20წ ოქმები * 2017

რაგბის 20-წლამდელთა
მსოფლიო პირველობა

საქართველო

31 მაისი - 18 ივნისი 2017

 

საქართველო 26:37 არგენტინა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 ლადო მიმინოშვილი (23 გიორგი კვესელაძე 24) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე (22 გიორგი გოგოლაძე 61) 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 72) /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 70) 3 ლაშა ტაბიძე (18 გურამ პაპიძე 51-67) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ლაშა ჯაიანი 70) 6 გიორგი ნუცუბიძე (20 თორნიკე ჯალაღონია 58) 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ, 8 არსენ მაჩალაძე –

2ლ: კვესელაძე ჭეიშვილი; 2გ: აფრასიძე გოგოლაძე; 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი (23 სანტიაგო კარერას 4, 22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 61) 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო, 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი; 10 ტომას ალვორნოს, 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 75) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59) 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 70) 3 ალეხანდრო ლუნა (18 ხერემიას ტარტერ 51-78) 4 ფრანკო მოლინა, 5 ლუკას პაულოს-ადლერ (19 კრისტიან ნაუელ მილან 51) 6 ვაუტისტა სტავილე-ვრავინ (20 ხუან-იგნასიო მოლინა 72) 7 მარკოს კრემერ, 8 სანტიაგო რუის –

5ლ: კრემერ ხლ.გონსალეს რუის სოსე სტავილე; 3გ: ალვორნოს, დაირო 2; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ პიერ ბრუსე (სფრ)
კიდ: ანდრეა პიარდი (იტა) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ იოჰან ხრეფ (აფრ)

ოთხ 31/05_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

3:0(6) 3:5(7) 3:10(12) 6:10(19) 6:17(27) 9:17(34) 12:17(38) ნახ(40+1) /
12:20(45) 12:23(47) 12:30(63$) 19:30(67) 19:37(69) 26:37(73) ბოლო(80+4)

 

საქართველო 14:38 აფრიკა$

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 45) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი (23 გიორგი გოგოლაძე 59) 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე (21 ლუკა დვალიშვილი 71) /

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 48 სბ 50-59) 2 ლევან პაპიძე (16 თენგიზ ზამთარაძე 48) 3 ლაშა ტაბიძე (18 რევაზ დუგლაძე 62) 4 კობა ჯიმშელეიშვილი (19 ბექა საღინაძე 60)  5 ლაშა ჯაიანი; 6 თორნიკე ჯალაღონია სბ 80+, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო კალმახელიძე 68) 8 შოთა არეშიძე (ჭეიშვილი 54-59) –

2ლ: ტაბიძე გოგოლაძე; 2გ: აფრასიძე

აფრ: 15 ჟან’ლიუკ სილიე (23 ქერვინ ბოშ 48) 14 იო პენკე, 13 ვანდისილე სიმელანე, 12 დამიან ვილემსე, 11 ჯანი ლომბარდ; 10 იმანუელ „მანი“ ლიბოკ, 9 ემბროუზ პაპიე /

1 ნდუმისო ბლოსე (16 ხერჰარდ სტინეკამპ 59-74) 2 კორნე ხრობელარ (17 დანიელ იუსტ 60) 3 კარლიუ სადი (18 ვიკუს ხრუნევალდ 60) 4 სალმან მურატ, 5 რაინჰარდ ნოტნახელ (19 ჰენდრე სტასენ 48 სბ 75) 6 ვილემ მასეინ (20 მოგამატ-ზეინ დევიდს 69 წბ 80+) 7 ერნსტ ფან’რეინ ^კაპ, 8 იარნო აუგუსტუს * არშ: 22 სტედმან ხანს, 21 ჰენდრიკ დე’ვილიერს –

6ლ: აუგუსტუს სიმელანე (2 5) ლიბოკ (3 6) პენკე; 4გ: სილიე 2, ბოშ 2

რეფ თომ ფოლი (ინგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 4/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(18) 7:7(31) 7:14(36) 7:19(37) ნახ(40+1) /
სბ(50ს) 7:24(55$) 7:31(59) 14:31(66) 14:38(71) სბ(75ა) სბ-წბ(80+) ბოლო(80+2)

 

საქართველო 0:54 საფრანგეთი$

საქ: 15 ბექა მამუკაშვილი, 14 აკაკი ტაბუცაძე (23 მირიან მოდებაძე 11-21, 59) 13 ბექა გავაშელიშვილი, 12 გიორგი წიკლაური, 11 საბა სვიმონიშვილი (22 თედო აბჟანდაძე 67) 10 გიორგი გოგოლაძე, 9 ლუკა დვალიშვილი /  

1 უჩა ჭეიშვილი (17 გურამ გოგიჩაშვილი 41) 2 თენგიზ ზამთარაძე (16 ლევან პაპიძე 7) 3 გურამ პაპიძე (18 რევაზ დუგლაძე 41-58, 67-) 4 ლაშა ჯაიანი (19 ბექა საღინაძე 69) 5 გიორგი ნუცუბიძე; 6 სანდრო მამამთავრიშვილი (20 არსენ მაჩალაძე 64) 7 სანდრო კალმახელიძე, 8 თორნიკე ჯალაღონია^კაპ * არშ: 21 გელა აფრასიძე

სფრ: 15 ჟოფრეი კრო, 14 ფარაჟ ფარტას, 13 ნატან დეკრონ, 12 პაბლო იუბერტი (22 ალეკს არატე 55) 11 არტიურ რეტიერ; 10 მატიო ჟალიბერ (23 რომენ ბიურო 71) 9 ბაპტისტ კუიუ (21 არტიურ კოვი 65) /

1 იუგო ბონიფას (16 ასან კოლინგარ 59) 2 პიტო მაუვაკა (17 ფლორიან დიუფურ 65) 3 ჟორჟ-ანრი კოლონ-რეაზელ (18 დანიელ ბრენან 50) 4 ფლორიან ვერეგე^კაპ (19 კილიონ ჟერასი 50) 5 მიკაელ კაპელი (20 ბაპტისტ პეზანტი-კომპანიონი 50) 6 ალეკს რუმა, 7 დილან კრეტენ, 8 სელევაზიო ტოლოფუა  –

8ლ: კუიუ ბონიფას მაუვაკა ჟალიბერ დეკრონ ტოლოფუა რუმა პეზანტი;  7გ: ჟალიბერ 6, არატე

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ტასუკუ კავაჰარა (იაპ)
ვიდ  ჩარლზ სემსონ (შტლ)

ხუთ 8/06_2017 * თბილისი, ავჭალა @ 18.00

0:7(3) 0:14(7) 0:21(12) 0:28(38$) ნახ(40+3) /
0:33(49) 0:40(54) 0:47(66) 0:54(80+4)

 

საქართველო 26:25 არგენტინა

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 აკაკი ტაბუცაძე, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 67) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 66) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 75) 3 ლაშა ტაბიძე სბ 16-25 (18 გურამ პაპიძე 57) 4 ბექა საღინაძე, 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 თორნიკე ჯალაღონია, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (19 ლაშა ჯაიანი 72) 8 არსენ მაჩალაძე (20 სანდრო კალმახელიძე 66) * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: საღინაძე სპანდერაშვილი; 2გ 4ჯ: აფრასიძე

არგ: 15 ვაუტისტა დელგი, 14 ტომას მალანოს^კაპ, 13 ფაკუნდო ფერარიო (23 სანტიაგო კარერას 51) 12 ტეო კასტილიონი, 11 ლუჩანო გონსალეს-რიძონი (ვივას 61-69) 10 ტომას ალვორნოს (22 ხუან-ვაუტისტა დაირო 41) 9 მატიას სოსე (21 გონსალო გარსია 64) /

1 სანტიაგო პულეჟა (17 როდრიგო მარტინეს 59), 2 ხოსე-ლუის გონსალეს (16 ლეონელ ოვიედო 67) 3 მაჟკო ვივას (18 ალეხანდრო ლუნა 47 სბ 60-69) 4 ფრანკო მოლინა (30 ლუკას პაულოს-ადლერ 67) 5 კრისტიან ნაუელ მილან; 6 აგუსტინ მედრანო, 7 სანტიაგო რუის, 8 ხუან-იგნასიო მოლინა (20 ნიკოლას ვოქერ 57) –

3ლ: დელგი ფერარიო მალანოს; 2გ: დაირო; 2ჯ: ალვორნოს

რეფ იაკო ფან’ჰირდენ (აფრ)
კიდ: ქრის რიდლი (ინგ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

სამ 13/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 15.30

7:0(5) 7:3(11) 14:3(14) სბ(16ს) 14:8(17) 14:11(21) 17:11(26) 20:11(35) 23:11(39) ნახ(40+2) /
23:18(43) სბ(60ა) 26:18(77) 26:25(80+)

 

საქართველო 18:24 ირლანდია

საქ: 15 მირიან მოდებაძე, 14 საბა სვიმონიშვილი, 13 ბექა გავაშელიშვილი (22 გიორგი წიკლაური 16) 12 გიორგი კვესელაძე, 11 დავით მესხი; 10 თედო აბჟანდაძე, 9 გელა აფრასიძე /

1 გურამ გოგიჩაშვილი (17 უჩა ჭეიშვილი 51) 2 ლევან პაპიძე (16 ლევან ჭავჭავაძე 72) 3 გურამ პაპიძე (18 ლაშა ტაბიძე 51) 4 ლაშა ჯაიანი (19 თორნიკე ჯალაღონია 51) 5 კობა ჯიმშელეიშვილი; 6 ბექა საღინაძე, 7 ილია სპანდერაშვილი^კაპ (20 სანდრო მამამთავრიშვილი 75) 8 არსენ მაჩალაძე * არშ: 23 ბექა მამუკაშვილი, 21 ლუკა დვალიშვილი –

2ლ: გოგიჩაშვილი აფრასიძე; გ 2ჯ: აფრასიძე

ირლ: 15 ალან თაინენ, 14 მაიქლ სილვესთერ, 13 გევინ მულინ (22 ქიარან ფროული 57) 12 დევიდ მაკ’ქართი, 11 ქელვინ ნეშ (23 მარქ ქინ 7) 10 ქონორ დინ, 9 ჯექ სთაფორდ (21 ჯონი სთიუართ 45) /

1 ჯორდან დუგან (17 ჯო ქონვეი 61) 2 რონან ქელეჰერ, 3 ჩარლი ქონოლი (18 გრეგ მაკ’გრას 61) 4 ფინინ ვიჩერლი (19 ჯექ რეგან 61) 5 ოშინ დაულინგ; 6 ჯონ ფოლი (20 გევინ ქუმზ 45) 7 პოლ ბოილ^კაპ, 8 ქელან სვითმენ-დორის * არშ: 16 ადამ მოლონი –

3ლ: თაინენ სვითმენ ბოილ; 3გ ჯ: დინ

რეფ პავლო დე’ლუკა (არგ)
კიდ: დენ ჯოუნზ (უელ) / ანდრეა პიარდი (იტა)
ვიდ ჯონ მეისონ (უელ)

კვი 18/06_2017 * თბილისი, ვაკე @ 13.00

0:7(22) 3:7(27) 10:7(33) ნახ(40+) /
10:14(46) 10:21(51) 15:21(55) 18:21(61) 18:24(74) ბოლო(80+2)
 

 

5/07_2017 @ 15.20

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო