2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] ზედა რვეული

2017 * ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

 

ეტაპი

ვადები

I  (ჯგუფები – ერთ წრედ)

02/03 - 9/04

II  (უკეთესი რვეული – ორ წრედ)   სანუგეშოები – ერთ წრედ

21/04 - 30/05

შემოდგომაზე განახლდება

14/09

დებულება     ნომრიანი გუნდები ჯგუფებად განაწილდა კანონიკური სქემით, ხოლო ახალი (+) გუნდები – წილისყრით

 

III ეტაპი

ჩემპიონობისთვის

"ნ" ჯგუფი

14/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო1  თბილისი (ი1)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

მწვანე აია  ქუთაისი  (მ1)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

თბილისი  თბილისი (კ2)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

თორთი  ბორჯომი  (ლ2)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/06 @ 12.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      14/06 @ 19.15

ბორჯომი

-

ლელო

14-15/09

.

.

.

.

თბილისი

-

მწვანე აია

14-15/09

.

.

.

.

II ტური      14/06 @ 19.15

ბორჯომი

-

მწვანე აია

21-22/09

.

.

.

.

ლელო

-

თბილისი

21-22/09

.

.

.

.

III ტური      14/06 @ 19.15

ბორჯომი

-

თბილისი

28-29/09

.

.

.

.

მწვანე აია

-

ლელო

28-29/09

.

.

.

.

IV ტური      14/06 @ 19.15

ლელო

-

ბორჯომი

5-6/10

.

.

.

.

მწვანე აია

-

თბილისი

5-6/10

.

.

.

.

V ტური      14/06 @ 19.15

მწვანე აია

-

ბორჯომი

12-13/10

.

.

.

.

თბილისი

-

ლელო

12-13/10

.

.

.

.

VI ტური      14/06 @ 19.15

თბილისი

-

ბორჯომი

19-20/10

.

.

.

.

ლელო

-

მწვანე აია

19-20/10

.

.

.

.

"ო" ჯგუფი

14/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

შავი აია  ქუთაისი  (ლ1)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

არმაზი  თბილისი  (კ1)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

კოლხი რაინდები  ფოთი  (მ2)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

ხვამლი ხომლი  (ი2)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/06 @ 12.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      14/06 @ 19.15

ხომლი

-

არმაზი

14-15/09

.

.

.

.

ფოთი

-

შავი აია

14-15/09

.

.

.

.

II ტური      14/06 @ 19.15

ხომლი

-

შავი აია

21-22/09

.

.

.

.

არმაზი

-

ფოთი

21-22/09

.

.

.

.

III ტური      14/06 @ 19.15

ხომლი

-

ფოთი

28-29/09

.

.

.

.

არმაზი

-

შავი აია

28-29/09

.

.

.

.

IV ტური      14/06 @ 19.15

არმაზი

-

ხომლი

5-6/10

.

.

.

.

შავი აია

-

ფოთი

5-6/10

.

.

.

.

V ტური      14/06 @ 19.15

შავი აია

-

ხომლი

12-13/10

.

.

.

.

ფოთი

-

არმაზი

12-13/10

.

.

.

.

VI ტური      14/06 @ 19.15

ფოთი

-

ხომლი

19-20/10

.

.

.

.

შავი აია

-

არმაზი

19-20/10

.

.

.

.

2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] შუა რვეული

IX - XVI ადგილებისთვის

"" ჯგუფი

14/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ყაზბეგი  (ი3)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

წითელი აია  ქუთაისი  (მ3)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

ხულიგანა  თბილისი  (კ4)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

პონტო  ქობულეთი  (ლ4)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/06 @ 12.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      14/06 @ 19.15

ქობულეთი

-

ყაზბეგი

14-15/09

.

.

.

.

ხულიგანა

-

წითელი აია

14-15/09

.

.

.

.

II ტური      14/06 @ 19.15

ქობულეთი

-

წითელი აია

21-22/09

.

.

.

.

ყაზბეგი

-

ხულიგანა

21-22/09

.

.

.

.

III ტური      14/06 @ 19.15

ქობულეთი

-

ხულიგანა

28-29/09

.

.

.

.

წითელი აია

-

ყაზბეგი

28-29/09

.

.

.

.

IV ტური      14/06 @ 19.15

ყაზბეგი

-

ქობულეთი

5-6/10

.

.

.

.

წითელი აია

-

ხულიგანა

5-6/10

.

.

.

.

V ტური      14/06 @ 19.15

წითელი აია

-

ქობულეთი

12-13/10

.

.

.

.

ხულიგანა

-

ყაზბეგი

12-13/10

.

.

.

.

VI ტური      14/06 @ 19.15

ხულიგანა

-

ქობულეთი

19-20/10

.

.

.

.

ყაზბეგი

-

წითელი აია

19-20/10

.

.

.

.

"" ჯგუფი

14/09

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ღონე  ჩოხატაური  (ლ3)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

ხარები  რუსთავი  (კ3)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

ბათუმი  ბათუმი  (მ4)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

1

იუნკერები ჩოხოსნები  (ი4)

0

0

0

0

0

0

0

0:0

=0

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

6/06 @ 12.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      14/06 @ 19.15

იუნკ’ჩოხო

-

ხარები

14-15/09

.

.

.

.

ბათუმი

-

ჩოხატაური

14-15/09

.

.

.

.

II ტური      14/06 @ 19.15

იუნკ’ჩოხო

-

ჩოხატაური

21-22/09

.

.

.

.

ხარები

-

ბათუმი

21-22/09

.

.

.

.

III ტური      14/06 @ 19.15

იუნკ’ჩოხო

-

ბათუმი

28-29/09

.

.

.

.

ხარები

-

ჩოხატაური

28-29/09

.

.

.

.

IV ტური      14/06 @ 19.15

ხარები

-

იუნკ’ჩოხო

5-6/10

.

.

.

.

ჩოხატაური

-

ბათუმი

5-6/10

.

.

.

.

V ტური      14/06 @ 19.15

ჩოხატაური

-

იუნკ’ჩოხო

12-13/10

.

.

.

.

ბათუმი

-

ხარები

12-13/10

.

.

.

.

VI ტური      14/06 @ 19.15

ბათუმი

-

იუნკ’ჩოხო

19-20/10

.

.

.

.

ჩოხატაური

-

ხარები

19-20/10

.

.

.

.

 

2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] აღმოსავლეთის სანუგეშო

სანუგეშო ჯგუფები

აღმოსავლეთი

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

აკადემია  თბილისი  (გ3)

9

8

0

1

6

0

0

341:078

+263

38

10

წიქარა  თბილისი ^ 4 (1-0) (გ4)

8

7

0

1

5

1

0

266:044

+222

34

11

კახელები  თელავი  1 (0-1$1)  (ბ4)

9

7

0

2

5

1

0

325:089

+236

34

12

ყოჩები2  თბილისი 0 (0-0) (დ4)

8

7

0

1

6

0

0

345:062

+283

34

13

ივერია  თბილისი  (დ3)

8

6

1

1

3

1

0

144:055

+89

30

14

არმია  თბილისი  (ბ3)

9

6

0

3

4

0

0

127:145

-18

28

15

ხვამლი  თბილისი  (დ5)

8

5

1

2

4

0

0

241:085

+156

26

16

ლოკომოტივი  თბილისი  (ა3)

8

5

1

2

4

0

1

142:107

+35

25

17

ჯიქი  გორი  (გ5)

8

3

0

5

3

1

0

172:125

+47

16

18

ვეფხვები  პატარძეული  (ა4)

8

2

0

6

2

2

0

154:200

-46

12

19

ლელო’2  თბილისი  (დ6)

8

2

0

6

0

1

0

088:183

-95

9

20

გარდაბანი  (გ6)

9

1

0

8

1

0

0

106:344

-238

5

21

ბოლნისი  ყოჩები  (ბ5)

9

2

0

7

2

0

6

109:288

-179

4

22

ყოჩები  დევები  (ბ6)

9

0

0

9

0

0

1

005:551

-546

-1

23

ყოჩები’1  თბილისი  (ა5)

8

0

1

7

0

0

5

053:262

-209

-3

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

14/06 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ჯგუფიდან გადმოყოლილი      14/04 @ 14.25

ლოკომოტ

$24:0

ყოჩები’1

2/03

15.00

ვისოლი

გიორგაძე

სალთხუციშვილი

აკადემია

$22:3

ჯიქი

2/03

16.30

ვისოლი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

არმია

$27:15

თელავი

3/03

15.30

ავჭალა

პოღოსიანი

მგელაძე

ივერია

$32:0

ლელო’2

3/03

16.30

ვისოლი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

არმია

$X:0

დევები-1

9/03

15.00

ვისოლი

ლაშხია

მგელაძე

პატარძ

$13:15

ლოკომოტ

9/03

16.00

პატარძეული

გიორგაძე

ღიბრაძე

წიქარა

$7:10

აკადემია

9/03

16.30

ვისოლი

ჭანუყვაძე

მგელაძე

ივერია

21:15$

ყოჩები’2

10/03

15.30

ავჭალა

ილურიძე

გოგეშვილი

ლელო’2

0:25$

ხვამლი

10/03

16.00

III მასივი

პოღოსიანი

დოლიძე

ხვამლი

0:12

ივერია

16/03

16.30

ვისოლი

ჭანუყვაძე

სუთიაშვილი

გარდაბანი

0:43$

ჯიქი

17/03

16.00

რუსთავ’ტექ

აქუბარდია

ქერაშვილი

დევები

0:55$

ბოლნისი

17/03

16.30

ვისოლი

ლემონჯავა

ფურცელაძე

დევები

0:100$

თელავი

30/03

15.00

ავჭალა

ადუაშვილი

ფურცელაძე

ბოლნისი

5:26$

არმია

30/03

16.00

კაზრეთი

ლაშხია

ღლონტი

ყოჩები’2

$40:12

ლელო’2

31/03

16.00

III მასივი

ელოშვილი

მგელაძე

გარდაბანი

3:60$

წიქარა

31/03

16.00

რუსთავ’ტექ

აქუბარდია

ქერაშვილი

პატარძ

$45:0

ყოჩები’1

6/04

16.00

პატარძეული

ელოშვილი

ღიბრაძე

ხვამლი

12:35$

ყოჩები’2

7/04

15.30

ავჭალა

ლემონჯავა

ცხვედიანი

წიქარა

$20:0

ჯიქი

7/04

16.00 შევარდენი

ადუაშვილი

გოგიჩაიშვილი

თელავი

$61:7

ბოლნისი

7/04

16.00 წინანდალი

ლაშხია

სალთხუციშვილი

აკადემია

$79:3

გარდაბანი

9/04

15.00 შევარდენი

აქუბარდია

გოგეშვილი

IV ტური        11/05 @ 19.00   ^ ცხრილი

ბოლნისი

12:20

წიქარა

21/04

16.00

კაზრეთი

ადუაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

21:7

აკადემია

22/04

15.00

წინანდალი

ადუაშვილი

სალთხუციშვილი

არმია

19:5

გარდაბანი

22/04

15.00

შევარდენი

ლომსაძე

ფურცელაძე

ივერია

19:12$

პატარძ

22/04

17.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

მგელაძე

ყოჩები’1

5:36$

ყოჩები’2

23/04

15.00

შევარდენი

გიორგაძე

ფურცელაძე

ლოკომოტ-1

$27:10

ლელო’2

23/04

16.00

III მასივი

ლაშხია

გოგიჩაიშვილი

დევები

0:64$

ჯიქი

23/04

17.00

შევარდენი

ლომსაძე

ფურცელაძე

V ტური         30/04 @ 20.40   ^ ცხრილი

აკადემია

$62:5

ბოლნისი

29/04

15.00 შევარდენი

პოღოსიანი

ფურცელაძე

ლელო’2

24:0

პატარძ

29/04

17.30

III მასივი

ლაშხია

ჭიჭინაძე

წიქარა

$79:0

დევები

29/04

18.00

ავჭალა

გიორგაძე

ღლონტი

ხვამლი

5:5

ლოკომოტ

30/04

16.00

ავჭალა

ლემონჯავა

სალთხუციშვილი

ჯიქი

13:24$

არმია

30/04

16.00

გორი

ელოშვილი

ფურცელაძე

გარდაბანი

12:40$

თელავი

30/04

18.00

რუსთავ’ტექ

აქუბარდია

ქერაშვილი

ყოჩები’1

10:10

ივერია

30/04

19.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

VI ტური    6/05 @ 19.50   ^ ცხრილი

ყოჩები’1

15:25

ლელო’2

5/05

16.00

III მასივი

გიორგაძე

ჭიჭინაძე

წიქარა

$41:7

არმია

6/05

12.00

ავჭალა

ლემონჯავა

ჯალაღონია

დევები

5:74$

აკადემია

6/05

14.00

ავჭალა

ლომსაძე

ცხვედიანი

ლოკომოტ

7:16

ყოჩები’2

6/05

15.00 შევარდენი

ჭანუყვაძე

მგელაძე

ბოლნისი

$17:0

გარდაბანი

6/05

16.00

კაზრეთი

ადუაშვილი

ფურცელაძე

თელავი

$36:0

ჯიქი

6/05

16.00

წინანდალი

პოღოსიანი

შიოლაშვილი

პატარძ

27:35

ხვამლი

6/05

18.00

პატარძეული

ილურიძე

ღიბრაძე

VII ტური        25/05 @ 18.50   ^ ცხრილი

გარდაბანი

$50:0

დევები

12/05

18.00

რუსთავ’ტექ

აქუბარდია

ქერაშვილი

ხვამლი

$64:6

ყოჩები’1-5

13/05

13.00

ავჭალა

ლაშხია

ჯალაღონია

ყოჩები’2

$53:0

პატარძ

13/05

15.00

ავჭალა

გიორგაძე

მიქაბერიძე

ჯიქი

$36:3

ბოლნისი

13/05

16.00

გორი

ადუაშვილი

ფურცელაძე

აკადემია

16:7

არმია

13/05

17.00

შევარდენი

ლემონჯავა

გოგიჩაიშვილი

ივერია

$38:5

ლოკომოტ

13/05

19.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

თელავი

$12:19

წიქარა

14/05

17.00

წინანდალი

პოღოსიანი

გოგიჩაიშვილი

VIII ტური      21/05 @ 18.50   ^ ცხრილი

პატარძ

10:33$

აკადემია

20/05

16.00

პატარძეული

აქუბარდია

ღიბრაძე

ბოლნისი

5:83$

ყოჩები’2

20/05

16.00

კაზრეთი

ილურიძე

დოლიძე

დევები

0:62$

ხვამლი

20/05

17.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

ყოჩები’1

0:20$

წიქარა

21/05

13.00

შევარდენი

ლაშხია

ნებულიშვილი

არმია

17:12$

ლელო’2

21/05

15.00

შევარდენი

ლომსაძე

სალთხუციშვილი

თელავი

13:12$

ივერია

21/05

16.00

წინანდალი

პოღოსიანი

მგელაძე

ლოკომოტ

$39:12

გარდაბანი

21/05

17.00

შევარდენი

ილურიძე

ცხვედიანი

IX ტური        14/06 @ 18.45   ^ ცხრილი

ყოჩები’2

$67:0

დევები

27/05

13.00

ვისოლი

გიორგაძე

ფურცელაძე

აკადემია

$38:17

ყოჩები’1

27/05

15.00

ვისოლი

ლემონჯავა

ნებულიშვილი

ჯიქი

$13:20$

ლოკომოტ

27/05

16.00

გორი

ჭანუყვაძე

ღლონტი

არმია

0:38$

ხვამლი

27/05

17.00

ვისოლი

ლომსაძე

მიქაბერიძე

გარდაბანი

21:47$

პატარძ

27/05

18.00

რუსთავ’ტექ

აქუბარდია

ქერაშვილი

ივერია

$X:0

ბოლნისი-6

28/05

15.00

ვისოლი

.

სალთხუციშვილი

ლელო’2

5:27$

თელავი

28/05

17.30

III მასივი

ელოშვილი

ჭიჭინაძე

X ტური      16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

-

წიქარა

14-15/09

.

.

.

.

პატარძ

-

ჯიქი

14-15/09

.

.

.

.

ყოჩები’1

-

გარდაბანი

14-15/09

.

.

.

.

არმია

-

ყოჩები’2

14-15/09

.

.

.

.

ხვამლი

-

თელავი

14-15/09

.

.

.

.

ბოლნისი

-

ლელო’2

14-15/09

.

.

.

.

დევები

-

ივერია

14-15/09

.

.

.

.

XI ტური        16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

აკადემია

-

ლოკომოტ

21-22/09

.

.

.

.

წიქარა

-

პატარძ

21-22/09

.

.

.

.

ჯიქი

-

ყოჩები’1

21-22/09

.

.

.

.

ივერია

-

არმია

21-22/09

.

.

.

.

ყოჩები’2

-

თელავი

21-22/09

.

.

.

.

ხვამლი

-

ბოლნისი

21-22/09

.

.

.

.

ლელო’2

-

დევები

21-22/09

.

.

.

.

XII ტური     16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

-

დევები

28-29/09

.

.

.

.

პატარძ

-

არმია

28-29/09

.

.

.

.

ყოჩები’1

-

თელავი

28-29/09

.

.

.

.

აკადემია

-

ლელო’2

28-29/09

.

.

.

.

წიქარა

-

ივერია

28-29/09

.

.

.

.

ჯიქი

-

ყოჩები’2

28-29/09

.

.

.

.

გარდაბანი

-

ხვამლი

28-29/09

.

.

.

.

XIII ტური        16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

ბოლნისი

-

ლოკომოტ

5-6/10

.

.

.

.

პატარძ

-

დევები

5-6/10

.

.

.

.

არმია

-

ყოჩები’1

5-6/10

.

.

.

.

ხვამლი

-

აკადემია

5-6/10

.

.

.

.

ლელო’2

-

წიქარა

5-6/10

.

.

.

.

ივერია

-

ჯიქი

5-6/10

.

.

.

.

ყოჩები’2

-

გარდაბანი

5-6/10

.

.

.

.

XIV ტური      16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

-

თელავი

12-13/10

.

.

.

.

პატარძ

-

ბოლნისი

12-13/10

.

.

.

.

დევები

-

ყოჩები’1

12-13/10

.

.

.

.

აკადემია

-

ყოჩები’2

12-13/10

.

.

.

.

წიქარა

-

ხვამლი

12-13/10

.

.

.

.

ჯიქი

-

ლელო’2

12-13/10

.

.

.

.

გარდაბანი

-

ივერია

12-13/10

.

.

.

.

XV ტური        16/04 @ 22.40   ^ ცხრილი

არმია

-

ლოკომოტ

19-20/10

.

.

.

.

თელავი

-

პატარძ

19-20/10

.

.

.

.

ბოლნისი

-

ყოჩები’1

19-20/10

.

.

.

.

ივერია

-

აკადემია

19-20/10

.

.

.

.

ყოჩები’2

-

წიქარა

19-20/10

.

.

.

.

ხვამლი

-

ჯიქი

19-20/10

.

.

.

.

ლელო’2

-

გარდაბანი

19-20/10

.

.

.

.

2017 * ჭაბუკთა "ბ" ლიგა [2001-2002] დასავლეთის სანუგეშო

დასავლეთი

28/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

9

მგლები  სურამი  (ზ3)

8

8

0

0

5

0

0

243:039

+204

37

10

დინოზავრი  წყალტუბო  (თ3)

8

7

1

0

5

0

0

279:022

+257

35

11

ბაგრატი  ქუთაისი  (ე3)

8

6

0

2

4

0

0

211:110

+101

28

12

საჩხერე  (თ4)

7

5

0

2

3

1

0

193:060

+133

24

13

რუხი აია  ქუთაისი  (ზ4)

7

4

0

3

2

1

0

096:081

+15

19

14

ტაო  (თ6)

8

4

0

4

2

1

0

081:116

-35

19

15

გელათი  ტყიბული  (ვ3)

8

4

0

4

2

0

0

150:130

+20

18

16

ლეგიონი  ხაშური  (თ5)

7

4

0

3

1

0

0

082:095

-13

17

17

არგო  ვანი  (ე4)

8

3

0

5

1

1

0

094:194

-100

14

18

ზუგდიდი  (ზ5)

7

2

0

5

1

1

0

086:164

-78

10

19

ჩაქვი  (ე5)

8

1

1

6

0

3

0

063:103

-40

9

20

ზესტაფონი  (ზ6)

8

2

0

6

1

1

5

064:170

-106

5

21

ოზურგეთი  (ვ4)

8

3

0

5

3

1

13

157:117

+40

3

22

თეთრი აია  ქუთაისი  (ვ5)

8

0

0

8

0

0

0

000:398

-398

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

14/06 @ 18.40

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ჯგუფიდან გადმოყოლილი      16/04 @ 22.20

ვანი

20:8

ჩაქვი

2/03

16.00

სულორი

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

თეთრი აია

0:63$

ოზურგეთი

3/03

14.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ფულარია

რუხი აია

17:10$

ზუგდიდი

3/03

16.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

წყალტუბო

$41:0

ტაო

3/03

16.00

წყალტუბო

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

ხაშური

10:21

საჩხერე

3/03

16.30

ხაშური

საჯაია

მარგველაშვილი

სურამი

$38:0

ზესტაფონი

9/03

16.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ჩიხლაძე

ჩაქვი

$10:17

ბაგრატი

9/03

16.00

ჩაქვი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ტყიბული

$33:0

თეთრი აია

10/03

14.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ჩიხლაძე

საჩხერე

7:17

წყალტუბო

10/03

16.00

საჩხერე

საჯაია

ნიქაბაძე

ზესტაფონი

$7:12

ზუგდიდი

16/03

16.00

ზესტაფონი

ჭიქაბერიძე

შავგულიძე

ტაო

5:14

საჩხერე

16/03

16.00

ასპინძა

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

რუხი აია

0:26$

სურამი

17/03

16.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ტყიბული

19:12$

ოზურგეთი

23/03

14.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

რუხი აია

15:5

ზესტაფონი

24/03

15.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ხაშური

10:7$

ტაო

24/03

16.30

ხაშური

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ბაგრატი

$54:3

ვანი

6/04

16.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

წყალტუბო

$26:0

ხაშური

7/04

16.00

წყალტუბო

საჯაია

ნიქაბაძე

ზუგდიდი

0:23$

სურამი

7/04

16.00

ზუგდიდი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

IV ტური        23/04 @ 22.00   ^ ცხრილი

თეთრი აია

0:29$

რუხი აია

21/04

15.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ჩაქვი

3:22$

საჩხერე

21/04

16.00

ჩაქვი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ბაგრატი

$31:13

ტაო

21/04

16.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ჩიხლაძე

ვანი

0:15

წყალტუბო

23/04

16.00

სულორი

მშვენიერაძე

ჩიხლაძე

ზესტაფონი

$24:0

ტყიბული

23/04

16.00

ზესტაფონი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

ოზურგეთი

19:32

სურამი

23/04

16.00

ზვანი

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

V ტური        11/05 @ 19.10   ^ ცხრილი

წყალტუბო

10:10

ჩაქვი

28/04

16.00

წყალტუბო

საჯაია

გულვერდაშვილი

ზესტაფონი-5

0:28$

ოზურგეთი-7

28/04

16.00

ზესტაფონი

ფირცხალავა

ფულარია

ხაშური

20:7

ბაგრატი

28/04

16.00

ხაშური

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ზუგდიდი

5:50$

ტყიბული

28/04

16.00

ზუგდიდი

მშვენიერაძე

ჩიხლაძე

სურამი

$76:0

თეთრი აია

29/04

12.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ტაო

$26:5

ვანი

29/04

16.00

ასპინძა

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

VI ტური        8/05 @ 20.35   ^ ცხრილი

ტყიბული

17:12$

რუხი აია

5/05

16.00

ტყიბული

საჯაია

ნიქაბაძე

ვანი

17:0

ხაშური

5/05

16.00

სულორი

ჭიქაბერიძე

ჩიხლაძე

ოზურგეთი

$29:0

ზუგდიდი

5/05

16.00

ზვანი

გოლიაძე

შავგულიძე

ჩაქვი

$10:13

ტაო

5/05

16.00

ჩაქვი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ბაგრატი

20:19$

საჩხერე

5/05

16.30

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

გულვერდაშვილი

თეთრი აია

0:12

ზესტაფონი

7/05

12.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

VII ტური        14/05 @ 21.15   ^ ცხრილი

ბაგრატი

5:29$

წყალტუბო

12/05

16.00

ქუთაისი

ბიბიჩაძე

ფულარია

ზუგდიდი

$49:0

თეთრი აია

12/05

16.00

ზუგდიდი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

ხაშური

13:5

ჩაქვი

13/05

14.00

ხაშური

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

საჩხერე

$69:5

ვანი

13/05

16.00

საჩხერე

მჟავანაძე

ჩიხლაძე

სურამი

$31:14

ტყიბული

13/05

16.00

ხაშური

საჯაია

ნიქაბაძე

რუხი აია

$20:6

ოზურგეთი

14/05

12.30

ქუთაისი

საჯაია

გულვერდაშვილი

VIII ტური        21/05 @ 19.00   ^ ცხრილი

ჩაქვი

17:3

რუხი აია

19/05

16.00

ჩაქვი

ბიბიჩაძე

ზიბზიბაძე

ბაგრატი

$39:6

ზესტაფონი

19/05

17.30

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

ოზურგეთი

0:46$

წყალტუბო

20/05

17.00

ზვანი

საჯაია

შავგულიძე

თეთრი აია

0:41$

საჩხერე

21/05

12.30

ქუთაისი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

ტყიბული

5:17

ტაო

21/05

16.00

ტყიბული

მჟავანაძე

ჩიხლაძე

ვანი

$6:12

სურამი

21/05

16.00

ვანი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

IX ტური        14/06 @ 18.40   ^ ცხრილი

წყალტუბო

$95:0

თეთრი აია

26/05

12.00

წყალტუბო

საჯაია

ფულარია

ჩაქვი

$0:5

სურამი

26/05

12.30

ჩაქვი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ტყიბული

12:29$

ხაშური

26/05

16.00

ტყიბული

ბიბიჩაძე

ნიქაბაძე

ზუგდიდი

10:38$

ბაგრატი

27/05

16.00

ზუგდიდი

მშვენიერაძე

ჩიხლაძე

ზესტაფონი

10:38$

ვანი

28/05

13.00

ზესტაფონი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

ტაო

$X:0

ოზურგეთი-6

...

...

...

...

...

X ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

რუხი აია

-

ბაგრატი

14-15/09

.

.

.

.

ვანი

-

ზუგდიდი

14-15/09

.

.

.

.

ჩაქვი

-

ზესტაფონი

14-15/09

.

.

.

.

ტყიბული

-

საჩხერე

14-15/09

.

.

.

.

ოზურგეთი

-

ხაშური

14-15/09

.

.

.

.

ტაო

-

თეთრი აია

14-15/09

.

.

.

.

XI ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

სურამი

-

ბაგრატი

21-22/09

.

.

.

.

რუხი აია

-

ვანი

21-22/09

.

.

.

.

ზუგდიდი

-

ჩაქვი

21-22/09

.

.

.

.

წყალტუბო

-

ტყიბული

21-22/09

.

.

.

.

საჩხერე

-

ოზურგეთი

21-22/09

.

.

.

.

ხაშური

-

თეთრი აია

21-22/09

.

.

.

.

XII ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

ვანი

-

ტყიბული

28-29/09

.

.

.

.

ჩაქვი

-

ოზურგეთი

28-29/09

.

.

.

.

სურამი

-

ტაო

28-29/09

.

.

.

.

რუხი აია

-

წყალტუბო

28-29/09

.

.

.

.

საჩხერე

-

ზუგდიდი

28-29/09

.

.

.

.

ზესტაფონი

-

ხაშური

28-29/09

.

.

.

.

XIII ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

თეთრი აია

-

ბაგრატი

5-6/10

.

.

.

.

ტყიბული

-

ჩაქვი

5-6/10

.

.

.

.

ხაშური

-

სურამი

5-6/10

.

.

.

.

ტაო

-

რუხი აია

5-6/10

.

.

.

.

წყალტუბო

-

ზუგდიდი

5-6/10

.

.

.

.

საჩხერე

-

ზესტაფონი

5-6/10

.

.

.

.

XIV ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

ბაგრატი

-

ოზურგეთი

12-13/10

.

.

.

.

ვანი

-

თეთრი აია

12-13/10

.

.

.

.

სურამი

-

საჩხერე

12-13/10

.

.

.

.

რუხი აია

-

ხაშური

12-13/10

.

.

.

.

ზუგდიდი

-

ტაო

12-13/10

.

.

.

.

ზესტაფონი

-

წყალტუბო

12-13/10

.

.

.

.

XV ტური        16/04 @ 22.50   ^ ცხრილი

ბაგრატი

-

ტყიბული

19-20/10

.

.

.

.

ოზურგეთი

-

ვანი

19-20/10

.

.

.

.

თეთრი აია

-

ჩაქვი

19-20/10

.

.

.

.

წყალტუბო

-

სურამი

19-20/10

.

.

.

.

საჩხერე

-

რუხი აია

19-20/10

.

.

.

.

ხაშური

-

ზუგდიდი

19-20/10

.

.

.

.

ტაო

-

ზესტაფონი

19-20/10

.

.

.

.

               
საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

23/06 @ 13.25

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

0:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო