საქართველოს ბორჯღალოსნები 2017

საქართველოს ბორჯღალოსნები 2017

კაცთა ეროვნულმა ნაკრებმა წლეულსაც 11 ტესტი გამართა სამ ბლოკად და რვა მოიგო;  შედგა 11 დებიუტანტის ნათლობა, ხოლო სამმა ვეტერანმა მეასე კეპი მიიღო

საზოგადოებივი აზრის ყურად ღებით, ბორჯღალიანი კვართი ოდინდელ ყაიდაზე ღვინის ფრად შეიღება

ცენტურიონებად ეკურთხნენ: მერაბ კვირიკაშვილი (გერმანიასთან), დავით კაჭარავა (კანადაში) და გიორგი ჩხაიძე (ვაკეში, შტატებთან)

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონის ფარი და რელიკვიაც "ანთიმოზ ივერიელის თასი" რუმინეთში დავტოვეთ

თითოჯერ ვძლიეთ "მესამე დონის" ოთხივე მეტოქე და ორ-ორჯერაც, შინ და გარეთ, "მეორე დონელი" ამერიკელები კანადა და შტატები

ჩავატარეთ პირველი პან-ამერიკული 42 800 კილომეტრიანი ტურნე

რიგიანად ვითამაშეთ ორივე "პირველი დონის ტესტი":  არგენტინას უკოხტავესი ლელო დავუდეთ, უელსი კი ღონით ისე დავჯაბნეთ, რომ თავის დასაძვრენად "ცრუ შერკინებაც" კი მოიგონა

"მსოფლიო რაგბის" რეიტინგში მთელი წელი მე-12 ადგილზე ვიყავით

სამაგიეროდ, ბოლო სამი სეზონის შედეგთა მიხედვით, "მეორე დონის" არა-ოფიციალურ ცხრილში უკვე მეორენი ვართ ფიჯის კვალად

11 ტესტში ნაკრების კვართი ეცვა 50 მორაგბეს 20 ბექს (უკანა’ ხაზელს), 15 პირველ’ხაზელსა და 15 ზორბა ფორვარდს

მათგან ყველა მატჩში მონაწილეობდა მხოლოდ სამი მორკინალი (ბეკოშვილი ნემსაძე ლომიძე), და სამ ბექსაც (კვირიკაშვილი შარიქაძე ხმალაძე) თითო თამაშიღა გაუცდა

შედგა ერთბაშად 11 ახალბედის (ბეკოშვილი მატარაძე ჭყოიძე ცუცქირიძე; ტაბიძე აფრასიძე მჭედლიშვილი; მათიაშვილი ლიპარტელიანი; მოდებაძე კვესელაძე) დებიუტი, რითაც ბორჯღალოსანთა ამქრის წევრთა რიცხვი 252 გახდა

ყველაზე მეტი 67 ქულა გუნდს შესძინა მერაბ კვირიკაშვილმა

4 ლელო დადო ერთბაშად ოთხმა: კოშაძემ, მათიაშვილმა, თხილაიშვილმა და გორგაძემ,

"სეზონის აღმოჩენამ" სოსო მათიაშვილმა კი კანადასთან 34 ქულა (2ლ 6გ 4ჯ) მოინაგრა და გააუმჯობესა მერაბ კვირიკაშვილის 7 წლის წინდელი რეკორდი

ყველა ბორჯღალოსანი 1989-2017   ყველა ოქმი   ვინ მერამდენეა

საქართველო -

გარჩევის წასაკითხად დაწკაპეთ ანგარიშზე!

დღ/თვ

ასპარეზი

შეჯ

მეტოქე

ანგარიში

+/-

#

11/02

ბრიუსელი

რეჩ

ბელგია

31:06

4/0

=0 12

4ლ: თხილაიშვილი კოშაძე საჯ [გორგაძე] გორგაძე; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: : კვირიკაშვილი

19/02

რუსთავი

რეჩ

გერმანია

50:06

8/0

=0 12

8ლ: კოშაძე (1 3) ფრუიძე თხილაიშვილი (4 7) გორგაძე (5 6) შარიქაძე; 5გ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე

04/03

ვაია’დოლიდი

რეჩ

ესპანეთი

20:10

2/1

=0 12

2: თხილაიშვილი მათიაშვილი; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

12/03

დინამო

რეჩ

რუსეთი

28:14

4/2

=0 12

4: კოშაძე ლობჟანიძე (2 3) კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი

19/03

ბუქარესტი

რეჩ

რუმინეთი

07:08

1/1

-122 12

ლ: შარიქაძე; გ: კვირიკაშვილი

10/06

ქალგარი

ტს2

კანადა

13:00

1/0

=0 12

ლ გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

17/06

ატლანტა

ტს2

შტატები

21:17

2/2

+69 12

[ბიწაძე] + ლ 3ჯ: კვირიკაშვილი

24/06

ხუხუი

ტს1

არგენტინა

29:45

4/5

-19 12

[ლომიძე] + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი; 2გ: მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი

11/11

დინამო

ტს2

კანადა

54:22

6/3

=0 12

6: მათიაშვილი (1 5) ნემსაძე ჩილაჩავა შარიქაძე ასიეშვილი; 6გ 4: მათიაშვილი

18/11

კარდიფი

ტს1

უელსი

06:13

0/1

=0 12

2ჯ: მათიაშვილი

25/11

ვაკე

ტს2

შტატები

21:20

3/3

+5 12
[ბიწაძე] + 2ლ: ჩილაჩავა ბრეგვაძე; 2გ: მათიაშვილი

სულ

 

11 თ

8 მ - 3 წ

 

280:161

35/18

-67 =0
 

ბორჯღალოსანი

 

ბელ

გერ

ესპ

რუს

რუმ

 

კან

აშშ

არგ

 

კან

ულ

აშშ

 

მერაბ კვირიკაშვილი

 

15

15

15

15

15

 

15

15

15

 

-

*14

15

 

10

2

67

გიორგი ფრუიძე  

 

14

14

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

1

5

გიორგი კოშაძე

 

13

13

-

13

*14

 

-

14

-

 

14

14

-

 

7

4

20

მერაბ შარიქაძე

 

12^

12^

12^

-

12

 

12^

12^

12^

 

12^

12^

13^

 

10

3

15

სანდრო თოდუა  

 

11

11

11

11

11

 

11

11

11

 

-

-

-

 

8

0

0

ბექა წიკლაური  

 

*15

-

*11

=

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

ლაშა მალაღურაძე  

 

*13

**9

-

-

=

 

*10

*10

*4

 

-

-

*15

 

6

0

4

სოსო მათიაშვილი

 

-

-

14

-

-

 

14

-

*15

 

15

15

14

 

6

4

58

დავით კაჭარავა

 

-

-

13

12

13

 

13

13

13

 

13

13

-

 

8

2

10

ბადრი ლიპარტელიანი

 

-

-

*12

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

ირაკლი სვანიძე

 

-

-

-

14

14

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

თამაზ მჭედლიძე

 

-

-

-

-

-

 

-

-

14

 

-

-

-

 

1

0

0

მირიან მოდებაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

11

11

11

 

3

0

0

გიორგი კვესელაძე

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

*13

-

12

 

2

0

0

ლაშა ხმალაძე  

 

10

*15

10

10

10

 

10

10

10

 

10

10

-

 

10

0

0

გიორგი ბეგაძე

 

9

9

*9

-

*9

 

*9

*9

*9

 

*9

*9

-

 

9

0

0

ვაჟა ხუციშვილი

 

*9

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

რეზი ჯინჭველაშვილი  

 

-

10

-

=

-

 

-

-

-

 

*10

*10

10

 

4

0

0

გელა აფრასიძე

 

-

*9

-

*9

-

 

-

-

-

 

-

-

*9

 

3

0

0

ვასილ ლობჟანიძე

 

-

-

9

9

9

 

9

9

9

 

9

9

9

 

9

2

10

გიორგი თეთრაშვილი

 

1

**2

1

*1

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

4

0

0

ბადრი ალხაზაშვილი

 

2

2

-

-

-

 

*2

-

-

 

-

-

-

 

3

0

0

გიორგი მელიქიძე  

 

3

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

თორნიკე მატარაძე

 

*1

1

*1

-

=

 

-

*1

*1

 

-

-

-

 

5

0

0

გიორგი ჭყოიძე

 

*2

*2

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

სოსო ბეკოშვილი

 

*3

3

3

*3

3

 

*3

*3

3

 

*3

*3

*3

 

11

0

0

ლაშა ტაბიძე

 

-

*3

*3

3

*3

 

-

-

-

 

-

-

-

 

4

0

0

შალვა მამუკაშვილი  

 

-

-

2

-

-

 

-

*2

*2

 

*2

*2

*2

 

6

1

5

ჯაბა ბრეგვაძე

 

-

-

*2

2

2

 

2

2

2

 

2

2

2

 

9

1

5

მიხეილ ნარიაშვილი  

 

-

-

-

1

1

 

1

1

1

 

1

1

1

 

8

0

0

ზურაბ ჟვანია  

 

-

-

-

*2

*2

 

-

-

-

 

-

-

*1

 

3

0

0

კახა ასიეშვილი  

 

-

-

-

-

-

 

*1

-

-

 

*1

*1

-

 

3

1

5

ანტონ ფეიქრიშვილი  

 

-

-

-

-

-

 

3

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

ლევან ჩილაჩავა

 

-

-

-

-

-

 

-

3

-

 

3

3

3

 

4

2

10

ნიკა ხატიაშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

-

*3

 

-

-

-

 

1

0

0

გიორგი ნემსაძე

 

4

4

4

4

4

 

4

4

4

 

5

5

*4

 

11

1

5

ნოდარ ჭეიშვილი

 

5

5

-

-

-

 

*5

-

-

 

-

-

-

 

3

0

0

ოთარ გიორგაძე

 

*5

-

6

-

-

 

*7

*4

6

 

-

-

-

 

5

0

0

გიორგი მჭედლიშვილი

 

-

*4

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

1

0

0

კოტე მიქაუტაძე

 

-

-

5

5

5

 

5

5

5

 

4

4

5

 

9

0

0

გიორგი ჩხაიძე  

 

-

-

-

-

-

 

*4

*5

*6

 

*4

*5

4

 

6

0

0

ლაშა ლომიძე

 

6

6

8

*5

*4

 

6

6

8

 

6

6

*6

 

11

1

7

გიორგი თხილაიშვილი

 

7

7

7

-

6

 

7

-

-

 

*7

*7

*7

 

8

4

20

ბექა გორგაძე  

 

8

8

-

8

8

 

-

-

-

 

-

-

-

 

4

4

20

გიორგი ცუცქირიძე

 

*7

-

*6

6

*7

 

-

*7

*7

 

-

-

-

 

6

0

0

საბა შუბითიძე  

 

-

*5

*5

*6

-

 

-

-

-

 

-

-

-

 

3

0

0

მამუკა გორგოძე

 

-

-

-

7^

7^

 

-

-

-

 

-

-

-

 

2

0

0

ბექა ბიწაძე

 

-

-

-

-

-

 

8

8

-

 

8

8

8

 

5

2

14

ვიტო კოლელიშვილი

 

-

-

-

-

-

 

-

7

7

 

7

7

7

 

5

0

0

შალვა სუთიაშვილი  

 

-

-

-

-

-

 

-

-

-

 

-

-

6

 

1

0

0

# ნომერი,  * შევიდა,  = არ შესულა,  - რაზმში არ ყოფილა
ახალბედა^ კაპიტანი, 
# გაასინბინეს

Qaflan@HoTMaiL.com

მეორე დონის რვეული

ძრავი >>   სქრამ’ის ბაზა     ქ% = (2* + ფ) / (2*) * 100

#

2015 - 2017 (56 ტესტი)

%

   მ-წ  *

სხვ

/

1

ფიჯი

87.5

12

10-1  *1

+135

45

3.75

2

საქართველო

70.0

15

10-4  *1

+102

33

2.14

3

იაპონია

66.7

12

  8-4

+69

29

2.42

4

რუმინეთი

54.5

11

  6-5

-19

18

1.64

5

ტონგა

50.0

14

  7-7

-28

29

2.07

6

შტატები

43.3

15

  6-8  *1

+27

44

2.93

7

სამოა

42.9

14

  5-7  *2

-38

25

1.79

8

კანადა

7.9

19

  1-17*1

-248

37

1.95

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

08/12

18.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო (იტა)

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო (იტა)

0:0

""

სხვ

ლოკ (საქ)

0

=0

კლვ (იტა)

0

=0

ფორ (იტა)

0

=0

""

სხვ

პდვ (იტა)

0

=0

ბარ (ბელ)

0

=0

რვგ (იტა)

0

=0

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

 

IV ტური

სრულად

პარ 21/09   ბათუმი   17.00

შაბ 22/09   გორი   15.00

შაბ 22/09   ქუთაისი   17.15

კვი 23/09   ავჭალა   15.00

კვი 23/09   ავჭალა   17.30

16/09 @ 19.10

სხვ

მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

13

+52

3-0

1

ლოკომოტივი  თბ

13

+40

3-0

1

ხარები  რუსთავი ^

10

+28

2-1

2

ბათუმი  ბათუმი

10

+45

2-1

2

ლელო სარასენს  თბ

8

-7

2-1

0

არმაზი  მარნეული

6

+17

1-2

2

ვეფხვები  პატარძეული

5

-24

1-2

1

ჯიქი  გორი

5

-32

1-2

1

აკადემია  თბილისი

1

-59

0-3

1

არმია  თბილისი

1

-60

0-3

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2002-03 დაბ]

19-20/09  აღმ  III ტური  |  დას  II ტური

"" [2000-01 დაბ]

21-23/09  III ტური

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

22-23/09  II ტური  დას  |  აღმ

2018-19  |  დუბლები

10-11/09  I ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

იწყება  6/10

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა [3194] მოთამაშე  [20/09]

კაცი [1291]  |  ჭაბ’ა [622]  |  ჭაბ’ბ [1281]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

2018  |  შემოდგომის ტესტები

არაფორმალური წყარო_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

0:0

17/11

.

შინ

სამოა

0:0

24/11

.

შინ

ტონგა

0:0

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმ | პორ

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/06]

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

18/08  ნამიბიამ მოიგო    აფრიკის ზონა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

დ10 მეორე
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო