სტატისტიკურად გამორჩეულნი

75 თამაშის შემდეგ =  [ ლოკ 8:9 ლელ ]

ქულა (მარტო დამრტყმელები)

153    მ.ნინიძე (ბთმ)
128    ჯინჭველაშვილი (ამზ)
123    კობახიძე (არმ)
118    წიკლაური (ლოკ)
  96    კვირიკაშვილი (ლელ)
  84    ბუჯიაშვილი (ხარ)
  82    აბჟანდაძე (აია)
  70    გურგენიძე (ვფხ)
  68    მოძღვრიშვილი (აკდ) 
  46    სბ.ილურიძე (აკდ)
  44    ფურცხვანიძე (ჯიქ)
  41    ბროძელი (ვფხ)
  35    ყიასაშვილი (ლელ)
  31    სვანიძე (ჯიქ)
  30    თაბუკაშვილი (ხარ)

ლელო

  9    კოპაძე (ლოკ)

  7    ტაბუცაძე (ლელ)

  6    აბრამიძე (აია), ბუჯიაშვილი (ბთმ), სბ.ილურიძე (აკდ), შალიკაშვილი (ვფხ), ძნელაძე (ლოკ)

  5    გასვიანი (ლოკ), მანაგაძე (აია), ჟღენტი (ვფხ), სიჭინავა (ბთმ), ქავთარაძე (ხარ), შკინინი (ლოკ)

  4    ბროძელი (ვფხ), ბუჯიაშვილი (ხარ), მაისურაძე (ლოკ), მელიქიშვილი (ხარ), მღებრიშვილი (ვფხ), ს.სვანიძე (ამზ), სუხაშვილი (ჯიქ), ხუროშვილი (ამზ), ჯინჯიხაძე (ლელ)

  3    ბეგაძე (ლოკ), გაბროშვილი (ვფხ), გოგიაშვილი (ხარ), ერემეიშვილი (აია), თაბუკაშვილი (ხარ), თაგაური (ამზ), თედორაძე (ბთმ), იაშაღაშვილი (ამზ), კვესელაძე (ამზ), თ.კიკნაძე (ჯიქ), კობახიძე (არმ), გო.კობახიძე (აია), ლომიძე (აია), მამუკაშვილი (ლელ), მარჯანიშვილი (ამზ), მასხარაშვილი (არმ), მერკვილიშვილი (არმ), მჭედლიშვილი (ჯიქ), რატიაშვილი (აია), სპანდერაშვილი (ამზ), ტრაპაიძე (ჯიქ), ურჯუკაშვილი (ბთმ), ფუტკარაძე (ბთმ), ქვლივიძე (ხარ), შენგელია (ჯიქ)

  2    არველაძე (ვფხ), აქუბარდია (ხარ), გოგოლაშვილი (ლოკ), დანგაძე (აია), ერისთავი (ბთმ), თაფლაძე (ლელ), სნ.ილურიძე (აკდ), კალანდაძე (ჯიქ), კევლიშვილი (ხარ), კვირიკაშვილი (ლელ), კლდიაშვილი (ჯიქ), კოპაძე (ლოკ), ლეგაშვილი (ვფხ), ლიპარტელიანი (ამზ), ლუარსაბიშვილი (აკდ), მამულაშვილი (ვფხ), მესხი (არმ), მიმინოშვილი (ბთმ), მუჩიაშვილი (ვფხ), მ.ნინიძე (ბთმ), ნუცუბიძე (აია), პაპუნაშვილი (არმ), სვანიძე (ჯიქ), ტრაპაიძე (ბთმ), უსტიაშვილი (ვფხ), ყიასაშვილი (ლელ), შუბითიძე (ბთმ), ძაგნიძე (აია), წივწივაძე (ლოკ), წიკლაური (აია), წიკლაური (ლოკ), წიკლაური (ჯიქ), ჭინჭარაული (არმ), ხაბაშვილი (ხარ), ხიდშელი (ჯიქ), ხუციშვილი (ხარ),  ჯაბნიძე (ბთმ), ჯინჭველაშვილი (ამზ)

 


სინბინი

  5    სუთიძე (ჯიქ), სუხაშვილი (ჯიქ)

  4    ბარბაქაძე (არმ), ნიკოლავა (არმ)

  3    გელაშვილი (არმ), გოგიაშვილი (ხარ), დანგაძე (აია), კობახიძე (არმ), მამამთავრიშვილი (ლელ), სალდაძე (აია), სიჭინავა (ბთმ), ცირეკიძე (არმ)

  2    აბრამიძე (აია), გიორგაძე (ვფხ), გოგისვანიძე (ბთმ), გოგლიძე (აკდ), დვალიშვილი (ამზ), დუგლაძე (ლელ), თაგაური (ამზ), კაკაურიძე (ჯიქ), კალმახელიძე (არმ), კევლიშვილი (ხარ), კვაჭაძე (ლელ), ლაზვიაშვილი (ლელ), ლეგაშვილი (ვფხ), მანაგაძე (აია), მღებრიშვილი (ვფხ), ორაგველიძე (ჯიქ), ჟღენტი (ვფხ), რატიაშვილი (აია), სვანიძე (ჯიქ), ურჯუკაშვილი (ბთმ),  ქერდიყოშვილი (ლელ), ქვლივიძე (ხარ), ქუთათელაძე (არმ), შალიკაშვილი (ვფხ), წიკლაური (ბთმ), ხუციშვილი (ჯიქ)

წითელი ბარათი

2    კოშაძე (ხარ)

1    მ.ბაბუნაშვილი (აია), ბარბაქაძე (არმ), გედეხაური (ლოკ), გელაშვილი (არმ), გოგიაშვილი (ხარ), გუგეშაშვილი (არმ), დვალიშვილი (ამზ), ზვიადაური (არმ), კაკაურიძე (ჯიქ), კლდიაშვილი (ჯიქ), ლაზარიშვილი (არმ), მამამთავრიშვილი (ლელ)

04/03_2019 @ 12.00

 

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო