საქართველო @ 2017 კანადა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * I ტესტი - კანადა

კვი 11/06 * ქალგარი, რაგბი პარქ * 01.00 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

103

14146გ 144ჯ 3ა [803 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 1

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

99

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

51

10 [4 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

64

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

53

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

21

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

41

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

43

2სბ

3

ანტონ ფეიქრიშვილი

კარდიფ [უელ პრო 12]

1987

23

5ლ 2სბ

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ ჩემპ]

1984

70

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

48

2ლ 3სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

30

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

37

10 სბ

8

ბექა ბიწაძე

შონბრი [სფრ ფედ1]

1991

20

6ლ

მარქაფა [თადარიგი]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

75

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

55

2სბ

16

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

4

:

17

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

26

2ლ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

5

:

19

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

6

:

20

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

23

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

94

10ლ [1 კაპ] 6სბ

14.25 @ 11/06_2017  #  22.05 @ 8/06_2017

 

 

საქართველო @ 2017 შტატები

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * II ტესტი - შტატები

კვი 18/06 * ატლანტა, ქენისო, "5/3 ბენქ" * 03.00 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

104

15ლ 147გ 146ჯ 3ა [816 ქ] 5სბ

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

5

4

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

100

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

52

10 [5 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

65

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

54

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

22

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

42

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

44

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

31

3ლ

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

71

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

49

2ლ 3სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

31

5 სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

39

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

შონბრი [სფრ ფედ1]

1991

21

6ლ

მარქაფა [თადარიგი]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

76

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

56

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 44

3ლ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

სბ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

6

:

19

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

95

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

5

23

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

:

13.35 @ 16/06_2017

 

საქართველო @ 2017 არგენტინა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * ბოლო, III ტესტი - არგენტინა

შაბ 24/06 * ხუხუი, "23 აგვისტოს სტადიონი" * 23.15 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

105

16147გ 149ჯ 3ა [830 ქ] 5სბ

14

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

45

6ლ სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

101

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

53

10 [6 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

66

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

55

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

23

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

43

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

45

2სბ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

7

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

72

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

50

2ლ 3სბ

6

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

6

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

40

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

32

5 სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 2

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

77

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

57

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 45

3ლ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

სბ

18

ნიკა ხატიაშვილი

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

3

სბ

18

ანტონ ფეიქრიშვილი

კარდიფ [უელ პრო 12]

1987

24

5ლ 2სბ

19

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

96

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

5

სბ

17.20 @ 23/06  #  24.25 @ 22/06_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

22/01_2018 @ 21.55

26-28/01   XI ტური

23/12 @ 16.50

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

38

+147

9-1

2

ლოკომოტივი

37

+96

8-2

5

ლელო სარასენს

36

+96

8-2

4

ჯიქი  გორი ^

28

+26

5-4*1

6

ბათუმი

28

+87

5-4*1

6

ხარები  რუსთავი

23

-34

5-4*1

1

აკადემია

20

+9

3-7

8

არმაზი  მარნეული

15

-59

2-7*1

5

არმია

9

-140

2-8

1

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-228

1-9

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * კონტინენტის ფარი

20/01_2018 @ 17.55

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

27:31

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

20:17

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

14

+38

ჰდლ (გერ)

13

+22

რვგ (იტა)

11

+3

ვდნ (იტა)

6

-62

"ბ"

სხვ

კლვ (იტა)

12

+55

ბთმ (საქ)

12

+12

პდვ (იტა)

11

+31

ლშბ (პორ)

4

-99

13/01 15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

6:11
20/01 16.00

ტიმიშოარა (რუმ)

12:21

ნახევარ’ფინალში გავიდა ტიმიშოარა

2018 * რაგბი ევროპა

18/01_2018 @ 13.00   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

ქუთაისი

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

ოფენბახ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

.

მესხი

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

.

დინამო

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2017 წლის შეჯამება

1989 - 2017 206 ტესტი | 252 ბორჯღალოსანი | სრულად

შავი დაფა

11/01_2018 @ 19.45

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * პირველი ლიგა

18/12_2017 @ 20.00

განახლდება  3/03

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

19/12_2017 @ 14.15

  მოწინავე სამეულები 

"" ლიგ  დასრულდა  5/11

"" ლიგ  დასრულდა  17/11

2019 * მსოფლიო თასი

2/11_2017 @ 18.15

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

კან | ურუ

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  კან | ურუ

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო