*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

რეჩ 2016   რეჩ 2015   ყოფილი ევროპის "ერთა თასი"   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16/09

122:078

4-1

3

საქართველო

19

+92

19/04

136:044

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

09/05

091:054

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14/14

107:117

2-3

1

გერმანია

8

-80

14/28

121:201

2-3

0

ბელგია

2

-83

07/19

070:153

0-5

2

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; +1 ბონუსი ($) = პრემია (მეტოქეზე სამით მეტ ლელოს გატან)

                                                                             და ნუგეში (რვაზე ნაკლებით წაგება)

+2 ბონუსი = სლემის შესრულება (ხუთივე მატჩის მოგება)     (დებულებაში შეცდომაა +1)

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი_EN   დებულება

2019 წლის მსოფლიო თასისთვის შერჩევა იწარმოებს 2017 და 2018 წლების ჯამით    საბუთი  

ამ ცხრილში არ ჩაითვლება საქართველოს შედეგები

თუ 2017 წლის მაჩანჩალა = ბელგია  20 მაისს, შინ  წააგებს პლეი’ოფს
ქვემო დონის ჯილასთან =
პორტუგალიასთან და ჩემპიონატში 2018 წლისთვის ეს ჯილა შემოვა,
მაშინ ორ’წლიან შესარჩევ ცხრილში
ოთხი გუნდიღა დარჩება -
მასში
აღარც გავარდნილი და შემოსული გუნდების შედეგები ჩაითვლება
| ბელგია დარჩა!

წლევანდელი რაზმი

11/02

ბელგია

6:31

საქართველო $

ბრიუსელ

18.00

ვაით’ჰაუს (უელ)

 

2ჯ: ა.ვილიამს სბ დე’ბაკერ -
4ლ:
თხილაიშვილი კოშაძე [საჯ^გორგაძე] გორგაძე; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: სბ კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო  1  2ტ

11/02

გერმანია

41:38

რუმინეთი $

ფრანკფურტ

16.15

შალონ (სფრ)

11/02

ესპანეთი

16:6

რუსეთი

მადრიდ

19.00

ფილიპს (ირლ)

19/02

საქართველო $

50:6

გერმანია

რუსთავი

15.00

ბიურლე (ბელ)

 

8ლ: კოშაძე (1 3) ფრუიძე თხილაიშვილი (4 7) გორგაძე (5 6) შარიქაძე; 5გ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე სბ მატარაძე -
2ჯ:
პარქინსონ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/02

რუმინეთი

13:3

ესპანეთი

ბუკურეშტ

15.00

რიძო (იტა)

18/02

ბელგია $

18:25

რუსეთი

ბრიუსელ

18.00

ატალა (სფრ)

04/03

ესპანეთი

10:20

საქართველო

ვაია’დოლიდ

19.00

ევანს (უელ)

 

ლ: ნგავინდი; გ ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ საბალა -
2: თხილაიშვილი მათიაშვილი; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

04/03

რუსეთი

10:30

რუმინეთი $

სოჭი

14.00

გალაჰერ (ირლ)

04/03

გერმანია

34:29

ბელგია $

ფრანკფურტ

19.15

ატორასაგასტი (ესპ)

12/03

საქართველო

28:14

რუსეთი

თბილისი

18.00

თემპესთ (ინგ)

 

4: კოშაძე ლობჟანიძე (2 3) კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი -
2: კუშნარიოვ კროტოვ; 2გ: კუშნარიოვ სბ მოროზოვ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

11/03

ბელგია

17:33

რუმინეთი $

ბრიუსელ

18.00

ბლესანო (იტა)

11/03

გერმანია

15:32

ესპანეთი

კელნ

19.15

ლინთონ (შტლ)

19/03

რუმინეთი

8:7

საქართველო $

ბუკურეშტ

17.00

დევის (უელ)

 

ლ: ფერკუ; ჯ: ვლაიკუ - ლ: შარიქაძე; გ: კვირიკაშვილი  *  რუმინეთმა დაიბრუნა "ანთიმოზ ივერიელის თასიც"

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/03

ესპანეთი $

30:0

ბელგია

მადრიდ

19.00

იორდაკესკუ (რუმ)

დარჩენა - ამოსვლაზე

20/05

ბელგია

29:18

პორტუგალია

ბრიუსელ

18.00

მერფი (ირლ)

14.45 @ 23/05_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო