2018 | საქ – ფრბ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"ფრანგი ბარბაროსების" წინააღმდეგ

ხუთ 31/05_2018  |  თბილისი, დინამო არენა  |  20.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

110

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 9

4ლ 1612ჯ [88 ქ]

13

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 7

3

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

46

6ლ სბ

11

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

6

3 სბ

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

7

:

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

32

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

8

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 54

5 სბ

3

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

7

4

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

10

2

5

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

81

13ლ [5 კაპ] 6სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

7

სბ

7

გურამ შენგელია

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1992 1

:

8

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 5

2

მარქაფა [თადარიგი]

25

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

29

5 24გ 15ჯ 2ა [124 ქ]

23

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

71

9 2სბ

22

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

62

8ლ 4გ [48 ქ]

21

ვაჟა ხუციშვილი

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1993

23

:

16

გიორგი ჭყოიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1991

3

:

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

32

10ლ 2სბ

18

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 11

:

19

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

11

:

20

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

66

2ლ [15 კაპ] 3სბ

24

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

10

:

29/05_2018 @ 20.45



2018 | საქ – ტონ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ტონგა  |  წყნარი ოკეანის თასი

შაბ 9/06_2018  |  სუვა [ფიჯ], ეიენზედ ნეშენალ  |  05.00 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 10

5ლ 1614ჯ [99 ქ]

14

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

7

3 სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

109

22ლ [4 კაპ] 3სბ

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 8

3

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

72

10ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

63

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

33

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

31

5

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 55

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

39

7 სბ

4

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

82

13ლ [6 კაპ] 6სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

12

:

6

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

67

2ლ [15 კაპ] 3სბ

7

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

11

2

8

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 6

2

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

111

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

84

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

60

2სბ

16

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

49

2 2სბ

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

9

:

18

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 12

:

19

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

54

2ლ 3სბ

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

11

:

7/06_2018 @ 10.50

 

 

2018 | საქ – ფიჯ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ფიჯი  |  წყნარი ოკეანის თასი

შაბ 16/06_2018  |  სუვა, ეიენზედ ნეშენალ  |  07.30 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 11

6 1717ჯ [115 ქ]

14

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

47

6ლ სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

110

22ლ [4 კაპ] 3სბ

12

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

85

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

11

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

8

3 სბ

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

73

10ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

64

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

34

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

32

5

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 56

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

40

7 სბ

4

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

83

13ლ [7 კაპ] 6სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

55

2ლ 3სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

8

სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

48

4ლ [1 კაპ] 2წბ 6სბ

8

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

12

2

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

112

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 9

3

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

61

2სბ

16

გიორგი ჭყოიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1991

4

:

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

33

10ლ 2სბ

18

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

8

19

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

13

:

20

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

68

2ლ [15 კაპ] 3სბ

14/06_2018 @ 11.10

 

 

2018 | საქ – იაპ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– იაპონია  |  ზაფხულის ტურნე

შაბ 23/06_2018  |  ტოიოტა, სენგოკუჩო  |  09.45 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

113

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

14

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

74

11ლ 2სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

111

22ლ [4 კაპ] 3სბ

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 10

3

11

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 12

6 18გ 18ჯ [120 ქ]

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

65

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

35

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

33

5

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

50

2 3სბ

3

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 13

:

4

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

84

13ლ [8 კაპ] 6სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

56

2ლ 3სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

9

სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

49

5ლ [1 კაპ] 2წბ 6სბ

8

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

13

2

მარქაფა [თადარიგი]

23

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

8

3 სბ

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

86

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

62

2სბ

16

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 57

5 სბ

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

34

10ლ 2სბ

18

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

9

19

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

14

:

20

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 7

2 სბ

21/06_2018 @ 11.00

 

 

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

5

-4

ფმრ (იტა)

1

-22

""

სხვ

პდვ (იტა)

13

+41

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-41

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

23/12   X ტურიდან გადადებული

09/12 @ 18.05

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+84

7-2

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

10

-102

1-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

გაგრძელდება  გაისად

2018-19  |  პირველი ლიგა

15-16/12   IX ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა  ფართოვდება
10 გუნდამდე – ამ სეზონის ბოლო’ადგილოსანი
დარჩენაზე  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება გაისად  დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  ავლენ
10-გუნდა პირველ ლიგაში.  მესამე’ადგილოსანი
ასვლაზევე  ეთამაშება  პირველი ლიგის ბოლოს

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება გაისად

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება გაისად
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3297] მორაგბე [05/12]

კაცი [1344]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

23/11  რეპეშაჟი მოიგო კანადამ

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო