18წ ევროპის ღია 2017

საქართველო 43:3 კანადა

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი, 13 დემურ თაფლაძე (24 ირაკლი სიმსივე 65) 12 ლაშა ლომიძე (23 ლევან ნარიმანიძე 60) 11 ოთარ ძაგნიძე; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 44) /

1 ლუკა ჭელიძე, 2 სოსო ჭყოიძე, 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 44) 4 ლუკა გელაშვილი, 5 საბა ჯღარკავა; 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ სბ 47, 7 ბექა ყორიაული, 8 გიგი ლეშკაშელი *

არ შესულან: 26 გოჩა ჩანადირი, 22 რევაზ ხარაზიშვილი / 16 გიორგი ახალაძე, 17 ვანო კარკაძე; 19 ნიკა წივწივაძე, 20 კობა კოლოტაური, 25 იოანე იაშაღაშვილი -

6ლ: მარჯანიშვილი ძაგნიძე (2 4 6) ლომიძე ჭყოიძე; 5გ ჯ: აბჟანდაძე

კანადა - ჯ: 10 შერ წბ იუტრონიჩ

მსაჯი ნიუში (საფრანგეთი)
პარ 7/04   პონ ლ’აბე @ 19.00 = 21.00 საქ

7:0(5) 14:0(10) 17:0(19) 24:0(23) 31:0(32) 31:3(34) /
სბ(47ს) წბ(51კ) 36:3(59) 43:3(68)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    9/04 @ 20.20

 

  

საქართველო 42:17 იაპონია

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი, 13 დემურ თაფლაძე, 12 ლაშა ლომიძე, 11 ოთარ ძაგნიძე  სბ 20 (23 ლევან ნარიმანიძე 51) 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 59) /

1 ლუკა ჭელიძე (16 გიორგი ახალაძე 51) 2 სოსო ჭყოიძე (17 ვანო კარკაძე 36) 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 46) 4 ლუკა გელაშვილი (19 ნიკა წივწივაძე 43) 5 საბა ჯღარკავა (25 იოანე იაშაღაშვილი 43) 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ, 7 ბექა ყორიაული, 8 გიგი ლეშკაშელი (20 კობა კოლოტაური 63) *

არ შესულან: 26 გოჩა ჩანადირი, 24 ირაკლი სიმსივე, 22 რევაზ ხარაზიშვილი -

6ლ: ძაგნიძე ლეშკაშელი (2 3) ხურცილავა ნარიმანიძე მარჯანიშვილი;
3გ: აბჟანდაძე, ასათიანი 2; 2ჯ: აბჟანდაძე ასათიანი

იაპონია - 2ლ: 12 ოსადა, 8 ფუკუი; 2გ: 13 მეინ; ჯ: 10 მარუიამა

მსაჯი ბუზაკ (საფრანგეთი)
სამ 11/04   პონ ლ’აბე @ 19.00 = 21.00 საქ

5:0(2) 8:0(8) 8:3(21სბ) 15:3(30) /
20:3(37) 20:10(45) 25:10(50) 25:17(57) 32:17(63) 39:17(67) 42:17(70)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    13/04 @ 10.45

 

  

საქართველო 18:36 საფრანგეთი

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი (23 ლევან ნარიმანიძე 52) 13 დემურ თაფლაძე (24 ირაკლი სიმსივე 52) 12 ლაშა ლომიძე, 11 ოთარ ძაგნიძე; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 44) /

1 გიორგი ახალაძე (16 ლუკა ჭელიძე 44) 2 სოსო ჭყოიძე (17 ვანო კარკაძე 60) 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 60) 4 იოანე იაშაღაშვილი, 5 საბა ჯღარკავა; 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ, 7 ბექა ყორიაული (19 ნიკა წივწივაძე 60) 8 გიგი ლეშკაშელი (20 კობა კოლოტაური 60) *

არ შესულან: 25 გოჩა ჩანადირი, 22 რევაზ ხარაზიშვილი / 26 ლუკა გელაშვილი -

2ლ: ჭელიძე კარკაძე; გ 2ჯ: აბჟანდაძე

საფრანგეთი - 5ლ: 11 პუარსონ, 14 პინტო (2 3), 13 ზეღდარ, 7 ტიკსიე; 4გ ჯ: 10 კარბონელ სბ 20 ვინიოლ

მსაჯი ო’სალივან (ირლანდია)
შაბ 15/04   კანპერ (1 450) @ 18.00 = 20.00 საქ

0:3(10) 0:10(21) 3:10(22) 3:17(32) 3:22(33) /
6:22(37) 6:29(44) 6:34(59) სბ(62სფ) 11:36(63) 18:36(70)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    16/04 @ 21.15

 

  

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

5

-4

ფმრ (იტა)

1

-22

""

სხვ

პდვ (იტა)

13

+41

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-41

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

23/12   X ტურიდან გადადებული

09/12 @ 18.05

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+84

7-2

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

10

-102

1-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

გაგრძელდება  გაისად

2018-19  |  პირველი ლიგა

15-16/12   IX ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა  ფართოვდება
10 გუნდამდე – ამ სეზონის ბოლო’ადგილოსანი
დარჩენაზე  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება გაისად  დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  ავლენ
10-გუნდა პირველ ლიგაში.  მესამე’ადგილოსანი
ასვლაზევე  ეთამაშება  პირველი ლიგის ბოლოს

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება გაისად

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება გაისად
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3297] მორაგბე [05/12]

კაცი [1344]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

23/11  რეპეშაჟი მოიგო კანადამ

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო