთივენ შენან (23 მედელინ ლემნარუ 60)

13 ჯექ უმანგა

12 სიონე ფაკა’ოსილეა

11 იონუც დუმიტრუ

10 ფლორინ ვლაიკუ

  9 ფლორინ სურუ’ჯიუ (21 ვალენტინ კალაფეტეანუ 70) /

  1 იონუც ბადიუ (17 კონსტანტინ პრისტევიცა 62)

  2 ოთარ ტურაშვილი (16 ეუჯენ კეპეცინა 64)

  3 ალეკსანდრუ ცერუშ (18 ალეკსანდრუ გორდაშ 53-69)

  4 იოჰან ფან’ჰირდენ

  5 მარიუს ანტონესკუ

  6 ვიორელ ლუკაჩ (20 დორინ ლაზერ 71)

  7 ანდრეი გორჩო’აია

  8 მიხაი მაკოვეი^კაპ (ლაზერ 40+2 - /, 19 ვალენტინ პოპირლან 76)

არ შესულა: 22 ჯოდი როუზ -

: ფერკუ; ჯ: ვლაიკუ

რეფერი იენ დევის (უელსი)

კიდეებზე: შონ ბრიქელ / ვეინ დევის

კომისარი სერჟ გიდე (საფრანგეთი)

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ * 17.00 საქ

0:5(4) 7:5(38) ნახ(40+6) / 7:8(52) ბოლო(80+2)

24.55 @ 19/03_2017

 

 

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

საქართველო 28:14 რუსეთი

საქართველო  4 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 ირაკლი სვანიძე

13 გიორგი კოშაძე

12 დავით კაჭარავა

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გელა აფრასიძე 74) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 გიორგი თეთრაშვილი 69)

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 ზურაბ ჟვანია 69)

  3 ლაშა ტაბიძე (18 სოსო ბეკოშვილი 45)

  4 გიორგი ნემსაძე

  5 კოტე მიქაუტაძე (19 ლაშა ლომიძე 59)

  6 გიორგი ცუცქირიძე (20 საბა შუბითიძე 71)

  7 მამუკა გორგოძე^კაპ

  8 ბექა გორგაძე

არ შესულან:  23 ბექა წიკლაური,  22 რევაზ ჯინჭველაშვილი -

4: კოშაძე ლობჟანიძე (2 3) კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი

რუსეთი  0 ქულა

15 იური კუშნარიოვ

14 დენის სიმპლიკევიჩ (22 ალეკსეი მიხალ’ცოვ 71)

13 დმიტრი გერასიმოვ

12 ვასილი არტემიევ^კაპ

11 იგორ კურაშოვ

10 რამილ’ გაისინ

  9 კონსტანტინ უზუნოვ (21 ანტონ რიაბოვ 78) /

  1 ვალერი მოროზოვ სბ 15-27 (კროტოვ 28)

  2 ნაზირ ჰასანოვ (16 სერგეი ჩერნიშოვ 71)

  3 აზამათ ბითიევ 16 > 1 (17 ვლადიმირ პოდრეზოვ 61)

  4 ევგენი იელ’გინ

  5 ინოკენტი ზიკოვ 16 > 3 (18 ევგენი პრონენკო 71)

  6 ვიკტორ გრესევ

  7 თაგირ ჰაჯიევ (19 დმიტრი კროტოვ 16-27 > 5, 20 დმიტრი გრიცენკო 61)

  8 პაველ ბუტენკო

არ შესულა: 23 ევგენი კოლომი’ცევ -

2: კუშნარიოვ კროტოვ; 2გ: კუშნარიოვ

რეფერი  იენ თემპესთ (ინგლისი)

კიდეებზე:  სთივ ლი   ნაიჯელ ქერიქ

კომისარი  დომენიკო სირონი (იტალია)

კვი 12/03 * თბილისი, დინამო არენა (55 ათასი) * 18.00

7:0(5) სბ(15რ) 14:0(27) ნახ(40+1) /
21:0(51) 21:7(56) 28:7(68) 28:14(77) ბოლო(80+2)

22.15  #  21.50  #  20.45 @ 12/03_2017

 

 

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

საქართველო 20:10 ესპანეთი

საქართველო  4 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 სოსო მათიაშვილი

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ  (22 ბადრი ლიპარტელიანი 20)

11 სანდრო თოდუა  (23 ბექა წიკლაური 78)

10 ლაშა ხმალაძე

  9 ვასილ ლობჟანიძე  (21 გიორგი ბეგაძე 63)  /

  1 გიორგი თეთრაშვილი  (17 თორნიკე მატარაძე 54)

  2 შალვა მამუკაშვილი  (16 ჯაბა ბრეგვაძე 54)

  3 სოსო ბეკოშვილი  (18 ლაშა ტაბიძე 61)

  4 გიორგი ნემსაძე^კაპ’

  5 კოტე მიქაუტაძე  (20 საბა შუბითიძე 77)

  6 ოთარ გიორგაძე (19 გიორგი ცუცქირიძე 55)

  7 გიორგი თხილაიშვილი
  8 ლაშა ლომიძე 77 > 5 -

2: თხილაიშვილი მათიაშვილი; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

ესპანეთი  0 ქულა

15 ბრედ ლინქ’ლეითერ

14 ფედერიკო კასტილიონი  (23 გოტიე მენგიონ 71)

13 დენ სნი

12 ტიბო ალვარეს

11 ხორდი ხორბა

10 მატიო ბელი  (22 ალვარ ხიმენო 54)

  9 სებასტიან რუე  (21 ხუან რამოს 66) /

  1 ფერნანდო ლოპეს  (16 ფრანსისკო ბლანკო 41)

  2 სთივ ბარნს  (17 ბენიატ აუსკი 41)

  3 ალბერტო ბლანკო  (18 ხონ საბალა 41 სბ 71-79)

  4 ილაიტია ნგავინდი  (19 ლიუკა გიომ 55-61, ა.ბლანკო 77-79)

  5 ვიკტორ სანჩეს  (გიომ 62)

  6 ინაკი ვია’ნუევა

  7 ხავიერ კანოსა  (20 მეთ ფოულდს 48)
  8 გოტიე ჟიბუენ^კაპ -

ლ: ნგავინდი; გ ჯ: ლინქ’ლეითერ

რეფერი  ქრეიგ ევანს
კიდეებზე:  მარქ დევის   ჯასთინ ვილიამს
კომისარი  დენის ჯოუნზ (უელსი)

შაბ 4/03 * ვაია’დოლიდ, მედინა-დელ-კამპო @ 19.00 საქ

0:3(3) 3:3(23) 3:10(27) ნახ(40+3) /
10:10(50) 17:10(60) სბ(71ე) 20:10(79) ბოლო(80+)

13.05 @ 6/03  #  22.10  #  21.30 @ 4/03_2017

 

 

საქართველო 50:6 გერმანია

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

საქართველო 50:6 გერმანია

საქართველო  5 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი 64 > 9 (22 ლაშა ხმალაძე 78)

14 გიორგი ფრუიძე

13 გიორგი კოშაძე

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 რევაზ ჯინჭველაშვილი

  9 გიორგი ბეგაძე  (21 გელა აფრასიძე 58, 23 ლაშა მალაღურაძე 64 > 15) /

1 თორნიკე მატარაძე სბ 71

2 ბადრი ალხაზაშვილი  (16 გიორგი ჭყოიძე 32, 17 გიორგი თეთრაშვილი 49)

3 სოსო ბეკოშვილი  (18 ლაშა ტაბიძე 53)

4 გიორგი ნემსაძე  (19 გიორგი მჭედლიშვილი 69)

5 ნოდარ ჭეიშვილი  (20 საბა შუბითიძე 58 > 6)

6 ლაშა ლომიძე 58 > 6

7 გიორგი თხილაიშვილი

8 ბექა გორგაძე -

8ლ: კოშაძე (1 3) ფრუიძე თხილაიშვილი (4 7) გორგაძე (5 6) შარიქაძე;
5გ:
კვირიკაშვილი 4,
მალაღურაძე

გერმანია  0 ქულა

15 არი აუნალა

14 ოლივერ პეინ  (21 მარკ შტინდერა 69)

13 მარსელ კუცია

12 ჯემი მერფი

11 ალისთერ ლედინგემ  (23 მატიო დოკო 50)

10 რეინორ პარქინსონ

  9 შონ არმსთრონგ^კაპ /

  1 იულიუს ნოშტადტ  (17 იორნ შრიოდერ 25-31, 50)

  2 დეშ ბარბერ  (16 დეილ გარნერ 66)

  3 სამი ფიუხზელ  (18 ენთონი დიქინსონ 76)

  4 რობერთ მეი  (19 სვენ ფან’ნიკერკ 61)

  5 ერიკ მარკს

  6 ტომ ბერენდტ  (20 ჯარიდ ელს 50)

  7 სებასტიან ფერეირა

  8 ტიმო ფოლენ’კემპერ

არ შესულა: 22 დანიელ კოხ -

2ჯ: პარქინსონ

რეფერი  მაკსიმ ბიურლე (ბელგია)
კიდეებზე:  ჯონ კატო   ქევინ სულეიმანი (ბელგია)
კომისარი  ვეინ შერიდან (ირლანდია)

კვი 19/02 * რუსთავი, რაგბის სტადიონი (3 300) მზე, ყინვა @ 15.00

7:0(3) 7:3(8) 14:3(18) 14:6(27) 21:6(30) / 
26:6(47) 31:6(56) 36:6(64) 43:6(69) სბ(71ს) ცრუ’შრკ(74ს) 50:6(80)

მადლობა ნიკა ამაშუკელს 19.50 # 18.35 @ 19/02_2017

 

 

2017 საქართველო 31:6 ბელგია

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი * 2017

საქართველო 31:6 ბელგია

საქართველო  5 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი სბ 51- 61 (23 ბექა წიკლაური 78)

14 გიორგი ფრუიძე

13 გიორგი კოშაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 78)

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 78) /

  1 გიორგი თეთრაშვილი  (17 თორნიკე მატარაძე 53)

  2 ბადრი ალხაზაშვილი  (16 გიორგი ჭყოიძე 77)

  3 გიორგი მელიქიძე  (18 სოსო ბეკოშვილი 53)

  4 გიორგი ნემსაძე

  5 ნოდარ ჭეიშვილი  (19 ოთარ გიორგაძე 53 > 6)

  6 ლაშა ლომიძე  53 > 5

  7 გიორგი თხილაიშვილი  (20 გიორგი ცუცქირიძე 80+2)

  8 ბექა გორგაძე -

4ლ: თხილაიშვილი კოშაძე [საჯ^გორგაძე] გორგაძე;  
4გ
: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: : კვირიკაშვილი

ბელგია  0 ქულა

15 ნიკოლას მიუს  (22 ალენ ვილიამს 41)

14 ქრეიგ დაუსეთ

13 გიომ პირონ

12 გიომ ბრებონ

11 შარლ რეინარ

10 ქევინ ვილიამს^კაპ  (21 ტომ კოკიუ 73 > 9)

  9 ჟიულიან ბერჟე 73 > 10 /

  1 ლიუკა სოტო  (17 ზეპ დე’ბაკერ 3, სბ 32 - 40+3, 23 კრისტოფ დებატი 53)

  2 თომას დინსტ  (16 მაკს დიუბუა 71)

  3 ჟან-ბაპტისტ დე’კლერკ  (დე’ბაკერ 64, _აღარავინ 80+7)

  4 ბრიოკ კორადი  (18 ბერტრან ბილი 41)

  5 თომას ფერფურტ  (19 ჟიან ბენუა 53)

  6 ტომ კუპე  (დებატი 34 - 40+3)

  7 ბაპტისტ ლესკარბურა

  8 თომას დე’მოლდერ

არ შესულა: 20 ნათან ბონტემს -

2ჯ: ა.ვილიამს

რეფერი  ბენ ვაით’ჰაუს (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ / სთიუართ ქიბლ (უელსი)
კომისარი  მარიუ კუშტა (პორტუგალია)

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი (4 ათასი) თოვდა @ 18.00 საქ

3:0(12) 10:0(23) სბ(32ბ) 17:0(39) ნახ(40+5) / 
17:3(45) სბ(51ს) 17:6(57) 24:6(69) ცრუ’შრკ(80+7ბ) 31:6(80+10)

10.35 @ 13/02_2017  #  24.35 @ 11/02_2017

 

 

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

გაგრძელდება   25/01

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3307] მორაგბე [18/01]

კაცი [1354]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო