18წ ევროპის ღია 2017

საქართველო 43:3 კანადა

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი, 13 დემურ თაფლაძე (24 ირაკლი სიმსივე 65) 12 ლაშა ლომიძე (23 ლევან ნარიმანიძე 60) 11 ოთარ ძაგნიძე; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 44) /

1 ლუკა ჭელიძე, 2 სოსო ჭყოიძე, 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 44) 4 ლუკა გელაშვილი, 5 საბა ჯღარკავა; 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ სბ 47, 7 ბექა ყორიაული, 8 გიგი ლეშკაშელი *

არ შესულან: 26 გოჩა ჩანადირი, 22 რევაზ ხარაზიშვილი / 16 გიორგი ახალაძე, 17 ვანო კარკაძე; 19 ნიკა წივწივაძე, 20 კობა კოლოტაური, 25 იოანე იაშაღაშვილი -

6ლ: მარჯანიშვილი ძაგნიძე (2 4 6) ლომიძე ჭყოიძე; 5გ ჯ: აბჟანდაძე

კანადა - ჯ: 10 შერ წბ იუტრონიჩ

მსაჯი ნიუში (საფრანგეთი)
პარ 7/04   პონ ლ’აბე @ 19.00 = 21.00 საქ

7:0(5) 14:0(10) 17:0(19) 24:0(23) 31:0(32) 31:3(34) /
სბ(47ს) წბ(51კ) 36:3(59) 43:3(68)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    9/04 @ 20.20

 

  

საქართველო 42:17 იაპონია

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი, 13 დემურ თაფლაძე, 12 ლაშა ლომიძე, 11 ოთარ ძაგნიძე  სბ 20 (23 ლევან ნარიმანიძე 51) 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 59) /

1 ლუკა ჭელიძე (16 გიორგი ახალაძე 51) 2 სოსო ჭყოიძე (17 ვანო კარკაძე 36) 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 46) 4 ლუკა გელაშვილი (19 ნიკა წივწივაძე 43) 5 საბა ჯღარკავა (25 იოანე იაშაღაშვილი 43) 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ, 7 ბექა ყორიაული, 8 გიგი ლეშკაშელი (20 კობა კოლოტაური 63) *

არ შესულან: 26 გოჩა ჩანადირი, 24 ირაკლი სიმსივე, 22 რევაზ ხარაზიშვილი -

6ლ: ძაგნიძე ლეშკაშელი (2 3) ხურცილავა ნარიმანიძე მარჯანიშვილი;
3გ: აბჟანდაძე, ასათიანი 2; 2ჯ: აბჟანდაძე ასათიანი

იაპონია - 2ლ: 12 ოსადა, 8 ფუკუი; 2გ: 13 მეინ; ჯ: 10 მარუიამა

მსაჯი ბუზაკ (საფრანგეთი)
სამ 11/04   პონ ლ’აბე @ 19.00 = 21.00 საქ

5:0(2) 8:0(8) 8:3(21სბ) 15:3(30) /
20:3(37) 20:10(45) 25:10(50) 25:17(57) 32:17(63) 39:17(67) 42:17(70)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    13/04 @ 10.45

 

  

საქართველო 18:36 საფრანგეთი

საქართველო

15 გიორგი ასათიანი, 14 კოტე მარჯანიშვილი (23 ლევან ნარიმანიძე 52) 13 დემურ თაფლაძე (24 ირაკლი სიმსივე 52) 12 ლაშა ლომიძე, 11 ოთარ ძაგნიძე; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 საბა ხურცილავა (21 მიხეილ ალანია 44) /

1 გიორგი ახალაძე (16 ლუკა ჭელიძე 44) 2 სოსო ჭყოიძე (17 ვანო კარკაძე 60) 3 ლუკა აზარიაშვილი (18 გია ხარაიშვილი 60) 4 იოანე იაშაღაშვილი, 5 საბა ჯღარკავა; 6 რატი ჟორჟოლიანი^კაპ, 7 ბექა ყორიაული (19 ნიკა წივწივაძე 60) 8 გიგი ლეშკაშელი (20 კობა კოლოტაური 60) *

არ შესულან: 25 გოჩა ჩანადირი, 22 რევაზ ხარაზიშვილი / 26 ლუკა გელაშვილი -

2ლ: ჭელიძე კარკაძე; გ 2ჯ: აბჟანდაძე

საფრანგეთი - 5ლ: 11 პუარსონ, 14 პინტო (2 3), 13 ზეღდარ, 7 ტიკსიე; 4გ ჯ: 10 კარბონელ სბ 20 ვინიოლ

მსაჯი ო’სალივან (ირლანდია)
შაბ 15/04   კანპერ (1 450) @ 18.00 = 20.00 საქ

0:3(10) 0:10(21) 3:10(22) 3:17(32) 3:22(33) /
6:22(37) 6:29(44) 6:34(59) სბ(62სფ) 11:36(63) 18:36(70)
# ჭაბუკთა თამაში 70 წუთაა!

დედანი    16/04 @ 21.15

 

  

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

23/06 @ 13.25

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

0:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო