საქართველო @ 2017 კანადა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * I ტესტი - კანადა

კვი 11/06 * ქალგარი, რაგბი პარქ * 01.00 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

103

14146გ 144ჯ 3ა [803 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 1

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

99

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

51

10 [4 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

64

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

53

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

21

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

41

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

43

2სბ

3

ანტონ ფეიქრიშვილი

კარდიფ [უელ პრო 12]

1987

23

5ლ 2სბ

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ ჩემპ]

1984

70

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

48

2ლ 3სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

30

5 სბ

7

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

37

10 სბ

8

ბექა ბიწაძე

შონბრი [სფრ ფედ1]

1991

20

6ლ

მარქაფა [თადარიგი]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

75

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

55

2სბ

16

ბადრი ალხაზაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1995

4

:

17

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

26

2ლ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

5

:

19

ნოდარ ჭეიშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1990

6

:

20

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

23

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

94

10ლ [1 კაპ] 6სბ

14.25 @ 11/06_2017  #  22.05 @ 8/06_2017

 

 

საქართველო @ 2017 შტატები

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * II ტესტი - შტატები

კვი 18/06 * ატლანტა, ქენისო, "5/3 ბენქ" * 03.00 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

104

15ლ 147გ 146ჯ 3ა [816 ქ] 5სბ

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ]

1996

5

4

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

100

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

52

10 [5 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

65

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

54

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

22

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

42

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

44

2სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

31

3ლ

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

71

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

49

2ლ 3სბ

6

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

31

5 სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

39

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ბექა ბიწაძე

შონბრი [სფრ ფედ1]

1991

21

6ლ

მარქაფა [თადარიგი]

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

76

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

56

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 44

3ლ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

სბ

18

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

6

:

19

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

95

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

5

23

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

:

13.35 @ 16/06_2017

 

საქართველო @ 2017 არგენტინა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

ამერიკის ტურნე 2017 * ბოლო, III ტესტი - არგენტინა

შაბ 24/06 * ხუხუი, "23 აგვისტოს სტადიონი" * 23.15 საქ

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

105

16147გ 149ჯ 3ა [830 ქ] 5სბ

14

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ პრო დ2]

1993

45

6ლ სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

101

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

53

10 [6 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

66

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

55

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

23

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

43

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

45

2სბ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

7

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

72

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

50

2ლ 3სბ

6

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

6

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

40

4ლ [1 კაპ] 2წბ 5სბ

8

ლაშა ლომიძე

ლონდონ აირიშ [ინგ პრემ]

1992

32

5 სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 2

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

77

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

57

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1990 45

3ლ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

4

სბ

18

ნიკა ხატიაშვილი

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

3

სბ

18

ანტონ ფეიქრიშვილი

კარდიფ [უელ პრო 12]

1987

24

5ლ 2სბ

19

გიორგი ჩხაიძე

დომონ [სფრ ფედ2]

1981

96

10ლ [1 კაპ] 6სბ

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

5

სბ

17.20 @ 23/06  #  24.25 @ 22/06_2017

 

 

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

გაგრძელდება   25/01

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3307] მორაგბე [18/01]

კაცი [1354]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო