2017 კანადა - საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

I ტესტი  *  კვი 11/06 * ქალგარი, რაგბი პარქ * 01.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

სოსო მათიაშვილი

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

ანტონ ფეიქრიშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

ლაშა ლომიძე

7

გიორგი თხილაიშვილი

8

ბექა ბიწაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

22

ლაშა მალაღურაძე

21

გიორგი ბეგაძე

16

ბადრი ალხაზაშვილი

17

კახა ასიეშვილი

18

სოსო ბეკოშვილი

19

ნოდარ ჭეიშვილი

20

ოთარ გიორგაძე

23

გიორგი ჩხაიძე

კანადა

15

ენდრიუ ქოუ

14

დენ მურ

13

ქონორ თრეინორ

12

ჯუზეპე დიუ’ტოი

11

შონ დიუქ

10

შეინ ო’ლირი

9

ფილ მაქ

1

ჯასთის სირს-დურუ

2

ბენუა პიფერო

3

ჯეიქ ილნიცკი

4

ბრეთ ბუქებუმ^კაპ

5

ქონორ ქიზ

6

ქაილ ბეილი

7

მეთ ჰითონ

8

ადმირ ჩეივანოვიჩ

მწ

მარქ ენსქომ [ზელ]

23

ქიარან ჰერნ

22

გრედინ ბაუდ

21

ენდრიუ ფერგიუსონ

16

ერიქ ჰოვარდ

17

ენთონი ლუკა

18

მეთ თირნი

19

ლიამ ჩიზომ

20

არონ ქარპენთერ

რეფერი  ენდრიუ ბრეის (ირლ)
კიდეებზე:  შუჰეი კუბო (იაპ)   ბენ ვაით’ჰაუს (უელ)

15.20 @ 9/06_2017

 

 

2017 შტატები - საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

II ტესტი  *  კვი 18/06 * ატლანტა, ქენისო, "5/3 ბენქ" * 03.00 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

გიორგი კოშაძე

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

ლევან ჩილაჩავა

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

ლაშა ლომიძე

7

ვიტო კოლელიშვილი

8

ბექა ბიწაძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

22

ლაშა მალაღურაძე

21

გიორგი ბეგაძე

16

შალვა მამუკაშვილი

17

თორნიკე მატარაძე

18

სოსო ბეკოშვილი

19

გიორგი ჩხაიძე

20

ოთარ გიორგაძე

23

გიორგი ცუცქირიძე

შტატები

15

მაიქ თე’ო

14

მატაი ლეუტა

13

ბრაის ქემპბელ

12

ეი’ჯეი მაკ’გინთი

11

ნეით ოგსპერგერ

10

ვილ მეგი

9

შონ დევის

1

თონი პურპურა

2

ჯეიმზ ჰილთერ’ბრენდ

3

ქრის ბაუმან

4

ნეით ბრეიქლი

5

ბენ ლენდრი

6

თოდ ქლევერ^კაპ

7

თონი ლემბორნ

8

ქემ დოულან

მწ

ჯონ მიჩელ [ზელ]

23

რაიან მეთიას

22

მარსელ ბრაქი

21

ბენ თიმა

16

პითერ მელქომ

17

ბენ თარ

18

დინო ველდრენ

19

მეთიუ ჯენსენ

20

ენდრიუ დურუთალო

რეფერი  ფედერიკო ანსელმი (არგ)
კიდეებზე:  ლუქ პირს (ინგ)   ქრის ესმას (კან)
ვიდეო   ნილ პათერსონ (შტლ)

18.00 @ 16/06_2017

2017 არგენტინა - საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

III ტესტი  *  შაბ 24/06 * ხუხუი, "23 აგვისტოს სტადიონი" * 23.15 საქ

საქართველო

15

მერაბ კვირიკაშვილი

14

თამაზ მჭედლიძე

13

დავით კაჭარავა

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

11

სანდრო თოდუა

10

ლაშა ხმალაძე

9

ვასილ ლობჟანიძე

1

მიხეილ ნარიაშვილი

2

ჯაბა ბრეგვაძე

3

სოსო ბეკოშვილი

4

გიორგი ნემსაძე

5

კოტე მიქაუტაძე

6

ოთარ გიორგაძე

7

ვიტო კოლელიშვილი

8

ლაშა ლომიძე

მწ

მილთონ ჰეიგ [ზელ]

23

სოსო მათიაშვილი

22

ლაშა მალაღურაძე

21

გიორგი ბეგაძე

16

შალვა მამუკაშვილი

17

თორნიკე მატარაძე

18

ნიკა ხატიაშვილი | ანტონ ფეიქრიშვილი

19

გიორგი ჩხაიძე

20

გიორგი ცუცქირიძე

არგენტინა

15

ხოაკინ ტუკულეტ

14

მატიას მორონი

13

მატიას ორლანდო

12

ხერონიმო დე’ლა’ფუენტე

11

რამირო მოჟანო

10

ნიკო(ლას) სანჩეს

9

მარტინ ლანდახო

1

ნაუელ ტეტას-ჩაპარო

2

აგუსტინ კრევი^კაპ

3

ენრიკე პიერეტო-ეილან

4

გვიდო პეტი-პაგადისავალ

5

მატიას ალემანო

6

ტომას ლესანა

7

როდრიგო ვაეს

8

ლეო(ნარდო) სენატორე

მწ

დანიელ ურკადე

23

ხერმან შულც

22

სანტიაგო გონსალეს-იგლესიას

21

გონსალო ვერტრანუ

16

ხულიან მონტოჟა

17

ლუკას ნოგერა-პას

18

რამირო ერერა

19

პავლო მატერა

20

ვენხამინ მაკომე

რეფერი  ლუქ პირს (ინგ)
კიდეებზე:  ჯონ ლეისი (ირლ)   ეგონ სექონდს (აფრ)
ვიდეო   არონ პათერსონ (ზელ)

17.30 @ 23/06  #  01.10 @ 23/06_2017

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო