2017 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1999-2000]

2017 * ჭაბუკთა *ა* ლიგა

 

ეტაპი

ვადები

I  (ჯგუფები – ერთ წრედ)

21/02 - 22/03

II  (უკეთესი რვეული და სანუგეშო – ორ წრედ)

04/04 - 10/05

შემოდგომაზე განახლდება

05/09

დებულება     ნომრიანი გუნდები ჯგუფებად განაწილდა კანონიკური სქემით, ხოლო ახალი (+) გუნდები – წილისყრით

II ეტაპი

მოწინავე რვეული

10/05

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  (ა1)

7

6

0

1

3

1

0

218:073

+145

28

2

აია 1  ქუთაისი  (ბ2)

7

5

0

2

5

1

0

294:070

+224

26

3

იუნკერები ჩოხოსნები  (ბ1)

7

5

0

2

3

2

0

217:106

+111

25

4

ყოჩები ხულიგანა  (ა2)

7

5

0

2

3

0

0

132:141

-9

23

5

ლოკომოტივი  თბილისი  (დ1)

7

3

0

4

1

2

0

152:194

-42

15

6

ხარები  რუსთავი  (გ1)

7

3

0

4

2

0

0

101:177

-76

14

7

ბაგრატი  ქუთაისი  (გ2)

7

1

0

6

1

2

1

168:198

-30

6

8

ჯიქი  გორი  (დ2)

7

0

0

7

0

0

1

019:342

-323

-1

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

10/05 @ 19.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

პირველი წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ჯგუფიდან გადმოყოლილი      5/05 @ 17.20

ლელო

$12:19

ყოჩ'ხულ

8/03

16.00

III მასივი

ლაშხია

დოლიძე

ლოკომოტ

$37:7

ჯიქი

14/03

15.30

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

ხარები

$29:12

ბაგრატი-1

21/03

15.30

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

აია

$15:18

იუნკ'ჩოხ

22/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

II ტური      5/04 @ 18.10

ლელო

20:6

აია

4/04

16.00

.III მასივი

გვირჯიშვილი

.სუთიაშვილი

იუნკ'ჩოხ

29:26$

ბაგრატი

4/04

16.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

ყოჩ'ხულ

$43:10

ლოკომოტ

5/04

16.00

ავჭალა

აბულაშვილი

ფურცელაძე

ხარები

$38:5

ჯიქი

5/04

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

III ტური       12/04 @ 18.45   ^ ცხრილი

ყოჩ'ხულ

3:38$

აია

12/04

15.30

ავჭალა

აბულაშვილი

ჩიტალაძე

ხარები

24:17$

ლოკომოტ

12/04

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

ჯიქი

7:41$

იუნკ'ჩოხ

12/04

16.00

გორი

ჭანუყვაძე

მგელაძე

ბაგრატი

7:37$

ლელო

12/04

16.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ფულარია

IV ტური      20/04 @ 18.20   ^ ცხრილი

აია

$36:12

ბაგრატი

19/04

14.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

ლელო

$66:0

ჯიქი

19/04

16.00

III მასივი

გვირჯიშვილი

მგელაძე

იუნკ'ჩოხ

$22:27

ლოკომოტ

19/04

16.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

ფურცელაძე

ყოჩ'ხულ

$27:0

ხარები

20/04

15.30

შევარდენი

ამირხანაშვილი

გოგეშვილი

V ტური      26/04 @ 18.15   ^ ცხრილი

ყოჩ'ხულ

33:26$

ბაგრატი

25/04

15.00

შევარდენი

მოგელაშვილი

ჩიტალაძე

ხარები

0:31$

იუნკ'ჩოხ

25/04

16.00

რუსთავი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

$13:19

ლელო

26/04

16.00

III მასივი

ჩიხლაძე

გოგიჩაიშვილი

ჯიქი

0:100$

აია

26/04

16.00

გორი

თევზაძე

მგელაძე

VI ტური      3/05 @ 17.55   ^ ცხრილი

ყოჩ'ხულ

7:55$

იუნკ'ჩოხ

2/05

15.00

ავჭალა

ამაშუკელი

დოლიძე

აია

$54:14

ლოკომოტ

2/05

16.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ლელო

$40:7

ხარები

3/05

16.00

III მასივი

ამირხანაშვილი

მიქაბერიძე

ბაგრატი

$60:0

ჯიქი

3/05

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

VII ტური       10/05 @ 19.50   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

34:25

ბაგრატი

9/05

16.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

მიქაბერიძე

ჯიქი-1

0:X$

ყოჩ'ხულ

9/05

16.00

გორი

=

დოლიძე

ხარები

3:45$

აია

10/05

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

იუნკ'ჩოხ

$21:24

ლელო

10/05

17.00

კიკეთი

თევზაძე

დოლიძე

მეორე წრე

VIII ტური      24/03 @ 17.30

ყოჩ'ხულ

-

ლელო

5-6/09

.

.

.

.

იუნკ'ჩოხ

-

აია

5-6/09

.

.

.

.

ბაგრატი

-

ხარები

5-6/09

.

.

.

.

ჯიქი

-

ლოკომოტ

5-6/09

.

.

.

.

IX ტური       24/03 @ 17.30

ლოკომოტ

-

ყოჩ'ხულ

12-13/09

.

.

.

.

ჯიქი

-

ხარები

12-13/09

.

.

.

.

ბაგრატი

-

იუნკ'ჩოხ

12-13/09

.

.

.

.

აია

-

ლელო

12-13/09

.

.

.

.

X ტური      24/03 @ 17.30

აია

-

ყოჩ'ხულ

19-20/09

.

.

.

.

ლოკომოტ

<>

ხარები

19-20/09

.

.

.

.

იუნკ'ჩოხ

-

ჯიქი

19-20/09

.

.

.

.

ლელო

-

ბაგრატი

19-20/09

.

.

.

.

XI ტური       24/03 @ 17.30

ხარები

-

ყოჩ'ხულ

26-27/09

.

.

.

.

ლოკომოტ

-

იუნკ'ჩოხ

26-27/09

.

.

.

.

ჯიქი

-

ლელო

26-27/09

.

.

.

.

ბაგრატი

-

აია

26-27/09

.

.

.

.

XII ტური      24/03 @ 17.30

ბაგრატი

-

ყოჩ'ხულ

3-4/10

.

.

.

.

იუნკ'ჩოხ

-

ხარები

3-4/10

.

.

.

.

ლელო

-

ლოკომოტ

3-4/10

.

.

.

.

აია

-

ჯიქი

3-4/10

.

.

.

.

XIII ტური       24/03 @ 17.30

იუნკ'ჩოხ

-

ყოჩ'ხულ

10-11/10

.

.

.

.

ხარები

-

ლელო

10-11/10

.

.

.

.

ლოკომოტ

-

აია

10-11/10

.

.

.

.

ჯიქი

-

ბაგრატი

10-11/10

.

.

.

.

XIV ტური      24/03 @ 17.30

ყოჩ'ხულ

-

ჯიქი

17-18/10

.

.

.

.

ლელო

-

იუნკ'ჩოხ

17-18/10

.

.

.

.

აია

-

ხარები

17-18/10

.

.

.

.

ბაგრატი

-

ლოკომოტ

17-18/10

.

.

.

.

პლეი'ოფი

ნახევარ ფინალები       24/03 @ 17.30

#1

-

#4

.

. . . .

#2

-

#3

.

. . . .

ფინალები      24/03 @ 17.30

.

ბრინჯაო

.

. . . . .

.

ოქრო

.

. . . . .
 

"ე" სანუგეშო ჯგუფი (ა+დ)

25/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბათუმი  ბათუმი ^ (ა4)

4

3

0

1

2

1

0

098:052

+46

15

2

ლეგიონი  ხაშური  (3)

4

3

0

1

2

1

0

104:030

+74

15

3

წიქარა  თბილისი  (3)

4

3

0

1

2

0

0

097:065

+32

14

4

აია’2  ქუთაისი  (დ4)

4

1

0

3

1

0

0

048:070

-22

5

5

ქორები  თერჯოლა  (ა5)

4

0

0

4

0

0

0

017:147

-130

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

25/04 @ 21.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

პირველი წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ჯგუფიდან გადმოყოლილი      22/03 @ 20.30

წიქარა

$41:5

თერჯოლა

21/02

15.30

ავჭალა

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

წიქარა

$27:24$

ბათუმი

7/03

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ჩიტალაძე

ხაშური

$22:3

აია’2

14/03

16.00

ხაშური

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

თერჯოლა

7:33$

ბათუმი

21/03

16.00

ზესტაფონი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

III ტური       12/04 @ 19.00   ^ ცხრილი

თერჯოლა

5:28$

აია’2

11/04

16.00

თერჯოლა

ბიბიჩაძე

მარგველაშვილი

ბათუმი

17:11$

ხაშური

12/04

16.00

ბათუმი

მშვენიერაძე

ჩიხლაძე

IV ტური       19/04 @ 19.35    ^ ცხრილი

ხაშური

$45:0

თერჯოლა

18/04

16.00

ხაშური

საჯაია

შავგულიძე

აია’2

10:19

წიქარა

19/04

16.00

ქუთაისი

მშვენიერაძე

ფულარია

V ტური       25/04 @ 21.30    ^ ცხრილი

ბათუმი

$24:7

აია’2

25/04

16.00

ბათუმი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

წიქარა

10:26

ხაშური

25/04

19.00

შევარდენი

ჭანუყვაძე

ღლონტი

მეორე წრე

VI ტური      24/03 @ 17.30

ბათუმი

-

წიქარა

12-13/09

.

.

.

.

აია’2

-

თერჯოლა

12-13/09

.

.

.

.

VII ტური       24/03 @ 17.30

ხაშური

-

ბათუმი

19-20/09

.

.

.

.

წიქარა

-

აია’2

19-20/09

.

.

.

.

VIII ტური      24/03 @ 17.30

ბათუმი

-

თერჯოლა

26-27/09

.

.

.

.

ხაშური

-

წიქარა

26-27/09

.

.

.

.

IXტური       24/03 @ 17.30

აია’2

-

ბათუმი

3-4/10

.

.

.

.

თერჯოლა

-

ხაშური

3-4/10

.

.

.

.

X ტური      24/03 @ 17.30

თერჯოლა

-

წიქარა

10-11/10

.

.

.

.

აია’2

-

ხაშური

10-11/10

.

.

.

.

 

"ვ" სანუგეშო ჯგუფი (ბ+გ)

26/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი  (ბ3)

5

5

0

0

2

0

0

122:059

+63

22

2

არმია  თბილისი  (ბ4)

5

4

0

1

1

0

0

107:052

+55

17

3

პონტო  ქობულეთი  (გ3)

5

3

0

2

2

0

0

062:041

+21

14

4

კახელები  თელავი  (გ4)

5

1

0

4

1

1

0

089:140

-51

6

5

არმაზი  თბილისი  (ბ5)

5

2

0

3

2

0

6

149:057

+92

4

6

ჭიათურა  ჭიათურა  (გ5)

5

0

0

5

0

0

0

037:217

-180

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

11/05 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

პირველი წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

ჯგუფიდან გადმოყოლილი      22/03 @ 20.35

აკადემია

16:8

არმია

22/02

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

სუთიაშვილი

ქობულეთი

28:12

თელავი

22/02

16.00

ხუცუბანი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

თელავი

$41:8

ჭიათურა

14/03

15.00

წინანდალი

ლაშხია

შიოლაშვილი

არმია

19:10

არმაზი

15/03

15.00

ვისოლი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

ჭიათურა

3:29$

ქობულეთი

21/03

16.00

შუქრუთი

საჯაია

ნიქაბაძე

არმაზი

15:33$

აკადემია

22/03

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

მგელაძე

III ტური       12/04 @ 19.10   ^ ცხრილი

არმია

13:5

ქობულეთი

11/04

15.00

ავჭალა

ლაშხია

ჩიტალაძე

არმაზი

$38:5

თელავი

11/04

16.00

ვისოლი

ილურიძე

გოგიჩაიშვილი

აკადემია

$33:12

ჭიათურა

12/04

13.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

IV ტური      11/05 @ 18.40    ^ ცხრილი

ქობულეთი

$X:0

არმაზი-6

18/04

16.00

ხუცუბანი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

თელავი

$24:27

აკადემია

19/04

16.00

წინანდალი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

ჭიათურა

14:28

არმია

19/04

16.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

V ტური       26/04 @ 20.45    ^ ცხრილი

არმაზი

$86:0

ჭიათურა

25/04

17.00

შევარდენი

ლომსაძე

ჩიტალაძე

აკადემია

13:0

ქობულეთი

26/04

15.40

შევარდენი

ჭანუყვაძე

ღლონტი

არმია

$39:7

თელავი

26/04

19.00

შევარდენი

გიორგაძე

სალთხუციშვილი

მეორე წრე

VI ტური      24/03 @ 17.30

ჭიათურა

-

აკადემია

12-13/09

.

.

.

.

თელავი

-

არმია

12-13/09

.

.

.

.

არმაზი

-

ქობულეთი

12-13/09

.

.

.

.

VII ტური       24/03 @ 17.30

ჭიათურა

-

არმაზი

19-20/09

.

.

.

.

ქობულეთი

-

არმია

19-20/09

.

.

.

.

აკადემია

-

თელავი

19-20/09

.

.

.

.

VIII ტური      24/03 @ 17.30

ჭიათურა

-

თელავი

26-27/09

.

.

.

.

არმაზი

-

არმია

26-27/09

.

.

.

.

ქობულეთი

-

აკადემია

26-27/09

.

.

.

.

IX ტური       24/03 @ 17.30

არმია

-

ჭიათურა

3-4/10

.

.

.

.

აკადემია

-

არმაზი

3-4/10

.

.

.

.

თელავი

-

ქობულეთი

3-4/10

.

.

.

.

X ტური      24/03 @ 17.30

ქობულეთი

-

ჭიათურა

10-11/10

.

.

.

.

არმია

-

აკადემია

10-11/10

.

.

.

.

თელავი

-

არმაზი

10-11/10

.

.

.

.

სარეიტინგო მატჩები

XI ტური       24/03 @ 17.30

ე1

IX

1

. . . . .

2

XI

2

. . . . .

3

XIII

3

. . . . .

4

XV

4

. . . . .

5

XVII

5

. . . . .

XII ტური      24/03 @ 17.30

1

IX

1

. . . . .

2

XI

2

. . . . .

3

XIII

3

. . . . .

4

XV

4

. . . . .

5

XVII

5

. . . . .

 

 

2017 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1999-2000]
 

I ეტაპი

დებულება     ნომრიანი გუნდები ჯგუფებად განაწილდა კანონიკური სქემით, ხოლო ახალი (+) გუნდები – წილისყრით

"ა" ჯგუფი

22/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო  თბილისი  #1

4

3

0

1

3

1

0

158:027

+131

16

2

ყოჩები ხულიგანა  +16

4

3

1

0

1

0

0

108:038

+70

15

3

წიქარა  თბილისი  #8

4

2

1

1

2

0

0

091:081

+10

12

4

ბათუმი  ბათუმი  #9

4

1

0

3

1

2

0

068:079

-11

7

5

ქორები  თერჯოლა  +17

4

0

0

4

0

0

0

012:212

-200

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

22/03 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      21/02 @ 19.15

წიქარა

$41:5

თერჯოლა

21/02

15.30 ავჭალა

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

ბათუმი

$8:11

ყოჩ'ხულ

21/02

16.00 ბათუმი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

II ტური     1/03 @ 21.30

თერჯოლა

0:78$

ლელო

1/03

15.00

ქუთაისი

საჯაია

მარგველაშვილი

ყოჩ'ხულ

18:18

წიქარა

1/03

17.00

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ცხვედიანი

III ტური     8/03 @ 18.00

წიქარა

$27:24$

ბათუმი

7/03

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

ჩიტალაძე

ლელო

$12:19

ყოჩ'ხულ

8/03

16.00

III მასივი

ლაშხია

დოლიძე

IV ტური     15/03 @ 18.25

ბათუმი

3:34$

ლელო

15/03

16.00 ბათუმი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

ყოჩ'ხულ

$60:0

თერჯოლა

15/03

16.30

ვისოლი

გიორგაძე

გოგეშვილი

V ტური     22/03 @ 18.45

თერჯოლა

7:33$

ბათუმი

21/03

16.00

ზესტაფონი

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ლელო

$34:5

წიქარა

22/03

16.00

III მასივი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

"ბ" ჯგუფი

22/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

იუნკერები ჩოხოსნები  #7

4

4

0

0

2

0

0

113:051

+62

18

2

აია 1  ქუთაისი  #2

4

2

1

1

2

1

0

084:028

+56

13

3

აკადემია  თბილისი  #10

4

2

1

1

1

0

0

068:058

+10

11

4

არმია  თბილისი  +15

4

1

0

3

0

1

1

051:053

-2

4

5

არმაზი  თბილისი  +18

4

0

0

4

0

0

0

028:154

-126

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

22/03 @ 18.45

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/02 @ 19.05

იუნკ'ჩოხ

$43:3

არმაზი

21/02

17.00 შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

აკადემია

16:8

არმია

22/02

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

სუთიაშვილი

II ტური      1/03 @ 21.40

არმაზი

0:59$

აია’1

28/02

15.30

ავჭალა

ილურიძე

სუთიაშვილი

არმია

$24:27

იუნკ'ჩოხ

1/03

15.00

ვისოლი

აბულაშვილი

ჩიტალაძე

III ტური     8/03 @ 18.00

აია’1

$X:0

არმია-1

7/03

15.00

ქუთაისი

.

.

იუნკ'ჩოხ

$25:9

აკადემია

8/03

16.00

კიკეთი

გიორგაძე

გოგეშვილი

IV ტური     15/03 @ 18.30

არმია

19:10

არმაზი

15/03

15.00

ვისოლი

ჭანუყვაძე

სალთხუციშვილი

აკადემია

10:10

აია’1

15/03

15.30

ავჭალა

ამაშუკელი

მიქაბერიძე

V ტური     22/03 @ 18.45

არმაზი

15:33$

აკადემია

22/03

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

მგელაძე

აია’1

$15:18

იუნკ'ჩოხ

22/03

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

"გ" ჯგუფი

21/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ხარები  რუსთავი  #3

4

4

0

0

3

0

0

172:017

+155

19

2

ბაგრატი  ქუთაისი  #6

4

3

0

1

2

0

1

117:057

+60

13

3

პონტო  ქობულეთი  #11

4

2

0

2

1

0

0

060:052

+8

9

4

კახელები  თელავი  +14

4

1

0

3

1

0

0

080:155

-75

5

5

ჭიათურა  ჭიათურა  +19

4

0

0

4

0

0

0

014:162

-148

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

5/05 @ 17.15

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/02 @ 19.10

ბაგრატი

$44:3

ჭიათურა

22/02

15.00 ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

ქობულეთი

28:12

თელავი

22/02

16.00 ხუცუბანი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

II ტური       1/03 @ 21.50

თელავი

22:34

ბაგრატი

1/03

16.00

წინანდალი

ლაშხია

შიოლაშვილი

ჭიათურა

0:48$

რუსთავი

1/03

15.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

III ტური     8/03 @ 18.00

ბაგრატი

$27:3

ქობულეთი

7/03

16.30

ქუთაისი

მშვენიერაძე

ზიბზიბაძე

რუსთავი

$85:5

თელავი

8/03

16.00

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

IV ტური     14/03 @ 18.25

თელავი

$41:8

ჭიათურა

14/03

15.00

წინანდალი

ლაშხია

შიოლაშვილი

ქობულეთი

0:10

რუსთავი

14/03

16.00 ხუცუბანი

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

V ტური     5/05 @ 17.15

რუსთავი

$29:12

ბაგრატი-1

21/03

15.30

რუსთავი

აქუბარდია

ქერაშვილი

ჭიათურა

3:29$

ქობულეთი

21/03

16.00

შუქრუთი

საჯაია

ნიქაბაძე

"დ" ჯგუფი

14/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლოკომოტივი  თბილისი  #4

3

3

0

0

2

0

0

95:23

+72

14

2

ჯიქი  გორი  #5

3

2

0

1

1

0

0

41:55

-14

9

3

ლეგიონი  ხაშური  #12

3

1

0

2

1

2

0

53:41

+12

7

4

აია’2  ქუთაისი  #13

3

0

0

3

0

0

0

06:76

-70

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

14/03 @ 18.30

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      1/03 @ 21.55

ლოკომოტ

$39:3

აია’2

1/03

15.30

ავჭალა

გიორგაძე

გოგეშვილი

ჯიქი

$19:18$

ხაშური

1/03

16.00

გორი

ლომსაძე

ფურცელაძე

II ტური     8/03 @ 18.00

ხაშური

$13:19

ლოკომოტ

7/03

16.00

ხაშური

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

აია’2

0:15

ჯიქი

8/03

16.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

მარგველაშვილი

III ტური     14/03 @ 18.25

ლოკომოტ

$37:7

ჯიქი

14/03

15.30

ავჭალა

თევზაძე

ჯალაღონია

ხაშური

$22:3

აია’2

14/03

16.00

ხაშური

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

18/08_2017 @ 15.00

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო