საქართველო @ 2017 რუმინეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * ბოლო, V რაუნდი - რუმინეთი

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ დე ტრიუმფ * 17.00 საქ

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

102

14145გ 144ჯ 3ა [801 ქ] 5სბ

14

ირაკლი სვანიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1996 2

:

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

98

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

50

9 [4 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

63

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

52

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

20

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

40

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

42

2სბ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

4

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

69

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

47

2ლ 3სბ

6

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

36

10სბ

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

70

26ლ [12 კაპ] 5სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

10

5სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

4

4

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

75

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

54

2სბ

16

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

27

8ლ 2სბ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

სბ

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

3

:

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

29

5 სბ

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

:

15.20 @ 17/03_2017

 

 

 

 

საქართველო @ 2017 რუსეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * IV რაუნდი - რუსეთი

კვი 12/03 * თბილისი, დინამო არენა * 18.00

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

101

14141გ 144ჯ 3ა [793 ქ] 5სბ

14

ირაკლი სვანიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1996 1

:

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

3

3

12

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

97

20ლ [4 კაპ] 2სბ

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

62

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

51

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

19

3

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

39

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

41

2სბ

3

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

68

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

46

2ლ 3სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

:

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

69

26ლ [11 კაპ] 5სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

9

5სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

27

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1995

3

:

21

გელა აფრასიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1998

1

:

16

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

26

8ლ 2სბ

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

7

:

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

3

:

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

28

5 სბ

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

9

:

13.25 @ 10/03_2017

 

 

საქართველო @ 2017 ესპანეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * III რაუნდი - ესპანეთი

შაბ 4/03 * ვაია’დოლიდ, მედინა-დელ-კამპო * 19.00 საქ

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

100

14139გ 142ჯ 3ა [783 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 0

:

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

96

20ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

49

9 [3 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

61

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

50

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

18

3

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

6

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 43

3ლ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

67

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

45

2ლ 3სბ

6

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

35

9სბ

8

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

27

5 სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

26

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

ბადრი ლიპარტელიანი

არმაზი [საქ დ 10]

1995

0

:

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

53

2სბ

16

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

40

2სბ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

სბ

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

1

:

19

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

1

:

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

8

:

11.50 @ 2/03_2017

 

 

საქართველო @ 2017 გერმანია

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * II რაუნდი - გერმანია

კვი 19/02 * რუსთავი, რაგბის სტადიონი * 15.00

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

99

14135გ 142ჯ 3ა [775 ქ] 5სბ

14

გიორგი ფრუიძე

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1994

12

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

2

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

48

8 [2 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

60

7ლ 2სბ

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1995

2

:

9

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

52

2სბ

შერკინება [ფორვარდები]

1

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

1

:

2

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

3

:

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

1

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

66

12ლ 4სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

5

:

6

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

26

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

34

7ლ სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

8

3ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

74

4ლ 39გ 25 3ა [182 ქ] 2სბ

22

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

49

7ლ 4გ [43 ქ]

21

გელა აფრასიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1998

0

:

16

გიორგი ჭყოიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1991

1

:

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

5

:

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

0

:

19

გიორგი მჭედლიშვილი

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1993

0

:

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

7

:

12.35 @ 17/02_2017

 

 

საქართველო @ 2017 ბელგია

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * I რაუნდი - ბელგია

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი * 18.00 საქ

ყველა ბორჯღალოსანი და ტესტი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

98

14132გ 141ჯ 3ა [766 ქ] 4სბ

14

გიორგი ფრუიძე

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1994

11

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

1

:

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

47

8 [1 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

59

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

48

7ლ 4გ [43 ქ]

9

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

51

2სბ

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

4

:

2

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

2

:

3

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

65

12ლ 4სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

4

:

6

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

25

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

33

6ლ სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

7

სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

25

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

73

4ლ 38გ 25 3ა [180 ქ] 2სბ

21

ვაჟა ხუციშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1993

22

:

16

გიორგი ჭყოიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1991

0

:

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

0

:

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

0

:

19

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

0

:

12.00 @ 9/02_2017

 

 

 

 

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

29/04 @ 16.00

29-30/04  პლეი’ოფის II წრე

ჯიქი

25:6

ბათუმი

აკადემია

კვი 15.00 რსთ

ლელო

8/04 @ 16.10

სხვ

 მ-წ *

$

ჯიქი გორი

61

+204

12-5*1

11

ბათუმი ^

59

+186

12-4*2

7

აია ქუთაისი

59

+126

13-5

7

ლელო სარასენს

58

+114

11-4*3

8

ლოკომოტივი

51

+86

10-6*2

7

აკადემია

42

=0

  9-9

6

არმია

37

-78

  8-10

5

ბაგრატ ქუთ

22

-303

  4-14

6

არმაზი ^

19

-168

  3-14*1

5

ყოჩები ბოლნისი

19

-167

  3-14*1

5

თაი’ბრეიქი  ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2016-17 * პირველი ლიგა

24/04 @ 17.35

30/04   პლეი’ოფ

2016-17 * რეგიონული ლიგა

29/04 @ 19.20

დასავლეთი   აღმოსავლეთი

29-30/04   პლეი’ოფი

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

28/04 @ 13.30

პლეი’ოფ

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

29/04 @ 20.40

"" ლიგ

2-3/05   II ეტაპის VI ტური

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

28-30/04   II ეტაპის II ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/04 @ 18.35

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

24/03 @ 11.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

.

ხუხუი

არგენტინა

.

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო