2017 * საქ - კან

საქართველოს ბორჯღალოსნები

 კანადა

შაბ 11/11_2017  |  თბილისი, დინამო არენა  |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 3

2 2გ [14 ქ]

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

6

4

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

102

22ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

54

10 [7 კაპ]

11

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 0

:

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

56

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

24

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

44

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1987

46

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1991

32

3ლ

4

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

51

2ლ 3სბ

5

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ ჩემპ]

1984

73

12ლ 5სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

33

5 + სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

41

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ პრო დ2]

1991

22

6ლ +

მარქაფა [თადარიგი]

23

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 0

:

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

3

:

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

58

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

კარკასონ [სფრ პრო დ2]

1990 46

4

17

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

27

2ლ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

8

:

19

გიორგი ჩხაიძე

ნის [სფრ ფედ2]

1981

97

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

38

10 სბ

14.10 @ 09/11_2017

 

 

2017 * საქ - უელ

 

საქართველოს ბორჯღალოსნები

 უელსი

შაბ 18/11_2017  |  კარდიფ, პრინსიპალითი  |  18.30 საქ (14.30 უელ)

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 4

4ლ 8გ 4ჯ [48 ქ]

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

7

4

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

103

22ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

55

11 [8 კაპ]

11

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 1

:

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

57

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

25

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

45

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1987

47

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1991

33

4

4

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

52

2ლ 3სბ

5

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ ჩემპ]

1984

74

13ლ 5სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

34

5 + სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

42

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ პრო დ2]

1991

23

6ლ +

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

106

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

4

:

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

59

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

კარკასონ [სფრ პრო დ2]

1990 47

4

17

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

28

3ლ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

9

:

19

გიორგი ჩხაიძე

ნის [სფრ ფედ2]

1981

98

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

39

10 სბ

14.45 @ 16/11_2017

 

 

2017 * საქ - აშშ

 

საქართველოს ბორჯღალოსნები

 შტატები

შაბ 25/11_2017  |  თბილისი, ვაკე, მესხი |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი [ქვეყანა ლიგა]

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

107

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 5

4ლ 8გ 6ჯ [54 ქ]

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

8

4

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

56

11 [9 კაპ]

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 1

:

11

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 2

:

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

5

:

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

26

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

46

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1987

48

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

34

4

4

გიორგი ჩხაიძე

ნის [სფრ ფედ2]

1981

99

10ლ [1 კაპ] 6სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

53

2ლ 3სბ

6

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

62

2ლ [15 კაპ] 3სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

43

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ პრო დ2]

1991

24

6ლ +

მარქაფა [თადარიგი]

23

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

78

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

22

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

2

:

16

შალვა მამუკაშვილი

კარკასონ [სფრ პრო დ2]

1990 48

4

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

28

8ლ 2სბ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

10

:

19

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ ჩემპ]

1984

75

13ლ 5სბ

20

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

35

5 + სბ

21

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

40

10 სბ

14.25 @ 23/11_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო