2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] აღმოსავლეთი

2017 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

 

ეტაპი

ვადები

I  (ჯგუფები – ერთ წრედ)

02/03 - 9/04

II  (უკეთესი 4 ოთხეული – ორ წრედ, სანუგეშოები – ერთ წრედ)

21/04 - 30/05

III   დაიწყება შემოდგომაზე

14/09

დებულება     ნომრიანი გუნდები ჯგუფებად განაწილდა კანონიკური სქემით, ხოლო ახალი (+) გუნდები – წილისყრით

 

II ეტაპი

აღმოსავლეთი

"ი" ჯგუფი

30/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო1  თბილისი ^ (ა1)

6

5

0

1

4

0

0

352:050

+302

24

2

ხვამლი ხომლი  (დ1)

6

5

0

1

4

0

0

362:043

+319

24

3

ყაზბეგი  (გ2)

6

1

0

5

1

1

0

073:310

-237

6

4

იუნკერები ჩოხოსნები  (ბ2)

6

1

0

5

0

0

0

036:420

-384

4

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

30/05 @ 18.00

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      23/04 @ 22.20

ყაზბეგი

0:69$

ხომლი

22/04

16.00

სტეფან’წმ

აქუბარდია

გოგეშვილი

იუნკ’ჩოხ

0:93$

ლელო

23/04

16.00

კიკეთი

ჩიხლაძე

გოგეშვილი

II ტური      29/04 @ 20.10

იუნკ’ჩოხ

0:123$

ხომლი

28/04

17.00

კიკეთი

ლომსაძე

გოგეშვილი

ლელო

$92:0

ყაზბეგი

29/04

15.00

III მასივი

ლემონჯავა

ჭიჭინაძე

III ტური      8/05 @ 20.25

ყაზბეგი

$26:7

იუნკ’ჩოხ

7/05

16.00

სტეფან’წმ

პოღოსიანი

ფურცელაძე

ხომლი

26:13

ლელო

8/05

16.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

დოლიძე

IV ტური      13/05 @ 18.00

ლელო

$83:3

იუნკ’ჩოხ

12/05

16.00

III მასივი

მასხარაშვილი

ჭიჭინაძე

ხომლი

$66:9

ყაზბეგი

13/05

16.45

ავჭალა

ცაგარეიშვილი

დოლიძე

V ტური      20/05 @ 19.50

ხომლი

$71:0

იუნკ’ჩოხ

20/05

13.00

შევარდენი

ლომსაძე

ჯალაღონია

ყაზბეგი

14:50$

ლელო

20/05

16.00

სტეფან’წმ

ელოშვილი

მიქაბერიძე

VI ტური      30/05 @ 17.55

იუნკ’ჩოხ

26:24$

ყაზბეგი

27/05

16.00

კიკეთი

ილურიძე

მგელაძე

ლელო

21:7

ხომლი

30/05

16.00

III მასივი

მოგელაშვილი

დოლიძე

"კ" ჯგუფი

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმაზი  თბილისი  (დ2)

6

6

0

0

2

0

0

170:053

+117

26

2

თბილისი  თბილისი ^ 6-4 (ა2)

6

2

0

4

2

4

0

135:097

+38

14

3

ხარები  რუსთავი  (გ1)

6

3

0

3

1

1

0

113:105

+8

14

4

ხულიგანა  თბილისი  (ბ1)

6

1

0

5

0

1

0

033:196

-163

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

28/05 @ 19.00

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      23/04 @ 22.20

თბილისი

$8:14

ხულიგანა

22/04

19.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

არმაზი

13:5

ხარები

23/04

19.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

მგელაძე

II ტური      30/04 @ 19.45

ხულიგანა

3:48$

არმაზი

29/04

16.00

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ღლონტი

თბილისი

$41:14

ხარები

30/04

18.00

ავჭალა

ლომსაძე

სალთხუციშვილი

III ტური      7/05 @ 20.10

არმაზი

20:15$

თბილისი

7/05

15.00

შევარდენი

გიორგაძე

მიქაბერიძე

ხარები

19:13$

ხულიგანა

7/05

18.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

IV ტური      13/05 @ 20.05

ხულიგანა

3:37$

თბილისი

13/05

15.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

ხარები

$15:19

არმაზი

13/05

18.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

V ტური      20/05 @ 19.50

ხარები

25:19$

თბილისი

19/05

18.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

არმაზი

$49:0

ხულიგანა

20/05

15.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

ღლონტი

VI ტური      28/05 @ 19.00

ხულიგანა

0:35$

ხარები

28/05

13.00

ვისოლი

ჭანუყვაძე

ცხვედიანი

თბილისი

$15:21

არმაზი

28/05

17.00

ვისოლი

პოღოსიანი

ჯალაღონია

 

 

2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] დასავლეთი

დასავლეთი

"ლ" ჯგუფი

27/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

შავი აია  ქუთაისი  (ზ2)

6

3

2

1

2

1

0

100:056

+44

19

2

თორთი  ბორჯომი  (თ1)

6

2

1

3

1

3

0

070:061

+9

14

3

ღონე  ჩოხატაური  (ე1)

6

2

1

3

0

2

0

069:101

-32

12

4

პონტო  ქობულეთი  (ვ2)

6

3

0

3

0

1

2

040:061

-21

11

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/06 @ 11.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/04 @ 20.15

ქობულეთი

7:5$

ჩოხატაური

21/04

16.00

ხუცუბანი

საჯაია

შავგულიძე

შავი აია

0:0

ბორჯომი

22/04

16.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ფულარია

II ტური      29/04 @ 19.25

ჩოხატაური

12:12

შავი აია

28/04

16.00

ჩოხატაური

ბიბიჩაძე

შავგულიძე

ქობულეთი

3:19$

ბორჯომი

29/04

16.00

ხუცუბანი

საჯაია

ნიქაბაძე

III ტური      4/05 @ 19.50

შავი აია

$17:3

ქობულეთი

4/05

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ბორჯომი

$14:16

ჩოხატაური

4/05

16.00

ბორჯომი

ჭიქაბერიძე

ჩიხლაძე

IV ტური      16/05 @ 20.00

ბორჯომი

$17:20

შავი აია

12/05

16.00

ბორჯომი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ჩოხატაური

$5:12

ქობულეთი

16/05

17.00

ჩოხატაური

ჭიქაბერიძე

შავგულიძე

V ტური      6/06 @ 11.35

ბორჯომი

10:5$

ქობულეთი-2

20/05

16.00

ბორჯომი

მშვენიერაძე

ჩიხლაძე

შავი აია

$46:14

ჩოხატაური

21/05

14.30

ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

VI ტური      27/05 @ 20.15

ჩოხატაური

17:10$

ბორჯომი

26/05

16.00

ჩოხატაური

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ქობულეთი

10:5$

შავი აია

27/05

16.00

ხუცუბანი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

"მ" ჯგუფი

27/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

მწვანე აია  ქუთაისი  (ვ1)

6

6

0

0

5

0

0

283:031

+252

29

2

კოლხი რაინდები  ფოთი  (ზ1)

6

4

0

2

4

0

0

137:100

+37

20

3

წითელი აია  ქუთაისი  (ე2)

6

1

0

5

1

0

0

052:193

-141

5

4

ბათუმი  ბათუმი  (თ2)

6

1

0

5

0

0

0

051:199

-148

4

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

27/05 @ 20.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/04 @ 20.20

წითელი აია

0:52$

მწვანე აია

22/04

15.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

ბათუმი

10:31$

ფოთი

22/04

15.00

ბათუმი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

II ტური      30/04 @ 18.40

წითელი აია

7:31$

ფოთი

29/04

16.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

ფულარია

მწვანე აია

$73:9

ბათუმი

30/04

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

III ტური      5/05 @ 19.45

წითელი აია

$23:3

ბათუმი

4/05

17.30

ქუთაისი

მშვენიერაძე

ფულარია

მწვანე აია

35:22

ფოთი

5/05

15.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

IV ტური      16/05 @ 20.00

მწვანე აია

$50:0

წითელი აია

13/05

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ფოთი

$22:3

ბათუმი

16/05

18.00

ფოთი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

V ტური      20/05 @ 20.00

ბათუმი

0:33$

მწვანე აია

20/05

16.00

ბათუმი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ფოთი

$31:5

წითელი აია

20/05

16.45

ფოთი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

VI ტური      27/05 @ 20.15

ბათუმი

26:17

წითელი აია

26/05

15.00

ბათუმი

მშვენიერაძე

შავგულიძე

ფოთი

0:40$

მწვანე აია

27/05

14.00

ფოთი

საჯაია

ჩიხლაძე

 

 

საქართველოს დრო
 

2018  |  შემოდგომის ტესტები

საქართველო –

რაზმი  |  ბალანსი  |  ოფიციოზი_EN

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/11]

შაბ   24/11   ვაკე   18.00

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

17:28

 23-კაცა სია  |  გუნდები და მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

17/11

18.00

ავჭალა

სამოა

27:19

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი"  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

24/11

18.00

ვაკე

ტონგა

0:0

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი"  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

ნოემბრის სრული განრიგი

2018-19  |  დიდი 10

განახლდება   30/11

4/11 @ 18.10

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

32

+108

7-1

4

ლოკომოტივი  თბ

28

+70

6-2

4

არმაზი  მარნეული

26

+104

5-3

6

ხარები  რუსთავი

24

+39

5-3

4

ლელო სარასენს  თბ ^

22

+23

5-3

2

აია  ქუთაისი

22

+18

5-3

2

ჯიქი  გორი

13

-42

2-6

5

აკადემია  თბილისი

12

-95

2-5*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

9

-95

1-6*1

3

არმია  თბილისი

6

-130

1-7

2

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

24-27/11   VII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

24-27/11   VII ტური

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

25/11   გადადებული  დას  |  აღმ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2002-03 დაბ]

21-22/11   II ეტაპის V ტური

მოწინავე ოთხეულები     დას  |  აღმ
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

"" [2000-01 დაბ]

23-25/11   II ეტაპის VII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3282] მორაგბე [20/11]

კაცი [1329]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

0

-11

ფმრ (იტა)

0

-15

""

სხვ

პდვ (იტა)

8

+19

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-19

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო