20წ ოქმები * 2017

რაგბის 20-წლამდელთა
მსოფლიო პირველობა

საქართველო

31 მაისი - 18 ივნისი 2017

 

საქართველო 26:37 არგენტინა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (23 გიორგი კვესელაძე 24) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე (22 გიორგი გოგოლაძე 61) 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 72) /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 70) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გურამ პაპიძე 51-67) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ლაშა ჯაიანი 70) 6 გიორგი ნუცუბიძე (20 თორნიკე ჯალაღონია 58) 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ, 8 არსენ მაჩალაძე –

2ლ: კვესელაძე ჭეიშვილი; 2გ: აფრასიძე გოგოლაძე; 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი (23 სანტიაგო კარერას 4, 22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 61) 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო, 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი; 10 ტომას ალვორნოს, 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 75) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59) 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 70) 3 ალეხანდრო ლუნა (18 ხერემიას ტარტერ 51-78) 4 ფრანკო მოლინა, 5 ლუკას პაულოს-ადლერ (19 კრისტიან ნაუელ მილან 51) 6 ვაუტისტა სტავილე-ვრავინ (20 ხუან-იგნასიო მოლინა 72) 7 მარკოს კრემერ, 8 სანტიაგო რუის –

5ლ: კრემერ ხლ.გონსალეს რუის სოსე სტავილე; 3გ: ალვორნოს, დაირო 2; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ პიერ ბრუსე (სფრ)
კიდ: ანდრეა პიარდი (იტა) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ იოჰან ხრეფ (აფრ)

ოთხ 31/05_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

3:0(6) 3:5(7) 3:10(12) 6:10(19) 6:17(27) 9:17(34) 12:17(38) ნახ(40+1) /
12:20(45) 12:23(47) 12:30(63$) 19:30(67) 19:37(69) 26:37(73) ბოლო(80+4)

 

საქართველო 14:38 აფრიკა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 45) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი (23 გიორგი გოგოლაძე 59) 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 71) /

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 48 სბ 50-59) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 48) 3 ლაშა ტაბიძე (18 რევაზ დუგლაძე 62) 4 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ბექა საღინაძე 60)  5 ლაშა ჯაიანი; 6 თორნიკე ჯალაღონია სბ 80+, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო კალმახელიძე 68) 8 შოთა არეშიძე (ჭეიშვილი 54-59) –

2ლ: ტაბიძე გოგოლაძე; 2გ: აფრასიძე

აფრ: 15 ჟან’ლიუკ სილიე (23 ქერვინ ბოშ 48) 14 იო პენკე, 13 ვანდისილე სიმელანე, 12 დამიან ვილემსე, 11 ჯანი ლომბარდ; 10 იმანუელ „მანი“ ლიბოკ, 9 ემბროუზ პაპიე /

1 ნდუმისო ბლოსე (16 ხერჰარდ სტინეკამპ 59-74) 2 კორნე ხრობელარ (17 დანიელ იუსტ 60) 3 კარლიუ სადი (18 ვიკუს ხრუნევალდ 60) 4 სალმან მურატ, 5 რაინჰარდ ნოტნახელ (19 ჰენდრე სტასენ 48 სბ 75) 6 ვილემ მასეინ (20 მოგამატ-ზეინ დევიდს 69 წბ 80+) 7 ერნსტ ფან’რეინ ^კაპ, 8 იარნო აუგუსტუს * არშ: 22 სტედმან ხანს, 21 ჰენდრიკ დე’ვილიერს –

6ლ: აუგუსტუს სიმელანე (2 5) ლიბოკ (3 6) პენკე; 4გ: სილიე 2, ბოშ 2

რეფ თომ ფოლი (ინგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 4/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(18) 7:7(31) 7:14(36) 7:19(37) ნახ(40+1) /
სბ(50ს) 7:24(55$) 7:31(59) 14:31(66) 14:38(71) სბ(75ა) სბ-წბ(80+) ბოლო(80+2)

 

საქართველო 0:54 საფრანგეთი$

საქ: 15 ბექა მამუკაშვილი, 14 აკაკი ტაბუცაძე (23 მირიან მოდებაძე 11-21, 59) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 საბა სვიმონიშვილი (22 თედო აბჟანდაძე 67) 10 გიორგი გოგოლაძე, 9 ლუკა დვალიშვილი /  

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 41) 2 თენგიზ ზამთარაძე (16 ლევან პაპიძე 7) 3 გურამ პაპიძე (18 რევაზ დუგლაძე 41-58, 67-) 4 ლაშა ჯაიანი (19 ბექა საღინაძე 69) 5 გიორგი ნუცუბიძე; 6 სანდრო მამამთავრიშვილი (20 არსენ მაჩალაძე 64) 7 სანდრო კალმახელიძე, 8 თორნიკე ჯალაღონია^კაპ * არშ: 21 გელა აფრასიძე

სფრ: 15 ჟოფრეი კრო, 14 ფარაჟ ფარტას, 13 ნატან დეკრონ, 12 პაბლო იუბერტი (22 ალეკს არატე 55) 11 არტიურ რეტიერ; 10 მატიო ჟალიბერ (23 რომენ ბიურო 71) 9 ბაპტისტ კუიუ (21 არტიურ კოვი 65) /

1 იუგო ბონიფას (16 ასან კოლინგარ 59) 2 პიტო მაუვაკა (17 ფლორიან დიუფურ 65) 3 ჟორჟ-ანრი კოლონ-რეაზელ (18 დანიელ ბრენან 50) 4 ფლორიან ვერეგე^კაპ (19 კილიონ ჟერასი 50) 5 მიკაელ კაპელი (20 ბაპტისტ პეზანტი-კომპანიონი 50) 6 ალეკს რუმა, 7 დილან კრეტენ, 8 სელევაზიო ტოლოფუა  –

8ლ: კუიუ ბონიფას მაუვაკა ჟალიბერ დეკრონ ტოლოფუა რუმა პეზანტი;  7გ: ჟალიბერ 6, არატე

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ  ჩარლზ სემსონ (შტლ)

ხუთ 8/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(3) 0:14(7) 0:21(12) 0:28(38$) ნახ(40+3) /
0:33(49) 0:40(54) 0:47(66) 0:54(80+4)

 

საქართველო 26:25 არგენტინა

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 67) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 66) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 75) 3 ლაშა ტაბიძე სბ 16-25 (18 გურამ პაპიძე 57) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 თორნიკე ჯალაღონია, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (19 ლაშა ჯაიანი 72) 8 არსენ მაჩალაძე (20 სანდრო კალმახელიძე 66) * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: საღინაძე სპანდერაშვილი; 2გ 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი, 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო (23 სანტიაგო კარერას 51) 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი (ვივას 61-69) 10 ტომას ალვორნოს (22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 41) 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 64) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59), 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 67) 3 მაჟკო ვივას (18 ალეხანდრო ლუნა 47 სბ 60-69) 4 ფრანკო მოლინა (30 ლუკას პაულოს-ადლერ 67) 5 კრისტიან ნაუელ მილან; 6 აგუსტინ მედრანო, 7 სანტიაგო რუის, 8 ხუან-იგნასიო მოლინა (20 ნიკოლას ვოქერ 57) –

3ლ: დელგი ფერარიო მალანოს; 2გ: დაირო; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ იაკო ფან’ჰირდენ (აფრ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

სამ 13/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 15.30

7:0(5) 7:3(11) 14:3(14) სბ(16ს) 14:8(17) 14:11(21) 17:11(26) 20:11(35) 23:11(39) ნახ(40+2) /
23:18(43) სბ(60ა) 26:18(77) 26:25(80+)

 

საქართველო 18:24 ირლანდია

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 საბა სვიმონიშვილი, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 16) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 72) 3 გურამ პაპიძე (18 ლაშა ტაბიძე 51) 4 ლაშა ჯაიანი (19 თორნიკე ჯალაღონია 51) 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 ბექა საღინაძე, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო მამამთავრიშვილი 75) 8 არსენ მაჩალაძე * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: გოგიჩაშვილი აფრასიძე; გ 2ჯ: აფრასიძე

ირლ: 15 ალან თაინენ, 14 მაიქლ სილვესთერ, 13 გევინ მულინ (22 ქიარან ფროული 57) 12 დევიდ მაკ’ქართი, 11 ქელვინ ნეშ (23 მარქ ქინ 7) 10 ქონორ დინ, 9 ჯექ სთაფორდ (21 ჯონი სთიუართ 45) /

1 ჯორდან დუგან (17 ჯო ქონვეი 61) 2 რონან ქელეჰერ, 3 ჩარლი ქონოლი (18 გრეგ მაკ’გრას 61) 4 ფინინ ვიჩერლი (19 ჯექ რეგან 61) 5 ოშინ დაულინგ; 6 ჯონ ფოლი (20 გევინ ქუმზ 45) 7 პოლ ბოილ^კაპ, 8 ქელან სვითმენ-დორის * არშ: 16 ადამ მოლონი –

3ლ: თაინენ სვითმენ ბოილ; 3გ ჯ: დინ

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: დენ ჯოუნზ (უელ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 18/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 13.00

0:7(22) 3:7(27) 10:7(33) ნახ(40+) /
10:14(46) 10:21(51) 15:21(55) 18:21(61) 18:24(74) ბოლო(80+2)
 

 

5/07_2017 @ 15.20

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

08/12

18.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

""

სხვ

ლოკ (საქ)

0

=0

კლვ (იტა)

0

=0

ფორ (იტა)

0

=0

""

სხვ

პდვ (იტა)

0

=0

ბარ (ბელ)

0

=0

რვგ (იტა)

0

=0

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

 

IV ტური

სრულად

პარ 21/09   ბათუმი   17.00

შაბ 22/09   გორი   15.00

შაბ 22/09   ქუთაისი   17.15

კვი 23/09   ავჭალა   15.00

კვი 23/09   ავჭალა   17.30

16/09 @ 19.10

სხვ

მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

13

+52

3-0

1

ლოკომოტივი  თბ

13

+40

3-0

1

ხარები  რუსთავი ^

10

+28

2-1

2

ბათუმი  ბათუმი

10

+45

2-1

2

ლელო სარასენს  თბ

8

-7

2-1

0

არმაზი  მარნეული

6

+17

1-2

2

ვეფხვები  პატარძეული

5

-24

1-2

1

ჯიქი  გორი

5

-32

1-2

1

აკადემია  თბილისი

1

-59

0-3

1

არმია  თბილისი

1

-60

0-3

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2002-03 დაბ]

19-20/09  აღმ  III ტური  |  დას  II ტური

"" [2000-01 დაბ]

21-23/09  III ტური

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

22-23/09  II ტური  დას  |  აღმ

2018-19  |  დუბლები

10-11/09  I ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

იწყება  6/10

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა [3194] მოთამაშე  [20/09]

კაცი [1291]  |  ჭაბ’ა [622]  |  ჭაბ’ბ [1281]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

2018  |  შემოდგომის ტესტები

არაფორმალური წყარო_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

0:0

17/11

.

შინ

სამოა

0:0

24/11

.

შინ

ტონგა

0:0

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმ | პორ

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/06]

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

18/08  ნამიბიამ მოიგო    აფრიკის ზონა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

დ10 მეორე
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო