20წ ოქმები * 2017

რაგბის 20-წლამდელთა
მსოფლიო პირველობა

საქართველო

31 მაისი - 18 ივნისი 2017

 

საქართველო 26:37 არგენტინა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (23 გიორგი კვესელაძე 24) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე (22 გიორგი გოგოლაძე 61) 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 72) /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 70) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გურამ პაპიძე 51-67) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ლაშა ჯაიანი 70) 6 გიორგი ნუცუბიძე (20 თორნიკე ჯალაღონია 58) 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ, 8 არსენ მაჩალაძე –

2ლ: კვესელაძე ჭეიშვილი; 2გ: აფრასიძე გოგოლაძე; 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი (23 სანტიაგო კარერას 4, 22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 61) 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო, 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი; 10 ტომას ალვორნოს, 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 75) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59) 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 70) 3 ალეხანდრო ლუნა (18 ხერემიას ტარტერ 51-78) 4 ფრანკო მოლინა, 5 ლუკას პაულოს-ადლერ (19 კრისტიან ნაუელ მილან 51) 6 ვაუტისტა სტავილე-ვრავინ (20 ხუან-იგნასიო მოლინა 72) 7 მარკოს კრემერ, 8 სანტიაგო რუის –

5ლ: კრემერ ხლ.გონსალეს რუის სოსე სტავილე; 3გ: ალვორნოს, დაირო 2; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ პიერ ბრუსე (სფრ)
კიდ: ანდრეა პიარდი (იტა) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ იოჰან ხრეფ (აფრ)

ოთხ 31/05_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

3:0(6) 3:5(7) 3:10(12) 6:10(19) 6:17(27) 9:17(34) 12:17(38) ნახ(40+1) /
12:20(45) 12:23(47) 12:30(63$) 19:30(67) 19:37(69) 26:37(73) ბოლო(80+4)

 

საქართველო 14:38 აფრიკა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 45) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი (23 გიორგი გოგოლაძე 59) 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 71) /

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 48 სბ 50-59) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 48) 3 ლაშა ტაბიძე (18 რევაზ დუგლაძე 62) 4 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ბექა საღინაძე 60)  5 ლაშა ჯაიანი; 6 თორნიკე ჯალაღონია სბ 80+, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო კალმახელიძე 68) 8 შოთა არეშიძე (ჭეიშვილი 54-59) –

2ლ: ტაბიძე გოგოლაძე; 2გ: აფრასიძე

აფრ: 15 ჟან’ლიუკ სილიე (23 ქერვინ ბოშ 48) 14 იო პენკე, 13 ვანდისილე სიმელანე, 12 დამიან ვილემსე, 11 ჯანი ლომბარდ; 10 იმანუელ „მანი“ ლიბოკ, 9 ემბროუზ პაპიე /

1 ნდუმისო ბლოსე (16 ხერჰარდ სტინეკამპ 59-74) 2 კორნე ხრობელარ (17 დანიელ იუსტ 60) 3 კარლიუ სადი (18 ვიკუს ხრუნევალდ 60) 4 სალმან მურატ, 5 რაინჰარდ ნოტნახელ (19 ჰენდრე სტასენ 48 სბ 75) 6 ვილემ მასეინ (20 მოგამატ-ზეინ დევიდს 69 წბ 80+) 7 ერნსტ ფან’რეინ ^კაპ, 8 იარნო აუგუსტუს * არშ: 22 სტედმან ხანს, 21 ჰენდრიკ დე’ვილიერს –

6ლ: აუგუსტუს სიმელანე (2 5) ლიბოკ (3 6) პენკე; 4გ: სილიე 2, ბოშ 2

რეფ თომ ფოლი (ინგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 4/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(18) 7:7(31) 7:14(36) 7:19(37) ნახ(40+1) /
სბ(50ს) 7:24(55$) 7:31(59) 14:31(66) 14:38(71) სბ(75ა) სბ-წბ(80+) ბოლო(80+2)

 

საქართველო 0:54 საფრანგეთი$

საქ: 15 ბექა მამუკაშვილი, 14 აკაკი ტაბუცაძე (23 მირიან მოდებაძე 11-21, 59) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 საბა სვიმონიშვილი (22 თედო აბჟანდაძე 67) 10 გიორგი გოგოლაძე, 9 ლუკა დვალიშვილი /  

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 41) 2 თენგიზ ზამთარაძე (16 ლევან პაპიძე 7) 3 გურამ პაპიძე (18 რევაზ დუგლაძე 41-58, 67-) 4 ლაშა ჯაიანი (19 ბექა საღინაძე 69) 5 გიორგი ნუცუბიძე; 6 სანდრო მამამთავრიშვილი (20 არსენ მაჩალაძე 64) 7 სანდრო კალმახელიძე, 8 თორნიკე ჯალაღონია^კაპ * არშ: 21 გელა აფრასიძე

სფრ: 15 ჟოფრეი კრო, 14 ფარაჟ ფარტას, 13 ნატან დეკრონ, 12 პაბლო იუბერტი (22 ალეკს არატე 55) 11 არტიურ რეტიერ; 10 მატიო ჟალიბერ (23 რომენ ბიურო 71) 9 ბაპტისტ კუიუ (21 არტიურ კოვი 65) /

1 იუგო ბონიფას (16 ასან კოლინგარ 59) 2 პიტო მაუვაკა (17 ფლორიან დიუფურ 65) 3 ჟორჟ-ანრი კოლონ-რეაზელ (18 დანიელ ბრენან 50) 4 ფლორიან ვერეგე^კაპ (19 კილიონ ჟერასი 50) 5 მიკაელ კაპელი (20 ბაპტისტ პეზანტი-კომპანიონი 50) 6 ალეკს რუმა, 7 დილან კრეტენ, 8 სელევაზიო ტოლოფუა  –

8ლ: კუიუ ბონიფას მაუვაკა ჟალიბერ დეკრონ ტოლოფუა რუმა პეზანტი;  7გ: ჟალიბერ 6, არატე

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ  ჩარლზ სემსონ (შტლ)

ხუთ 8/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(3) 0:14(7) 0:21(12) 0:28(38$) ნახ(40+3) /
0:33(49) 0:40(54) 0:47(66) 0:54(80+4)

 

საქართველო 26:25 არგენტინა

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 67) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 66) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 75) 3 ლაშა ტაბიძე სბ 16-25 (18 გურამ პაპიძე 57) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 თორნიკე ჯალაღონია, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (19 ლაშა ჯაიანი 72) 8 არსენ მაჩალაძე (20 სანდრო კალმახელიძე 66) * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: საღინაძე სპანდერაშვილი; 2გ 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი, 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო (23 სანტიაგო კარერას 51) 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი (ვივას 61-69) 10 ტომას ალვორნოს (22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 41) 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 64) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59), 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 67) 3 მაჟკო ვივას (18 ალეხანდრო ლუნა 47 სბ 60-69) 4 ფრანკო მოლინა (30 ლუკას პაულოს-ადლერ 67) 5 კრისტიან ნაუელ მილან; 6 აგუსტინ მედრანო, 7 სანტიაგო რუის, 8 ხუან-იგნასიო მოლინა (20 ნიკოლას ვოქერ 57) –

3ლ: დელგი ფერარიო მალანოს; 2გ: დაირო; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ იაკო ფან’ჰირდენ (აფრ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

სამ 13/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 15.30

7:0(5) 7:3(11) 14:3(14) სბ(16ს) 14:8(17) 14:11(21) 17:11(26) 20:11(35) 23:11(39) ნახ(40+2) /
23:18(43) სბ(60ა) 26:18(77) 26:25(80+)

 

საქართველო 18:24 ირლანდია

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 საბა სვიმონიშვილი, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 16) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 72) 3 გურამ პაპიძე (18 ლაშა ტაბიძე 51) 4 ლაშა ჯაიანი (19 თორნიკე ჯალაღონია 51) 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 ბექა საღინაძე, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო მამამთავრიშვილი 75) 8 არსენ მაჩალაძე * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: გოგიჩაშვილი აფრასიძე; გ 2ჯ: აფრასიძე

ირლ: 15 ალან თაინენ, 14 მაიქლ სილვესთერ, 13 გევინ მულინ (22 ქიარან ფროული 57) 12 დევიდ მაკ’ქართი, 11 ქელვინ ნეშ (23 მარქ ქინ 7) 10 ქონორ დინ, 9 ჯექ სთაფორდ (21 ჯონი სთიუართ 45) /

1 ჯორდან დუგან (17 ჯო ქონვეი 61) 2 რონან ქელეჰერ, 3 ჩარლი ქონოლი (18 გრეგ მაკ’გრას 61) 4 ფინინ ვიჩერლი (19 ჯექ რეგან 61) 5 ოშინ დაულინგ; 6 ჯონ ფოლი (20 გევინ ქუმზ 45) 7 პოლ ბოილ^კაპ, 8 ქელან სვითმენ-დორის * არშ: 16 ადამ მოლონი –

3ლ: თაინენ სვითმენ ბოილ; 3გ ჯ: დინ

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: დენ ჯოუნზ (უელ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 18/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 13.00

0:7(22) 3:7(27) 10:7(33) ნახ(40+) /
10:14(46) 10:21(51) 15:21(55) 18:21(61) 18:24(74) ბოლო(80+2)
 

 

5/07_2017 @ 15.20

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018 * ჭაბუკთა ლიგები

გარდამავალი სეზონი     "ა"   "ბ"

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

მსოფლიო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო