2018 | საქ – ფრბ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"ფრანგი ბარბაროსების" წინააღმდეგ

ხუთ 31/05_2018  |  თბილისი, დინამო არენა  |  20.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

110

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

14

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 9

4ლ 1612ჯ [88 ქ]

13

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 7

3

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

46

6ლ სბ

11

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

6

3 სბ

10

რევაზ ჯინჭველაშვილი

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1995

7

:

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

32

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

8

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 54

5 სბ

3

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

7

4

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

10

2

5

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

81

13ლ [5 კაპ] 6სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

7

სბ

7

გურამ შენგელია

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1992 1

:

8

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 5

2

მარქაფა [თადარიგი]

25

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1989

29

5 24გ 15ჯ 2ა [124 ქ]

23

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

71

9 2სბ

22

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

62

8ლ 4გ [48 ქ]

21

ვაჟა ხუციშვილი

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1993

23

:

16

გიორგი ჭყოიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1991

3

:

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

32

10ლ 2სბ

18

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 11

:

19

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

11

:

20

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

66

2ლ [15 კაპ] 3სბ

24

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

10

:

29/05_2018 @ 20.45



2018 | საქ – ტონ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ტონგა  |  წყნარი ოკეანის თასი

შაბ 9/06_2018  |  სუვა [ფიჯ], ეიენზედ ნეშენალ  |  05.00 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 10

5ლ 1614ჯ [99 ქ]

14

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

7

3 სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

109

22ლ [4 კაპ] 3სბ

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 8

3

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

72

10ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

63

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

33

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

31

5

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 55

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

39

7 სბ

4

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

82

13ლ [6 კაპ] 6სბ

5

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

12

:

6

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

67

2ლ [15 კაპ] 3სბ

7

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

11

2

8

მიხეილ გაჩეჩილაძე

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 6

2

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

111

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

84

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

60

2სბ

16

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

49

2 2სბ

17

გიორგი თეთრაშვილი

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

9

:

18

ირაკლი მირცხულავა

უაიონაკს [სფრ ტოპ 14]

1988 12

:

19

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

54

2ლ 3სბ

20

საბა შუბითიძე

აკადემია [საქ დ 10]

1994

11

:

7/06_2018 @ 10.50

 

 

2018 | საქ – ფიჯ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ფიჯი  |  წყნარი ოკეანის თასი

შაბ 16/06_2018  |  სუვა, ეიენზედ ნეშენალ  |  07.30 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

აკადემია [საქ დ 10]

1993 11

6 1717ჯ [115 ქ]

14

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

47

6ლ სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

110

22ლ [4 კაპ] 3სბ

12

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

85

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

11

ანზორ სიჭინავა

აკადემია [საქ დ 10]

1995

8

3 სბ

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

73

10ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

64

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

34

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

კახა ასიეშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1987

32

5

2

შალვა მამუკაშვილი

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1990 56

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტოპ14]

1991

40

7 სბ

4

გიორგი ნემსაძე^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

83

13ლ [7 კაპ] 6სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

55

2ლ 3სბ

6

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

8

სბ

7

ვიტო კოლელიშვილი

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1989

48

4ლ [1 კაპ] 2წბ 6სბ

8

ოთარ გიორგაძე

კლერმონ [სფრ ტოპ 14]

1996

12

2

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

112

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 9

3

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

61

2სბ

16

გიორგი ჭყოიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10]

1991

4

:

17

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

33

10ლ 2სბ

18

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

8

19

ნოდარ ჭეიშვილი

შონბრი [სფრ ფედ1]

1990

13

:

20

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

68

2ლ [15 კაპ] 3სბ

14/06_2018 @ 11.10

 

 

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო