2018 * საქ 47:0 ბელ

რაგბის ევროპა * 2018

ტესტი # 207

საქართველო 47:0 ბელგია

საქ (5):  წიკლაური თოდუა კაჭარავა (მალაღურაძე 61) კვესელაძე ფრუიძე (სიჭინავა 66) <10-9> ჯინჭველაშვილი აფრასიძე (ლობჟანიძე 61) / ჟვანია (მატარაძე 52) მამუკაშვილი სბ 41-51 (ჭყოიძე 61) ჩილაჩავა (მელიქიძე 52) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (შენგელია 71) ო.გიორგაძე (ჭყოიძე 44-51) თხილაიშვილი (გაჩეჩილაძე 41) ლომიძე 7ლ: ჩილაჩავა  მამუკაშვილი ჟვანია წიკლაური ფრუიძე თოდუა სიჭინავა; 6გ: წიკლაური

ელ (0ქ): კორნეს (ბ.კოკიუ 41) ვალრაფ პირონ ბონტამ მურიჩ <10-9> არ ტ.კოკიუ (მონტუაზი 44) / სოტო (გალერ 52) დინსტ^კაპ (დიუბუა 45) მულუმბა (პენტ 41) ჰერენხერ დე’ჰუხე; ბილი ჰამზავი (დებატი 71) კორადი (ტოზია 20)

რეფ მიტრეა (იტა)
7:0(10)
14:0(16) 21:0(26) 28:0(40) /
33:0(55) 40:0(68) 47:0(79)

შაბ 10/02_2018 ქუთაისი, აია არენა (4 900)   ცოცხალი

23.20  #  20.15 @ 10/02_2018

 

2018 * საქ 64:0 გერ

ტესტი # 208

საქართველო 64:0 გერმანია

საქ (5):  წიკლაური თოდუა (ფრუიძე 74) კაჭარავა (მალაღურაძე 65) კვესელაძე სიჭინავა <10-9> ხმალაძე აფრასიძე (ლობჟანიძე 41) / ნარიაშვილი (ჟვანია 58) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 58) ჩილაჩავა (ფეიქრიშვილი 41) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (ო.გიორგაძე 61) გაჩეჩილაძე კოლელიშვილი (ცუცქირიძე 65) ლომიძე 10ლ: კვესელაძე (1 6 9) თოდუა ჩილაჩავა ფეიქრიშვილი გაჩეჩილაძე გიორგაძე ჟვანია ხმალაძე; 7გ: წიკლაური

გერ (0ქ):  კოხ ფიშტერერ სბ 52, პლუმპე (აიაჩი 70) ფონ’გრუმბკო^კაპ დემბელე (ფიშერ 10) <10-9> ქემერონ-დოუ პეინ (პიოსიკ 66) / ბენდერ (რემზი 75) ვალეტ (ნგუბანე 56) მარტელ (ვაის 55) მარკს მაუ (ლიშტმან 61) დუვე რიკს დიკჰოფ (ლანგ 74)

რეფ ევანს (უელ)
7:0(11) 12:0(14) 19:0(29) შეს(40+1) /
26:0(50) სბ(52გ) 33:0(60) 40:0(64) 47:0(69) 52:0(73) 57:0(77) 64:0(80+3)

შაბ 17/02_2018 ფრანკფურტ, ოფენბახ, სპარდა’ბანკ (2 150)   დედანი

10.45 @ 19/02_2018

 

2018 * საქ 23:10 ესპ

ტესტი # 209

საქართველო 23:10 ესპანეთი

საქ (4):  მათიაშვილი თოდუა კაჭარავა სბ 79, კვესელაძე სიჭინავა (კოშაძე 76) <10-9> ხმალაძე (მალაღურაძე 80) ლობჟანიძე (აფრასიძე 59) / ნარიაშვილი (ჟვანია 55) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 60) ჩილაჩავა (მელიქიძე 60) ნემსაძე^კაპ სუთიაშვილი (ო.გიორგაძე 65) თხილაიშვილი (გაჩეჩილაძე 65) კოლელიშვილი ლომიძე შ [ლომიძე] + : მელიქიძე; გ 3ჯ: მათიაშვილი

ესპ (0ქ):  პელიუშონ კარიონ ლოსადა ალვარეს კასტელიონი (გოია 52) <10-9> სნი^კაპ ს.რუე (მეიკეს 60) / ლოპეს (კიუსტოჟა 60) გარსია (ბარნს 65) მორენო (ბლანკო 49) გონსალეს (მორა 60) პითერს (მატო 70) იუსარაგა ფოულდს ნგავინდი (ტაული 52) – ლ: ტაული; გ ჯ: პელიუშონ

რეფ დევის (უელ)
3:0(
10) 6:0(25) 6:3(31) 9:3(37) შეს(40+2) /
16:3(51შ) სბ(79ს) 16:10(80) 23:10(80+2)

შაბ 3/03_2018 თბილისი, ვაკე, მესხი (23 651)   ცოცხალი

23.15 @ 3/03_2018

 

 

2018 * საქ 29:9 რუს

ტესტი # 210

საქართველო 29:9 რუსეთი

საქ (5):  კვირიკაშვილი სიჭინავა (აფრასიძე 79) კაჭარავა კვესელაძე (მალაღურაძე 72) მათიაშვილი (კოშაძე 75) <10-9> ხმალაძე ლობჟანიძე / ნარიაშვილი (ასიეშვილი 59) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 69) ფეიქრიშვილი (მელიქიძე 50) ნემსაძე^კაპ ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 62) თხილაიშვილი კოლელიშვილი ლომიძე (გაჩეჩილაძე 56) 4ლ: ფეიქრიშვილი ასიეშვილი გაჩეჩილაძე სიჭინავა; 3გ ჯ: მათიაშვილი

რუს (0ქ):  გაისინ ბაბაევ ტრიშინ (ბუდიჩენკო 75) გერასიმოვ ნეპეი’ვოდა (მიხალ’ცოვ 72) <10-9> კუშნარიოვ^კაპ დოროფეევ (შჩერბან’ 64) / სეკისოვ (პოლივალოვ 59) სელ’სკი (ჰასანოვ 64) პრონენკო (დავუდოვ 75) გარბუზოვ ელგინ; გრესევ ჰაჯიევ (სიჩოვ 53) რუდოი (ილ’ინ 69) 3ჯ: კუშნარიოვ

რეფ ვუდ’სორპ (ინგ)
0:3(16) 7:3(26) 7:6(30) 7:9(40) /
10:9(49) 17:9(68) 24:9(74) 29:9(77) დას(80+3)

შაბ 10/03_2018 კრასნოდარ, კუბან (წვიმა, 3 ათასი)   შეცდომებიანი დედანი

მადლობა სანდრო უჯმაჯურიძესა და დათო რამიშვილს დეტალთა დაზუსტებისათვის  #  13.35 @ 12/03_2018

 

 

ტესტი # 211

საქართველო 25:16 რუმინეთი

საქ (4ქ):  კვირიკაშვილი (თოდუა 64) სიჭინავა კაჭარავა კვესელაძე (მალაღურაძე 77) მათიაშვილი <10-9> ხმალაძე ლობჟანიძე (აფრასიძე 72) / ნარიაშვილი (ასიეშვილი 52) მამუკაშვილი (ალხაზაშვილი 55) ჩილაჩავა (მელიქიძე 60) ნემსაძე^კაპ სბ 38-47, ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 55) თხილაიშვილი კოლელიშვილი (გაჩეჩილაძე 55) ლომიძე (ჭეიშვილი 57-64) 3: ლომიძე სიჭინავა ასიეშვილი; 2გ 2ჯ: მათიაშვილი

რუმ (0ქ):  ფერკუ (სიმიონესკუ 70) ფონო’ვაი კინი’კინი’ლაუ (ფაკა’ოსილეა 41) ვლაიკუ დუმიტრუ (ლაზერ 20-30) <10-9> უმანგა სურუ-ჯიუ (კალაფეტ’ეანუ 63) / ბადიუ სბ 20-30 (ლაზერ 71) კეპეცინა (რედოი 59) ცერუშ (პრისტევიცა 60) ფან’ჰირდენ სბ 50-59, პოპირლან; მტია (კირიკა 67) კუსელო ბურჩა^კაპ (მოცოკ 74)
: რედოი;
გ 3ჯ: ვლაიკუ

რეფ კეირ (სფრ)
3:0(
8) 3:3(11) სბ(20რ) 10:3(23) 10:6(39სბ) შეს(40+1) /
17:6(44) 20:6(48) სბ(50რ) 20:9(59) 25:9(71) 25:16(80) დას(80+2)

კვი 18/03_2018 თბილისი, დინამო არენა (53 726)   ცოცხალი

23.50 @ 18/03_2018

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის თასი

თბილისი, ვაკე, მესხი    სრულად

შაბ 28/07

19.00

საქართველო

0:0

არგენტინა

. .

21.30

რასინგი

0:0

ბრაზილია


პარ  03/08

19.00

რასინგი

0:0

არგენტინა

. .

21.30

საქართველო

0:0

ბრაზილია

0 ტური

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

არგენტინა XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

ბრაზილია

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

რასინგ 92 [სფრ]

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

საქართველო XV

0

=0

00:00

0/0

0-0

0

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

14/07  სამოამ აჯობა გერმანიას

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

2018-19 * დიდი 10

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

1

ლოკომოტივი  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ჯიქი  გორი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ლელო სარასენს  თბილისი

6

ხარები  რუსთავი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმაზი  მარნეული

9

არმია  თბილისი

10

ვეფხვები  პატარძეული

2018-19 * პირველი ლიგა

განრიგი  |  წინა სეზონი [2017-18]

1

ბაგრატ  ქუთაისი

2

ყოჩები  ბოლნისი

3

არესი  ქუთაისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

დინამო  თბილისი

6

არწივები  ოზურგეთი

7

ივერია  ფოთი

8

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

2018-19 * რეგიონული ლიგა

წინა სეზონი [2017-18]

დასავლეთი

განრიგი

1

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

6

გორ  გორი

აღმოსავლეთი

განრიგი

1

რაგბის კლუბი  თელავი

2

დევები  თბილისი

3

სტუ  თბილისი

4

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

5

ტორნადო  დუშეთი

+

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

+

წიქარა  თბილისი

+

რუსთავი  რუსთავი

ოვალის ამქარი

კაცთა ლიგების     ყველა [1395] მოთამაშე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018 * ჭაბუკთა ლიგები

გარდამავალი სეზონი     "ა"   "ბ"

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

მსოფლიო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო