2017 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1999-2000]

2017 * ჭაბუკთა *ა* ლიგა

 

ეტაპი

ვადები

I  (ჯგუფები – ერთ წრედ)

21/02 - 22/03

II  (უკეთესი რვეული და სანუგეშო – ორ წრედ)

04/04 - 10/05

შემოდგომაზე განახლდება

დასაწყისი/09

დებულება     ნომრიანი გუნდები ჯგუფებად განაწილდა კანონიკური სქემით, ხოლო ახალი (+) გუნდები – წილისყრით

"ა" ჯგუფი

21/02

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

წიქარა  თბილისი  #8

1

1

0

0

1

0

0

41:05

+36

5

2

ყოჩები  ხულიგანა  +16

1

1

0

0

0

0

0

11:08

+3

4

3

ბათუმი  ბათუმი  #9

1

0

0

1

0

1

0

08:11

-3

1

4

ლელო  თბილისი  #1

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

5

ქორები  თერჯოლა  +17

1

0

0

1

0

0

0

05:41

-36

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

21/02 @ 19.20

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      21/02 @ 19.15

წიქარა

$41:5

თერჯოლა

21/02

15.30 ავჭალა

მოგელაშვილი

ცხვედიანი

ბათუმი

$8:11

ყოჩ'ხულ

21/02

16.00 ბათუმი

მშვენიერაძე

მარგველაშვილი

II ტური     23/02 @ 20.10

თერჯოლა

-

ლელო

1/03

16.00

თერჯოლა

.

.

ყოჩ'ხულ

-

წიქარა

1/03

17.00

ავჭალა

.

ცხვედიანი

III ტური

წიქარა

-

ბათუმი

7-8/03

 

 

 

 

ლელო

-

ყოჩ'ხულ

7-8/03

 

 

 

 

IV ტური

ბათუმი

-

ლელო

14-15/03

 

 

 

 

ყოჩ'ხულ

-

თერჯოლა

14-15/03

 

 

 

 

V ტური

ლელო

-

წიქარა

21-22/03

 

 

 

 

თერჯოლა

-

ბათუმი

21-22/03

 

 

 

 

"ბ" ჯგუფი

22/02

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

იუნკერები ჩოხოსნები  #7

1

1

0

0

1

0

0

43:03

+40

5

2

აკადემია  თბილისი  #10

1

1

0

0

0

0

0

16:08

+8

4

3

აია 1  ქუთაისი  #2

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

4

არმია  თბილისი  +15

1

0

0

1

0

0

0

08:16

-8

0

5

არმაზი  თბილისი  +18

1

0

0

1

0

0

0

03:43

-40

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

22/02 @ 19.05

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/02 @ 19.05

იუნკ'ჩოხ

$43:3

არმაზი

21/02

17.00 შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

აკადემია

16:8

არმია

22/02

15.30

ავჭალა

ჭანუყვაძე

სუთიაშვილი

II ტური      23/02 @ 20.10

არმაზი

-

აია’1

28/02

15.30

ავჭალა

.

სუთიაშვილი

არმია

-

იუნკ'ჩოხ

1/03

17.00

ვისოლი

.

ჩიტალაძე

III ტური

იუნკ'ჩოხ

-

აკადემია

7-8/03

 

 

 

 

აია’1

-

არმია

7-8/03

 

 

 

 

IV ტური

აკადემია

-

აია’1

14-15/03

 

 

 

 

არმია

-

არმაზი

14-15/03

 

 

 

 

V ტური

აია’1

-

იუნკ'ჩოხ

21-22/03

 

 

 

 

არმაზი

-

აკადემია

21-22/03

 

 

 

 

"გ" ჯგუფი

22/02

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ბაგრატი  ქუთაისი  #6

1

1

0

0

1

0

0

44:03

+41

5

2

პონტო  ქობულეთი  #11

1

1

0

0

0

0

0

28:12

+16

4

3

ხარები  რუსთავი  #3

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

4

კახელები  თელავი  +14

1

0

0

1

0

0

0

12:28

-16

0

5

ჭიათურა  ჭიათურა  +19

1

0

0

1

0

0

0

03:44

-41

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

22/02 @ 19.10

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      22/02 @ 19.10

ბაგრატი

$44:3

ჭიათურა

22/02

15.00 ქუთაისი

საჯაია

ფულარია

ქობულეთი

28:12

თელავი

22/02

16.00 ხუცუბანი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

II ტური      23/02 @ 20.10

თელავი

-

ბაგრატი

28/02

16.00

წინანდალი

.

შიოლაშვილი

ჭიათურა

-

რუსთავი

1/03

16.00

შუქრუთი

.

.

III ტური

ბაგრატი

-

ქობულეთი

7-8/03

 

 

 

 

რუსთავი

-

თელავი

7-8/03

 

 

 

 

IV ტური

ქობულეთი

-

რუსთავი

14-15/03

 

 

 

 

თელავი

-

ჭიათურა

14-15/03

 

 

 

 

V ტური

რუსთავი

-

ბაგრატი

21-22/03

 

 

 

 

ჭიათურა

-

ქობულეთი

21-22/03

 

 

 

 

"დ" ჯგუფი

1/03

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლოკომოტივი  თბილისი  #4

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

1

ჯიქი  გორი  #5

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

1

ლეგიონი  ხაშური  #12

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

1

აია’2  ქუთაისი  #13

0

0

0

0

0

0

0

00:00

=0

0

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო   განრიგი (ა4)

16/02 @ 19.25

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

თაი’ბრეიქი (ქულათა ტოლობა)

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური      23/02 @ 20.10

ლოკომოტ

-

აია’2

1/03

15.30

ავჭალა

.

გოგეშვილი

ჯიქი

-

ხაშური

1/03

16.00

გორი

.

ფურცელაძე

II ტური

ხაშური

-

ლოკომოტ

7-8/03

 

 

 

 

აია’2

-

ჯიქი

7-8/03

 

 

 

 

III ტური

ხაშური

-

აია’2

14-15/03

 

 

 

 

ლოკომოტ

-

ჯიქი

14-15/03

 

 

 

 

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო