საქართველო @ 2017 რუმინეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * ბოლო, V რაუნდი - რუმინეთი

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ დე ტრიუმფ * 17.00 საქ

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

102

14145გ 144ჯ 3ა [801 ქ] 5სბ

14

ირაკლი სვანიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1996 2

:

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

98

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

50

9 [4 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

63

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

52

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

20

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

40

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

42

2სბ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

4

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

69

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

47

2ლ 3სბ

6

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

36

10სბ

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

70

26ლ [12 კაპ] 5სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

10

5სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

4

4

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

75

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

54

2სბ

16

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

27

8ლ 2სბ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

სბ

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

3

:

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

29

5 სბ

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

:

15.20 @ 17/03_2017

 

 

 

 

საქართველო @ 2017 რუსეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * IV რაუნდი - რუსეთი

კვი 12/03 * თბილისი, დინამო არენა * 18.00

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

101

14141გ 144ჯ 3ა [793 ქ] 5სბ

14

ირაკლი სვანიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1996 1

:

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

3

3

12

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

97

20ლ [4 კაპ] 2სბ

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

62

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

51

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

19

3

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

39

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

41

2სბ

3

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

68

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

46

2ლ 3სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

:

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

69

26ლ [11 კაპ] 5სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

9

5სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

27

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

რევაზ ჯინჭველაშვილი

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1995

3

:

21

გელა აფრასიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1998

1

:

16

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

26

8ლ 2სბ

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

7

:

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

3

:

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

28

5 სბ

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

9

:

13.25 @ 10/03_2017

 

 

საქართველო @ 2017 ესპანეთი

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * III რაუნდი - ესპანეთი

შაბ 4/03 * ვაია’დოლიდ, მედინა-დელ-კამპო * 19.00 საქ

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

100

14139გ 142ჯ 3ა [783 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 0

:

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

96

20ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

49

9 [3 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

61

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

50

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

18

3

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

6

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 43

3ლ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

67

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

45

2ლ 3სბ

6

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

35

9სბ

8

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

27

5 სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

26

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

ბადრი ლიპარტელიანი

არმაზი [საქ დ 10]

1995

0

:

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

53

2სბ

16

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

40

2სბ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

სბ

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

1

:

19

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

1

:

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

8

:

11.50 @ 2/03_2017

 

 

საქართველო @ 2017 გერმანია

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * II რაუნდი - გერმანია

კვი 19/02 * რუსთავი, რაგბის სტადიონი * 15.00

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

99

14135გ 142ჯ 3ა [775 ქ] 5სბ

14

გიორგი ფრუიძე

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1994

12

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

2

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

48

8 [2 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

60

7ლ 2სბ

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1995

2

:

9

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

52

2სბ

შერკინება [ფორვარდები]

1

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

1

:

2

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

3

:

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

1

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

66

12ლ 4სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

5

:

6

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

26

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

34

7ლ სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

8

3ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

74

4ლ 39გ 25 3ა [182 ქ] 2სბ

22

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

49

7ლ 4გ [43 ქ]

21

გელა აფრასიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1998

0

:

16

გიორგი ჭყოიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1991

1

:

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

5

:

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1997

0

:

19

გიორგი მჭედლიშვილი

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1993

0

:

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

7

:

12.35 @ 17/02_2017

 

 

საქართველო @ 2017 ბელგია

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * I რაუნდი - ბელგია

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი * 18.00 საქ

ყველა ბორჯღალოსანი და ტესტი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

98

14132გ 141ჯ 3ა [766 ქ] 4სბ

14

გიორგი ფრუიძე

ქუთაისის ბაგრატი [საქ დ 10]

1994

11

13

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

1

:

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

47

8 [1 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

59

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

48

7ლ 4გ [43 ქ]

9

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

51

2სბ

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

4

:

2

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

2

:

3

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

65

12ლ 4სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

4

:

6

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

25

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

33

6ლ სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

7

სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

25

4 11გ 15ჯ 2ა [93 ქ]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

73

4ლ 38გ 25 3ა [180 ქ] 2სბ

21

ვაჟა ხუციშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1993

22

:

16

გიორგი ჭყოიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1991

0

:

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

0

:

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

0

:

19

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

2

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

0

:

12.00 @ 9/02_2017

 

 

 

 

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

გაგრძელდება   25/01

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3307] მორაგბე [18/01]

კაცი [1354]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო