კანადა 0:13 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 13:0 კანადა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი
14 სოსო მათიაშვილი
13 დავით კაჭარავა
12 მერაბ შარიქაძე^კაპ
11 სანდრო თოდუა
10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 79)
  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 70) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 კახა ასიეშვილი 67)
  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 ბადრი ალხაზაშვილი 71)
  3 ანტონ ფეიქრიშვილი (18 სოსო ბეკოშვილი 28)
  4 გიორგი ნემსაძე (23 გიორგი ჩხაიძე 59)
  5 კოტე მიქაუტაძე (19 ნოდარ ჭეიშვილი 79)
  6 ლაშა ლომიძე
  7 გიორგი თხილაიშვილი (20 ოთარ გიორგაძე 40+)
  8 ბექა ბიწაძე -

ლ გ 2ჯ:  კვირიკაშვილი

კანადა

15 ენდრიუ ქოუ (23 ქიარან ჰერნ 65)
14 დენ მურ
13 ქონორ თრეინორ
12 ჯუზეპე დიუ’ტოი
11 შონ დიუქ
10 შეინ ო’ლირი
  9 ფილ მაქ /

  1 ჯასთის სირს-დურუ (17 ენთონი ლუკა 61)
  2 ბენუა პიფერო (16 ერიქ ჰოვარდ 73)
  3 ჯეიქ ილნიცკი (18 მეთ თირნი 61)
  4 ბრეთ ბუქებუმ^კაპ სბ 74
  5 ქონორ ქიზ (19 ლიამ ჩიზომ 59-78)
  6 ქაილ ბეილი (20 არონ ქარპენთერ 41)
  7 მეთ ჰითონ
  8 ადმირ ჩეივანოვიჩ

არ შესულან:  22 გრედინ ბაუდ, 21 ენდრიუ ფერგიუსონ

მსაჯები

რეფერი  ენდრიუ ბრეის (ირლ)
კიდეებზე:  ბენ ვაით’ჰაუს (უელ) / შუჰეი კუბო (იაპ)

შაბ 10/06 * ქალგარი, რაგბი პარქ (წვიმა, თოში და ქარი) @ 15.00 = 11/06 @ 01.00 საქ

3:0(4) / 6:0(46) სბ(74კ) 13:0(78) ბოლო(80+3)

წყარო სთრიმი     12.30 @ 11/06_2017
ოფიციალური წყარო ხელ’ნაწერი ოქმი     09.35 @ 12/06_2017
მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძეს ოქმის მოსაპოვებლად გაწეული შრომისთვის

 

 

შტატები 17:21 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 21:17 შტატები

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 გიორგი კოშაძე

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 77)

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 60) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 თორნიკე მატარაძე 70)

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 50)

  3 ლევან ჩილაჩავა (18 სოსო ბეკოშვილი 41)

  4 გიორგი ნემსაძე (20 ოთარ გიორგაძე 63)

  5 კოტე მიქაუტაძე (19 გიორგი ჩხაიძე 50)

  6 ლაშა ლომიძე

  7 ვიტო კოლელიშვილი (23 გიორგი ცუცქირიძე 55 სბ 65-74)

  8 ბექა ბიწაძე -

(ბიწაძე) + ლ 3ჯ: კვირიკაშვილი

შტატები

15 მაიქ თე’ო

14 მატაი ლეუტა (ველდრენ 40+2 - 49)

13 ბრაის ქემპბელ

12 ეი’ჯეი მაკ’გინთი 52 > 10

11 ნეით ოგსპერგერ 58 > 9

10 ვილ მეგი (22 მარსელ ბრაქი 52 > 12)

  9 შონ დევის (23 რაიან მეთიას 58 > 11) /

  1 თონი პურპურა (17 ბენ თარ 41)

  2 ჯეიმზ ჰილთერ’ბრენდ (16 პითერ მელქომ 53)

  3 ქრის ბაუმან სბ 40+2 - 49 (18 დინო ველდრენ 50)

  4 ნეით ბრეიქლი

  5 ბენ ლენდრი

  6 თოდ ქლევერ^კაპ (19 მეთიუ ჯენსენ 65)

  7 თონი ლემბორნ (21 ბენ თიმა 66-74)

  8 ქემ დოულან (20 ენდრიუ დურუთალო 53) -

2ლ: ოგსპერგერ ჯენსენ; 2გ ჯ: მაკ’გინთი

მსაჯები

რეფერი  ფედერიკო ანსელმი (არგ)
კიდეებზე:  ლუქ პირს (ინგ)   ქრის ესმას (კან)
ვიდეო
   ნილ პათერსონ (შტლ)

შაბ 17/06 * ატლანტა, ქენისო, "5/3 ბენქ" @ 19.00 = 18/06 @ 03.00 საქ

5:0(9) 5:3(17) 8:3(23) 11:3(28) სბ(40+2ა) 18:3(40+3შ) /
21:3(43) 21:10(58) სბ(65ს) 21:17(73)

 

პირველადი წყარო სთრიმი  |  ოფიციალური დედანი ხელ’ნაწერი ოქმი
მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძეს დედნის მოსაპოვებლად გაწეული შრომისთვის
     14.25 @ 19/06_2017

 

 

არგენტინა 45:29 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 29:45 არგენტინა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი (23 სოსო მათიაშვილი 48)

14 თამაზ მჭედლიძე

13 დავით კაჭარავა 70 >6

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 54) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 თორნიკე მატარაძე 54)

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 54)

  3 სოსო ბეკოშვილი (18 ნიკა ხატიაშვილი 61)

  4 გიორგი ნემსაძე სბ 33 (22 ლაშა მალაღურაძე 70 > 13)

  5 კოტე მიქაუტაძე

  6 ოთარ გიორგაძე (ცუცქირიძე 14-20; 19 გიორგი ჩხაიძე 49,  70 > 4)

  7 ვიტო კოლელიშვილი (20 გიორგი ცუცქირიძე 57)

  8 ლაშა ლომიძე -

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი; 2გ: მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი

არგენტინა

15 ხოაკინ ტუკულეტ

14 მატიას მორონი

13 მატიას ორლანდო (23 ხერმან შულც 54)

12 ხერონიმო დე’ლა’ფუენტე

11 რამირო მოჟანო სბ 21 (ორლანდო 67)

10 ნიკოლას სანჩეს (22 სანტიაგო გონსალეს-იგლესიას 60)

  9 მარტინ ლანდახო (21 გონსალო ვერტრანუ 60) /

  1 ნაუელ ტეტას-ჩაპარო (17 ლუკას ნოგერა-პას 52)

  2 აგუსტინ კრევი^კაპ (16 ხულიან მონტოჟა 41)

  3 ენრიკე პიერეტო-ეილან (18 რამირო ერერა 51)

  4 გვიდო პეტი-პაგადისავალ

  5 მატიას ალემანო

  6 ტომას ლესანა (19 პავლო მატერა 17)

  7 როდრიგო ვაეს

  8 ლეონარდო სენატორე (20 ვენხამინ მაკომე 51) -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს

მსაჯები

რეფერი  ლუქ პირს (ინგ)
კიდეებზე:  ჯონ ლეისი (ირლ)   ეგონ სექონდს (აფრ)
ვიდეო
   არონ პათერსონ (ზელ)

შაბ 24/06 * ხუხუი, "23 აგვისტოს სტადიონი" * 16.15 = 23.15 საქ

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) /
8:33(44) 15:33(51
) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

 

სტატისტიკიანი დედნები ესპნ.ბრტ ესპნ.ავს
     02.00 @ 25/06_2017

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

თასის პლეი’ოფი

 ესპ (ა1) – უელ (8)   |   იტა (ბ2) – საქ (გ2)

ირლ (ბ1) – პორ (7)   |   გერ (გ1) – სფრ (ა2)

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

0:0

1/2 ფ

16.15

16.59   ესპ | უელ

0:0

ფინ

19.02

- 20.11   (ირლ | პორ) (გერ | სფრ)

0:0

ქულა:  20 სფრ, 18 ირლ, 16 ინგ, 14 გერ, 12 უელ,
10 ესპ, 8 პორ, 6 იტა, 4 რუს, 3 საქ, 2 პოლ – 1 რუმ
ვარდება ბოლო, ოღონდ არა ეტაპის მასპინძელი: რუს | პოლ

ამათგან – გერ პორ იტა რუს საქ პოლ რუმ
სამი უკეთესი გადის მსოფლიო სერიის
საგაისო (2020) 12-გუნდა შესარჩევში 
|  ჰონ’კონგ

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო