კონტინენტის ფარი 2018-19

ევროპის *კონტინენტის ფარ*  |  2018-19

ჯგუფური სტადია

""

სხვ

-

$

კალვიზანო (იტა)

9

+26

5/3

2-0

1

ლოკომოტივი (საქ)

5

-4

4/4

1-1

1

ფიამე ორო (იტა)

1

-22

6/8

0-2

1

""

სხვ

-

$

პადოვა (იტა)

13

+41

14/04

2*0

3

როვიგო (იტა)

2

=0

03/04

0*0

0

ბარბაროს (ბელ)

0

-41

01/10

0-2

0

პლეიოფში = "ფარის ფინალში" გადიან ჯგუფების გამარჯვებულები

ქულა: მოგება 4, ფრე 2 (*), წაგება 0;   +1 ბონუსი ($)მეოთხე ლელოს გატანა (პრემია) ანდა რვაზე ნაკლებით წაგება (ნუგეში)

ტოლობაზე: 1) უკეთესი სხვაობა, 2) მეტი გატანილი ლელო, 3) ნაკლები გაშვებული ლელო,
                          4) ნაკლები დისკვალიფიკაცია, 5) ყომარი

ეს თაი’ბრეიქი შარშანდელია, როცა ჯგუფი იქეთა ჯგუფს ერაგბებოდა

რადგან ამ სეზონში გუნდი კლასიკურად – თანა’ჯგუფელებს ეთამაშება, "ჰაინეკენის ჩემპიონთა თასის" ანალოგიით
გადამწყვეტი უნდა იყოს პირისპირ შედეგი, მაგრამ ამ ვარაუდის დამადასტურებელი წერილობითი საბუთი ჯერ არ გაგვაჩნია

სათანადო წერილობითი საბუთის მოძიების შედეგად დადგინდა, რომ წლევანდელი თაი’ბრეიქი მართლაც შარშანდელია
ორგანიზატორებს [ეპკრ] ფარის ყველა მუხლი უცვლელად გადმოუმღერებიათ, მაგრამ შემდეგ –
როცა მონაწილენი ძლივს შეკრიბეს და ჯგუფური ეტაპის სისტემაც შეცვალეს –

თაი’ბრეიქის ჩასწორება, ვაგლაჰ, ვეღარ მოაფიქრდათ!

ასე რომ, ფორმალურად შარშანდელი, ახალი სისტემისთვის შეუფერებელი თაი’ბრეიქი მოქმედებს,
მაგრამ თუ დაჭირდა, ორგანიზატორი თავისუფლად გამოიყენებს ანალოგიას | პრეცენდენტს და ჰაინეკენურ პრინციპს აამოქმედებს

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით   |  ჩვენი თამაშის ოქმი  წკაპი ანგარიშზე

13/10

ლოკომოტივი (საქ)

6:17

კალვიზანო (იტა)

15.00

 

როვიგო (იტა)

34:34

პადოვა (იტა) $

17.00

20/10

კალვიზანო (იტა) $

35:20

ფიამე ორო (იტა)

17.00

 

ბარბაროს (ბელ)

12:31

პადოვა (იტა) $

15.00

08/12

ფიამე ორო (იტა) $

22:29

ლოკომოტივი (საქ) $

18.00

 

პადოვა (იტა) $

36:14

ბარბაროს (ბელ)

18.00

15/12

კალვიზანო (იტა)

0:0

ლოკომოტივი (საქ)

18.00

 

როვიგო (იტა)

0:0

ბარბაროს (ბელ)

18.00

12/01

ლოკომოტივი (საქ)

0:0

ფიამე ორო (იტა)

15.00

 

პადოვა (იტა)

0:0

როვიგო (იტა)

18.00

19/01

ფიამე ორო (იტა)

0:0

კალვიზანო (იტა)

18.00

 

ბარბაროს (ბელ)

0:0

როვიგო (იტა)

18.00

ფინალი

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

* ორ-მატჩა დუელში ბონუსები არ გაიცემა
* გამარჯვებული გამოვლინდება ორი მატჩის ჯამური ანგარიშით 

* თუ ჯამში ფრეა, მეორე მატჩის შემდეგ, 5 წუთში, დაიწყება დამატებითი დრო – ორჯერ 10 წუთი 1-წუთიანი შესვენებით

* თუ ამის შემდეგაც ფრეა, შედარდება ორივე მატჩის 180 წუთში (80+80+20) გატანილი ლელოები

* თუ ეს მაჩვენებელიც თანაბარია, მოეწყობა შუთაუთი: 

* გუნდი გამოჰყოფს სამ მოთამაშეს, რომლებიც კარში 22 და 40 მეტრიდან, სამი პოზიციიდან –
  კარის პირდაპირ და ორივე კიდიდან 15 მეტრზე – რიგრიგობით დაარტყამენ
* თუ საწყისი 6-დარტყმიანი სერიაც ფრედ დასრულდა, შეჯიბრი გამარჯვებულის გამოვლენამდე გაგრძელდება 
  თითო დარტყმით – 40 მეტრიდან, კარის პირდაპირ

30/03

ა1

0:0

ბ1

__.__

20/04

ბ1

0:0

ა1

__.__

2019-20 ჩელენჯზე დასარჩენად

30/03

ენისეი (რუს)

0:0

ტიმიშოარა (რუმ)

__.__

20/04

ტიმიშოარა (რუმ) 

0:0

ენისეი (რუს)

__.__

12/12_2018 @ 17.35

 

 

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

5

-4

ფმრ (იტა)

1

-22

""

სხვ

პდვ (იტა)

13

+41

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-41

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

23/12   X ტურიდან გადადებული

09/12 @ 18.05

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+84

7-2

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

10

-102

1-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

გაგრძელდება  გაისად

2018-19  |  პირველი ლიგა

15-16/12   IX ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა  ფართოვდება
10 გუნდამდე – ამ სეზონის ბოლო’ადგილოსანი
დარჩენაზე  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება გაისად  დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  ავლენ
10-გუნდა პირველ ლიგაში.  მესამე’ადგილოსანი
ასვლაზევე  ეთამაშება  პირველი ლიგის ბოლოს

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება გაისად

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება გაისად
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3297] მორაგბე [05/12]

კაცი [1344]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

23/11  რეპეშაჟი მოიგო კანადამ

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო