კანადა 0:13 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 13:0 კანადა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი
14 სოსო მათიაშვილი
13 დავით კაჭარავა
12 მერაბ შარიქაძე^კაპ
11 სანდრო თოდუა
10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 79)
  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 70) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 კახა ასიეშვილი 67)
  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 ბადრი ალხაზაშვილი 71)
  3 ანტონ ფეიქრიშვილი (18 სოსო ბეკოშვილი 28)
  4 გიორგი ნემსაძე (23 გიორგი ჩხაიძე 59)
  5 კოტე მიქაუტაძე (19 ნოდარ ჭეიშვილი 79)
  6 ლაშა ლომიძე
  7 გიორგი თხილაიშვილი (20 ოთარ გიორგაძე 40+)
  8 ბექა ბიწაძე -

ლ გ 2ჯ:  კვირიკაშვილი

კანადა

15 ენდრიუ ქოუ (23 ქიარან ჰერნ 65)
14 დენ მურ
13 ქონორ თრეინორ
12 ჯუზეპე დიუ’ტოი
11 შონ დიუქ
10 შეინ ო’ლირი
  9 ფილ მაქ /

  1 ჯასთის სირს-დურუ (17 ენთონი ლუკა 61)
  2 ბენუა პიფერო (16 ერიქ ჰოვარდ 73)
  3 ჯეიქ ილნიცკი (18 მეთ თირნი 61)
  4 ბრეთ ბუქებუმ^კაპ სბ 74
  5 ქონორ ქიზ (19 ლიამ ჩიზომ 59-78)
  6 ქაილ ბეილი (20 არონ ქარპენთერ 41)
  7 მეთ ჰითონ
  8 ადმირ ჩეივანოვიჩ

არ შესულან:  22 გრედინ ბაუდ, 21 ენდრიუ ფერგიუსონ

მსაჯები

რეფერი  ენდრიუ ბრეის (ირლ)
კიდეებზე:  ბენ ვაით’ჰაუს (უელ) / შუჰეი კუბო (იაპ)

შაბ 10/06 * ქალგარი, რაგბი პარქ (წვიმა, თოში და ქარი) @ 15.00 = 11/06 @ 01.00 საქ

3:0(4) / 6:0(46) სბ(74კ) 13:0(78) ბოლო(80+3)

წყარო სთრიმი     12.30 @ 11/06_2017
ოფიციალური წყარო ხელ’ნაწერი ოქმი     09.35 @ 12/06_2017
მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძეს ოქმის მოსაპოვებლად გაწეული შრომისთვის

 

 

შტატები 17:21 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 21:17 შტატები

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი

14 გიორგი კოშაძე

13 დავით კაჭარავა

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 77)

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 60) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 თორნიკე მატარაძე 70)

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 50)

  3 ლევან ჩილაჩავა (18 სოსო ბეკოშვილი 41)

  4 გიორგი ნემსაძე (20 ოთარ გიორგაძე 63)

  5 კოტე მიქაუტაძე (19 გიორგი ჩხაიძე 50)

  6 ლაშა ლომიძე

  7 ვიტო კოლელიშვილი (23 გიორგი ცუცქირიძე 55 სბ 65-74)

  8 ბექა ბიწაძე -

(ბიწაძე) + ლ 3ჯ: კვირიკაშვილი

შტატები

15 მაიქ თე’ო

14 მატაი ლეუტა (ველდრენ 40+2 - 49)

13 ბრაის ქემპბელ

12 ეი’ჯეი მაკ’გინთი 52 > 10

11 ნეით ოგსპერგერ 58 > 9

10 ვილ მეგი (22 მარსელ ბრაქი 52 > 12)

  9 შონ დევის (23 რაიან მეთიას 58 > 11) /

  1 თონი პურპურა (17 ბენ თარ 41)

  2 ჯეიმზ ჰილთერ’ბრენდ (16 პითერ მელქომ 53)

  3 ქრის ბაუმან სბ 40+2 - 49 (18 დინო ველდრენ 50)

  4 ნეით ბრეიქლი

  5 ბენ ლენდრი

  6 თოდ ქლევერ^კაპ (19 მეთიუ ჯენსენ 65)

  7 თონი ლემბორნ (21 ბენ თიმა 66-74)

  8 ქემ დოულან (20 ენდრიუ დურუთალო 53) -

2ლ: ოგსპერგერ ჯენსენ; 2გ ჯ: მაკ’გინთი

მსაჯები

რეფერი  ფედერიკო ანსელმი (არგ)
კიდეებზე:  ლუქ პირს (ინგ)   ქრის ესმას (კან)
ვიდეო
   ნილ პათერსონ (შტლ)

შაბ 17/06 * ატლანტა, ქენისო, "5/3 ბენქ" @ 19.00 = 18/06 @ 03.00 საქ

5:0(9) 5:3(17) 8:3(23) 11:3(28) სბ(40+2ა) 18:3(40+3შ) /
21:3(43) 21:10(58) სბ(65ს) 21:17(73)

 

პირველადი წყარო სთრიმი  |  ოფიციალური დედანი ხელ’ნაწერი ოქმი
მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძეს დედნის მოსაპოვებლად გაწეული შრომისთვის
     14.25 @ 19/06_2017

 

 

არგენტინა 45:29 საქართველო

ამერიკის ტურნე * 2017

საქართველო 29:45 არგენტინა

საქართველო

15 მერაბ კვირიკაშვილი (23 სოსო მათიაშვილი 48)

14 თამაზ მჭედლიძე

13 დავით კაჭარავა 70 >6

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 ვასილ ლობჟანიძე (21 გიორგი ბეგაძე 54) /

  1 მიხეილ ნარიაშვილი (17 თორნიკე მატარაძე 54)

  2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 შალვა მამუკაშვილი 54)

  3 სოსო ბეკოშვილი (18 ნიკა ხატიაშვილი 61)

  4 გიორგი ნემსაძე სბ 33 (22 ლაშა მალაღურაძე 70 > 13)

  5 კოტე მიქაუტაძე

  6 ოთარ გიორგაძე (ცუცქირიძე 14-20; 19 გიორგი ჩხაიძე 49,  70 > 4)

  7 ვიტო კოლელიშვილი (20 გიორგი ცუცქირიძე 57)

  8 ლაშა ლომიძე -

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი; 2გ: მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი

არგენტინა

15 ხოაკინ ტუკულეტ

14 მატიას მორონი

13 მატიას ორლანდო (23 ხერმან შულც 54)

12 ხერონიმო დე’ლა’ფუენტე

11 რამირო მოჟანო სბ 21 (ორლანდო 67)

10 ნიკოლას სანჩეს (22 სანტიაგო გონსალეს-იგლესიას 60)

  9 მარტინ ლანდახო (21 გონსალო ვერტრანუ 60) /

  1 ნაუელ ტეტას-ჩაპარო (17 ლუკას ნოგერა-პას 52)

  2 აგუსტინ კრევი^კაპ (16 ხულიან მონტოჟა 41)

  3 ენრიკე პიერეტო-ეილან (18 რამირო ერერა 51)

  4 გვიდო პეტი-პაგადისავალ

  5 მატიას ალემანო

  6 ტომას ლესანა (19 პავლო მატერა 17)

  7 როდრიგო ვაეს

  8 ლეონარდო სენატორე (20 ვენხამინ მაკომე 51) -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს

მსაჯები

რეფერი  ლუქ პირს (ინგ)
კიდეებზე:  ჯონ ლეისი (ირლ)   ეგონ სექონდს (აფრ)
ვიდეო
   არონ პათერსონ (ზელ)

შაბ 24/06 * ხუხუი, "23 აგვისტოს სტადიონი" * 16.15 = 23.15 საქ

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) /
8:33(44) 15:33(51
) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

 

სტატისტიკიანი დედნები ესპნ.ბრტ ესპნ.ავს
     02.00 @ 25/06_2017

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო