2018 * საქ 47:0 ბელ

რაგბის ევროპა * 2018

ტესტი # 207

საქართველო 47:0 ბელგია

საქ (5):  წიკლაური თოდუა კაჭარავა (მალაღურაძე 61) კვესელაძე ფრუიძე (სიჭინავა 66) <10-9> ჯინჭველაშვილი აფრასიძე (ლობჟანიძე 61) / ჟვანია (მატარაძე 52) მამუკაშვილი სბ 41-51 (ჭყოიძე 61) ჩილაჩავა (მელიქიძე 52) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (შენგელია 71) ო.გიორგაძე (ჭყოიძე 44-51) თხილაიშვილი (გაჩეჩილაძე 41) ლომიძე 7ლ: ჩილაჩავა  მამუკაშვილი ჟვანია წიკლაური ფრუიძე თოდუა სიჭინავა; 6გ: წიკლაური

ელ (0ქ): კორნეს (ბ.კოკიუ 41) ვალრაფ პირონ ბონტამ მურიჩ <10-9> არ ტ.კოკიუ (მონტუაზი 44) / სოტო (გალერ 52) დინსტ^კაპ (დიუბუა 45) მულუმბა (პენტ 41) ჰერენხერ დე’ჰუხე; ბილი ჰამზავი (დებატი 71) კორადი (ტოზია 20)

რეფ მიტრეა (იტა)
7:0(10)
14:0(16) 21:0(26) 28:0(40) /
33:0(55) 40:0(68) 47:0(79)

შაბ 10/02_2018 ქუთაისი, აია არენა (4 900)   ცოცხალი

23.20  #  20.15 @ 10/02_2018

 

2018 * საქ 64:0 გერ

ტესტი # 208

საქართველო 64:0 გერმანია

საქ (5):  წიკლაური თოდუა (ფრუიძე 74) კაჭარავა (მალაღურაძე 65) კვესელაძე სიჭინავა <10-9> ხმალაძე აფრასიძე (ლობჟანიძე 41) / ნარიაშვილი (ჟვანია 58) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 58) ჩილაჩავა (ფეიქრიშვილი 41) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (ო.გიორგაძე 61) გაჩეჩილაძე კოლელიშვილი (ცუცქირიძე 65) ლომიძე 10ლ: კვესელაძე (1 6 9) თოდუა ჩილაჩავა ფეიქრიშვილი გაჩეჩილაძე გიორგაძე ჟვანია ხმალაძე; 7გ: წიკლაური

გერ (0ქ):  კოხ ფიშტერერ სბ 52, პლუმპე (აიაჩი 70) ფონ’გრუმბკო^კაპ დემბელე (ფიშერ 10) <10-9> ქემერონ-დოუ პეინ (პიოსიკ 66) / ბენდერ (რემზი 75) ვალეტ (ნგუბანე 56) მარტელ (ვაის 55) მარკს მაუ (ლიშტმან 61) დუვე რიკს დიკჰოფ (ლანგ 74)

რეფ ევანს (უელ)
7:0(11) 12:0(14) 19:0(29) შეს(40+1) /
26:0(50) სბ(52გ) 33:0(60) 40:0(64) 47:0(69) 52:0(73) 57:0(77) 64:0(80+3)

შაბ 17/02_2018 ფრანკფურტ, ოფენბახ, სპარდა’ბანკ (2 150)   დედანი

10.45 @ 19/02_2018

 

2018 * საქ 23:10 ესპ

ტესტი # 209

საქართველო 23:10 ესპანეთი

საქ (4):  მათიაშვილი თოდუა კაჭარავა სბ 79, კვესელაძე სიჭინავა (კოშაძე 76) <10-9> ხმალაძე (მალაღურაძე 80) ლობჟანიძე (აფრასიძე 59) / ნარიაშვილი (ჟვანია 55) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 60) ჩილაჩავა (მელიქიძე 60) ნემსაძე^კაპ სუთიაშვილი (ო.გიორგაძე 65) თხილაიშვილი (გაჩეჩილაძე 65) კოლელიშვილი ლომიძე შ [ლომიძე] + : მელიქიძე; გ 3ჯ: მათიაშვილი

ესპ (0ქ):  პელიუშონ კარიონ ლოსადა ალვარეს კასტელიონი (გოია 52) <10-9> სნი^კაპ ს.რუე (მეიკეს 60) / ლოპეს (კიუსტოჟა 60) გარსია (ბარნს 65) მორენო (ბლანკო 49) გონსალეს (მორა 60) პითერს (მატო 70) იუსარაგა ფოულდს ნგავინდი (ტაული 52) – ლ: ტაული; გ ჯ: პელიუშონ

რეფ დევის (უელ)
3:0(
10) 6:0(25) 6:3(31) 9:3(37) შეს(40+2) /
16:3(51შ) სბ(79ს) 16:10(80) 23:10(80+2)

შაბ 3/03_2018 თბილისი, ვაკე, მესხი (23 651)   ცოცხალი

23.15 @ 3/03_2018

 

 

2018 * საქ 29:9 რუს

ტესტი # 210

საქართველო 29:9 რუსეთი

საქ (5):  კვირიკაშვილი სიჭინავა (აფრასიძე 79) კაჭარავა კვესელაძე (მალაღურაძე 72) მათიაშვილი (კოშაძე 75) <10-9> ხმალაძე ლობჟანიძე / ნარიაშვილი (ასიეშვილი 59) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 69) ფეიქრიშვილი (მელიქიძე 50) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 62) თხილაიშვილი კოლელიშვილი ლომიძე (გაჩეჩილაძე 56) 4ლ: ფეიქრიშვილი ასიეშვილი გაჩეჩილაძე სიჭინავა; 3გ ჯ: მათიაშვილი

რუს (0ქ):  გაისინ ბაბაევ ტრიშინ (ბუდიჩენკო 75) გერასიმოვ ნეპეი’ვოდა (მიხალ’ცოვ 72) <10-9> კუშნარიოვ^კაპ დოროფეევ (შჩერბან’ 64) / სეკისოვ (პოლივალოვ 59) სელ’სკი (ჰასანოვ 64) პრონენკო (დავუდოვ 75) გარბუზოვ ელგინ; გრესევ ჰაჯიევ (სიჩოვ 53) რუდოი (ილ’ინ 69) 3ჯ: კუშნარიოვ

რეფ ვუდ’სორპ (ინგ)
0:3(16) 7:3(26) 7:6(30) 7:9(40) /
10:9(49) 17:9(68) 24:9(74) 29:9(77) დას(80+3)

შაბ 10/03_2018 კრასნოდარ, კუბან (წვიმა, 3 ათასი)   შეცდომებიანი დედანი

მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძესა და დათო რამიშვილს დეტალთა დაზუსტებისათვის  #  13.35 @ 12/03_2018

 

 

ტესტი # 211

საქართველო 25:16 რუმინეთი

საქ (4ქ):  კვირიკაშვილი (თოდუა 64) სიჭინავა კაჭარავა კვესელაძე (მალაღურაძე 77) მათიაშვილი <10-9> ხმალაძე ლობჟანიძე (აფრასიძე 72) / ნარიაშვილი (ასიეშვილი 52) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 55) ჩილაჩავა (მელიქიძე 60) ნემსაძე^კაპ სბ 38-47, ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 55) თხილაიშვილი კოლელიშვილი (გაჩეჩილაძე 55) ლომიძე (ჭეიშვილი 57-64) 3: ლომიძე სიჭინავა ასიეშვილი; 2გ 2ჯ: მათიაშვილი

რუმ (0ქ):  ფერკუ (სიმიონესკუ 70) ფონო’ვაი კინი’კინი’ლაუ (ფაკა’ოსილეა 41) ვლაიკუ დუმიტრუ (ლაზერ 20-30) <10-9> უმანგა სურუ-ჯიუ (კალაფეტ’ეანუ 63) / ბადიუ სბ 20-30 (ლაზერ 71) კეპეცინა (რედოი 59) ცერუშ (პრისტევიცა 60) ფან’ჰირდენ სბ 50-59, პოპირლან; მტია (კირიკა 67) კუსელო ბურჩა^კაპ (მოცოკ 74)
: რედოი;
გ 3ჯ: ვლაიკუ

რეფ კეირ (სფრ)
3:0(
8) 3:3(11) სბ(20რ) 10:3(23) 10:6(39სბ) შეს(40+1) /
17:6(44) 20:6(48) სბ(50რ) 20:9(59) 25:9(71) 25:16(80) დას(80+2)

კვი 18/03_2018 თბილისი, დინამო არენა (53 726)   ცოცხალი

23.50 @ 18/03_2018

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

დასრულდა

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2018-19  |  დუბლები

ნაშთი  მაისის ბოლომდე

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3383] მორაგბე [18/05]

კაცი [1393]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო