*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

რეჩ 2016   რეჩ 2015   ყოფილი ევროპის "ერთა თასი"   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16/09

122:078

4-1

3

საქართველო

19

+92

19/04

136:044

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

09/05

091:054

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14/14

107:117

2-3

1

გერმანია

8

-80

14/28

121:201

2-3

0

ბელგია

2

-83

07/19

070:153

0-5

2

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; +1 ბონუსი ($) = პრემია (მეტოქეზე სამით მეტ ლელოს გატან)

                                                                             და ნუგეში (რვაზე ნაკლებით წაგება)

+2 ბონუსი = სლემის შესრულება (ხუთივე მატჩის მოგება)     (დებულებაში შეცდომაა +1)

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი_EN   დებულება

2019 წლის მსოფლიო თასისთვის შერჩევა იწარმოებს 2017 და 2018 წლების ჯამით    საბუთი  

ამ ცხრილში არ ჩაითვლება საქართველოს შედეგები

თუ 2017 წლის მაჩანჩალა = ბელგია  20 მაისს, შინ  წააგებს პლეი’ოფს
ქვემო დონის ჯილასთან =
პორტუგალიასთან და ჩემპიონატში 2018 წლისთვის ეს ჯილა შემოვა,
მაშინ ორ’წლიან შესარჩევ ცხრილში
ოთხი გუნდიღა დარჩება -
მასში
აღარც გავარდნილი და შემოსული გუნდების შედეგები ჩაითვლება
| ბელგია დარჩა!

წლევანდელი რაზმი

11/02

ბელგია

6:31

საქართველო $

ბრიუსელ

18.00

ვაით’ჰაუს (უელ)

 

2ჯ: ა.ვილიამს სბ დე’ბაკერ -
4ლ:
თხილაიშვილი კოშაძე [საჯ^გორგაძე] გორგაძე; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: სბ კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო  1  2ტ

11/02

გერმანია

41:38

რუმინეთი $

ფრანკფურტ

16.15

შალონ (სფრ)

11/02

ესპანეთი

16:6

რუსეთი

მადრიდ

19.00

ფილიპს (ირლ)

19/02

საქართველო $

50:6

გერმანია

რუსთავი

15.00

ბიურლე (ბელ)

 

8ლ: კოშაძე (1 3) ფრუიძე თხილაიშვილი (4 7) გორგაძე (5 6) შარიქაძე; 5გ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე სბ მატარაძე -
2ჯ:
პარქინსონ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/02

რუმინეთი

13:3

ესპანეთი

ბუკურეშტ

15.00

რიძო (იტა)

18/02

ბელგია $

18:25

რუსეთი

ბრიუსელ

18.00

ატალა (სფრ)

04/03

ესპანეთი

10:20

საქართველო

ვაია’დოლიდ

19.00

ევანს (უელ)

 

ლ: ნგავინდი; გ ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ საბალა -
2: თხილაიშვილი მათიაშვილი; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

04/03

რუსეთი

10:30

რუმინეთი $

სოჭი

14.00

გალაჰერ (ირლ)

04/03

გერმანია

34:29

ბელგია $

ფრანკფურტ

19.15

ატორასაგასტი (ესპ)

12/03

საქართველო

28:14

რუსეთი

თბილისი

18.00

თემპესთ (ინგ)

 

4: კოშაძე ლობჟანიძე (2 3) კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი -
2: კუშნარიოვ კროტოვ; 2გ: კუშნარიოვ სბ მოროზოვ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

11/03

ბელგია

17:33

რუმინეთი $

ბრიუსელ

18.00

ბლესანო (იტა)

11/03

გერმანია

15:32

ესპანეთი

კელნ

19.15

ლინთონ (შტლ)

19/03

რუმინეთი

8:7

საქართველო $

ბუკურეშტ

17.00

დევის (უელ)

 

ლ: ფერკუ; ჯ: ვლაიკუ - ლ: შარიქაძე; გ: კვირიკაშვილი  *  რუმინეთმა დაიბრუნა "ანთიმოზ ივერიელის თასიც"

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/03

ესპანეთი $

30:0

ბელგია

მადრიდ

19.00

იორდაკესკუ (რუმ)

დარჩენა - ამოსვლაზე

20/05

ბელგია

29:18

პორტუგალია

ბრიუსელ

18.00

მერფი (ირლ)

14.45 @ 23/05_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

20/04_2018 @ 11.20

 

პლეი’ოფი

სრულად

შაბ 21/04   გორი   15.00

კვი 22/04   ბათუმი   16.30

14/04 @ 18.00

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა, არმია >> გადათამაშებაში

2017-18 * პირველი ლიგა

15/04_2018 @ 18.00

15/04   ბოლო, XIV ტური

პატარძეული დიდ 10-ში ავიდა

გადათამაშებაში

ყოჩები >> ასვლაზე, ივერია >> დარჩენაზე

ხულიგანა გავარდა

2017-18 * რეგიონული ლიგა

16/04_2018 @ 17.15

21/04  პლეი’ოფის II ნახევარ’ფინალები

დასავლეთი | აღმოსავლეთი  დასრულდა

2018 * ჭაბუკები

19/04_2018 @ 20.20

"" ლიგ   18-25/04
აღმ
  VIII ტური  |  დას  VII ტური

"" ლიგ   19-20/04   VII ტური
აღმ
      |  დას    

შავი დაფა

17/04_2018 @ 12.20

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

19/03_2018 @ 00.50

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუმ აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ესპ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

ესები

26/02_2018 @ 15.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

17/04_2018 @ 12.55

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო